صفحه 24 از 59 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 584
Like Tree639تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين مناسب براي اتليه

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919

دوستان لطف کنند اگر در موردی اطلاعات کاملی ندارند راهنمایی نفرمایند.
    البته دوستان ماشاا... چندان بی تجربه هم نیستن
    اگر به سوال اول آقای AlaFalaki توجه کنید ایشون فرمودند که هم برای پرتره هم برای طبیعت دنبال لنز مناسب میگردن
    پس باید دنبال لنزی بگردن که واید و تله خوبی داشته باشه و از همه مهمتر کیفیت هم خوب باشه
    تجربه نشون داده که برای خرید تجهیزات اگر در فروم دنبال انتخاب باشید بدتر سردرگم میشید
    پس با نظر آقای lamagra موافقم یکی از همین بدنه ها ر با 18-55 تهیه کنید و در آینده اگر نیازتون بیشتر شد لنز جدید تهیه کنید خیلی هم ضرر نمیکنید چون 18-55 گرانقیمت نیست
    AlaFalaki تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان
    یکی از دوستان در حال راه اندازی یک اتلیه کاملا خانگی هست
    و برای کسب تجربه و شروع می خواد فقط از اطرافیانش به خصوص کودکان عکس بگیره
    پول خیلی خیلی کمی داره - حد اکثر 400 برای دوربین-
    می خواستم بدونم با یه نور پردازی نسبتا مناسب میتونه با دوربینهای نیمه حرفه ای مثل sh10 یا sh20 یا g11 , g12 چیز خوبی از آب در بیاره؟
    خواهش می کنم فقط زود جواب بدین ممنونم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    72

نقل قول نوشته اصلی توسط m.daneshpayeh نمایش پست ها
    عجب!!!
    دوستان لطف کنند اگر در موردی اطلاعات کاملی ندارند راهنمایی نفرمایند.
    دورست عزیزی که دنبال دوربین و لنز مناسب برای پرتره هستید. اولا 550 دی ، 600دی، 60دی و 7دی برای پرتره بهیچ وجه تفاوتی ندارند شما برای پرتره نه به بدنه محکم نیاز دارید نه سرعت پیاپی عکاسی بالا و نه دقت و سرعت فکوس. تنها پارامتر مهم سنسور است که د همه مدلها یکی است. 7دی هم بگیرید کار بیشتری از 550دی برایتان انجام نخواد داد.
    در مورد لنز، کلا پرتره بر دو دسته تقسیم میشود. پرتره در استودیو (منظورم استفاده از پرده در زمینه است) و پرتره محیطی. در پرتره در استودیو از دیافراگم کاملا بسته استفاده میشود. در این دیافراگم تمام لنزها شارپ هستند لنز شارپ 18-55 که جای خود دارد. در مورد پرتره محیطی نیاز به محو کردن پیش و پس زمینه وجود دارد که ناچار باید سراغ لنزهایی با دیافراگم باز و تله بلندتر بروید.
    در مورد فاصله کانونی برای پرتره میگویند 85 تا 135 مناسب است. 55 روی سنسور کراپ 1.6 میشه هشتاو خورده‌ای که مناسب است. من عکاس تلیه میشناسم که با 1000دی و 18-55 بدون لرزهگیر کار میکند ومشکلی هم ندارد.
    اما برای منظره 18 م م خیلی هم واید خوبی نیست. شاید در ماه های اول نیاز کمتری احساس کنید ولی حتما در آینده دورتر مشکل خواهید داشت. حتی واید 15 لنز 15-85 هم گاهی کافی نیست. اگر میتوانید لنز 15-85 را تهیه کنید وگرنه 15-55 برای شروع لنز خوبیست.
    lمن دنبال بحث ایشون اضافه کنم که 550 دی 60 دی 600 دی و 7 دی هیچ فرقی باهم نمیکنن
    تنها تفاوت ها ایناست
    7 دی دارای دو پردازشگر دایجیک هست نتیجه نویز کمتر این دوربین داری فوکوس بهتر نسبت به چند مدل دیگر است به دلیل 19 فوکوس پوینت در برابر 9
    60 دی نسبت به 600 دی و 550 دی داری 9 کراس تایپ هست که اونها 1 کراس تایپ بیششتر ندارند پس در نتیجه فوکوس بهتر وشاتر 1 یه 8000
    600 دی تنها مزیتش دارای زوم در هنگام فیلم برداری بدون هیچ افت کیفیتی هست که جدیدا با هک 550 دی این قابلیت برا 550 دی هست
    Canon 450D + Tamron 18-250 + 50mm F/1.8
    Canon 5D Mark II + Canon 24-105 L
    Canon 430EX II
    Panasonic DMC-GH2 14-140 + 20mm F/1.7 ...Coming Soon :D

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض کمک برای خرید 2 عدد بادی و لنز تا سقف 7 میلیون

سلام دوستان امیدوارم که خوب باشین این اولین سوال یا پست من تو انجمن هست

سوال اصلیم که درموردش با آقای فرهاد هم صحبت کردم اینه که میخوام واسه استدیو یه بادی با 2تا لنز خوب یا 2تا بادی با لنز مناسب بخرم حدود هزینه ای هم که میتونم بکنم 6 - 7 میلیونه خوش حال میشم نظر شما رو هم بدونم و کمکم کنید

از یک دوربین و لنز برای عکاسی از کودک و کاره پرتره داخل استدیو میخوام استفاده کنم و از یک دوربین و لنز دیگه برای شات های فضای باز و بیرون

دلیل اینکه هم میگم 2تا بادی اینه که میخوایم همیشه یه بادی توی استدیو باشه و یکی فقط برای شات بیرون باشه... به هر حال هزار و یک اتفاق ممکنه در کار پیش بیاد 2تا بادی اطمینان بالاتری واسم داره

نظر خودم 7D برای استدیو و 600D برای فضای بیرون هستش یا بلعکس اما به نظر شما در حال حاضر این دوربین ها قدیمی نشده ؟ منظورم برای آینده هست تا چند سال دیگه یا چند ماه دیگه ممکن به بادی جدید یا فول فرم احتیاج پیدا کنم ؟

به نظر شما اگه 2تا بادی رو یک مدل بگیرم عاقلانست !؟ یا کلا با این مقوله مخالفین ؟ تصمیم داشتم فقط یک بادی 5D بگیرم اما از دوستان شنیدم که قابلیت هاش توی استدیو دیده نمیشه و هزینه اضافی هستش...

