صفحه 213 از 1201 نخستنخست ... 113 163 203 209 210 211 212 213 214 215 216 217 223 263 313 713 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 2,121 تا 2,130 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

جناب مینایی درود بر شما

چیزی که شما اشاره میکنید مربوط به نسبت منظری پیکسل ها است نه نسبت منظری عکس ... این دو با هم فرق دارند
    اگر نسبت پیکسل ها مدّ نظر باشه ، پس باید هنگام تبدیل تصاویر صدا و سیما به 16:9 همه چیز کشیده بشه ؛ در صورتی که این چنین نیست . منظور من همون چیزیه که شما بهش می گید "نسبت منظری عکس" .

و یکی نسبت منطری پیکسل ها است که هر پیکسل میتواند مربعی باشد یا کشیدگی داشته باشد
    پیکسل کشیده نمیشه ... این تصویر هست که کشیده میشه . کشیدگی تصویر ، حاصل از تکرار چند پیکسل با کنتراست مشابه در کنار همه که موجب میشه شما فکر کنید که تصویر کشیده شده .

در هر حال دوربین ها نسبت عکس برداری 16 به 9 را هم دارند که در این حالت معمولا کمی از بالا یا پائین عکس بریده میشود
    در تبدیل عکس یا فیلم به 16:9 ، کراپی که شما می فرمایید رخ نمیده .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی

پی نوشت : خواهشا بحث ریت تصویر رو بیش از این ادامه ندید . هدف از این تاپیک چیز دیگه ایه .
    hamid_rabbi و mahdi_1984 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    60

با درود و تشکر
    من تصمیم گرفتم دی 550 کنون رو بخرم که لنز روش 55-18 هستش ، آیا می شه بدون لنز خریدش و بعد یه لنز طبق پیشنهاد دوستان خرید ( با توجه به اینکه من سر رشته ای نسبت به دوربین لنز ها و فواصل کانونی و اصطلاحات از این قبیل ندارم )

كاربر فعال persian.boy آواتار ها
    تشکر کرده
    4662

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_1984 نمایش پست ها
    با درود و تشکر
    من تصمیم گرفتم دی 550 کنون رو بخرم که لنز روش 55-18 هستش ، آیا می شه بدون لنز خریدش و بعد یه لنز طبق پیشنهاد دوستان خرید ( با توجه به اینکه من سر رشته ای نسبت به دوربین لنز ها و فواصل کانونی و اصطلاحات از این قبیل ندارم )
    درود
    550 دی (نه دی 550) انتخاب خوبیست . در مورد لنز هم بله ... میشه لنز رو جداگانه تهیه کرد . ولیکن به نظر نمی رسه با خرید این بدنه پولی واسه لنز خوب باقی بمونه . تازه قیمت خود بدنه هم با توجه به افزایش شدید قیمت ها ممکنه کمی بالاتر از 900 تومن باشه (در این مورد مطمئن نیستم) . راستی نمی دونم چرا ولی حس می کنم که شما از صحبت من اینطور برداشت کردید که میشه 18-105نیکون رو روی کانن بست . اگر چنین برداشتی کرده اید ، باید اضافه کنم که این لنز روی بادی های کانن نصب نمیشه و باید در تاپیک "لنز مناسب برای دوربین های کانن" به صورت جداگانه روی لنز مناسب برای 550D بحث کنید .

با آرزوی بهترین ها
    پسر پارسی
    mahdi_1984 تشکر می‌کند.

كاربر جديد Emran Naziri آواتار ها
    تشکر کرده
    16

من به عکاسی علاقه دارم و میخوام برای شروع یک دوربین نیمه حرفه ای ( شاید فوجی اچ اس 20 ) بخرم و بعد یکی دو سال دوربین حرفه ای. انتخاب مناسبی هست ؟

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط samavar نمایش پست ها
    من به عکاسی علاقه دارم و میخوام برای شروع یک دوربین نیمه حرفه ای ( شاید فوجی اچ اس 20 ) بخرم و بعد یکی دو سال دوربین حرفه ای. انتخاب مناسبی هست ؟
    سلام
    اگرچه با مطالعه تاپیک حاضر میتوتنید به نتایج مناسبی برسید اما برای ساده تر شدن کار شما پیشنهادات زیر را که حاصل تجربیات خودم هست عرض مینمایم

1- اساسا برای یک علاقمند جدی عکاسی هیچ چیز بهتر از دوربین اس ال آر نیست. چرا که ضمن آنکه خروجی بسیار بالاتری از هر نوع دوربین کامپکتی ارائه میکند بلکه دست عکاس را برای تجربه فیلدهای مختلف عکاسی از طریق انتخاب لنز و تجهیزات متنوع باز نگه میدارد.

