صفحه 815 از 1201 نخستنخست ... 315 715 765 805 811 812 813 814 815 816 817 818 819 825 865 915 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,141 تا 8,150 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال خزان آواتار ها
    تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط djmilad_mrb نمایش پست ها
    بله با دوربین d3300 نیکون عکاسی کردم تا حدودی هم به عمق میدان و فاصله کانونی و سایر پارامترهایه عکاسی آشنایی دارم شما مطمئنید که به هم میخورن چون تا اونجایی که من میدونم کنون دو سری مانت داره ef و ef-s که اولی مخصوص فول فریم و دومی مخصوص سنسورهایه کراپ هست یا نیکنون که لنزهایه dx و fx داره
    راجع به لنز ها و قابلیت نصب دوستان به حد کفایت توضیح دادن من فقط یه نکته کوچیک رو یادآوری کنم 3300 با لنز کیتش از نظر وزن تقریبا یک سوم 6دی همراه با لنز 24-105 و وزن بیشتر = خستگی بیشتر بدنه 6دی نزدیک 800 گرمه و لنز 24-105 نزدیک 700 گرم
    دوست بنده یک بدنه دی200 همراه با یک لنز 18-105 دارن ترکیب وزنی این 2 هم میشه 1200 گرم گه گاهی برای شات زدن میریم بیرون و حمل کردن این وزن خسته کنندست
    شما هر دوربینی تهیه کنید من و دوستان خوشحال میشیم هرچه قدر توانایی خریدتون بالاتر باشه باز ما خوشحالتر میشیم ولی خرید درست تر در نهایت به نفع خودتونه
    امیدوارم بتونید لذت ببرید چه با فول فریم چه با کراپ مهم نیست از چی استفاده میکنید مهم اینه که بتونید لذت عکاسیو درک کنید و این لذت به هیچ عنوان وابسته به سخت افزار نیست هرچند سخت افزار توش دخیله
    نکته دیگه اینکه شما تمام بودجتون رو برای بدنه و لنز کنار گذاشتید آیا بودجه جداگانه ای برای فیلتر و مموری و سه پایه و کیف در نظر گرفتید ؟ این موارد به چشم نمیان اما خیلی خوب جیب رو شخم میزنن !!!
    djmilad_mrb، Ali M.Rezaei، ehsan1 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza69 نمایش پست ها
    با سقف دو میلیون انتخاب هایی ک دارم:
    Nikon d5300-18-55 vrII
    Nikon d5200-18-55 vrII

اگ شما جای من بودید یکی از اینها رو انتخاب میکردید یا ی دوربین ارزونتر و ی لنز بهتر
    ممنون میشم پیشنهاداتونو بگید
    در ضمن من دوربین خوب و مطمئنی میخوام ، چون تا چند ماه دیگ پول لنز رو هم اگ یکی از این دومدل رو گرفتم جور میکنم و ی لنز بهتر براشون تهیه میکنم
    مورد استفادتون چیه دوست عزیز لنز های زیادی هستن که از 18-55 بهترن اگه لنز خاصی مد نظر دارین فقط به عنوان پیشنهاد لنز رو تهیه بفرمایید و بدنه معمولیتر
    اما اگه لنزی مد نظر ندارید و صرفا جهت آشنایی قراره با 18-55 کار کنید به نظر من 5100 هم کماکان دوربین خوبیه اما بین 5200 و 5300 نظر بنده بنده سمت 5300 نزدیک 1 ماه قبل برای دوستی تهیه کردم کیفیت خیلی خوبی داره از هر نظر البته برای ایشون لنز 18-135 گرفتم
    Ali M.Rezaei و morteza69 تشکر می‌کنند.
    نیما هستم گاه آنكه ما را به حقيقت مي رساند خود از آن عاري است .زيرا تنها حقيقت است كه رهايي مي بخشد.( مارگوت بیکل - احمد شاملو )

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

با سقف دو میلیون انتخاب هایی ک دارم:
    Nikon d5300-18-55 vrII
    Nikon d5200-18-55 vrII

