صفحه 23 از 59 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 221 تا 230 , از مجموع 584
Like Tree639تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين مناسب براي اتليه

كاربر همراه djmehdi_67 آواتار ها
    تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط AlaFalaki نمایش پست ها
    نه نه ! من جایی نخوندم فاجعه است ! من گفتم به نظر من خوبه !؟ ولی فکر کردم نظر من اشتباهه چون کسی پیشنهادش نمیکنه !! :دی !
    آره ! 600 دی بهتره مثل اینکه !
    ترکیب 550دی و همین 600دی ! با لنز 18-55 چطوره ؟ برای عکاسی پرتره یا طبیعت !
    همانطور که دوستان اشاره کردند کیفیت اپتیکی مناسبی نداره این لنز ... مضاف بر اینکه نه واید 18 مم خیلی برای طبیعت واید مناسبی است و حتما یک جا دست شما رو از پشت میبنده و نه 55 مم برای پرتره مناسب ... اگر بودجه داشتید حدود 900 تومان به نظر من لنز 15-85 علاوه بر کیفیت اپتیکی بالایی که داره واید به نسبت بهتری هم داره و برای طبیعت تا حدود زیادی جوابگو هست و لبه 85 مم هم برای پرتره مناسب ...
    یه پیشنهاد دیگه هم هست ... با مبلغی کمی بیشتر از قیمت 18-55 میتوانید 50 مم اف 1.8 رو تهیه کنید حدود 150 هزار تومان اگر اشتباه نکنم و با توجه به اف بازی که داره برای پرتره استودیویی مناسب هست و قیمت خیلی خوبی هم داره و برای شروع عالیه به نظر من ...
    در مورد دوربین هم به ذات هیچ دوربینی برای استودیو بد نیست ... لنز به نظر من مهم تره ... مگر بحث ایزو و یا امکانات دیگه که از نوشته شما به نظرم نمیاد که خیلی نیاز داشته باشید ... همین 550D هم خیلی خوب جوابگو هست ... سنسور این دوربین با 7D یکی ست اما خوب قابلیت های 7D به مراتب بیشتر هست که باید بر اساس نیاز انتخاب کرد ...
    Miri، shahbazi و AlaFalaki تشکر می‌کنند.
    چیزی که امروز داری فردا از رده خارج است
    خودتان را برای برندها و محصولاتشان قیمه قیمه نکنید!/مهدی استیری/
    تجهیزات

كاربر همراه netwalker آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

میتوانید 50 مم اف 1.8 رو تهیه کنید حدود 150 هزار تومان اگر اشتباه نکنم و با توجه به اف بازی که داره برای پرتره استودیویی مناسب هست
    !
    AlaFalaki تشکر می‌کند.
    هيچ صيادي در جوي حقيري که به گودالي مي ريزد، مرواريدي صيد نخواهد کرد.
    .
    محسن سيفي

كاربر جديد AlaFalaki آواتار ها
    تشکر کرده
    15

مرسی از راهنمایتون ! ولی میخوام ببینم یه لنزی هست که هم باهاش بشه تو استودیو بازدهی خوبی داشت و هم تو طبیعت !؟ ( با قیمت مناسب البته !! )
    ( البته فکر کنم اینجا جاش نیست ! ولی ممنون میشم راهنمایی کنین ! )
    همین لنز 50 مم خوبه برای استودیو ، ولی برای پرتره گرفتن تو محیط بیرون هم مناسبه !؟
    اگه یه لنز دیگه برای طبیعت بخوام چه پیشنهادی دارید !؟

تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط netwalker نمایش پست ها
    !
    اف باز
    اف باز ای که دارد !!!
    Open F
    F- e - Baaz
    رسوندم ؟؟؟
    منظورم دیافراگم باز هست ... اف 1.8 داره نه اف 5.6

برای شرایط نوری کم و گاهی محدود در استودیو

منظور شما(AlaFalaki) رو از بازدهی خوب متوجه نمیشم ...
    این لنز با اف 1.8 هم برای داخل استودیو مناسب هست هم برای محیط بیرون ... و همینطور به دلیل داشتم همچین دیافراگمی مات کردن بکگراند راحت تر و زیباتر هست ...البته من خودم این لنز رو ندارم چون خیلی به پرتره علاقه ای ندارم اما با این لنز کار کردم ... نسبت به قیمتی که داره خیلی خوبه ...
    برای طبیعت هم اگر بخواهید باید تو تاپیک خودش بحث کنیم اما علی الحساب میتونید سیگما 10-20 اف 4-5.6 با قیمت حدود 800 هزار تومان و Canon 10-22 با قیمتی حدود 1 میلیون تومان حساب باز کنید ...
    بحث بیشتر در این باره بهتره در تاپیک خودش مورد بحث قرار بگیره
    AlaFalaki تشکر می‌کند.
    تجهیزات

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

میتوانید 50 مم اف 1.8 رو تهیه کنید حدود 150 هزار تومان اگر اشتباه نکنم و با توجه به اف بازی که داره برای پرتره استودیویی مناسب هست
    با اینکه اف بازی داره و از 18-55 بهتره اما خیر برای استدیو خوب نیست و یکی از بهترین راههایی که میتوان پشت سوژه را محو کرد فاصله گرفتن از سوژه و استفاده از فوکال بالاتر است (یعنی استفاده از میلی متر بالاتر)بنابراین باید به لنزهایی بالای 80 میلیمتر فکر کرد و چون من با کنون کار نکردم نمیتونم لنز معرفی کنم
    AlaFalaki تشکر می‌کند.