2- اصولا دوربین های کامپکت (از مدل های ابتدایی تا بهترین اس ال آر لایک ها) به واسطه سنسور کوچک و پیکسل های زیاد که این روزها مد شده (واقعا نمیدونم لزومش روی این دوربین ها چیه؟ غیر از اینکه مشتری رو فریب میده) کیفیت عکس پایینی در مناطق کم نور دارند و بعلاوه حتی اگر در بهترین نور ممکن نیز عکسبرادی شود (با پایین ترین ایزو) باز هم در حالت فول سایز میتوانید سافت بودن لبه های سوژه و ادغام آن در پس زمینه را ببینید. حال دیگر وارد عمق میدان وسیع این دوربین ها به علت همان مساله کوتاهی فاصله کانونی واقعی (موثر بر عمق میدان) نمیشوم.

3- اگر میخواهید خاطرات خود راثبت کنین (یا به قول یکی از دوستان فروم اگر میخواهید هر جا میروید دوربینتان را هم ببرید تا خاطراتش را ثبت کنید) یک دوربین کامپکت معمولی با یک فاصله کانونی 28-140 کاملا کافی است و هیچ نیازی به چرداخت مبلغی حدود 500 تومان برای یک کامپکت خوب هم نیست. اما اگر میخواهید برای عکاسی وقت بگذارید (یا به قول همان دوست عزیز اگر میخواهید به نیت عکاسی بیرون بروید) در خرید اس ال آر شک نکنید چون تنها چیزی است که با خرید آن پشیمان نمیشوید.

4- دوربین های سوپرزوم مثل همین فوجی که فرمودید اصولا در فواصل کانونی زیاد (زوم بیشتر) حداقل اپتیک را ارائه میکنند ضمن اینکه در این فواصل کانونی چون نیاز به انتخاب سرعت شاتر بالاتر برای جلوگیری از انتقال اثر لرزش دست بر روی عکس می باشد و این دوربین ها نیز در این فواصل کانونی حداکثر دیافراگم 5.6 الی 5.8 را دارند، باید جهت تامین سرعت شاتر مناسب ایزو را بالا برد که تاثیر مضاعفی بر افت کیفیت عکس خروجی خواهد داشت.

5- هیچ آیه ای نازل نشده است که بگوید هر کسی باید شروع عکاسی اش با دوربین های کامپکت باشد. همانطور که عرض شد کاربری این گونه دوربین ها برای افرادی است که میخواهند تنها به ثبت خاطرات بپردازند (کاری که دوربین های ویزن یا یاشیکا های لنز ثابت در دوره پیش از ظهور دیجیتال انجام میدادند)

6- کار کردن با اس ال آر نه تنها سخت نیست بلکه لذت دو چندانی از عکاسی را نصیب عکاس مینماید

نتیجه:
    اگر 1- واقعا تصمیم به عکاسی کردن دارید (نه صرف ثبت عکس های خاطراتی) 2- وقتی از هفته یا هر روز را میتوانید برای عکاسی اختصاص دهید 3- آمادگی برای خرج پول های بیشتر برای ارتقا تجهیزات در آینده را دارید، همین امروز و نه در آینده یک دوربین اس ال آر خریداری فرمایید

اگر شرایط فوق را ندارید اما میخواهید تنظیمات دستی روی دوربین خود داشته باشید کامپکت های ارزان تر از مدل مد نظر شما نیز وجود دارد و با حدود 200 تومان برای دوربین و کیف و حافظه میتوانید به دوربینی مانند فوجی فیلم F70 EXR بیاندیشید

در نهایت بنده خرید یک سوپرزوم را پیشنهاد نمیکنم چون باید اندازه بزرگ و وزن زیاد آن (حدودا اندازه یک اس ال آر کوچک) را تحمل نمود و نتایج مورد پسندی نیز از عکس های آن نگرفت.

پیروز و سرافراز باشید

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

تنها دلیل برای انتخاب SLRLIKE زوم بالاس . ولی برای این موضوع هم تو CANON EOS600D گزینه ای گذاشته شده که بدون افت کیفیت میتونید 10 برابر زوم دیجیتال داشته باشید. که این کار با دریافت تصویر در مرکز سنسور انجام میشود . که در اینصورت اگر لنز 28-300 سیگما داشته باشید نسبت به واید 28 خودش که با توجه به ضریب فاکتور 1.6 چندان واید هم نیست میتونید 107 برابر زوم داشته باشید . اینه!!!!
    djmehdi_67 تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    821

