صفحه 80 از 225 نخستنخست ... 30 70 76 77 78 79 80 81 82 83 84 90 130 180 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 791 تا 800 , از مجموع 2246
Like Tree1956تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like

كاربر جديد ice_face آواتار ها
    تشکر کرده
    4

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي SLR Like .... ا

ببینید برای کسایی که بعدا" میخوان حرفه ای بشن مهمه کاراییش و یاد میگرن

و کسی که دوربین عکاسی میخره اونم این دوربین رو برای فیلم برداری نیست برای عکاسیه وگرنه دوربینی میخرید که فیلم برداریش hd با شه
    این دوربین فوجی ظاهر خوبی داره من دوست دارم

كاربر جديد ice_face آواتار ها
    تشکر کرده
    4

پیش فرض پاسخ: قیمت زیاد مهم نیست کارایی مهمه

منظور اینکه دوربین فوجی حسگر بزرگتری داره و نوردهی بهتر و فرمت raw داره که این هم کمک میکنه به عکس های بهتری برای چاپ

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط ice_face نمایش پست ها
    .......... و کسایی که هر دو رو داشتن یعنی فروشنده ها گفتن فوجی s200exr عکسهاش حرفه ای تره
    دوست عزيز اصلا روي حرف فروشنده ها حساب باز نكنيد. آنها دوربيني رو توصيه مي كنند كه برايشان سود بيشتري دارد. شما الان اگر بخواهيد مثلا يك DVD Player بخريد و از فروشنده بپرسيد Pioneer بهتر است يا Marshal چيني در بيشتر موارد سعي خواهند كرد به شما بقبولانند كه مارشال خيلي بهتر است. چرا ؟ چون توزيع كننده و وارد كننده ي مارشال سود بيشتري براي فروشنده در نظر مي گيرند و صرف براي او در فروش آن برند است. (البته در مثل مناقشه نيست و من در مورد فوجي و مقايسه اش با كنن نظري ندارم)

ضمنا هيچ گاه به خاطر ظاهر خوب ابزار، آنها را نخريد. اول از عملكردش مطمئن شويد بعد در عملكرد مساوي آنكه ظاهر بهتري دارد را بخريد (البته خودم برعكسش را قبول دارم و ابزار و تجهيزات زشت را حتا در صورت عملكرد بالا نمي خرم).

ضمنا اين كلمه ي حرفه اي مايه ي دردسر است. هيچ كدام از اين دوربين ها را حرفه اي يا نيمه حرفه اي نمي نامند. حتا بيشتر DSLR ها را نمي توان حرفه اي ناميد چه رسد به Slr Like ها.
    Ali Talebi و M. Ali Farajian تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

ببینید برای کسایی که بعدا" میخوان حرفه ای بشن مهمه کاراییش و یاد میگرن

و کسی که دوربین عکاسی میخره اونم این دوربین رو برای فیلم برداری نیست برای عکاسیه وگرنه دوربینی میخرید که فیلم برداریش hd با شه
    این دوربین فوجی ظاهر خوبی داره من دوست دارم

خوب شد این جمله آخر رو گفتید . هر چند از اول می شد حدس زد که این همه تعریف و تمجید در چندین پست، از این دوربین که در قد و قواره و وزن روی 50D رو هم کم کرده، بیشتر ناشی از علاقه شخصی است تا بحث فنی.
    -----------------------------------------------------
    مگا پیکسل مساوی هر دو دوربین - باسنسور بزرگتر و (احتمالا) باکیفیت تر fuji
    20X زوم canon sx20 در مقابل 14.3Xزوم s200exr fuji
    پشتیبانی fuji از raw
    0.2 اینچ مانیتور بزرگتر fuji
    فیلمبرداری VGA در fuji در مقابل HD در canon
    وزن بسیار زیادfuji در مقابل canon . (در حدود 280 گرم اضافه وزن!)
    و ....
    قیمت بالاتر s200exr !

حالا چگونه با ضرس قاطع می فرمایید :
    ولی باز به نظرم دوربین s200exr fuji بر خلاف نظرات بعضی ها که بد میگن بین دوربین های حال حاضر بهترین است

پ.ن : فرهاد خان متوجه نشدم شما پاسخ دادید. وگرنه عمراً پست نمی زدم. شرمنده.
    ویرایش توسط Ali Talebi : Saturday 19 December 2009 در ساعت 19:48
    farhad44، faryadi، arash1988 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    5

با سلام مجدد به نظرم شما که نمیخواین کار حرفهای انجام بدین بهتره دوربین canon sx20 ro انتخاب کنید یا

اگر نیمه حرفهای کار میکنین دوربین s200exr fuji رو انتخاب کنید در ضمن s100 مدل قبلیه این دوربین هنوز هم موجوده
    دوست عزیز خدا خیرت بده بگو که s100 کحا گیرمیاد

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

میشه گفت تمام صحبت هایی که تو این پست مطرح میشه همه تکراریه و چیزه جدیدی نیست ولی خوب ...

