صفحه 30 از 1201 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 80 130 530 1030 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 291 تا 300 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

سلام آقای حسینی
    خسته نباشید
    والا شما شاید بهتر از من تو جو جدیدی باشید که چند سالی هست گریبان دنیای عکاسی رو گرفته ( چه تو ایران و چه تو جهان) و اون هم تب بیشتر داشتنه که نمونه عینیش رو توی این چند پست آخر میبینیم که حتی بین اساتید عکاسی هم رسوخ کرده!
    من معمولا به عکاسی به عنوان یه تفریح نگاه میکنم و قلبا معتقدم این من هستم که شاتر رو میچکونم نه دوربین!
    و خوب تا حدودی هم تو این چند سال تجربه بدست آووردم و میدونم که فول فریم و بعضی تجهیزات برای کسانی هستش که میخوان حرفه ای ( منظورم کسی هست که درآمدی از عکاسی کسب میکنه و نه اینکه لزوما خوب عکس میگیره) به عکاسی بپردازن
    اما خوب اون دوستمون هم لابد عقایدی داره که مبحثش بسیار طولانی میشه اما مورد مهم این وسط اینه که من اومدم اینجا تا از دوستانی مثل خود شما که بیشتر به حرفشون اعتماد دارم نظر بخوام
    مصلما شما دلایل قوی تری برا پیشنهاداتتون دارید( این رو از ته قلب میگم )
    حتی به جز جواب سوالاتم اگه پیشنهاد دیگه ای داشته باشید از صمیم قلب میپذیرم
    -------
    پی نوشت: شرمنده که دیر جواب دادم.
    ویرایش توسط beh_b7 : Saturday 10 October 2009 در ساعت 12:30 دلیل: اضافه کردن پوزش
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

دوست عزیز بودجه خود و لنز هایی که در حال حاضر دارید را مشخص کنید تا دوستان بهتر بنوانند شما را راهنمایی کنند

تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط ahlava نمایش پست ها
    دوست عزیز بودجه خود و لنز هایی که در حال حاضر دارید را مشخص کنید تا دوستان بهتر بنوانند شما را راهنمایی کنند

من در حال حاظر حدود یک و نیم ملیون بوجه دارم و یه لنز EF-S 18-200mm F3.5-5.6 IS و یه دونم لنز کیت 400 دی مرحوم هستش که چون خریدار نمیخواستش فعلا دارمش.
    بهنام خامنه

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

ببينيد دوست عزيزي كه متاسفانه اسمتون رو نمي دونم؛ مسئله ي اصلي همونيه كه خودتون فرموديد. يكي ممكنه مالتي ميلياردر باشه و براي Fun يا Hobby ماهي يك عكس گرفتن بره 1Ds-MK III بخره با كلي لنز و ... ولي از اونجاييكه ماها اين شرايط رو نداريم بايد بشينيم براي خودمون الاهم في الاهم بكنيم و ببينيم نياز به پرداخت هزينه ي گزاف براي خريد فول فريم داريم يا نه.

يكي مثل آ.ع. عكاس حرفه ايه و مجرده و از عكاسي درآمد كسب مي كنه بايد براي تجهيزات خرج كنه و فول فريم داشته باشه ( و مي كنه و داره) ولو اينكه مثلا مجبور باشه 206 سوار بشه (در مثل مناقشه نيست) و ... يكي هم مثل من با وجودي كه 25 سال دوربين فيلمي داشته و به فول فريم عادت داشته و هنوز با APSC نتونسته درست كنار بياد ولي براي سالي دو سه هزار عكسي كه براي دل خودش و 90% از خانواده اش مي گيره هر چي دو دو تا 4 تا مي كنه مي بينه صرف نداره بيش از اين هزينه كنه و اگر پول قلمبه اي دستش بياد ترجيح مي ده مثلا 206 اش رو با ماشين بهتري عوض كنه (بازم در مثل مناقشه نيست) يا به زخم ديگه اي در زندگي بزنه.

مثلا من اگه موقعيت الان شمارو داشتم مي رفتم يك 500D با يك فلاش 580 مي خريدم ولي شما ممكنه نياز به تجهيزات ديگري داشته باشيد كه من ازش بي اطلاعم.
    mreza1001، Austin.A، AslanAslan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا bakhshandeh آواتار ها
    تشکر کرده
    330

سلام

متن جناب حسینی بسیار جالب و نشان از تجربه در زمینه عکاسی داره و جالب تر پیشنهاد جالبشون هست.
    من هم واقعا خرید یک فلاش در حد 580 رو پیشنهاد میدم.
    شخصا 3 سال بدون یک فلاش با قابلیت bounce سر کردم و چقدر برای کنترل نور تو زحمت افتادم. ولی بعد از خرید فلاش مورد نظرم تازه فهمیدم چقدر دیر اقدام کردم.
    اما در مورد دوربین پیشنهاد میکنم دوربینی رو تهیه کنید که قابلیت استفاده از یک فلاش Wireless رو هم داشته باشه.
    mreza1001 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1239

