صفحه 484 از 1201 نخستنخست ... 384 434 474 480 481 482 483 484 485 486 487 488 494 534 584 984 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,831 تا 4,840 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa.b نمایش پست ها
    سلام
    من قصد دارم عکاسی حرفه ای رو شروع کنم و آموزش ببینم
    گرافیست هستم و دوربینی می خوام بگیرم که در زمینه عکاسی تبلیغاتی / صنعتی جوابه کارمو به خوبی بده (به صورت جنبی هم بتمونم باهاش عکاسی طبیعت و ... رو هم داشته باشم)
    چه دوربینی تهیه کنم بهتره با بودجه 3 - 4 میلیون؟
    سلام مصطفی عزیز. به نظر من جدا از اینکه دوستان چه پیشنهادی بهت میدن وقت خرید مطمئنا دو گزینه نیکون و کنون پیش روته. تو فروم بعضا دیدم دوستان کنونی یا نیکونی ( اون دسته ای منظورمه که خون تو رگشون متعلق به کنون یا نیکونه! ) یک مارک فقط تشویق میکنن و مارک دیگه رو کلا میکوبن ( مثل بحث های اخر فروم دی 600 که دو دسته خیلی بحث بالا کشیدن ) در صورتی که نظر شخص من اینه شما از هر دو مارک یکی دو مدل تو ذهنت داشته باش بعد که رفتی برای خرید حتما بدنه رو امتحان کن. خیلی مهمه که بدنه تو دستت راحت بشینه. شاید یک مدل نیکون یا کنون عالی پیدا کنی نسبت به برند دیگه ولی کار باهاش برات آسون نباشه.
    شخصا دوربین نیکون d5100 و d7000 ( که یک مقدار پول بیشتری میطلبه ) و کنون 60d و کنون 650d رو بهت پیشنهاد میدم. جدا از خود دوربین، لوازم جانبی واجب مثل سه پایه، کیف و ... هم یادت نره.
    به امید یک خرید عالی و دیدن عکس های زیباتون
    امیر کمیلی
    یا حق
    hkhaghani و mostafa.b تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

سلام
    من قصد دارم عکاسی حرفه ای رو شروع کنم و آموزش ببینم
    گرافیست هستم و دوربینی می خوام بگیرم که در زمینه عکاسی تبلیغاتی / صنعتی جوابه کارمو به خوبی بده (به صورت جنبی هم بتمونم باهاش عکاسی طبیعت و ... رو هم داشته باشم)
    چه دوربینی تهیه کنم بهتره با بودجه 3 - 4 میلیون؟
    برای کار تبلیغاتی باید مشخصا کاربردتون رو درنظربگیرید. اینکه قصدچاپ دارید؟ درچه اندازه ای میخواید چاپ کنید؟ برای چه کاری میخواید چاپ کنید؟فیلمبرداری هم خواهی داشت یانه؟خودتون بهترمیدونید حتما, مثلا فرق هست بین طراحی وچاپ کارت ویزیت با بنرو پوسترهای بزرگ وکوچک تبلغاتی...
    همینطور برای کارصنعتی هم باید این موارد رو , وحتی گاهی بیشتر, درنظربگیرید؟
    اینه که اگر نیاز به اندازه های خیلی بزرگ دارید که مجبورهستین یه دوربین با رزلوشن... بگیرید(بسته به سایزموردنیاز)وچون بودجه محدود دارید, به نسبت اگه دوربین سطح پایینتری کارتون رو راه میاندازه که میتونید لنز بهتری برای کارتهییه کنید. باز چون کار تبلیغاتی/صنعتی دارید, مهمه که مشخص کنید چه نوع کارصنعتی وچه نوع کار تبلیغاتی مدنظره؟ که اگه کارحساسی باشه ولیکن اندازه خیلی بزرگ وفیلمبرداری طولانی مدنظرنباشه ؛ به عنوان مثال لنزهای باکیفیتتری رو تهیه کنیدودوربین قدیمی ترولی باکیفیت بگیرید مثل d90 یا حتی d3100, ودرکنون مثلا 550d

