صفحه 713 از 1201 نخستنخست ... 213 613 663 703 709 710 711 712 713 714 715 716 717 723 763 813 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,121 تا 7,130 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    در تکمیل فرمایش دوستمون، لنز خوب برای عکاس حکم طلا را داره! هم از نظر کارایی و هم از نظر هزینه!
    شما رنج قیمت یک لنز را از زمان تولید تا زمانی که سری جدید یا ورژن جدید همان لنز تولید شده بررسی بفرمایید؟! اختلاف قیمت لنز از زمان اولین تولید تا آخرین نسخه ساخته شده در زمان حال شاید حدود 10 الی 30 دلار باشه! و هنگام فروش هم ضرر کمتری نسبت به دوربین متحمل خواهید شد!
    از طرفی دوربین با ظهور تکنولوژی روز به روز جدید می شود و در نتیجه ممکنه شما الان یک بدنه انتخاب کنید و دقیقا روز بعد یک بدنه جدیدی تولید شود!
    بنابراین بدنه را در حد متوسط (اگر محدودیت بودجه دارید) در نظر بگیرید و به فکر لنز خوب باشید!
    ارادتمند
    نگاهی به این لینک از youtube بندازید بد نیست

Pro DSLR + Cheapo Lens vs "Cheapo" DSLR + Pro Lens
    msh2200، ata_m3 و Amin.S تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط peacekeeper نمایش پست ها
    نگاهی به این لینک از youtube بندازید بد نیست

Pro DSLR + Cheapo Lens vs "Cheapo" DSLR + Pro Lens
    درود
    صحبت سر بدنه های حرفه ای با Medium size یا Compact سایز نیست!
    هر چند در این صورت هم خرید لنز ارزان استفاده از آن روی یک بدنه با ارزش مثل خریدن یک هلی کوپتر برای مسافرت شهری در ایران می باشد!
    بنده یک سوال از شما دارم
    وقتی شخصی متقاضی خرید یک دوربین هست و محدودت بودجه دارد بهتره یک Medium size با لنز ارزان تهیه کنه یا یک Compact size با لنز با کیفیت؟
    شما از تفاوت کیفیت و قیمت لنزهایی مثل Sigma 70-300 و Canon 70-300 اطلاع دارید؟
    در ضمن همه چیز کیفیت خروجی لنز نیست! اگر بنا باشد صرفا لنز روی دوربین بست که می شود یک لنز مثل 50mm F/1.8 را تهیه کرد و روی تمام بدنه ها استفاده کرد! ولی آیا تمام نیاز مصرف کننده را پوشش می دهد؟
    تازه در نظر بگیرید فردی قصد داره در آینده یک دوربین فول فریم تهیه کند! بهتره یک لنز خوب و کاربردی که روی آن دوربین هم جواب دهد به همراه یک بدنه Compact خریداری کنه یا یک دوربین فول فریم با لنز مثلا 50mm F/1.8?!
    صرفا جهت اطلاع عرض می کنم! قیمت ترکیب لنز زیر را می دانید
    Canon 24-70 F/2.8 II+ Canon 70-200 F/2.8 II
    قیمت این مجموعه با یک دوربین 5D Mark III برابری می کنه (البته اگر گرانتر نباشه)! و جالبه که این ترکیب بعد از گذشت یک الی 2 سال هم قیمت این ترکیب با قیمت دروبین یاد شده تفاوت کمی داره!
    در حالی که بدنه دوربین فوق بعد از گذشت یک الی دو سال افت قیمت نسبت به زمان تولید اولیه خودش داشته و برای خرید یک بدنه کارکرده از دوربین مذکور ممکنه شما بتوانید تا 30% زیر قیمت آن را تهیه کنید، لنز های فوق نهایتا 10 الی 20 درصد زیر قیمت خرید و فروش می شوند!
    ارادتمند
    Dariush Chegini، Amin.S، peacekeeper و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه Amin.S آواتار ها
    تشکر کرده
    1227

