صفحه 41 از 59 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 43 44 45 51 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 401 تا 410 , از مجموع 584
Like Tree639تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين مناسب براي اتليه

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2604

نقل قول نوشته اصلی توسط soheil33 نمایش پست ها
    یک مسئله ای هست که متاسفانه خیلی ها نمیدونن در مورد برند کنون و نیکون
    اون هم اینه که
    عکس های نیکون همون اول به دل میشینه
    اما عکس کنون رو باید زیاد نگاه کنی تا خوشت بیاد
    عکس های کنون وقتی از چهره عکس میندازی در قسمت صورت بیشتر از نیکون موج داره
    چون نیکون حالت پیکسل هاش کمی بلور داره از پیکسلی به پیکسل دیگه خیلی نرم میاد
    اما در مورد کنون اینطور نیست
    به خاطر همینه میگن نیکون برای آتلیه مناسبه
    و کنون برای فضای باز و عکس های صنعتی خوبه

اگر منظورتون از «موج داشتن» همون Distortion هست، که مستقیماً به لنز مربوط میشه و نه بادی ... مثلا وقتی با لنز ۳۵ میلیمتری، کادر رو با چهره پر کنید، فرقی نداره نیکون باشه یا کنن یا هر برند دیگه ای ؛ پرسپکتیو صورت دچار اعوجاج میشه ... اما وقتی از لنزهای ۸۵ میلیمتر به بالا در هر برندی استفاده کنید این اعوجاج در پرسپکتیو، کم تر و کم تر خواهد شد ...

بیننده در همون وحله اول یا از عکس خوشش میاد یا نمیاد به کم و زیاد نگاه کردن نیست ... به نیکن و کنن هم نیست ... (به عمل کار برآید، به سخن دانی نیست!)

حالت Blur بودن پیکسل هم وجود خارجی نداره ... چون یه پیکسل، فقط و فقط از یه رنگ تشکیل شده و به تنهایی نمیتونه حالت Blurred داشته باشه ... اما Sharp بودن کل تصویر به خیلی آیتم ها بستگی داره که از حوصله بحث خارجه ...

این بحث هم که فلان دوربین بدرد آتلیه میخوره و به درد صنعتی تبلیغاتی نمیخوره رو فراموش کنید ... یعنی با نیکون نمیشه عکاسی Nature و LandScape کرد ؟‌ یا مثلاً اکثر قریب به اتفاق آتلیه ها که از Canon EOS 5DmarkII و III استفاده میکنند، دارند اشتباه میکنند ؟

این تصورات و شبهات نادرست رو که شما از عده ای ناآگاه میشنوید، برای خودتون حکم مُنزل نکنید این روزها هرکی که با دوتا بادی و دوتا لنز کار کرده، برای شما در قامت DPreview و امثالهم ظاهر میشه و ذهنیت شما رو مسموم میکنه ... خودتون رو اسیر این شبهات و مهملات نکنید ... برعکس شنیده های شما، بادی های 5D (چه سری اول و چه markII & markIII) امتحان خودشون رو حداقل در آتلیه های همین مملکت خودمون بدرستی پس داده اند ... همینطور نمونه خروجی های خیلی خوبی از D800 در کار تبلیغتی دیده ام که همهٔ اینها، حکم «برهان خلف» برای گفته های نادرستی است که ذهن شما رو به ...

موفق باشید و به هر گفته ای شک کنید، مگر خلاف آن بدرستی اثبات شود

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali Bayati نمایش پست ها
    اگر منظورتون از «موج داشتن» همون Distortion هست، که مستقیماً به لنز مربوط میشه و نه بادی ... مثلا وقتی با لنز ۳۵ میلیمتری، کادر رو با چهره پر کنید، فرقی نداره نیکون باشه یا کنن یا هر برند دیگه ای ؛ پرسپکتیو صورت دچار اعوجاج میشه ... اما وقتی از لنزهای ۸۵ میلیمتر به بالا در هر برندی استفاده کنید این اعوجاج در پرسپکتیو، کم تر و کم تر خواهد شد ...

بیننده در همون وحله اول یا از عکس خوشش میاد یا نمیاد به کم و زیاد نگاه کردن نیست ... به نیکن و کنن هم نیست ... (به عمل کار برآید، به سخن دانی نیست!)

حالت Blur بودن پیکسل هم وجود خارجی نداره ... چون یه پیکسل، فقط و فقط از یه رنگ تشکیل شده و به تنهایی نمیتونه حالت Blurred داشته باشه ... اما Sharp بودن کل تصویر به خیلی آیتم ها بستگی داره که از حوصله بحث خارجه ...