كاربر جديد ialireza آواتار ها
    تشکر کرده
    10

باسلام

من ٢ سال پيش يك دوره عكاسي رفتم اما به خاطر درس نتونستم ادامه بدم . حالا الان دوباره هوس عكاسي كردم :D

حدودا ٥.٥ ميليون براي خريد تجهيزات عكاسي كنار گذاشتم اما الان گيج شدم كه چه تركيب بدنه و لنزي رو انتخاب كنم

از يك طرف ميتونم 60d كنون رو با يك لنز بهتر انتخاب كنم و يا 7d كنون با يك لنز معمولي . زياد روي كنون يا نيكون بودن وسواسي ندارم ، از اين ٢ تا بادي خوشم اومد اما اگر تو نيكون گزينه بهتري باشه اون رو انتخاب ميكنم

زمينه عكاسي رو الان به طور دقيق و قطعي مشخص نكردم اما به ژانر طبيعت علاقه دارم و به احتمال خيلى زياد همين هستش

خيلي ممنون از كمكتون

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

نقل قول نوشته اصلی توسط ialireza نمایش پست ها
    باسلام

من ٢ سال پيش يك دوره عكاسي رفتم اما به خاطر درس نتونستم ادامه بدم . حالا الان دوباره هوس عكاسي كردم :D

حدودا ٥.٥ ميليون براي خريد تجهيزات عكاسي كنار گذاشتم اما الان گيج شدم كه چه تركيب بدنه و لنزي رو انتخاب كنم

از يك طرف ميتونم 60d كنون رو با يك لنز بهتر انتخاب كنم و يا 7d كنون با يك لنز معمولي . زياد روي كنون يا نيكون بودن وسواسي ندارم ، از اين ٢ تا بادي خوشم اومد اما اگر تو نيكون گزينه بهتري باشه اون رو انتخاب ميكنم

زمينه عكاسي رو الان به طور دقيق و قطعي مشخص نكردم اما به ژانر طبيعت علاقه دارم و به احتمال خيلى زياد همين هستش

خيلي ممنون از كمكتون
    سلام
    nikon D7000 + 18-105 میتونه گزینه مناسب و کم هزیه تری باشه
    باقی پولتون رو هم میتونید خرج باقی ملزومات،یا حتا یه لنز کوچیک دیگه کنید

تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    سلام
    nikon D7000 + 18-105 میتونه گزینه مناسب و کم هزیه تری باشه
    باقی پولتون رو هم میتونید خرج باقی ملزومات،یا حتا یه لنز کوچیک دیگه کنید
    چه برتري هايي نسبت به اون ٢ تا بادي داره ؟ من چند تا مقايسه بين اشون خوندم امتياز پايين تري گرفته بود

