صفحه 45 از 59 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 441 تا 450 , از مجموع 584
Like Tree639تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين مناسب براي اتليه

كاربر همراه armin1374 آواتار ها
    تشکر کرده
    570

نقل قول نوشته اصلی توسط shasanam نمایش پست ها
    درسته d600 فول فریم هست قطعا برتری داره ولی لنزهای fx گرون هست یعنی بودجه نمیرسه لنز خوب براش بگیرم لنز مناسب و ارزون برای فول فریم چی پیشنهاد میکنید
    بنظرم شما پول فول فریم رو بدید لنز بهتر بگیرید برای کراپدار. استفاده از لنز dx مثل 18_105 روی d600 مثل این میمونه که شما رو بنز موتور پراید سوار کردید!!
    shasanam و aryobarzan تشکر می‌کنند.
    هنرها تنها تقلید محض واقعیت خارجی نیستند و اگر برخی آثار هنری چنین بودند در حقیقت در برابر رسالت عالی خود کاذب می نمودند .

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Meghdari نمایش پست ها
    D7100 + 18-105 یا 18-140 بهتر از 18-200 خواهد بود. 17-55 هم برای آتلیه کوتاهه و نیازی به دیاف بازش هم ندارید.
    D600 فول فریم رو هم با لنز DX که استفاده نمی کنن!
    باید تصمیم بگیرید فول فریم میخواهید یا کراپدار و اگه قرار به فول فریم باشه می تونید برای لنز به 24-120 اف4 فکر کنید.
    صد البته بهتر بود بودجه رو هم می گفتید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط armin1374 نمایش پست ها
    بنظرم شما پول فول فریم رو بدید لنز بهتر بگیرید برای کراپدار. استفاده از لنز dx مثل 18_105 روی d600 مثل این میمونه که شما رو بنز موتور پراید سوار کردید!!
    برای اینکه نمیتونم لنز خوب برای فول فریم تهیه کنم از خرید d600 انصراف میدم و d7100 را انتخاب میکنم اما بهترین لنز برای این دوربین کراپدار چی بگیرم خوبه ممنون از راهنماییهاتون

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

برای اینکه نمیتونم لنز خوب برای فول فریم تهیه کنم از خرید d600 انصراف میدم و d7100 را انتخاب میکنم اما بهترین لنز برای این دوربین کراپدار چی بگیرم خوبه ممنون از راهنماییهاتون

با توجه به اینکه لنز مکمل d7100 رو 18-200 انتخاب کرده بودید که قیمتی حدود 2500 داره پس بر حسب بودجه 2500 باید برنامه ریزی کرد البته با فرض اینکه سایر لوازم آتلیه رو دارید.

من اگر بودم 85 f1.8 G رو به همراه 35 F/1.8 G تهیه میکردم و قید زوم لنز رو میزدم چون حداقل از کیفیت لنز ها مطمئن بودم و هم میشد 85 رو بعدا در فول فریم هم استفاده کرد و در کل کیفیت این دو لنز با لنز های هم قیمت DX مثل 18-200 یا 16-85 قابل مقایسه نیست ، چه از لحاظ شارپنس و چه بوکه و غیره بهتر هستن.....

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط bidari نمایش پست ها
    با توجه به اینکه لنز مکمل d7100 رو 18-200 انتخاب کرده بودید که قیمتی حدود 2500 داره پس بر حسب بودجه 2500 باید برنامه ریزی کرد البته با فرض اینکه سایر لوازم آتلیه رو دارید.

من اگر بودم 85 f1.8 G رو به همراه 35 F/1.8 G تهیه میکردم و قید زوم لنز رو میزدم چون حداقل از کیفیت لنز ها مطمئن بودم و هم میشد 85 رو بعدا در فول فریم هم استفاده کرد و در کل کیفیت این دو لنز با لنز های هم قیمت DX مثل 18-200 یا 16-85 قابل مقایسه نیست ، چه از لحاظ شارپنس و چه بوکه و غیره بهتر هستن.....
    درود دوست عزیز ممنون از راهنماییت
    برای کار تو آتلیه من همیشه وقت کم میارم یعنی متاسفانه عروس و داماد زیاد وقت نمیزارن برای خودشون و همچنین برای عکاس واسه همین من لنز زوم را حتما لازم دارم
    پس باید انتخاب خوبی داشته باشم تو رنج قیمت 2 و نیم میلیون

كاربر فعال MahBaz آواتار ها
    تشکر کرده
    2159

درود دوست عزیز ممنون از راهنماییت
    برای کار تو آتلیه من همیشه وقت کم میارم یعنی متاسفانه عروس و داماد زیاد وقت نمیزارن برای خودشون و همچنین برای عکاس واسه همین من لنز زوم را حتما لازم دارم
    پس باید انتخاب خوبی داشته باشم تو رنج قیمت 2 و نیم میلیون
    در غیر اینصورت 18-105 و 18-140 رو پیشنهاد میدم که بین 1 تا 1.5 میلیون هم پول اضاف میارید ولی هنوز نظر اصلیم همون لنز های قبلی هست که میتونید زمانتون رو مدیریت کنید و زمانتون رو به دو قسمت تقسیم کنید نیمه اول عکس های بالنز 85 و نیمه دوم وقت عکس های بالنز 35 .......

