صفحه 33 از 1201 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 83 133 533 1033 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 321 تا 330 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا citizen6000 آواتار ها
    تشکر کرده
    60

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

خوب با توجه به اینکه الان d300 s حدود 2 هفته است که به بازار امده پس بهتره همون d 300 را بخریم ، درسته

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

پیش فرض راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

سلام...
    من تازه عضو شدم ولی تقریبا کل فروم رو خوندم،یه راهنمایی از اساتید میخواستم،آخه جواب روشنی براش پیدا نکردم...

من چند سالی عکاسی آنالوگ کردم(تفریحی،نه حرفه ای)،با یه فوجیکا AX-5 و چند تا لنز خوب(البته واسه زمان خودش)...الان هم بعد از سالها انتظار یه پولی دستم اومده و میخوام بالاخره دیجیتال بشم،ولی نمیدونم از کجا شروع کنم؟DSLR یا SLR like؟

راستش از اونجایی که 2-3 سال با لنزهای نسبتا خوب کار کردم احتمالا کار با این دوربینای point & shoot برام عذاب آور میشه،ولی از طرفی هم تجربه دیجیتال ندارم و نه فتوشاپ بلدم،نه فرق سیستمهای مختلف رنگ رو می دونم،نه RAW و نه ادیت!!!کاملا تعطیلم!!!
    حالا اگه راهنماییم کنین ممنون میشم،چون احتمالا متوجه شدین که این 600-700 تومنی هم که دستمه با کلی بدبختی جور کردم و تا یکی دو سال باید با دوربین جدید سر کنم

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط beigloo نمایش پست ها
    سلام...
    من تازه عضو شدم ولی تقریبا کل فروم رو خوندم،یه راهنمایی از اساتید میخواستم،آخه جواب روشنی براش پیدا نکردم...

من چند سالی عکاسی آنالوگ کردم(تفریحی،نه حرفه ای)،با یه فوجیکا AX-5 و چند تا لنز خوب(البته واسه زمان خودش)...الان هم بعد از سالها انتظار یه پولی دستم اومده و میخوام بالاخره دیجیتال بشم،ولی نمیدونم از کجا شروع کنم؟DSLR یا SLR like؟

راستش از اونجایی که 2-3 سال با لنزهای نسبتا خوب کار کردم احتمالا کار با این دوربینای point & shoot برام عذاب آور میشه،ولی از طرفی هم تجربه دیجیتال ندارم و نه فتوشاپ بلدم،نه فرق سیستمهای مختلف رنگ رو می دونم،نه RAW و نه ادیت!!!کاملا تعطیلم!!!
    حالا اگه راهنماییم کنین ممنون میشم،چون احتمالا متوجه شدین که این 600-700 تومنی هم که دستمه با کلی بدبختی جور کردم و تا یکی دو سال باید با دوربین جدید سر کنم
    سلام

دوست عزيز من هم چند سالي AX-5 داشتم. براي شما كه تجربه ي SLR داشته ايد كمي سخت خواهد بود كه عقب گرد كنيد.
    پيشنهاد من با 700-600 تومان يك DSLR ارزان قيمت (Entry Level) با لنز كيت است تا بعدا بتوانيد لنزهاي بهتر هم بخريد.

دوربيني مثل Canon 450D و يا هم رده هايش در ديگر برند ها.
    nmroshan تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

دوست عزيز من هم چند سالي AX-5 داشتم. براي شما كه تجربه ي SLR داشته ايد كمي سخت خواهد بود كه عقب گرد كنيد.
    پيشنهاد من با 700-600 تومان يك DSLR ارزان قيمت (Entry Level) با لنز كيت است تا بعدا بتوانيد لنزهاي بهتر هم بخريد.