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط ialireza نمایش پست ها
    چه برتري هايي نسبت به اون ٢ تا بادي داره ؟ من چند تا مقايسه بين اشون خوندم امتياز پايين تري گرفته بود
    علیرضا جان شماکجا مقایسه خوندین که d7000 نیکون از 60d کنون امتیاز پایین تری گرفته؟ اگه کیفیت عکسها برات اهمیت داره که به نظرم صد در صد نیکون d7000 تو شرایط بهتریه ولی باز در مقابل 7d حرفت به نظرم درسته. فکر میکنم احمد جان که پیشنهاد به d7000 دادن یکی روی کیفیت عالی عکس ها ( قبل از اینکه دی 7100 وارد بازار بشه تو همین فروم خوندم دوستان گفته بودن d7000 بهترین دوربین کراپ نیکون تا به امروز بوده ) و قیمت مناسبش ( که دست باز برای وسایل دیگه میذاره ) این پیشنهاد دادن و به نظرم انتخاب فوق العاده صحیح و به جاییه. لنزش هم که کاملا کفاف کارتون میکنه. باز یک پشینهاد دیگه هم هست که به جای لنز 105 - 18 میتونین بادی + 200 - 18 بگیرین ( البته قیمتش خیلی فرق میکنه ) که بهترین لنز همه کارست حتی نسبت به رقیبانش تو همین رده.
    اینا نظر من ِ تازه کار بود. مطمئنا دوستان و اساتید عزیز خیلی بهتر میتونن راهنمایی کنن.
    یا حق
    ialireza تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    علیرضا جان شماکجا مقایسه خوندین که d7000 نیکون از 60d کنون امتیاز پایین تری گرفته؟ اگه کیفیت عکسها برات اهمیت داره که به نظرم صد در صد نیکون d7000 تو شرایط بهتریه ولی باز در مقابل 7d حرفت به نظرم درسته. فکر میکنم احمد جان که پیشنهاد به d7000 دادن یکی روی کیفیت عالی عکس ها ( قبل از اینکه دی 7100 وارد بازار بشه تو همین فروم خوندم دوستان گفته بودن d7000 بهترین دوربین کراپ نیکون تا به امروز بوده ) و قیمت مناسبش ( که دست باز برای وسایل دیگه میذاره ) این پیشنهاد دادن و به نظرم انتخاب فوق العاده صحیح و به جاییه. لنزش هم که کاملا کفاف کارتون میکنه. باز یک پشینهاد دیگه هم هست که به جای لنز 105 - 18 میتونین بادی + 200 - 18 بگیرین ( البته قیمتش خیلی فرق میکنه ) که بهترین لنز همه کارست حتی نسبت به رقیبانش تو همین رده.
    اینا نظر من ِ تازه کار بود. مطمئنا دوستان و اساتید عزیز خیلی بهتر میتونن راهنمایی کنن.
    یا حق
    حق با شماست ، 7d منظورم بود

در مورد d7100 چطور ؟ قيمتش به بودجه ام نزديك بودش

توي اين لينك 7d mark ll رو گفته بود كه اطلاعاتش درز كرده ، شايعش قابل اعتماد و محكمه ؟

به نظرتون كل پولم رو به دوربيني مانند d7100 or 7d با لنز كيت اختصاص بدم يا 60d or d7000 با يك لنز بهتر ؟ اول ميخوام اين موضوع رو مشخص كنم بعد برم بين مدل مشابه كنون و نيكون انتخاب كنم

- - - - - - -

در مورد لوازم جانبي تقريبا وسايل كامل مثل فلاش و سه پايه و كيف و فيلتر رو دارم و اين پول رو ميخوام كامل به بادي و لنز اختصاص بدم .

ممنون از راهنماييتون و وقتي كه در اختيارم گذاشتيد
    ویرایش توسط ialireza : Saturday 4 May 2013 در ساعت 15:15 دلیل: يك صفر عه كم :D

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    سلام مصطفی عزیز. به نظر من جدا از اینکه دوستان چه پیشنهادی بهت میدن وقت خرید مطمئنا دو گزینه نیکون و کنون پیش روته. تو فروم بعضا دیدم دوستان کنونی یا نیکونی ( اون دسته ای منظورمه که خون تو رگشون متعلق به کنون یا نیکونه! ) یک مارک فقط تشویق میکنن و مارک دیگه رو کلا میکوبن ( مثل بحث های اخر فروم دی 600 که دو دسته خیلی بحث بالا کشیدن ) در صورتی که نظر شخص من اینه شما از هر دو مارک یکی دو مدل تو ذهنت داشته باش بعد که رفتی برای خرید حتما بدنه رو امتحان کن. خیلی مهمه که بدنه تو دستت راحت بشینه. شاید یک مدل نیکون یا کنون عالی پیدا کنی نسبت به برند دیگه ولی کار باهاش برات آسون نباشه.
    شخصا دوربین نیکون d5100 و d7000 ( که یک مقدار پول بیشتری میطلبه ) و کنون 60d و کنون 650d رو بهت پیشنهاد میدم. جدا از خود دوربین، لوازم جانبی واجب مثل سه پایه، کیف و ... هم یادت نره.
    به امید یک خرید عالی و دیدن عکس های زیباتون
    امیر کمیلی
    یا حق