اگ شما جای من بودید یکی از اینها رو انتخاب میکردید یا ی دوربین ارزونتر و ی لنز بهتر
    ممنون میشم پیشنهاداتونو بگید
    در ضمن من دوربین خوب و مطمئنی میخوام ، چون تا چند ماه دیگ پول لنز رو هم اگ یکی از این دومدل رو گرفتم جور میکنم و ی لنز بهتر براشون تهیه میکنم
    به نظر بنده بهترين كار اينه كه بودجه رو كمي افزايش بدين و D5200+18-105 يا D5300+18-140 رو تهيه كنيد. گذشته از هر لنز تخصصي اي كه در آينده قصد تهيه ش رو داريد، لنزهاي كيت با اين Range به منظور استفاده هاي عمومي شما كاملا مفيد و پركاربرد خواهند بود.
    ارادت
    SHOK53، خزان و morteza69 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط sma075 نمایش پست ها
    سلام
    دلیل این که دوستان کمی مزاح کردند واضح است.
    البته قصد بی احترامی ندارم اما شما در باره مسائلی که تجربه کمی دارید با کسانی که چند سالی در این زمینه کار کرده اند بحث میکنید و دلایلی را عنوان میکنید که هزاران بار در همین تاپیک مطرح شده است.
    برای مثال شما میگویید لنز فولفریم به کراپ نمیخورد در حالی که همه میدانند این موضوع درست نیست و لنز فول روی کراپ محدودیتی ندارد. اما لنز های کراپ روی فولفریم آن هم در کانن و نه نیکون بسته نمیشوند و در نیکون یا لنز متفرقه که بسته می شوند دایره سیاه رنگی در تصویر وجود دارد.
    دلیل این که میگویند دوربین کراپ تهیه کنید این است که با هزینه باقی مانده میتوانید دو لنز پرایم با کیفیت به همراه یک لنز کیت (شاید هم بیشتر) تهیه کنید. در حالی که بعد از ارتقا به فولفریم باز هم میتوانید از پرایم ها استفاده کنید.
    اگر من همین الآن میخواستم اولین دوربین خودم را بخرم یک d3100 حتی دست دوم میخریدم. تا بفهمم از چه چیزی میخواهم عکاسی کنم اما روی این دوربین چند لنز خوب میبستم. بعد هم دوربین ارزان قیمتم را با ضرری اندک میفروختم و بهترین بادی مناسب کارم را خریداری میکردم.
    اما فولفریم به هر حال فولفریم است و هیچ کراپی رقیب آن (البته نه در همه موارد) نخواهد بود. و اگر در خرید فولفریم جدی هستید و مشکل مالی ندارید چه بهتر. انتخاب شایسته ای است.
    امیدوارم بی احترامی نکرده باشم و صحبت برادرانه من را بپذیرید.
    ممنون از راهنمایی اییتون بله حق با شماست بنده اشتباه میکردم الانم شرمنده اون دوستمون شدم امیدوارم ایشون به بزرگی خودشون ببخشن و منو عفو کنن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    تمام لنزهاي EF‌(فول فريم) كانن روي دوربين هاي كراپدار قابل استفاده است ولي لنزهاي EF-S (كراپدار) روي دوربين هاي فول فريم قابل استفاده نيستند. شما هم در پست قبلي تان فرموده بوديد "و چون لنزهایه فول فریم به کراپ نمیخوره و قطعا در اینده دوربینم فول فریم خواهد بود تصمیم گرفتم یه بار هزینه کنم" . من هم متذكر شدم كه اشتباه مي كنيد و لنزهاي فول فريم بر روي دوربين هاي كراپدار قابل استفاده است.
    بله دوست عزیز حق با شماست
    نقل قول نوشته اصلی توسط خزان نمایش پست ها
    راجع به لنز ها و قابلیت نصب دوستان به حد کفایت توضیح دادن من فقط یه نکته کوچیک رو یادآوری کنم 3300 با لنز کیتش از نظر وزن تقریبا یک سوم 6دی همراه با لنز 24-105 و وزن بیشتر = خستگی بیشتر بدنه 6دی نزدیک 800 گرمه و لنز 24-105 نزدیک 700 گرم
    دوست بنده یک بدنه دی200 همراه با یک لنز 18-105 دارن ترکیب وزنی این 2 هم میشه 1200 گرم گه گاهی برای شات زدن میریم بیرون و حمل کردن این وزن خسته کنندست
    شما هر دوربینی تهیه کنید من و دوستان خوشحال میشیم هرچه قدر توانایی خریدتون بالاتر باشه باز ما خوشحالتر میشیم ولی خرید درست تر در نهایت به نفع خودتونه
    امیدوارم بتونید لذت ببرید چه با فول فریم چه با کراپ مهم نیست از چی استفاده میکنید مهم اینه که بتونید لذت عکاسیو درک کنید و این لذت به هیچ عنوان وابسته به سخت افزار نیست هرچند سخت افزار توش دخیله
    نکته دیگه اینکه شما تمام بودجتون رو برای بدنه و لنز کنار گذاشتید آیا بودجه جداگانه ای برای فیلتر و مموری و سه پایه و کیف در نظر گرفتید ؟ این موارد به چشم نمیان اما خیلی خوب جیب رو شخم میزنن !!!
    ممنون از راهنماییتون و حق با شماست من اون هزینه ها رو به کل فراموش کرده بودم الان انتخاب واسم یه مقدار سخت تر شد چون تصمیم گرفتم از یه دوربین سطح مبتدی یا entry level کار عکاسی رو شروع کنم تو این سطح ام به یه مشکلی خوردم به نام موتور داخلی که البته نمیدونم تا چه حد میتونه دردسر ساز باشه
    البته بازم ببخشید جسارت میکنم اما طی تحقیقی که کردم ظاهرا کلیه دوربین هایه کنون فاقد موتور داخلی جهت فوکوس هستن که خود این هم میتونه خوب باشه هم بد به هرحال داشتن متورمیتونه قیمت رو بالا ببره اما سرعت فوکوس رو بیشتر و سر وصدایه کمتری هم تولید میکنه اما برسیم به نیکون که ظاهرا به غیر از d7100 سری هایه پایین تر فاقد موتور هستن. منتظر راهنماییتون هستم با تشکر از همگی شما.