همونطور که بارها و بارها همه گفتن به طور کل شاید در این محدوده ها نمیشه گفت یه دوربین از دوربین دیگه بهتره.منم یه بار دیگه میگم. اما اگه خواسته ها تفکیک بشه در هریک از موارد میشه گفت کدوم دروبین بهتره.

در مورد این دو هم من هم نمی تونم بگم کدوم بهتره ولی اگه کسی عکس بهتر می خواد من هم می گم S200EXR

در مورد بدنه S200 من هم شخصا بدنه این دوربین رو به باقی SLR like ها ترجیح می دم. اما در مورد وزن با وجود اینکه S200 فکر کنم حدود 200 گرم از S100 کمتر شده ولی بازم وزنش نسبت به دیگر SLR Like ها زیاده . اما در مقابل بدنه بهتر شخصا حاضرم این وزن بیشتر رو قبول کنم. شخصا بدنه این دوربین رو به Entry level DSLR های موجود هم ترجیح میدم.

ضمن اینکه در مورد برخی نقاط ضعف S200EXR هم باز ملاحظاتی وجود داره.

یکی اینکه امکان نصب فلاش اکسترنال TTL وجود نداره، من فکر می کنم در میان خریداران دروبین های کامپکت و SLR like به ندرت کسانی هستند که مبلغی در حدود خود دوربینشون و شاید بیشتر برای خرید یه فلاش اکسترنال بدن. و این دسته کاربران به ندرت از فلاش اکسترنال استفاده می کنند. معمولا اون دسته افرادی که به این نتیجه میرسن تو کارشون نیاز به فلاش اکسترنال دارن کلا از SLR like به DSLR شیفت می کنند. فکر می کنم این امکان بیشتر مورد استفاده افراد حرفه ای است که احتمالا دوربین DSLR استفاده می کنند و تجهیزات مختلفی رو در اختیار دارند و در کنار DSLR اشون یه دوربین کامپکت هم استفاده می کنند.

حتی در میان کاربران DSLR هم، همین الان بسیاری از اون دسته کسانی که تازه وارد این حوزه شدند از فلاش خارجی استفاده نمی کنند.

در مورد فروشنده ها من هم موافقم که اغلبشون تقریبا چیزی از دوربین نمی دونن حد اقل در مورد پاساژ حافظ اینو مطمئنم
    ویرایش توسط delagah : Sunday 20 December 2009 در ساعت 08:43
    hesamjm، mahyar937، Ali Talebi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M. Ali Farajian آواتار ها
    تشکر کرده
    3145

پیش فرض پاسخ: در پس پرده Fuji S200EXR چه خبر است ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MamuMehdi نمایش پست ها

2-Pixel Fusion Technology : High Sensitivity & Low Noise
    "اين مود اين امکان را فراهم مي‌آورد تا دو پيکسل مجاور با يکديگر ترکيب شوند و يک سنسور 6 مگاپيکسلي با فتوديودهاي درشت را به وجود آورند که آنقدر بزرگ هستند تا در ضعيف‌ترين شرايط نوري بهترين عکس‌ها را با پايين‌ترين نويز تهيه کنند.(این خط عیناً از سایت دیجی کالا عاریت گرفته شده)"
    با موضوعی که گفتید یک سوال برای من بوجود اومده :
    این حرف شما یعنی اینکه وقتی در بقیه دوربین ها از مگاپیکسل کمتری برای عکاسی استفاده می کنیم عملا بقیه پیکسل ها خاموش خواهند شد و کاربری ندارند؟! به نظر من که منطقی به نظر نمی رسد چون این موضوعی که شما مطرح کردید به ظاهر بسیار ساده است. چرا باید در مگاپیکسل های پایین تر از قدرت واقعی یک دوربین عملا بقیه پیکسل ها خاموش شوند وقتی می توانند با هم ترکیب شوند؟؟؟
    محمد علی فرجیان Canon SX20 IS
    از قضاوت کردن دست بکش تا آرامش را تجربه کنی

كاربر همراه amirmisagh آواتار ها
    تشکر کرده
    659

من چند پست از این تاپیک رو خوندم و یاد یک جمله ای افتادم که شاعر میگه و اون اینه که:
    بهترین دوربین دوربینیه که بهترین عکاس پشتش ایستاده باشه