سلام
    اولا تشکر از وقتی که گذاشتی و راهنماییت.
    من هم خودم طبق تحقیقاتی که کردم به550d 650d ، 600D ، 60d و الان پیشنهاد شما هم اضافه شد به این موارد یعنی 5100D
    الان با توجه به قیمت و پست هایی که از 5100d خوندم یکم روش به قطعیت دارم میرسم
    ولی انتخاب سخت شده برام . تفاوتشون کمه و در واقع من متوجه تفاوتشون نمیشم و گیج شدم

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    برای کار تبلیغاتی باید مشخصا کاربردتون رو درنظربگیرید. اینکه قصدچاپ دارید؟ درچه اندازه ای میخواید چاپ کنید؟ برای چه کاری میخواید چاپ کنید؟فیلمبرداری هم خواهی داشت یانه؟خودتون بهترمیدونید حتما, مثلا فرق هست بین طراحی وچاپ کارت ویزیت با بنرو پوسترهای بزرگ وکوچک تبلغاتی...
    همینطور برای کارصنعتی هم باید این موارد رو , وحتی گاهی بیشتر, درنظربگیرید؟
    اینه که اگر نیاز به اندازه های خیلی بزرگ دارید که مجبورهستین یه دوربین با رزلوشن... بگیرید(بسته به سایزموردنیاز)وچون بودجه محدود دارید, به نسبت اگه دوربین سطح پایینتری کارتون رو راه میاندازه که میتونید لنز بهتری برای کارتهییه کنید. باز چون کار تبلیغاتی/صنعتی دارید, مهمه که مشخص کنید چه نوع کارصنعتی وچه نوع کار تبلیغاتی مدنظره؟ که اگه کارحساسی باشه ولیکن اندازه خیلی بزرگ وفیلمبرداری طولانی مدنظرنباشه ؛ به عنوان مثال لنزهای باکیفیتتری رو تهیه کنیدودوربین قدیمی ترولی باکیفیت بگیرید مثل d90 یا حتی d3100, ودرکنون مثلا 550d
    سلام
    منظورم از عکس های تبلیغاتی و صنعتی بیشتر مواردی هست که در کاتالوگ ها به چاپ میرسه و بعضی از مواقع در پوسترها و لارج فرمت هم ازشون استفاده کنم
    و درمورد فیلمبرداری زیاد بعد فیلمبرداریش برام اهمیت نداره
    من خودم طبق تحقیقاتی که کردم به 650d ، 600D ، 60d ، 550dکنون و 5100D نیکون
    ولی انتخاب سخت شده برام . تفاوتشون کمه و در واقع من متوجه تفاوتشون نمیشم و گیج شدم

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

سلام
    من هم خودم طبق تحقیقاتی که کردم به 650d ، 600D ، 60d و الان پیشنهاد شما هم اضافه شد به این موارد یعنی 5100D
    در مقابل کانون 600 کيفيت خروجی 5100 بهتره
    من خودم قبلاً يه کانون 600 خريده بودم اما هر جا که مقايسه بود رو نگاه ميکردم ميگفتن 5100 بهتره
    يه جوری پشيمون شده بودم ، چند روز پيش فرصتی پيش اومد تو يه فروشگاه 5100 تستش کردم کيفيت ساخت کنون 600 به نظر من بهتره جنس بدنه احساس بهتری به من ميداد و خوش دست تر بود, از لنز کيت نيکون هم خوشم نيومد کنون راحت تر زوم ميکرد (من کنون رو دادم خواهرم اما اگر دوباره ميخواستم بگيرم باز هم 600 دی رو برميداشتم)

به نظر من قبل از خريد حتماً هر 2 رو از نزديک ببينيد و امتحان کنيد با کدوم راحت تريد ,چون هر 2 تقريباً هم رده هستن راحت بودنتون با دوربين از چند آپشن کم و زياد تر مهم تره و در آينده هم اگر ارتقا بديد همون فرم بدنه با کيفيت بالا تر رو ميگيريد
    mostafa.b تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid