صفحه 27 از 225 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 77 127 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 261 تا 270 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

پیش فرض پاسخ: از این دو مدل کدومش بهتره ؟

سلام دوست عزیز
    در این محدوده قیمتی که شما ذکر کردین ، بنظر من پاناسونیک fz18 بهترین انتخابه. (اگه روی كم نویز بودن خیلی تاكید دارید باید سراغ سونی اچ 9 و اچ 7 برید)

قیمت دوربین fz18 الان 415 تومنه + 25 تومن مموری + سه پایه و محافط لنز و محافظ lcd که جمعا حدود 480 تومنی درمیاد.

- واید و تله خیلی خوبی داره.
    - مد RAW رو پشتیبانی میکنه که با نرم افزار کارآمد silkpix که در بسته دوربین موجود هست ، میتونید خیلی از ایرادات عکاسی خودتون و یا دوربین رو با اون برطرف کنید (تصحیح وایت بالانس ، روشن کردن گوشه های تاریک شده تصویر ، کاهش نویز ، میزان غلظت رنگها ، تصحیح دیستورشن لنز و .....)
    - لرزشگیر عالی و کارآمدی داره.
    - تنظیمات دستی و ......

البته بگم که تمام لایک ها و کامپکتها تصاویرشون نویز داره. اگه مثل من در نور کافی و در ایزو پایین عکس میگیری و همچنین واسه عکاسی در شب از سه پایه استفاده میکنی ، برو سراغ لایک.
    با fz18 میتونی از فرمت RAW استفاده کنی و خیلی از کارها آسون میشه

مثلا عکس زیر رو ببین که با مد RAW گرفته شده. با استفاده از همون نرم افزار silkpix ایرادات عکس اول مثل وایت بالانس و گوشه های تاریک و بیحال بودن رنگها برطرف شده. البته در زمان خیلی کم

[IMG]http://i30.*******.com/j9o96g.jpg[/IMG]

[IMG]http://i29.*******.com/2e67ojt.jpg[/IMG]
    DELL، qavemm، Coleman و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

نقل قول نوشته اصلی توسط amirt2006 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    در این محدوده قیمتی که شما ذکر کردین ، بنظر من پاناسونیک fz18 بهترین انتخابه. (اگه روی كم نویز بودن خیلی تاكید دارید باید سراغ سونی اچ 9 و اچ 7 برید)

قیمت دوربین fz18 الان 415 تومنه + 25 تومن مموری + سه پایه و محافط لنز و محافظ lcd که جمعا حدود 480 تومنی درمیاد.

- واید و تله خیلی خوبی داره.
    - مد RAW رو پشتیبانی میکنه که با نرم افزار کارآمد silkpix که در بسته دوربین موجود هست ، میتونید خیلی از ایرادات عکاسی خودتون و یا دوربین رو با اون برطرف کنید (تصحیح وایت بالانس ، روشن کردن گوشه های تاریک شده تصویر ، کاهش نویز ، میزان غلظت رنگها ، تصحیح دیستورشن لنز و .....)
    - لرزشگیر عالی و کارآمدی داره.
    - تنظیمات دستی و ......

البته بگم که تمام لایک ها و کامپکتها تصاویرشون نویز داره. اگه مثل من در نور کافی و در ایزو پایین عکس میگیری و همچنین واسه عکاسی در شب از سه پایه استفاده میکنی ، برو سراغ لایک.
    با fz18 میتونی از فرمت RAW استفاده کنی و خیلی از کارها آسون میشه

مثلا عکس زیر رو ببین که با مد RAW گرفته شده. با استفاده از همون نرم افزار silkpix ایرادات عکس اول مثل وایت بالانس و گوشه های تاریک و بیحال بودن رنگها برطرف شده. البته در زمان خیلی کم

[IMG]http://i30.*******.com/j9o96g.jpg[/IMG]

[IMG]http://i29.*******.com/2e67ojt.jpg[/IMG]
    با شما كاملا موافقم ...
    وفكر می كنم ژیشنهاد شما برای ایشان بسیار عالی است...
    چون :
    این دوربین پیچیدگی های یك اس ال ار را برای یك كاربر كه تازه با خیلی از تنظیمات اشنا میشه نداره و در عوض امكاناتی كه كم كم یاد می گیره و بهشون نیاز پیدا می كنه رو تو خودش داره...
    Kaveh Ghobadi و Amir Tavakoli تشکر می‌کنند.
    Sony DSLR-A700 + VG-C70AM
    Carl Zeiss 16-80 F3.5-4.5, Sony 16-105 F3.5-5.6, Minolta 100-400 APO, Sony 50mm F1.4, Konica Minolta AF 28-75 F2.8, Minolta 75-300 F4.5-5.6