كاربر جديد morteza69 آواتار ها
    تشکر کرده
    19

خرید دوربین ی ماه کارکرد نیکون D3200 ب قیمت 1200 ارزش داره > ؟؟
    با لنز 18-55 vrII
    و اینک گفته : همچنین 3 عدد فیلتر شامل یک عدد uv دو عدد closeup هم باهاش هست
    میخواستم بدونم این فیلتر ها برای چ کاریه ، و قیمتشون چقد می باشد

تشکر کرده
    3572

نقل قول نوشته اصلی توسط djmilad_mrb نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی اییتون بله حق با شماست بنده اشتباه میکردم الانم شرمنده اون دوستمون شدم امیدوارم ایشون به بزرگی خودشون ببخشن و منو عفو کنن

بله دوست عزیز حق با شماست

ممنون از راهنماییتون و حق با شماست من اون هزینه ها رو به کل فراموش کرده بودم الان انتخاب واسم یه مقدار سخت تر شد چون تصمیم گرفتم از یه دوربین سطح مبتدی یا entry level کار عکاسی رو شروع کنم تو این سطح ام به یه مشکلی خوردم به نام موتور داخلی که البته نمیدونم تا چه حد میتونه دردسر ساز باشه
    البته بازم ببخشید جسارت میکنم اما طی تحقیقی که کردم ظاهرا کلیه دوربین هایه کنون فاقد موتور داخلی جهت فوکوس هستن که خود این هم میتونه خوب باشه هم بد به هرحال داشتن متورمیتونه قیمت رو بالا ببره اما سرعت فوکوس رو بیشتر و سر وصدایه کمتری هم تولید میکنه اما برسیم به نیکون که ظاهرا به غیر از d7100 سری هایه پایین تر فاقد موتور هستن. منتظر راهنماییتون هستم با تشکر از همگی شما.
    نیکون تو سری 5000 و 3000 موتور فوکوس نداره ولی دردسرساز نیست مگر اینکه شما تمایل به استفاده از لنزهای قدیمیتر که موتور فوکوس ندارن ( سری D ) داشته باشید که در صورت استفاده فوکوس اتومات رو از دست میدید ( البته شاید دوربینتون از یه سری لنزهای خاص پشتیبانی نکنه که تو دفترچه مشخص شده ) ولی تو لنزهای سی پی یو دار ( سری G ) که موتور فوکوس دارن مشکلی پیش نمیاد لنزهای سری D از نوع قدیمیتر و بدون موتور فوکوس هستن و سری G نوع جدیدتر و موتور دار سری G اصلاحات اپتیکی هم روش انجام شده از نظر سر و صدای موتور هم من آنچنان حساس نیستم مگر اینکه فیلمبرداری براتون مهم باشه که تو این قسمت کنون از نیکون بهتر عمل میکنه
    djmilad_mrb، SHOK53 و ehsan1 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

با لنز 18-55 vrII
    دوست عزیز یکی از مواردی که در خرید دوربین دست دوم مد نظر هست تعداد کارکرد شاتر هست نه مدت زمانی که دوربین کار کرده. ممکنه تو یک ماه 10 تا شات خورده باشه ممکنه 1000 تا.

برند فیلترها رو مشخص کنید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.
    ehsan1 و morteza69 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد morteza69 آواتار ها
    تشکر کرده
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز یکی از مواردی که در خرید دوربین دست دوم مد نظر هست تعداد کارکرد شاتر هست نه مدت زمانی که دوربین کار کرده. ممکنه تو یک ماه 10 تا شات خورده باشه ممکنه 1000 تا.

برند فیلترها رو مشخص کنید تا بهتر بشه راهنمایی کرد.
    500 تا شات خورده
    برند فیلتر طبق گفته فروشنده : برند فیلتر ها Phottix هست که ساخت چینه اما عدسیش ساخت آلمانه و روی عدسی هم نوشته Germany

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

با لنز 18-55 vrII
    نوی این دوربین 1250 در کف بازار بفروش میرسد

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

500 تا شات خورده
    برند فیلتر طبق گفته فروشنده : برند فیلتر ها Phottix هست که ساخت چینه اما عدسیش ساخت آلمانه و روی عدسی هم نوشته Germany
    دوست عزیز کلا سراغ فیلترهای phottix نرید اینها سری ultra slim هستند. phottix خودش برای هنگ کنگ هست، حالا شیشه هاش آلمانی اصل هست یا خیر و از چه نوع هست بماند.

دوربین هم تقریبا صفر کیلومتر هست و شات قابل توجهی نخورده و به نظرم ارزش خرید دارد با فروشنده چونه بزنید حالا بتونید ارزونتر هم بخرید که چه بهتر.
    Moty و ehsan1 تشکر می‌کنند.