صفحه 663 از 1201 نخستنخست ... 163 563 613 653 659 660 661 662 663 664 665 666 667 673 713 763 1163 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,621 تا 6,630 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

مشکل لکه‌های روغنی بر روی دوربین D7100 وجود ندارد ...
    این مشکل تنها بر روی یونیت شاتر دوربین D600 بوده است
    اما لکه‌های گردوغبار :
    برخی دوستان گفته‌اند که گزارش‌هایی از گردوغبار در دوربین D7100 از بدو خرید در برخی فروم‌ها گزارش شده ...
    اما من با این مشکل روبرو نبوده‌ام و الان بعد از چند ماه نیز ، لکه‌ای حتی در دیافراگم بالا مشاهده نکرده‌ام ...
    به هر حال ، پاک کردن لکه‌های خشک ، کار مشکلی نیست و معمولن با دمنده برطرف می‌شود ...
    و به هر حال دوربین‌های SLR معمولن بعد از مدتی و تعویض لنز ، بر روی سنسور آنها لکه‌هایی خواهد نشست ...
    msh2200، ata_m3، Dariush Chegini و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط iardavan نمایش پست ها
    با توجه به بحث های شده که مفیدم بود و یکمم برا من گیج کننده الا تو انتخابم تغییری ایجاد شده یا نه؟من تصمیمم این شده که برم مغازه و از بین 650d و d5200 هر کدومو حال کردم بگیرم و البته یکمم تمایلم به 5200 هست.این مساله نویز خیلی نویزی و پارازیتی رو مخه منه.چون میدونم ایزو بالا بعدا خیلی به کارم میاد با توجه به ژانره عکاسی آیندم.چون خیلی علاقه دارم به اسمون و شب!خیلی چیزا یاد گرفتم از همتون و امیدوارم تکرار داشته باشه.ببخشید که هی سوال میپرسم و رو مختونم.از یه آماتور ناراحت نشید
    دوست عزیز این دو بدنه همانطور که دوستان فرمودند هر دو خوبه!
    ولی اگر میل خودتون به 5200 بیشتر بود بنظر من به سمت همون بروید!
    در مورد عکاس در آسمان شب هم خیلی نگران نباشید! شما اگر آسمان شب هم مد نظرتون باشه عکاسی در ایزو بالا از مناظر انجام خواهید داد که در حالت مناظر چون خیلی در جزئیات وارد نخواهید شد، حتی اگر فرض هم کنیم نویز زیاد باشه مشکل زیادی نخواهید داشت و همانطور که دوستان گفتند با نرم افزار قابل کنترله!
    اگر هم عکاسی از اعماق آسمان بخواهید بکنید که باز هم چون از تلسکوپ و موتور استفاده خواهد شد، باز هم کنترل ایزو و عدم استفاده از ایزوهای بالای 1600 کار چندان سختی نخواهد بود!
    اصلا نمونه عکس های دوربین هایی مثل 350D را ببینید، در بدترین حالت ممکن از تصاویر این دوربین که بدتر نمی شود!! پس نگران نباشید!
    amir.komeily، Davood21 و ALIS تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    192

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    با سلام و ضمن خوش آمد گوئی به شما، امیدوارم از راهنمائی های اساتید در این انجمن نهایت استفاده را ببرید.
    مسائلی را که در مورد نیکون عنوان کردین چندان صحیح نیست و این 2 بدنه در یک رده قرار میگیرند و توصیه بیجا برای هر کدام و تا اینجا، کار بیهوده ای است. دلیل هم آنکه: شما 2تا نمونه از این دو بدنه را از اینترنت بردارید و به آن دوستتان نشان دهید و ازش بپرسید کدام عکس، از آن کدام دوربین است!! بسختی قابل تشخیص خواهد بود.
    ولی اگر فیلمبرداری برای شما مطرح است قطعا از کنون و با ترکیب لنزهای STM استفاده نمائید.
    اگر منظور شما از هزینه بیشتر، یعنی تعویض 18-55 با 18-135 است، پاسخ مثبت است و بنظرم ارزش هزینه بیشتر را دارد.
    ارادت
    پس با این تفاسیر نظر شما بر این هست که تفاوتی بین این مدل ها نیست و فقط بر اساس سلیقه عمل کنم ؟(به غیر از فیلم برداری)