Question پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

متشکرم
    دوستان خیلی ممنون از راهنماییتون مخصوصا آقای حسینی عزیز
    تا اینجا بحث به طور قطع تصمیم گرفتم بی خیال فول فریم باشم(باور کنید قبلا هم زیاد تمایلی نداشتم بیشتر به خاطر صحبت هایی که اشاره شد دو دل شده بودم):confused:
    اما الان یه بحث جدیدی پیش میاد اون هم خرید 50 دی یا 500 دی هستش (تقریبا تمام مشخصات فنی این دو تا دوربین رو بارها خوندم).
    50 دی برای من که زیاد میرم کوه و بیابون دو تا مزیت بزرگ داره بدنه منیزیم و آب بندی بهتر!
    حالا کیفیت بالاتر، نویز کمتر، فکوس سریع تر، نور سنجی بهتر، عکاسی پیاپی سریعتر، پشتیبانی از کارت های حافظه CF و منظره یاب با پوشش 95% بماند.
    با توجه به اون مسئله اول و بدون در نظر گرفتن سایر مزایا و اینکه میتونم هزینه بکنم میشه نظرتون رو بگید که کدوم رو بخرم بهتره؟
    ------------------------
    پینوشت : در ضمن اسمم رو هم اصلاح کردم
    ویرایش توسط beh_b7 : Sunday 11 October 2009 در ساعت 09:14 دلیل: اضافه کردن پی نوشت
    بهنام خامنه

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط beh_kh نمایش پست ها
    .........
    اما الان یه بحث جدیدی پیش میاد اون هم خرید 50 دی یا 500 دی هستش (تقریبا تمام مشخصات فنی این دو تا دوربین رو بارها خوندم).
    50 دی برای من که زیاد میرم کوه و بیابون دو تا مزیت بزرگ داره بدنه منیزیم و آب بندی بهتر!
    سلام

خوب جناب ترقي عزيز

در اينصورت مي توانيد به 50D فكر كنيد. البته اين رو هم بگم كه درسته اين بدنه ي مقاوم تر و كمي سيل تر براي كوه و بيابان مناسب تره ولي از وزن بالاي دوربين هاي سري XXD هم در مقابل XXXD قافل نشويد. گاهي اينقدر اين 40D مچ دست منو كه تازه بيشتر در منزل عكاسي مي كنم درد مياره كه اعصابم داغون مي شه.
    mreza1001 تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    1239

Post پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

خوب جناب ترقي عزيز

در اينصورت مي توانيد به 50D فكر كنيد. البته اين رو هم بگم كه درسته اين بدنه ي مقاوم تر و كمي سيل تر براي كوه و بيابان مناسب تره ولي از وزن بالاي دوربين هاي سري XXD هم در مقابل XXXD قافل نشويد. گاهي اينقدر اين 40D مچ دست منو كه تازه بيشتر در منزل عكاسي مي كنم درد مياره كه اعصابم داغون مي شه.
    مرسی آقای حسینی
    واقعا کمک بزرگی کردین ج سر در گم شده بودم
    در مورد وزن هم حتما قبل از اقدام نهایی برا خرید سعی میکنم یکی دو روزی دوربین 50 دی یکی از دوستان و 450 دی یکی دیگه رو همزمان قرض بگیرم اگه واقعا اذیت کننده باشه فکر کنم 500 دی رو باید بخرم
    farhad44 تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه

كاربر همراه odesa آواتار ها
    تشکر کرده
    133

سلام
    من امروز در برج بهار یک دوربین 40D اکبند گیر آوردم ،منتهاش فروشنده قیمتی که به من گفت955 هزار تومان! حالا میخواستم بدونم آیا خریدن این دوربین با این قیمت عاقلانه است؟( با توجه به اینکه 110 هزار تومان از قیمت واقعی این دوربین گران تر میباشد!!)

كاربر همراه KHAKSAR آواتار ها
    تشکر کرده
    7261

نقل قول نوشته اصلی توسط odesa نمایش پست ها
    سلام
    من امروز در برج بهار یک دوربین 40D اکبند گیر آوردم ،منتهاش فروشنده قیمتی که به من گفت955 هزار تومان! حالا میخواستم بدونم آیا خریدن این دوربین با این قیمت عاقلانه است؟( با توجه به اینکه 110 هزار تومان از قیمت واقعی این دوربین گران تر میباشد!!)
    955 هزار تومان

خودتون چی فکر میکنین؟

بنظر حقیر انتخاب 50D میتونه انتخاب عاقلانه تری باشه.
    Persian، alonebaby و odesa تشکر می‌کنند.

صفحه 30 از 1201 نخستنخست ... 20 26 27 28 29 30 31 32 33 34 40 80 130 530 1030 ... آخرینآخرین