صفحه 37 از 1201 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 87 137 537 1037 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 361 تا 370 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina.Phoenix نمایش پست ها
    الان سه روزه که مدام پای کامپیوترم. یک روز هم دانشگاه نرفتم و غیبت کردم.
    کل تاپیک های فوروم رو زیر و رو کردم. دی پری ویو رو هم همچنین.

در نهایت به دو انتخاب زیر رسیدم:
    canon 500D
    canon450D

در واقع دغدغه اصلیم که انتخاب برند بود کنار گذاشته شد. حالا...
    ای Canon داران و و احیاناCanon نداران... به دوتا دوربین بالا از صفر تا صد نمره بدید. فاکتورهای قیمت ، رزولوشن ، کیفیت عکس(به خصوص در شب) و مقدار نویز رو در نظر بگیرید.
    اگه قیمت توی بازار رو هم لطف کنین ممنون میشم.
    ریویو کامل سایت dpreview در آدرس http://www.dpreview.com/reviews/canoneos500d/ طبق عادت پسندیده همیشگی اش در جای جای صحبت 500D رو با 450D مقایسه کرده که میتونه یکی از بهترین و معتبرترین منابع برای تصمیم گیری باشه.

فکر نمیکنم حتی با تجربه ترین دوستان این فروم هم تمایلی به امتیاز دادن به دوربین ها داشته باشند.این موضوع رو در نظر داشته باشید که امتیاز دادن به دوربین بر هر اساسی از دید یک فرد باتجربه یک کار بسیار حساس و دقیق هست، و انجام این کار به صورت درست نیازمند صرف وقت و داشتن تجهیزات مناسب هست، و این دقیقا کاری هست که در review های سایت های معتبر انجام میشه.

برای آگاهی از قیمت هم میتونید به سایت های قیمت مراجعه کنید که فهرستش در همین فروم موجود هست.
    Sina.J تشکر می‌کند.

كاربر آشنا a.parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    178

الان سه روزه که مدام پای کامپیوترم. یک روز هم دانشگاه نرفتم و غیبت کردم.
    کل تاپیک های فوروم رو زیر و رو کردم. دی پری ویو رو هم همچنین.

در نهایت به دو انتخاب زیر رسیدم:
    canon 500D
    canon450D

در واقع دغدغه اصلیم که انتخاب برند بود کنار گذاشته شد. حالا...
    ای Canon داران و و احیاناCanon نداران... به دوتا دوربین بالا از صفر تا صد نمره بدید. فاکتورهای قیمت ، رزولوشن ، کیفیت عکس(به خصوص در شب) و مقدار نویز رو در نظر بگیرید.
    اگه قیمت توی بازار رو هم لطف کنین ممنون میشم.
    سلام
    اینکه به انتخاب برند کانن رسیدید درست ولی:
    رفتار نویزی 500 دی از 450 ضعیف تر هستش و از لحاظ شارپ بودن 450 دی قویتر هستش
    این تفاوت بیشتر در فرمت raw مشهود هستش و افزایش مگا پیکس 500ی کمی اثر معکوس در این دوربین داشته و برای اثبات صحبت من می تونید به سایت dp مراجعه کنید که مقایسه تصویری بین 500 دی و 450 در تحلیل 500دی انجام داده است
    اگر برای شما فیلم برداری مهم نیست به نظر من 450 انتخاب صحیحتری می تونه باشه با توجه به قیمت و اندک اختلاف کیفی که وجود داره
    ویرایش توسط a.parsa : Monday 19 October 2009 در ساعت 23:20
    Sina.J تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط a.parsa نمایش پست ها
    سلام
    اینکه به انتخاب برند کانن رسیدید درست ولی:
    رفتار نویزی 500 دی از 450 ضعیف تر هستش و از لحاظ شارپ بودن 450 دی قویتر هستش
    این تفاوت بیشتر در فرمت raw مشهود هستش و افزایش مگا پیکس 500ی کمی اثر معکوس در این دوربین داشته و برای اثبات صحبت من می تونید به سایت dp مراجعه کنید که مقایسه بین 500 دی و 450 در تحلیل 500دی انجام داده است
    اگر برای شما فیلم برداری مهم نیست به نظر من 450 انتخاب صحیحتری می تونه باشه با توجه به قیمت و اندک اختلاف کیفی که وجود داره
    فکر میکنم این اتفاقی هست که دقیقا برای 50D هم نسبت به 40D افتاده. حالا کنون چه اصراری داره که ...

البته خطاب به آقای سینا بگم که این تفاوتها اصلا در حدی نیست که بخواهید انتخابی رو که بر اساس بقیه مسائل انجام دادید تحت تاثیر قرار بده. 500D نسبت به 450D مزایایی داره که به نظر من باعث میشه قیمت بیشترش توجیه بشه. جدا پیشنهاد میکنم همونطور که آقای پارسا گفتن ریویو سایت dpreview رو دقیق بخونید.
    farhad44، mreza1001 و Sina.J تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Sina.J آواتار ها
    تشکر کرده
    2930

توی این تحلیل، 450D رو نابود کرده!

به هر حال ما که تصمیم رو گرفتیم. فقط یه شور و مشورت با اهل منزل میمونه و یه بازار گردی مشتی(:biggrin:) تا دوربینمون رو از بین این دو بخریم.
    اول 500D بعدش اگر جور درنیومد 450D.

از تمامی دوستان و اساتیدی که تجربه و اطلاعاتشون رو در اختیار بنده گذاشتند کمال تشکر رو دارم.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    ...
    برای نوع عکاسی که بنده انجام میدم 12 با 15 مگاپیکسل تفاوت زیادی ندارد
    ...
    سلام

نکته‌ای است که بسیاری در نظر نمی‌گیرند.