این بحث هم که فلان دوربین بدرد آتلیه میخوره و به درد صنعتی تبلیغاتی نمیخوره رو فراموش کنید ... یعنی با نیکون نمیشه عکاسی Nature و LandScape کرد ؟‌ یا مثلاً اکثر قریب به اتفاق آتلیه ها که از Canon EOS 5DmarkII و III استفاده میکنند، دارند اشتباه میکنند ؟

این تصورات و شبهات نادرست رو که شما از عده ای ناآگاه میشنوید، برای خودتون حکم مُنزل نکنید این روزها هرکی که با دوتا بادی و دوتا لنز کار کرده، برای شما در قامت DPreview و امثالهم ظاهر میشه و ذهنیت شما رو مسموم میکنه ... خودتون رو اسیر این شبهات و مهملات نکنید ... برعکس شنیده های شما، بادی های 5D (چه سری اول و چه markII & markIII) امتحان خودشون رو حداقل در آتلیه های همین مملکت خودمون بدرستی پس داده اند ... همینطور نمونه خروجی های خیلی خوبی از D800 در کار تبلیغتی دیده ام که همهٔ اینها، حکم «برهان خلف» برای گفته های نادرستی است که ذهن شما رو به ...

موفق باشید و به هر گفته ای شک کنید، مگر خلاف آن بدرستی اثبات شود
    من مسئله اعواج در عکس ندارم بحث من سر بالا بودن شارپنز در عکس های قدی هستش که موقعی که روی صورت زوم میکنین کیفیت قابل قبولی نداره
    و اینکه در عکس های تک نور مخصوصا قسمت سایه هاش نویز دارم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    20

حرف شما درسته
    اما میدونین عکس های من نه از نظر نور پردازی نه چیز دیگه اصلا مشکلی نداره
    اگه نمونه عکس هام رو ببینین قطعا شما هم تعجب میکنین
    مسئله اینجاس که من زیادی حساس هستم رو کیفیت عکس
    وضوح و کیفیت عکس هام در پرتره بسیار بالا هستش
    اما در عکس های قدی مشکل کمبود کیفیت دارم
    این طبیعیه ها چون صورت سوژه واقعا در عکس قدی کوچک میشه
    اما من نتونستم این مشکل رو با نورپردازی و بازی کردن با سرعت دیافراگم دوربین حل کنم
    چیکار کنم انتظاراتم از این بیچاره زیاده

پیشنهاد بنده به شما بجای دنبال بادی خوب بودن . . . لنزتون رو عوض کنید . . .

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

به یکی از دوستان میگم لنز 24 105 خودشو بیاره
    حل شد که هیچ
    حل نشد 2 تا گزینه دارم
    یا کنون 6 دی با لنز 28-135 میگیرم البته به فشار میافتم
    یا نیکون 7100 با لنز 18 105 میگیرم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

یه سوال
    کدوم لنز فرکوس دقیق رو تو آتلیه داره؟
    هم برا مارک کنون بگین هم نیکون
    مارک سیگما کلا چطوره؟

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    20

یه سوال
    کدوم لنز فرکوس دقیق رو تو آتلیه داره؟
    هم برا مارک کنون بگین هم نیکون
    مارک سیگما کلا چطوره؟
    شما بودجتون رو برای خرید لنز بفرمایید . . .

برای چهره و کلوز آپ 85 f1.8
    نیم تنه . . . 50 f1.4
    با توجه به بودجتون به 70-200 هم فکر کنید . . .

لنز های فیکس فوکوس دقیق تر و سریعتری دارن . . .

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط Ariyan Tehrani نمایش پست ها
    شما بودجتون رو برای خرید لنز بفرمایید . . .

برای چهره و کلوز آپ 85 f1.8
    نیم تنه . . . 50 f1.4
    با توجه به بودجتون به 70-200 هم فکر کنید . . .
    متاسفانه نمیتونم روی این گزینه ها مانور بدم چون تو آتلیم میتونم تهایتا 5 تا 6 متر از سوژم فاصله بگیرم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    4

http://8pic.ir/images/30502700061500406421.jpg
    این عکس رو یه نیگا کنین نظر بدین کیفیتش خوبه یا نه

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    20

متاسفانه نمیتونم روی این گزینه ها مانور بدم چون تو آتلیم میتونم تهایتا 5 تا 6 متر از سوژم فاصله بگیرم
    دوست عزیز صحبت هاتون رو که با آقای بیاتی میخوندم. . . متوجه یه موضوع شدم . . . اینکه شما اصول عکاسی رو بلد نیستید . . . و با چند ماه یا چند سال کار میخواید بهترین عکس رو بگیرید . . . اینطور نیست . . .
    قبل از هر چیز چند مقاله راجب عکاسی و مخصوصا فیلم های آموزشی پرتره رو ببینید . . . شما 6 متر میتونید از سوژه تون فاصله بگیرید . . . بعد میگید نمیتونم از این لنز ها استفاده کنم . . . دوربین شما کراپدار هستش . . . فاصله 50 روی دوربین شما میشه 80 . . .

بیشتر مطالعه کنید . . . از اساتیدی چون آقای بیاتی . . . مبین عزیز . . . و دیگر عزیزان کمک بگیرید . . . مطالب فروم رو هم بررسی کنید . . . به چیز های زیادی پی میبیرید . . . در عکاسی پرتره . . .
    mreza1001 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

مگه برای لنز ۵۰ یا ۸۵ چندمترمیخوایدفاصله بگیرید!؟اون هم کلوزاپ!

صفحه 41 از 59 نخستنخست ... 31 37 38 39 40 41 42 43 44 45 51 ... آخرینآخرین