دوربيني مثل Canon 450D و يا هم رده هايش در ديگر برند ها.
    خیلی ممنون از راهنماییتون،احتمالا همین کارو می کنم،ولی باید یکی دو سال با همون لنز کیت سروکله بزنم تا دوباره پول جمع کنم;)...نظرتون راجع به المپوس چیه؟یکی دوتا مدلشو دیدم که هم جمع و جور بود،هم قیمتش به نسبت اینکه غیر از لنز کیت یک تله هم باهاش میدن مناسب بود...و یا یک d40 دست دوم؟میشه به دوربینهای دسته دوم اعتماد کرد؟(با توجه به بی تجربگی مشتری!)

تشکر کرده
    13937

سلام

در مورد اوليمپس اطلاعاتم خيلي به روز نيست و بنابر اين در موردشون اظهار نظر نمي كنم ( در اين فوروم تعداد دارندگان اين برند انگشت شمار است).

در مورد دوربين دست دوم هم بستگي داره. مثلا خود من خيلي محافظه كارم و طرفش نمي رم ولي بعضي دوستان مي خرند و راضي هم هستند.
    mreza1001 و beigloo تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

خیلی ممنون جناب حسینی

حقیقتش خیلی سردرگم شدم،چون با این بودجه محدود و وابستگیم به لنز نمی دونم چه انتخابی کنم...:confused:
    الان بیشتر از مشخصات دوربین به لنزکیت و قیمت لنزهای زوم توجه می کنم...خیلی ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه که از چه برندی میتونم لنز مناسب انتخاب کنم و در مرحله بعد دوربین مناسب!!! الان که فکرشو می کنم میبینم واقعا بدون لنز زوم نمیتونم دوام بیارم...
    غیر از همون E-420 و E-520 المپوس مدلی هست که همراه با لنز زوم ارائه بشه و حدود 700 تومن باشه؟یه چیزایی در مورد سونی خوندم ولی مطمئن نیستم که مثلا A200 با لنز تله هست یا باید جدا بخرم.(تازه سونی دردسرهای خودشو داره،مثل قیمت لنز،نویز و مهمتر از همه نیکون یا کنون نبودن!)

ممنون

كاربر فعال Nader Kohansal آواتار ها
    تشکر کرده
    2683

سلام

تمام دوربین های DSLR تولید شده در حال حاضر تقریباً همه نتایج مشابه و عالی دارند و کاملاً برای شما راضی کننده خواهند بود؛ اما اگر به عکاسی علاقه جدی دارید و در آینده ی نزدیک تصمیم به تکمیل تجهیزات عکاسی خواهید داشت، با توجه به شرایط کنونی بازار ایران، پیشنهاد می شود از یکی از برندهای نیکون یا کانن با توجه به بودجه تان دوربین مناسبی انتخاب کنید.
    beigloo تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

دوربینتون رو نمیشناسم اما با این لنزهایی که تو امضاتون هست مطمئن هستم نمی تونید کیفیت خروجی یک slr like و تحمل کنید. بودجتون که معلومه. کافیه دوربین هایی که تو این قیمت هستند رو با هم مقایسه کنید برید تو مغزه دستتون بگیرید و هر کدوم مجموعا به نظرتون بهتر اومد ابتیاع کنید. شخصا با کنونی یا نیکونی شدن به صرف اینکه تو ایران زمینه بیشتری دارند موافق نیستم اما توجه کنید که اگر به بازار دست دوم (یعنی قیمت کمتر) لنز فکر می کنید چاره ای جز انتخاب یکی از این دو برند ندارید. سری به قسمت خرید و فروش بزنید متوجه می شوید که فروش لنز های دست دوم از ارزانترین لنز تا بهترین ها و گرانترین ها ی این دو برند در فروم رونق خوبی دارد.
    beigloo تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط beigloo نمایش پست ها
    خیلی ممنون جناب حسینی