كاربر همراه netwalker آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط djmehdi_67 نمایش پست ها
    اف باز
    اف باز ای که دارد !!!
    Open F
    F- e - Baaz
    رسوندم ؟؟؟
    منظورم دیافراگم باز هست ... اف 1.8 داره نه اف 5.6

استاد گرامی منظور شما رو از اف باز فهمیدم! اما شما ظاهرا منظورم را متوجه نشده اید حتی با زیر خط دار کردن نوشته شما!
    اف باز به کار استودیو می خورد؟ آن هم با وجودتجهیزات نورپردازی؟!
    AlaFalaki تشکر می‌کند.
    هيچ صيادي در جوي حقيري که به گودالي مي ريزد، مرواريدي صيد نخواهد کرد.
    .
    محسن سيفي

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

بدون هیچ دغدغه ای یکی از اون دو بدنه(ترجیحا 600دی) رو با 55-18 تهیه کنید و مشغول بشید.و مطمئن باشید هیچ مشکلی با همون لنز 55-18 در سال اول نخواهید داشت و هم برای منظره کاملا مناسبه و هم پرتره.فعلا نیاز به هیچ لنز دیگری ندارید.دوستان بسیار زیاد کم لطفی میکنن در حق 55-18 !
    یک نگاه به تستهای فتو زون بیاندازید تا متوجه بشید در ابتدای کار کاملا لنز مناسب و ارزشمندی محسوب میشه(تا آخر بخونید و امتیاز و نتیجه گیری رو هم به دقت مطالعه کنید).نمیدونم دوستان چرا بلافاصله به یک تازه کار لنزهای تخصصی و پرایم پیشنهاد میدن...
    Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS - Retest @ 15MP / Review
    netwalker، djmehdi_67، Miri و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    1433

نقل قول نوشته اصلی توسط netwalker نمایش پست ها
    استاد گرامی منظور شما رو از اف باز فهمیدم! اما شما ظاهرا منظورم را متوجه نشده اید حتی با زیر خط دار کردن نوشته شما!
    اف باز به کار استودیو می خورد؟ آن هم با وجودتجهیزات نورپردازی؟!
    خوب شما درست میفرمایید اما دوستمون در مورد تجهیزات استودیویی حرفی نزدند ... فلاش استودیویی و غیره ...
    اگر قصد خرید همچین تجهیزاتی داشته باشند یقینا حق با شماست ...
    جناب احمدی هم کاملا درست فرمودند ... معمولا با همین 18-55 کار میکنند در ابتدا تا نیازها به خوبی شناخته بشه و بعد برای خرید اقدام بشه ... اما در کل خواستم عرض کنم با قیمت های نه چندان بالا هم به هر حال این لنزها هستند ...
    lamagra، shahbazi و AlaFalaki تشکر می‌کنند.
    تجهیزات

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

بدون هیچ دغدغه ای یکی از اون دو بدنه(ترجیحا 600دی) رو با 55-18 تهیه کنید و مشغول بشید.و مطمئن باشید هیچ مشکلی با همون لنز 55-18 در سال اول نخواهید داشت و هم برای منظره کاملا مناسبه و هم پرتره
    کاملاً درسته فکر میکنم دلیل سختگیر شدن ما هم استفاده از فوکالهای مناسبتر و لنزهای بهتر باشه
    lamagra و AlaFalaki تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال m.daneshpayeh آواتار ها
    تشکر کرده
    1982

عجب!!!
    دوستان لطف کنند اگر در موردی اطلاعات کاملی ندارند راهنمایی نفرمایند.
    دورست عزیزی که دنبال دوربین و لنز مناسب برای پرتره هستید. اولا 550 دی ، 600دی، 60دی و 7دی برای پرتره بهیچ وجه تفاوتی ندارند شما برای پرتره نه به بدنه محکم نیاز دارید نه سرعت پیاپی عکاسی بالا و نه دقت و سرعت فکوس. تنها پارامتر مهم سنسور است که د همه مدلها یکی است. 7دی هم بگیرید کار بیشتری از 550دی برایتان انجام نخواد داد.
    در مورد لنز، کلا پرتره بر دو دسته تقسیم میشود. پرتره در استودیو (منظورم استفاده از پرده در زمینه است) و پرتره محیطی. در پرتره در استودیو از دیافراگم کاملا بسته استفاده میشود. در این دیافراگم تمام لنزها شارپ هستند لنز شارپ 18-55 که جای خود دارد. در مورد پرتره محیطی نیاز به محو کردن پیش و پس زمینه وجود دارد که ناچار باید سراغ لنزهایی با دیافراگم باز و تله بلندتر بروید.
    در مورد فاصله کانونی برای پرتره میگویند 85 تا 135 مناسب است. 55 روی سنسور کراپ 1.6 میشه هشتاو خورده‌ای که مناسب است. من عکاس تلیه میشناسم که با 1000دی و 18-55 بدون لرزهگیر کار میکند ومشکلی هم ندارد.
    اما برای منظره 18 م م خیلی هم واید خوبی نیست. شاید در ماه های اول نیاز کمتری احساس کنید ولی حتما در آینده دورتر مشکل خواهید داشت. حتی واید 15 لنز 15-85 هم گاهی کافی نیست. اگر میتوانید لنز 15-85 را تهیه کنید وگرنه 15-55 برای شروع لنز خوبیست.
    ahmad.abaee و AlaFalaki تشکر می‌کنند.
    مهدی دانش‌پایه
    http://500px.com/daneshpayeh
    هر گونه انتقاد، پیشنهاد، ویرایش، ایراد، نق نق، غرغر و غیره کاملا آزاد است.

صفحه 23 از 59 نخستنخست ... 13 19 20 21 22 23 24 25 26 27 33 ... آخرینآخرین