جناب پسر پرشین

چیزی که شما اشاره میکنید

حتی در فیلم برداری های هالیوودی که امروزه تمام فیلم هاشون رو با ریت 16:9 عرضه می کنن ، توسط ریت اصلی سایز سنسور انجام نمیشه (البته شاید جدیدا اینجوری شده باشه) . این تبدیل توسط الگوریتم های نرم افزاری صورت می پذیره که 3:2 یا 4:3 رو به 16:9 تبدیل می کنن . امروزه خود تلویزیون ها هم از پردازنده هایی استفاده می کنن که این الگوریتم رو داره . برای مثال همه می دونیم که تصاویر ارسالی توسط صدا و سیما 16:9 نیست ولیکن شما می تونید همون تصاویر رو روی یک نمایشگر 16:9 با همین فرمت بدون هیچ گونه کشیدگی ببینی
    همان مبحث کشیدگی است
    در حالی که بحث نسبت عکس در سنسور متفاوت از چیزی است که شما بیان میکنید

یکی زمانی شما یک تصویر دارید که پهنای آن 16 پیکسل دارد و ارتفاع آن 9 پیکسل , در این حالت میگوئیم که نسبت عکس 16 به 9 است
    یکی زمانی هم تصویری به اندازه 12 پیکسل در 9 پیکسل دارید اما نمایشگر شما تصاویر را در عرض میکشد به طوری که تصویر به صورت نسبت 16 به 9 در می آید ( همان مبحث کشیده شدن پیکسل در تصویر )

این دو با هم فرق دارند

در دوربین های عکاسی وقتی میگوئیم نسبت سنسور یا نسبت عکس 4 به 3 یا 3 به 2 یا 16 به 9 است منظور حالت اول است
    یعنی کلا نسبت تعدا پکسل ها اینگونه است. درواقع ما همواره پیکسل های نمایشگر را مربعی در نظر میگیریم

===========

در تبدیل عکس یا فیلم به 16:9 ، کراپی که شما می فرمایید رخ نمیده .
    شما باز دو مطلبی که بیان کردم جابجا بیان میکنید
    در یک سنسور مثل سنسور کنون 60D اندازه سنسور دارای نسبت 3 به 2 است . ( پهنای 5184 در ارتفاع 3456 )
    اما این دوربین توانایی ثبت تصاویر به حالت 16 به 9 هم دارد . در این حالت اندازه عکس برابر است با ( 5185 در 2912 ) که در این حالت کمی از بالا و پائین عکس کراپ می شود
    ویرایش توسط minaei : Saturday 11 June 2011 در ساعت 22:10
    radioheadz، Vahid و mahdi_1984 تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

بحث ساده‌ای است
    معمولاً موقع کپچر اگر نسبت را 16:9 قرار دهیم تعدادی پیکسل از بالا و پایین سنسور نقشی در ثبت ندارند و عملاً سنسور کراپ شده است!

اگر بعد از کپچر و موقع پخش تصویری که ذاتاً 16:9 نبوده (فرضاً 3:2 بوده) را بخواهیم در کادر 16:9 مشاهده کنیم و چیزی را نبریم تصویر یا فیلم را ناگزیر دچار کشیدگی کردیم.

حالا چرا این همه پست زده شده خدا داند.

پیکسل کشیده نمیشه ... این تصویر هست که کشیده میشه . کشیدگی تصویر ، حاصل از تکرار چند پیکسل با کنتراست مشابه در کنار همه که موجب میشه شما فکر کنید که تصویر کشیده شده .
    بحث مربع بودن یا نبودن پیکسل‌ها را در گوگل جستجو کنید.
    در فتوشاپ به منوی pixel aspect ratio مراجه کنید (به عنوان مثال عرض کردم)
    .

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

دوستان به جای پاسخ های کشفی و شهودی بهتره قبل از مطرح کردن نظرات کمی جستجو و تحقیق کنیم تا پاسخ هایمان بدتر گمره کننده نباشه

Aspect ratio= width / height

http://en.wikipedia.org/wiki/Camera_sensor
    http://en.wikipedia.org/wiki/Pixel_aspect_ratio
    http://en.wikipedia.org/wiki/Display_resolution

پ.ن: علامت / : معادل نسبت هست در اینجا
    پ.ن:درسته که آف هست اما فکر می کنم لازم هست که یک مرجعی برای مطالعه معرفی بشهدر لینک های معرفی شده برای مرجع متن فوق به بحث پیکسل و ...... خواهید رسید
    ویرایش توسط radioheadz : Sunday 12 June 2011 در ساعت 00:46
    mahdi_1984 تشکر می‌کند.
    خراب رفاقت آنم که جان دهد در بهر دوست ... خط و خال لغو بر در نهاده و بی آرزوست

كاربر جديد
    تشکر کرده
    60

تشکر از همه ی دوستان
    نظر شما راجب به اینکه من 550 دی کنون رو دست دوم بگیرم تا برای خرید لنزهای مورد نیاز دستم باز باشه چیه ؟ و اصولا به نظر اساتید که همه اهل فن هستند خرید دوربین دست دوم منطقی هست یا نه ؟