لازمه برای خرید دوربین اطلاعات دقیقی از کارکرد و مقایسه ی اون با سایر برند ها داشته باشید ولی خودتونو غرق این مسائل نکنید . از طرف در مورد یک دوربین سوال میکنی از کارخونه ی سازندش بهتر بهت جواب میده اما دو تا عکس بدردبخور نمیتونه بگیره.
    جای این حرفها عکاس باشیم.
    واقعاً ببخشید که به قول شما آف تاپیک شد.
    ویرایش توسط amirmisagh : Saturday 26 December 2009 در ساعت 23:16
    Navid7h، Afshin.Prt، Ali Talebi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه M. Ali Farajian آواتار ها
    تشکر کرده
    3145

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmisagh نمایش پست ها
    من چند پست از این تاپیک رو خوندم و یاد یک جمله ای افتادم که شاعر میگه و اون اینه که:
    بهترین دوربین دوربینیه که بهترین عکاس پشتش ایستاده باشه

لازمه برای خرید دوربین اطلاعات دقیقی از کارکرد و مقایسه ی اون با سایر برند ها داشته باشید ولی خودتونو غرق این مسائل نکنید . از طرف در مورد یک دوربین سوال میکنی از کارخونه ی سازندش بهتر بهت جواب میده اما دو تا عکس بدردبخور نمیتونه بگیره.
    جای این حرفها عکاس باشید.
    واقعاً ببخشید که به قول شما آف تاپیک شد.
    من هم با شما موافقم. در واقع بعضی از ما، گاهی اوقات به بیل بورد تبلیغاتی برند های تجاری تبدیل می شویم بدون اینکه اطلاع داشته باشیم (البته باید به این شرکت ها برای قدرت تاثیر گذاریشون تبریک گفت) . من هم یکی از شیفتگان تکنولوژی و نوآوری ها دنیای دیجیتال هستم شاید من هم گاهی همین نقش را بازی کنم ولی هیچ گاه دوست نداشته ام که از ابزار دیجیتالی که استفاده می کنم چیزی باقی بماند که من ندانم.
    amirmisagh و MamuMehdi تشکر می‌کنند.
    محمد علی فرجیان Canon SX20 IS
    از قضاوت کردن دست بکش تا آرامش را تجربه کنی

كاربر آشنا MamuMehdi آواتار ها
    تشکر کرده
    39

Wink پاسخ: در پس پرده Fuji S200EXR چه خبر است ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_maf نمایش پست ها
    با موضوعی که گفتید یک سوال برای من بوجود اومده :
    این حرف شما یعنی اینکه وقتی در بقیه دوربین ها از مگاپیکسل کمتری برای عکاسی استفاده می کنیم عملا بقیه پیکسل ها خاموش خواهند شد و کاربری ندارند؟! به نظر من که منطقی به نظر نمی رسد چون این موضوعی که شما مطرح کردید به ظاهر بسیار ساده است. چرا باید در مگاپیکسل های پایین تر از قدرت واقعی یک دوربین عملا بقیه پیکسل ها خاموش شوند وقتی می توانند با هم ترکیب شوند؟؟؟
    1-این حرف بنده نیست، از منابع مربوطه ترجمه کردم.

2-CCD ها و Super CCD های فعلی (بغیر از EXR) متاسفانه توانایی ترکیب پیکسل ها را باهم ندارند. (به ساختار آنها در پست 787 دقت کنید)

3-هر چه یک Pixel بزرگتر باشه میزان نور دریافتی آن بیشتره (نویز کمتر و کیفیت بالاتر) و هر چی Pixel ها بزرگتر

باشن تعداد اونا در CCD کمتره (نویز بیشتر و کیفیت کمتر) ! پس عملاً در CCD ها و Super CCD ها فعلی هیچ سازنده

ای نتوسته در حد اعلاء هم پیکسل های بزرگتری تولید کنه و هم تعداد اونا را کم نکنه و گرنه الان دوربین ها بجای مگا پیکسل

در مقیاس گیگا پیکسل عرضه می شدند و این محدودیت فناوریه ساخته که برای فوجی هم این محدودیت برقراره.

در CCD EXR ، فوجی با همون ابعاد سنسور و همون تعداد پیکسل ، امکان ترکیب پیکسل ها رو فراهم کرده

که به زبان ساده مثلاً در نور کم ، با ترکیب سنسورها بجای 12 مگاپیکسل ، 6 مگاپیکسل ترکیب شده

با دریافت نور بیشتر از دیافراگم تصویری رو ثبت خواهند کرد که هیچ دوربین 12 مگاپیکسل و بلکه با دقت بیشتر ، توانایی

ارائه اون رو ، با اون کیفیت نداره.
    ویرایش توسط MamuMehdi : Sunday 27 December 2009 در ساعت 03:20

صفحه 80 از 225 نخستنخست ... 30 70 76 77 78 79 80 81 82 83 84 90 130 180 ... آخرینآخرین