در مورد لنز 140-18 یکی از دوستان در این انجمن گفته بودند که کیفیت جالبی نداره و 105-18 کیفیت بهتری ارائه می ده و منبعی رو هم که معرفی کرده بودند نگاه کردم و حرف های ایشون رو تایید می کرد البته از نظر همون سایت. با توجه به این مطالب در صورت تهیه ی نیکون دی 5300 چه لنزی براش بگیرم ؟ علاوه بر کیفیت بالا می خوام قابلیت استفاده ی عمومی در موارد مختلف رو داشته باشه

بین دی 7000 و دی 5300 کدوم ارزش خرید داره با توجه به اینکه هر دو از یک برند و تقریبا هم قیمت هست و دی 7000 یک کلاس بالاتر هست اما تولید سال 2010 .
    می خوام دوربین مورد نظر بازار دست دوم مناسبی هم داشته باشه

با توجه به بدنه ای که 5300 داره آیا استفاده از لنزهای سنگین مشکلی ایجاد نمی کنه ؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط *nvidia* نمایش پست ها
    پس با این تفاسیر نظر شما بر این هست که تفاوتی بین این مدل ها نیست و فقط بر اساس سلیقه عمل کنم ؟(به غیر از فیلم برداری)

در مورد لنز 140-18 یکی از دوستان در این انجمن گفته بودند که کیفیت جالبی نداره و 105-18 کیفیت بهتری ارائه می ده و منبعی رو هم که معرفی کرده بودند نگاه کردم و حرف های ایشون رو تایید می کرد البته از نظر همون سایت. با توجه به این مطالب در صورت تهیه ی نیکون دی 5300 چه لنزی براش بگیرم ؟ علاوه بر کیفیت بالا می خوام قابلیت استفاده ی عمومی در موارد مختلف رو داشته باشه
    ببینید دوست عزیز اصولا زمانی که بازه و رنج فاصله کانونی لنز افزایش پیدا می کنه به دلیل اینکه تعداد المانهای مورد استفاده در گروه زیاد می شود، خود به خود افت کیفیت ایجاد خواهد شد!
    حالا ممکنه کیفیت مثلا یک لنز 200-18 از یک لنز 200-18 دیگر خیلی بهتر باشه،ولی مهم اینه که اگر شما یک لنز مثلا 200-70 (از هر برندی) تهیه کنید و با کیفیت فاصله کانونی 200-70 لنز 200-18 مقایسه کنید متوجه اختلاف کیفیت تصویر خروجی خواهید شد.
    به همین دلیله که لنزهای فیکس (Prime) معمولا کیفیت های قابل قبولتری از لنزهای زوم دارند. بعنوان مثلا یکلنز فیکس 50mm f/1.4 از یکلنز مثلا 105-18 در فاصله کانونی 50 و در دیافراگم یکسان کیفیت عموما کیفیت بهتری را به عکاس خواهد داد.
    این مسئله در مورد لنز 140-18 هم صادقه و بنابراین کیفیت 105-18 از 140-18 بهتر خواهد بود.شما اگر نیاز به پوشش فاصله کانونی بیشتری داشته باشید باید به فکر یک لنز دیگه مثل 300-70 و یا بالاتر باشید.

اما بین d7000 و d5300، از نظر بدنه و امکانات عکاسی بنده شخصا d7000 را بیشتر می پسندم، حس بدنه حرفه ای را بیشتر به آدم القا می کنه و ابعاد بدنه هم طوری هست که دست به راحتی کنترلش خواهد کرد. از همه مهمتر با توجه به اینکه بدنه های دیگه هم در بازار آمده مثل D7100 افت قیمت خودش را کرده و لذا مقرون به صرفه تر از D5300 خواهد بود.
    از طرفی دوربین D5300 هم بدلیل جدید بودن دارای تکنولوژی روز هست و لذا نمی توان از کنارش بی تفاوت گذشت.
    بنابراین با توجه به اینکه برای من صرفا عکاسی اهمیت داره و اصلا از مود فیلم برداری دوربین استفاده نخواهم کرد و همچنین مقاومت بدنه اولویت بیشتری داره،شخصا ترجیح می دهم بدنه D7000 را انتخاب کنم!

اما استفاده از لنز های سنگین روی بدنه D5300
    نه خیر چه مشکلی!!؟؟، اصولا برای ثبت عکس با دوربین های SLR عکاس باید با یک دست لنز و با دست دیگر دوربین را مهار کند و در هنگام حمل هم لنزهای سنگین را معمولا از دستگیره روی لنز می گیرند نه بدنه!
    در هنگام استفاده از سه پایه هم لنز روی سه پایه بسته می شود و نه دوربین!
    S_Mahdi، Davood21، Mh.Shahnazar و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

امشب برای تهیه دوربین می رم
    به نظر شما زمانیکه شرکت های ایده ال وافومار فقط در شیراز نمایندگی فروش دارند وخدمات پس از فروش ندارند بدون گارانتی با بیمه به صرفه تر نیست

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Mh.Shahnazar نمایش پست ها
    امشب برای تهیه دوربین می رم
    به نظر شما زمانیکه شرکت های ایده ال وافومار فقط در شیراز نمایندگی فروش دارند وخدمات پس از فروش ندارند بدون گارانتی با بیمه به صرفه تر نیست
    به نظرم با گارانتي و بيمه خريداري كنيد. دوربين را مي توانيد توسط پست يا حضوري به دفتر مركزي خدمات دهدنده بفرستيد. اگر بدون وجود گارانتي مشكل جدي براي دوربين پيش بيايد هزينه هاي آن به مراتب بيشتر از هزينه گارانتي و بيمه است.
    msh2200 و Mh.Shahnazar تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

بیمه حتما میکنم ایا چیزی هست که شامل بیمه نشه اما شامل گارانتی بشه؟
    چه بیمه هایی در زمینه دوربین معتبرن ؟
    بیمه دوربین فعلیم ساملین هست

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Mh.Shahnazar نمایش پست ها
    بیمه حتما میکنم ایا چیزی هست که شامل بیمه نشه اما شامل گارانتی بشه؟
    چه بیمه هایی در زمینه دوربین معتبرن ؟
    بیمه دوربین فعلیم ساملین هست
    اصل گارانتي است. بيمه مكمل گارانتي است. خرابي هاي معمول دوربين را گارانتي پوشش مي دهد. ضربه به دوربين، نفوذ‌ آب و خرابي هاي ناشي از كاربرد نادرست مانند خط افتادن فوكوسينگ اسكرين و نظير آن، علاوه بر گارانتي نياز به بيمه هم دارد.
    msh2200، nautilus_214، Davood21 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    104

با توجه به بیانات اقای چگینی گارانتی وبیمه هردو مهمند من تابه حال فکر میکردم بیمه شامل همه موارد می شود

كاربر جديد
    تشکر کرده
    192

خیلی ممنون از راهنمایی های خوبتون

این مسئله که عنوان میشه برای فیلم برداری دوربین های کنون خیلی بهتر هستند دقیقا به چه معنی هست ؟ منظورم میزان تفاوت هست

امروز مبلغی حدود 1 میلیون طلبم وصول شد و به این ترتیب می تونم دیگه ته تهش 4 میلیون هزینه کنم
    با توجه به جمیع مطالب گفته شده و اینکه بنده یک مبتدی هستم و تاحالا حتی با دوربین موبایل هم عکاسی درس و حسابی انجام ندادم ( نه به دلیل نبود علاقه ) اما قصد دارم وارد دنیای عکاسی به شوم ( به مرور به سمت عکاسی حرفه ای برم) . پیشنهاد نهایی رو به بنده بدید (فقط یک مدل لطفا). فیلم برداری هم برایم تا حدی مهم هست. یعنی دوست ندارم که دوربین توانایی مناسبی در فیلم برداری نداشته باشه

آیا صحیح هست که فیلم برداری کیفیت دوربین و لنز رو پایین میاره ؟