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

پیش فرض كدام Slr Like بهتر است ؟

سلام
    به نظر شما كداميك از مدل هاي زير مناسب تر مي‌باشد:

s3is
    s5is
    dmc-fz8
    sony h7

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام علیكم
    چرا هر كی میخواد دوربین بخره و واسه نظرخواهی و مشورت تاپیک میزنه ، فوری بهش پیشنهاد خرید Dslr میشه؟؟؟؟
    آقا مگه ما چی گفتیم؟ مگر نمیگید نظر خواهی و مشورت؟خوب این نظر من بود كه به شور گذاشته شد
    تازه فوری فوری هم نبود.
    چون میبینه که دوستش با یک دوربین 200-300 تومنی داره عکسهای قابل قبولی رو در حالت تله و ماکرو میگیره. در حالیکه اون کاربر با یک دوربین حرفه ای ، نمیتونه
    ؟؟؟؟وقتی شما 350 دی با كیت میگیرید،میدونید كه تله ندارید،و خوب با این شرایط دوربین رو خریدید.اما در مورد ماكرو كاملا با هاتون موافقم.ولی نكته اینه كه چند درصد از عكس های شما رو ماكرو تشكیل میدن؟
    شما هنوز بسیاری از مفاهیم اولیه را نمیدانید، بعلاوه امکان هزینه برای لنز را ندارید و لنز کیت هم رنج مورد نظر شما را پر نمیکند.
    كاملا درسته،دلیل خوبی هم برای نخریدن تك لنز هست
    یك لنز كه بتواند تصویری خوب ارائه كند حداقل 500 هزار تومان خرج دارد به علاوه حداقل 600 تا 700تومان خود بدنه.
    تازه فیلمبرداری ، زوم و لایو ویو و خیلی چیز های دیگر را از دست می دهید.....
    بهنام جان تعریف هر كس از عكس خوب متفاوت هست.برای یك نفر K800 بهترین عكس رو میگیره، برای كسی آ550،برای من 18-55 فوق العاده هست و برای كسی هم 17-55 آزار دهنده هست.(من سرسختانه سر این موضع گیریم هستم)
    كسی كه بخواد عكاسی حرفه ای یاد بگیره لزوما فیلمبرداری به كارش نمیخوره،درسته؟
    از دوستانی كه با 55_18 كار كرده اند بپرسید كه چگونه لنزی است؟
    به خدا بهنام جان اگر از من بپرسید میگم عالی است.میدونید چرا؟چون انتظار من از عكاسی با انتظار شما فرق میكنه.شما اگر شب ها خواب 70-200 رو میبینی،من خواب 350 دی با 18-55.همیشه بدترین شرایطی رو كه شما فكرش رو هم نمیكنید،برای كسی بهترینه
    با همه اینها:
    ببینید اولین و مهمترین انتظار من از دوربین آینده عکسهای با کیفیت(نویز کم رنگهای واقعی نور مناسب) بخصوص در نور کم وشب و دوست دارم با این 450 الی 500 هزار تومان بودجه ای که برای این کار اختصاص دادم دوربینی بخرم که بهترین کیفیت ممکن رو در این رنج قیمت بهم بده