درود
    صحبت سر بدنه های حرفه ای با Medium size یا Compact سایز نیست!
    هر چند در این صورت هم خرید لنز ارزان استفاده از آن روی یک بدنه با ارزش مثل خریدن یک هلی کوپتر برای مسافرت شهری در ایران می باشد!
    بنده یک سوال از شما دارم
    وقتی شخصی متقاضی خرید یک دروبین هست و محدودت بودجه دارد بهتره یک Medium size با لنز ارزان تهیه کنه یا یک Compact size با لنز با کیفیت؟
    در ضمن همه چیز کیفیت خروجی لنز نیست! اگر بنا باشد صرفا لنز روی دوربین بست که می شود یک لنز مثل 50mm F/1.8 را تهیه کرد و روی تمام بدنه ها استفاده کرد! ولی آیا تمام نیاز مصرف کننده را پوشش می دهد؟
    تازه در نظر بگیرید فردی قصد داره در آینده یک دوربین فول فریم تهیه کند! بهتره یک لنز خوب و کاربردی که روی آن دوربین هم جواب دهد به همراه یک بدنه Compact خریداری کنه یا یک دوربین فول فریم با لنز مثلا 50mm F/1.8?!
    صرفا جهت اطلاع عرض می کنم! قیمت ترکیب لنز زیر را می دانید
    Canon 24-70 F/2.8 II+ Canon 70-200 F/2.8 II
    قیمت این مجموعه با یک دوربین 5D Mark III برابری می کنه! و جالبه که این ترکیب بعد از گذشت یک الی 2 سال هم قیمت این ترکیب با قیمت دروبین یاد شده تفاوت کمی داره!
    در حالی که برای خرید یک بدنه کارکرده از دوربین مذکور ممکنه شما بتوانید تا 30% زیر قیمت آن را تهیه کنید، لنز های فوق نهایتا 10 الی 20 درصد زیر قیمت خرید و فروش می شوند!
    ارادتمند
    درود بر آقا مصطفی عزیز
    من یخورده گیج شدم و منظورتون رو از این سوالات متوجه نشدم
    اما کلیپی که دوستمون لینک دادن واقعا جالب بود و به گمونم تایید کننده حرفای خودتون بود
    خلاصش این بود
    550D+24-70F2.8 کیفیت عکس خیلی بهتری نسبت به 1Dm4 + یه لنز ضعیف که متوجه نشدم چی بود ارایه میکرد
    msh2200 و peacekeeper تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.S نمایش پست ها
    درود بر آقا مصطفی عزیز
    من یخورده گیج شدم و منظورتون رو از این سوالات متوجه نشدم
    اما کلیپی که دوستمون لینک دادن واقعا جالب بود و به گمونم تایید کننده حرفای خودتون بود
    خلاصش این بود
    550D+24-70F2.8 کیفیت عکس خیلی بهتری نسبت به 1Dm4 + یه لنز ضعیف که متوجه نشدم چی بود ارایه میکرد
    درود
    ببخشید مترجمم همراهم نبود!
    خلاصه حرف بنده هم اینه که این مقایسه خیلی صحیح نیست! حالا نتیجه نهایی آن هرچیزی که هست!
    چون بدون شک دوربین های فول فریم در ISO های بالا عملکرد بسیار بهتری دارند و در نتیجه عملکرد لنز های ارزان روی این دوربین ها در برابر لنزهای با ارزش روی دروبین های ارزان قیمت در ISO بالا متفاوت خواهد بود!
    در حالت تشخیص اینکه دلیل کیفیت پایین یک تصویر دوربین هست یا لنز کار مشکلی خواهد شد!
    ارادتمند
    Amin.S و hanif azizzadeh تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد tasnim2 آواتار ها
    تشکر کرده
    34

من فردا میخوام برم دوربین بخرم. انتخابم D700 canon هست، آیا موقع خرید دوربین نکته خاصی هست که باید بهش توجه کنم؟ ممنون میشم اگر توصیه ای دارید بفرمایید.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

برای یکی از دوستان یک دوربین 600d کانن می خوام تهیه کنم جدیدا دیدم که این دوربین در بازار به جای لنز کیت18-55...isii لنز iii ارائه شده است(روی جعبه نام لنز درج شده)
    ایا این لنز ضعیف است نسبت به ISII؟
    شادیها وزیباییها را ثبت کن.شاید دیگر تکرار نشوند...

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

درود
    ببخشید مترجمم همراهم نبود!
    خلاصه حرف بنده هم اینه که این مقایسه خیلی صحیح نیست! حالا نتیجه نهایی آن هرچیزی که هست!
    چون بدون شک دوربین های فول فریم در ISO های بالا عملکرد بسیار بهتری دارند و در نتیجه عملکرد لنز های ارزان روی این دوربین ها در برابر لنزهای با ارزش روی دروبین های ارزان قیمت در ISO بالا متفاوت خواهد بود!
    در حالت تشخیص اینکه دلیل کیفیت پایین یک تصویر دوربین هست یا لنز کار مشکلی خواهد شد!
    ارادتمند
    موضوع مقايسه دو بدنه نيست و طرف هم همچين ادعايي نداره.موضوع اينه كه دوربين ديجيتال دو بخش عمده داره اپتيك(لنز) و سنسور . لنز تصوير رو روي سنسور منعكس مي كنه. حالا اگه اين تصوير ايجاد شده فاقد كيفيت باشه يه سنسور عالي فقط اين خطاها رو با كيفيت بالا ثبت مي كنه. نظر اين بنده خدا اينه كه تركيب بادي ارزون لنز گرون بهتر از بادي گرون لنز ارزونه(البته منظور از ارزون با كيفيته). يعني اگه به طور مثال 10 تومن بودجه داريد به جاي اينكه يه بدنه 8 تومني فول فريم بخريد يه لنز دو تومني بگذاريد روش بهتره يه بدنه كراپ سه تومني بخريد و ما بقي رو صرف خريد لنز و تجهيزات كنيد.هيچكس منكر توانايي فول فريم نيست و خرج 80% بودجه براي بدنه كار اشتباهيه.
    Amin.S تشکر می‌کند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