ببخشید سوالات زیاد شد پیشا پیش ازتون تشکر میکنم ممنون

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

یم داشتم فقط یک بادی 5D بگیرم اما از دوستان شنیدم که قابلیت هاش توی استدیو دیده نمیشه و هزینه اضافی هستش...

اگر مارک II مد نظر است؛ کل حیثیت این دوربین در آتلیه معنا پیدا می‌کند. کی گفته قابلیت‌هاش دیده نمیشه؟

با این همه سؤال که خیلی‌هاش نقض سؤال ماقبل خود است و بیشتر نشان‌دهنده عدم اطلاع از موضوع است، توصیه بنده خرید 600D و کمی صبر است تا خودتون بتونید به نتیجه برسید دومین بادی چه باشد بهتر است.
    farhad44 تشکر می‌کند.
    .

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

همانطور كه وحيد عزيز فرمودند 5D MKII براي آتليه ايده آل است ولي بايد اول بفرماييد كه سابقه ي عكاسي در چه حد داريد.

من با دو بدنه موافقم ولي تركيب دو بدنه كراپدار و فول فريم را براي اين كار ابدا توصيه نمي كنم چون هردو بدنه قرار است يك كار انجام دهند بهتر است يا هردو فول فريم باشند يا هر دو APSC و چون دو تا 5D خيلي هزينه بر است شايد پيشنهاد خودتان بد نباشد ولي اگر قرار است يكي 7D باشد ويكي 600D بهتر است جايشان را عوض كنيد و 7D را به خاطر بدنه ي آلياژي و سيلينگ بهتر براي عكسهاي بيرون بگذاريد.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه hamid_rabbi آواتار ها
    تشکر کرده
    359

آیا برای کار بیرون هم یک دوربین کاملا حرفه ای میخواید؟ مثلا یه بادی entry level مثل 550d کار شما رو راه نمی اندازه؟ قیمتش هم مناسبه و میتونید با پول save شده لنزهای بهتری بخرید

برای کار استودیو هم فکر کنم فول فریم بهتر باشه به خصوص 5dII

درد من تنهايي نيست بلكه مرگ ملتي است كه گدايي را قناعت و بي عرضه گي را صبر و با تبسمي بر لب اين حماقت را حكمت خدا ميدانند

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنون وحید جان اما دوستان گفتن برای اتلیه با یک بادی ارزون تر از 5دی که به نصبت خیلی گرونه هم میشه کیفیت و عکس خوبی ارائه کرد و برای آتلیه نیازی به سرعت شاتر بالا و سایز چاپ بالا (چاپ بیلبرد) بدنه و امکانات.... نداری و میتونم هزینه رو برای لنز با کیفیت قرار بدم ، میشه یه توضیح برای تفاوت هایی که توی عکس هایی که 5دی به نصبت بادی هایی که توی رنج 2میلیون به پایین هست و به کار آتلیه میتونه کمک کنه ارائه بدید ؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

ممنون فرهاد جان ، من سابقه عکاسیم در این حده که یک سال با دوربین سوپر زوم 30ایکس فوجی فیلم کار کردم و 6 ماه با یک 550دی

اتفاقا من هم به این موضوع پی بردم که 7دی برای بیرون بهتر از 600دی هست بازم ممنون اما بعضی دوستان میگن 60دی رو جای گزینه 7دی توی لیستم کنم !! به نظرتون 60دی برای عکاسی فضای باز بهتره یا 7دی ؟ گزینه هایی که مد نظر دارم سرعت شات و تعداد فریم عکاسی پیاپی بالا ، فیلم برداری اصلا واسم مهم نیست چون کارایی واسم نداره همینطور عکاسی در شب ، چیزی هم که خودم به دلم نشسته مانیتور گردونه 60دی هست که میتونه واسم کارامد باشه

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

مرسی حامد جان ، خودم هم هنوز نمیدونم وقتی میگن تمام این مدل بادی های ...550D 600D 60D 7D از یه سنسور استفاده میکنن و سرعت شاتر ، بدنه ، و... توی عکاسی استدیو مهم نیست پس این بادی ها چه تاثیر و تفاوتی میتونه توی کیفیت عکس داشته باشن !؟ یعنی اگر مثلا من یک لنز 15-85 و نور پردازی کامل و مجهز داشته باشم با هر کدام از این بادی ها یک نتیجه مجزا و متفاوت رو ممکنه تجربه کنم ؟؟؟

مورد دوم هم لنز هست دوستان لطفا راهنمایی کنید و یک لنز مناسب استدیو و یک لنز عکاسی فضای باز ... منظورم از فضای باز عکاسی از طبیعت نیست بهم معرفی کنید ممنون میشم

پیشنهادی که بهم شده ایناست
    لنز 15-85 برای داخل استدیو که میگن میتونه تمام نیازم رو برآورده کنه و لنز 70-200 اف 4 است یا برای محیط بیرون لنز فیکس دیاف پایین 85 اف 1.8 یا 135 اف 2

صفحه 24 از 59 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 ... آخرینآخرین