حقیقتش خیلی سردرگم شدم،چون با این بودجه محدود و وابستگیم به لنز نمی دونم چه انتخابی کنم...:confused:
    الان بیشتر از مشخصات دوربین به لنزکیت و قیمت لنزهای زوم توجه می کنم...خیلی ممنون میشم اگه کسی راهنماییم کنه که از چه برندی میتونم لنز مناسب انتخاب کنم و در مرحله بعد دوربین مناسب!!! الان که فکرشو می کنم میبینم واقعا بدون لنز زوم نمیتونم دوام بیارم...
    سلام

متوجه قضيه ي زوم نشدم. الان اكثر Entry Level هاي اكثر برند ها با لنز زوم 55-18 عرضه مي شه كه درمقياس فول فريم شما مي شه يه لنز حدود 90-28 كه در واقع لنز بهتري نسبت به لنز دم دستي شما (70-35) است. انشا الله در آينده كم كم لنز هاي مورد علاقتون رو هم مي خريد. مثلا 225-85 اتون هم حدودا معادل سيگما 150-50 است و يا به جاش مي تونيد از لنزهاي نسبتا ارزان قيمت 250-55 كنن كه كيفيت نسبتا خوبي هم داره استفاده كنيد. تازه با ورود به ديجيتال شما دنياي AF (آتو فوكوس) رو هم كه با دوربين قبليتون نداشتيد تجربه مي كنيد.

توصيه مي كنم به هيچ وجه دوربين خودتون رو نفروشيد كه گاهي كه دلتون براي لنزاتون تنگ شد بتوانيد گريزي به دوربين فيلمي خود بزنيد.
    beigloo تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

با تشکر از همه اساتید که با راهنماییشون ابهاماتم را برطرف کردند،قراره یکی از دوستان کاربلد همراهیم کنه تا اگه پیدا کردم یک دی40 دست دوم با لنز و یا 450دی یا 1000دی نو بگیرم،ان شاا... بعد از آشنایی با دوربین در قسمتهای دیگر فروم مزاحمتون میشم،بازم ممنون

راستی اگه در مورد دوربینهای بالا نظر بدین ممنون میشم!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nader Kohansal نمایش پست ها
    تمام دوربین های DSLR تولید شده در حال حاضر تقریباً همه نتایج مشابه و عالی دارند و کاملاً برای شما راضی کننده خواهند بود؛ اما اگر به عکاسی...
    خیلی ممنون،فکر می کنم بهترین کار همین باشه،چون با اینکه تجربه عکاسی دیجیتال ندارم و هنوز تاثیر پروسس روی نتیجه نهایی کامل دستم نیومده ولی از مقایسه عکسها تقریب خوبی از کیفیت دوربینها بدست آوردم،همه واقعا راضی کننده اند،و با توجه به تجهیزات جانبی تصمیم گرفتم کنونی بشم;)

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    دوربینتون رو نمیشناسم اما با این لنزهایی که تو امضاتون هست مطمئن هستم نمی تونید کیفیت خروجی یک slr like و تحمل کنید. بودجتون که معلومه. کافیه دوربین های...
    من هم تعصبی روی یک برند خاص ندارم،ولی دقیقا به خاطر لنز دست دوم برندهای المپوس و سونی را کنار گذاشتم،از همین الان(بدون دوربین)لنز دست دوم خریدارم;) باز هم ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

متوجه قضيه ي زوم نشدم. الان اكثر Entry Level هاي اكثر برند ها با لنز زوم 55-18 عرضه مي شه كه درمقياس فول فريم شما مي شه يه لنز حدود 90-28 كه ...
    حق با شماست،منو ببخشید هنوز به تبدیل ارقام عادت نکردم!!!
    دوربینم را هم حتما نگه می دارم،با همه حرفهایی که پشت سر AX-5 میزنن برای من دوربین فوق العاده ای بوده و بهترین عکسهامو با همین گرفتم.

صفحه 33 از 1201 نخستنخست ... 23 29 30 31 32 33 34 35 36 37 43 83 133 533 1033 ... آخرینآخرین