در درجه دوم زوم اپتیکال بالا با لرزش گیر
    این رو چه جوابی بهش میدید دوستان؟در این مورد هم برتری با لایك هست؟
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------
    وقتی پست دوستان رو میبینم،از پیشنهادم پشیمون میشم.ولی من میگم نمیشه هم خدا رو داشت هم خرما!
    با 500 هزار تومن هم میشه تله و ماكرو عالی داشت با نویز و دینامیك رنج بدتر،یا تله و ماكرو خوب نداشت و در عوض نویز و دینامیك رنج عالی(در مقایسه این دوتا)
    تازه مگر نگفتن و امرهم شوری بینهم؟اگر همه بگن دوربین ایكس رو بخر كه همفكری نمیشه.میشه؟یه بی سواد آماتور (من)باید بیام یه پیشنهاد بدم تا فكر ها رو رو هم بریزیم.درست نمیگم؟
    راستی چند تا نكته:آخه كی گفته كار با اس ال ار سخته؟این شده مث جریان ویندوز لپتاپ(اف تاپپیك میشه ولی بد نیست بدونیم):ما موقعی كه میخواستیم لپتاپ بخریم،همه میگفتن نمیشه روش ویندوز نصب كرد!مسخره است ولی میگفتن اگر ویندوزش خراب شه باید ویندوز اصلی روش ریخت!باورتون میشه!حتی یه بار مجبور شدم جلو چشم پسر خاله ام یه ویندوز 1000 تومنی روش بریزم تا باورش شه.
    حالا ربطش به این موضوع اینه كه درسته خیلی قیافه اس ال ار وحشتناكه،اما تا موقعی كه با یكیش یه عكس بگیرید.
    امكانات بالقوه اس ال ار زیاده ولی نه قراره شما باهش كار كنید و ونه قراره جلوی دست و پاتون رو بگیره و كارتون رو سخت كنه
    با همه این تفاسیر بازم رجوع كنید به پست كلمن خان تا دلیل پیشنهاد من رو بفهمید.من اصراری رو تك لنز نكردم.فقط پیشنهاد
    حالا فكر كنم جو تاپیك از حالت دوستانه خارج شده و خشك شده.در عین دوستی و رفاقت میشه با هم مخالفت كنیم نیازی به خشونت نیست
    R.Asgari تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

پیش فرض fz50 یا EOS 350

سلام
    بین خرید fz50 و 350 کنن گیر افتادم.
    مثل اینکه قیمتهاش برابرند . ولی ............
    قبلا H1 داشتم .

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

پیش فرض پاسخ: fz50 یا EOS 350

دوست عزیز. ابتدا تصمیم خود را برای خرید یک دوربین SLR یا یک دوربین SLR-like یا کامپکت مشخص کنید. چون بین این دو تفاوت زیادی است و نمی توان براحتی انتخاب کرد. با خرید 350 مسائلی مانند خرید لنز و سایر تجهیزات جانبی پیش می آید که باید تصمیم بگیرید قادر و علاقه مند به چنین هزینه ای هستید یا نه.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

استاد عزیز سلام
    واقعیتش اونقدر حرفه ای مثل شما نیستم ولی تا حدی سعی میکنم .
    اما هزینه ای که باید برای خرید هردو بدهم یکی هست . نمیدونم میتونم slr کار بکنم یا نه. فروشنده میگه روی کنن لنز هست لذا حداقل در دفعه اول نیاز به خرید لنز نیست ولی عکسی که با کنن میگری چیز دیگه ای هست .آیا کیفیت عکسها خیلی باهم متفاوته از نظر نویز وغیره ؟
    لنز کنن خیلی ازش تعریف میشه و از fz50 نیز همینطور .توی بحث عکس اتوماتیک کدوم دوربین عکس را خوبتر در میاره ؟
    شاید هنوز گیجم . نمیدونم والا چی کار کنم ؟؟؟؟
    ویرایش توسط abc1663 : Sunday 9 March 2008 در ساعت 09:41

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

نقل قول نوشته اصلی توسط abc1663 نمایش پست ها
    استاد عزیز سلام
    اما هزینه ای که باید برای خرید هردو بدهم یکی هست . نمیدونم میتونم slr کار بکنم یا نه. فروشنده میگه روی کنن لنز هست لذا حداقل در دفعه اول نیاز به خرید لنز نیست ولی عکسی که با کنن میگری چیز دیگه ای هست .آیا کیفیت عکسها خیلی باهم متفاوته از نظر نویز وغیره ؟
    لنز کنن خیلی ازش تعریف میشه و از fz50 نیز همینطور .توی بحث عکس اتوماتیک کدوم دوربین عکس را خوبتر در میاره ؟
    بله، شاید قیمت اولیه هر دو یکی باشد، و شاید روی 350d لنز کیت باشد. اما جدار از بحث کیفیت لنز کیت، بحث رنج لنز هم هست، یعنی رنج واید تا تله ای که در fz50 دارید در لنز کیت 350d ندارید. برای لنز تله یا ماکرو باید جداگانه هزینه کنید که هزینه کمی نیست (شاید هزینه ای معادل یک یا دو برابر هزینه دوربین). همچنین در SLR شما نیازمند باز و بسته کردن لنز هستید. با وجود چند لنز، حجم و وزن تجهیزاتتان بیشتر میشود و شاید خیلی جاها نتونید اونها رو با خودتون ببرید.
    بنابراین ابتدا تصمیم بگیرید که آیا SLR مناسب شما هست یا خیر.
    Amir Tavakoli و Behnam_703 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد arasoft آواتار ها
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط abc1663 نمایش پست ها
    استاد عزیز سلام

.توی بحث عکس اتوماتیک کدوم دوربین عکس را خوبتر در میاره ؟

سلام دوست عزيز
    من سعي ميكنم به ترديد شما پاسخ بدم چون تقريبا تعداد زيادي از دوربينهاي روز بازار و امتحان كردم .