موضوع مقايسه دو بدنه نيست و طرف هم همچين ادعايي نداره.موضوع اينه كه دوربين ديجيتال دو بخش عمده داره اپتيك(لنز) و سنسور . لنز تصوير رو روي سنسور منعكس مي كنه. حالا اگه اين تصوير ايجاد شده فاقد كيفيت باشه يه سنسور عالي فقط اين خطاها رو با كيفيت بالا ثبت مي كنه. نظر اين بنده خدا اينه كه تركيب بادي ارزون لنز گرون بهتر از بادي گرون لنز ارزونه(البته منظور از ارزون با كيفيته). يعني اگه به طور مثال 10 تومن بودجه داريد به جاي اينكه يه بدنه 8 تومني فول فريم بخريد يه لنز دو تومني بگذاريد روش بهتره يه بدنه كراپ سه تومني بخريد و ما بقي رو صرف خريد لنز و تجهيزات كنيد.هيچكس منكر توانايي فول فريم نيست و خرج 80% بودجه براي بدنه كار اشتباهيه.

اين مقايسه اصولاً بر پايه فرضيات نادرستي است. اولاً چه دليلي دارد كه كسي كه دوربين فول فريم مي خرد حتماً از لنز هاي سطح پائين استفاده كند؟ و ثانياً بر عكس اين فرضيات كاربرد بسيار بيشتري دارد: مقايسه خروجي يك لنز خوب روي دوربين فول فريم و كراپدار:
    خروجي EF 50mm f/1.2 را روي 60D و 1D MK III
    Canon EF 50mm f/1.2 L USM Lens Image Quality
    به عبارت ديگر، اگر مقايسه مي خواست درست انجام شود بايستي هر دو لنز ضعيف و خوب روي هر دو دوربين فول فريم و كراپدار بسته مي شد و خروجي ها با هم مقايسه مي شدند. اين كه لنز بد حتي روي دوربين خوب هم خروجي بد دارد كه بديهي است و نيازي به مقايسه و دليل و برهان ندارد.
    با 10 ميليون تومان هم الزاماً خريد بدنه كراپدار 3 ميليون توماني خريد و هزينه مابقي براي تجهيزات بهترين گزينه نيست، مي شود يك بدنه فول فريم 5 ميليون توماني خريد (D610 يا 6D) و مابقي 5 ميليون را صرف لنز كرد و به خروجي بهتري هم رسيد، ضمن اينكه تجهيزات عكاسي معمولاً در يك مرحله انجام نمي شود و بعد از خريد اوليه بدنه و لنز، به تدريج، لنزها و تجهيزات جانبي ديگر نيز خريداري مي شود. به عبارت ديگر اين 10 ميليون تومان كل هزينه اي نيست كه خريدار براي عكاسي انجام مي دهد و به نظر من كسي كه توانائي پرداخت 2 ميليون تومان اختلاف بدنه فول فريم و كراپدار (مثلاً D7100‌و D610 يا 70D و 6D )را دارد و مي تواند 5 تا 7 ميليون تومان هم براي لنز هزينه كند، بهتر است فول فريم و لنز تا 5 ميليون تومان بخرد و بعداً لنزهاي ديگر هم تهيه كند.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Wednesday 1 October 2014 در ساعت 08:50
    Mojtaba.T تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نظر اين بنده خدا اينه كه تركيب بادي ارزون لنز گرون بهتر از بادي گرون لنز ارزونه(البته منظور از ارزون با كيفيته)

درود

کاملا صحیح است ، همیشه هم توصیه ها همین بوده است. در حالت عادی همیشه ارجحیت با اپتیک بهتر است تا بادی صرفا رده بالاتر!

ضمن اینکه بدنه ها می آیند و میروند ( این روز ها خیلی هم سریع) این لنز های خوب هستند که برایتان میمانند

پاینده باشید
    Amin.S و peacekeeper تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    71

با سلام خدمت تمام دوستان و اساتید

بنده قصد تهیه یک دوربین SLR در رنج 2 تا 2100 دارم.

مورد مصرفم هم بیشتر منظره،پرتره و عکاسی نجومی هستش.

میخوام دوربین رو روی تلسکوپ ببندم،به همین خاطر نظر خودم روی نیکون D5300 هستش به خاطر تایم لپس و جی پی اس داخلی.

اما با خوندن نظرات دوستان در صفحات قبل که فرمودند لنز خیلییی مهمتر از بادی هستش،مردد شدم!!!

به نظر شما بادی ارزون قیمت تری انتخاب کنم و هزینه رو صرف لنز کنم بیشتر؟

چه دوربینی رو پیشنهاد میدید به جز D5300?

و از کجا میتونم اطلاعاتی در مورد لنزها به دست بیارم؟
    در ضمن لطفا بفرمایید اگر مدلی تهیه کنم که تایم لپس نداشته باشه چه ریموتی با چه هزینه ای باید تهیه کنم که جایگزینش باشه و خصوصا توی عکاسی نجومی جوابگو باشه؟

تشکر از جمیع اساتید و دوستان گرانقدر...