كاربر همراه
    تشکر کرده
    395

دوستان دیگه هم واردترن هم با تجربه تر، بنده مختصر مواردی که به نظرم میرسه رو میگم،

چون فرمودین کارتون آتلیه هست و مشتری عروس داماد دارین، حتما حتما حداقل به دو بادی فکر کنین یکی واسه بک آپ، دی 7100 هم نگرفتین و دی 7000 دست دوم تمیز گرفتین به نظر من بهتر، تو آتلیه بادی واسه شما اون اندازه ای که لنز کار میده، مهم نیست. دوستمون در مورد لنزهای پرایم حرف خوبی زدن، هر چند من هم با لنز زوم بیشتر موافقم ولی لنز زوم با کیفیت با دیاف باز حالا دست دوم هم بود بود، اگه هم دو بادی شدین که میتونین 35 رو روی یکی و 85 رو اون یکی بندازین، کلا برین سمت خرید لنز خوب.
    shasanam تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط yaghini نمایش پست ها
    دوستان دیگه هم واردترن هم با تجربه تر، بنده مختصر مواردی که به نظرم میرسه رو میگم،

چون فرمودین کارتون آتلیه هست و مشتری عروس داماد دارین، حتما حتما حداقل به دو بادی فکر کنین یکی واسه بک آپ، دی 7100 هم نگرفتین و دی 7000 دست دوم تمیز گرفتین به نظر من بهتر، تو آتلیه بادی واسه شما اون اندازه ای که لنز کار میده، مهم نیست. دوستمون در مورد لنزهای پرایم حرف خوبی زدن، هر چند من هم با لنز زوم بیشتر موافقم ولی لنز زوم با کیفیت با دیاف باز حالا دست دوم هم بود بود، اگه هم دو بادی شدین که میتونین 35 رو روی یکی و 85 رو اون یکی بندازین، کلا برین سمت خرید لنز خوب.
    والا حقیقتش 7000 داشتم فروختم الانم دیگه تصمیمم رو 7100 هست اما میخوام یه لنز بگیرم که بعدش بادی را به فول فریم تغییر دادم لنز هم دوباره بدردم بخوره

كاربر فعال masoudrejae آواتار ها
    تشکر کرده
    2404

آدم یک حرف هایی اینجا میبینه عجیب.
    تو اتلیه دیاف باز؟
    تو اتلیه لنز پرایم؟
    تو اتلیه برای مصارف عمومی که همون کودک و اسپرت و عروس و...هست که لنز پرایم کاربرد نداره.
    دیاف هم معمولا بالاتر از ۷.۱ هست.
    بهترین کار اینه تو ریویو های سایت ها شما ببینی ۱۸-۲۰۰ در دیاف بالاتر از ۷.۱ کیفیت مطلوب داره یا نه؟
    چون اون فاصله کانونی های بالا در اتلیه هم برای پرتره خیلی بکار می اید.
    kindlinessangel، M.Meghdari، A.Khandan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    خوشبختم؛ تو با منی، لبخندتو از من نگیر
    عشق من؛ تا با همیم دلشورۀ رفتن نگیر

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

البته بايدی هم وجود نداره
    من تا حالا پرتره با ديافراگم بالای 4 نگرفتم
    حالا چون تو اتليه عکس ميگيريد مجبور نيستيد همه چی تو فکوس باشه
    yaghini، Hossein Arabi و hossein137 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال hossein137 آواتار ها
    تشکر کرده
    8205

اتفاقا" من هم قدیم فکر میکردم باید دیاف بالا باشه و لنز هم زوم.بعد که به کارای خارجی نگاه میکنم (مثلا" عکاسی از کودک /یا عروس و داماد) میفهمم همیشه هم دیاف بسته کار آمد نیست.شخصا" دوست دارم یک بار هم که شده با اپرچر پایین تو آتلیه عکاسی کنم و ببینم نتیجه چطور میشه
    yaghini و Majix تشکر می‌کنند.
    CACTUS.HOSSEIN=INSTAGRAM

CANON M5 + 15-45 / 50MM F1.8 STM / Yongnuo 600ex-rt*2 / Yongnuo YN-E3-RT

صفحه 45 از 59 نخستنخست ... 35 41 42 43 44 45 46 47 48 49 55 ... آخرینآخرین