تو خريد دوربين 2 نكته خيلي مهمه ؟

يك - چقدر پول ميديد ؟
    و نكته دوم كه از اولي خيلي مهمتره !
    از دوربينتون چي ميخواييد ؟

از نوع نوشتارتون ميشه به اين نتيجه رسيد كه انتظار يك دوربين كاربردي حرفه اي رو نداريد.
    درين صورت بطور قطع ميشه اعلام كرد كه به زودي زود از كنون خسته خواهيد شد .

اين حكم منحصرا مربوط به كنون نميشه ، به عبارتي هرنوع دوربين SLR به سرعت شما را مايوس خواهد كرد .

تصور كنيد با همين قيمت به شما يك دوربين كنون 5D داده بشه با همون لنز كيت :
    شما براي گرفتن تصاوير ماكرو به لنزي حرفه اي نياز داريد با حداقل قيمت 700 هزار تومان .
    براي داشتن تصويري در دوردست به لنزي تله زوم حدود يك ميليون نياز داريد .
    خود لنز كيت هم كه يكي از نقاط درخشان تاريخ عكاسيه و تقريبا هيچ عكسي باهش شارپ و معقول درنمياد و براي گرفتن رنج نرمال هم به يك لنز يك ميليوني نياز داريد.
    پس منهاي مبحث تلخ قيمت ، ماجراي تعويض لنز ، حمل حجم و وزن زياد ، نگهداري و دروي از گرد و غبار ، از دست دادن بسياري از سوژه هاي لجظه اي و خريد لوازم مجزاي جانبي رو هم نبايد فراموش كرد ؛ و خيلي ساده و بي سرو صدا وارد يك رقابت پرخرج ميشيد ( قابتي بين خواسته هاي تصويري و جيبتون ).

من با هر دو دوربين نمايشگاه برگزار كردم و در بعضي صحنه ها به صورت همزمان با هر دو دوربين (20 دي و پاناسونيك fz30 ) عكس گرفتم ، براي موضوعي كه مدنظر شماست پاناسونيك بهترين گزينه هست.

در صورت تمايل ميتونم كاربري ، مزايا و معايب اين دوربين رو هم تشريح كنم .

شاد باشيد
    ویرایش توسط arasoft : Sunday 9 March 2008 در ساعت 21:44 دلیل: اديت املايي
    Amir Mohebi، abc1663، Ali Shadi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه msk888 آواتار ها
    تشکر کرده
    37

سلام دوست عزیز
    راستش آقا آرش گفتنی ها رو گفتن و به نظرم دیگه شمایید که باید تصمیم بگیرید.
    من FZ30 داشتم. تا حالا هم خیلی باهاش کار کردم. و خیلی چیزا بهم یادداد؛ اما بنا به علایق و خواسته هام و زمینه ای که میخوام در اون کار کنم به این نتیجه رسیدم که باید DSLR بگیرم. و با وضع مالی ام انتخابی جز 350D ندارم.
    به نظرم اگه شما مثل چند سال قبل من تازه کارید، fz50 رو بگیرید و بعد اگه به جایی رسیدید که این دوربین نیازهاتون رو براورده نکرد (مثل شرایط الان من) سراغ SLR برید.
    لازم به توضیحه که بگم:
    جایی خوندم fz30 به علت اینکه 2 مگاپیکسل از fz 50 کمتره نویز کمتری داره! چون سنسور هر دو یک اندازه است و...
    البته این در صورتی است که نویز برای شما مهم باشه که حتما هست یا مهم میشه!
    امیدوارم در راه سخت انتخاب دوربین موفق باشید:confused:
    abc1663، Ali Shadi و R.Asgari تشکر می‌کنند.
    Canon EOS 30D

صفحه 27 از 225 نخستنخست ... 17 23 24 25 26 27 28 29 30 31 37 77 127 ... آخرینآخرین