عکاسی با دوربین 15 مگاپیکسی یا بالاتر، ذاتاً لذت‌بخش نیست مگر آنکه در کنارش سیستمی در دسترس باشد که بتواند به راحتی از پس پست پروسس فایل حجیم دوربین برآید؛ اگر سیستم موقع ادیت عکس بد عمل کند، روی اعصاب رژه می‌رود.
    .

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

نقل قول نوشته اصلی توسط aap نمایش پست ها
    سلام

نکته‌ای است که بسیاری در نظر نمی‌گیرند.

عکاسی با دوربین 15 مگاپیکسی یا بالاتر، ذاتاً لذت‌بخش نیست مگر آنکه در کنارش سیستمی در دسترس باشد که بتواند به راحتی از پس پست پروسس فایل حجیم دوربین برآید؛ اگر سیستم موقع ادیت عکس بد عمل کند، روی اعصاب رژه می‌رود.
    سیستمی که بتونه از پس 12 MP بر بیاد! زیاد نگرانی برای 15 لازم نداره!
    Ali Talebi تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    24

سلام

یه سوال کوتاه خارج از بحث450d و 500d داشتم:من با توجه به نیازم که 10 مگاپیکسل (وحتی8) برطرفش میکنه،وبررسی بازار لنز و قیمت فلاش و... یه تصمیمهایی گرفتم،اما یکی از فاکتورهایی که واقعا برام مهمه سیلینگ و استحکام بدنه است که متاسفانه توی رویوو ها زیاد بهش پرداخته نمیشه و توضیحات خیلی مختصره...ممنون میشم دوستان لطف کنند و اطلاعاتی درباره بهترین سیلینگ در دوربینهای زیر700 تومن ارائه بدهند.

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

نقل قول نوشته اصلی توسط beigloo نمایش پست ها
    سلام

یه سوال کوتاه خارج از بحث450d و 500d داشتم:من با توجه به نیازم که 10 مگاپیکسل (وحتی8) برطرفش میکنه،وبررسی بازار لنز و قیمت فلاش و... یه تصمیمهایی گرفتم،اما یکی از فاکتورهایی که واقعا برام مهمه سیلینگ و استحکام بدنه است که متاسفانه توی رویوو ها زیاد بهش پرداخته نمیشه و توضیحات خیلی مختصره...ممنون میشم دوستان لطف کنند و اطلاعاتی درباره بهترین سیلینگ در دوربینهای زیر700 تومن ارائه بدهند.
    مد نظر شما از سیلینگ در چه حد هست
    اولین رده دوربین های DSLR که اصولا زیر 1000 دلار (شاید دیگر باید بگوییم 800دلار)قیمت دارند
    ویژگی هایی دارند که برای کاربران این گروه طراحی می شوند. کوچک بودن سبک بودن هزینه ساخت پایین و ...

در برند کانون مثلا هر چه بدنه به سمت XXD و XD می روند این فاکتورها (بدنه مقاوم تر و سیلینگ) مهم می شوند و نمود پیدا میکنند.

البته شخصا با 400D زیر باران ( با کمی احتیاط) عکاسی کرده ام همچنین کنار استخر و آبشار که کمی قطرات آب به دوربین می پاشید. مشکل خاصی وجود نداشت ( البته کمی احتیاط لازم است ! )
    Rouzbeh Ehsani و beigloo تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر همراه Ali Talebi آواتار ها
    تشکر کرده
    2397

توی این تحلیل، 450D رو نابود کرده!

به هر حال ما که تصمیم رو گرفتیم. فقط یه شور و مشورت با اهل منزل میمونه و یه بازار گردی مشتی(:biggrin:) تا دوربینمون رو از بین این دو بخریم.
    اول 500D بعدش اگر جور درنیومد 450D.

از تمامی دوستان و اساتیدی که تجربه و اطلاعاتشون رو در اختیار بنده گذاشتند کمال تشکر رو دارم.
    خوشحالم که تصمیمتون رو بالاخره گرفتین. مبارک باشه.
    ولی یک نکته کوچک و اساسی : اندازه انگشتان و شکل و حالت مفاصل دست در افراد مختلف متفاوت است. ارگونومی و راحتی دوربین در دستتون رو (حتی وزنش رو) فراموش نکنید. حتما دوربین رو توی دست بگیرید و شات بزنید. بعد بخرید. اگر از دوستان امانت بگیرید که راحت ترید.
    خوشبختانه هر دو بدنه هم اندازه هستند.
    موفق باشید.
    bijan2021، Sina.J و beigloo تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط beigloo نمایش پست ها
    سلام

سیلینگ و استحکام بدنه دو موضوع متفاوت هستند. احتمالش زیاد هست که کسی به استحکام اهمیت بده، اما سیلینگ بهتر معمولا جز نیازمندی های کسانی که اینگونه دوربین ها رو تهیه میکنند نیست. در دوربینهایی در حدود 700 تومان، معمولا جای کار در حدی هست که قیمت نه به خاطر بهتر شدن بدنه، بلکه به دلایل دیگر افزایش پیدا میکنه.

بین این دوربین ها ممکن هست تفاوتهای جزیی از نظر کیفیت ساخت و استحکام بدنه وجود داشته باشه، اما تقریبا همه اونها در یک کلاس هستند و از نظر مقایسه هم همان صحبت کلی که در ریویو ها میشه کافی هست.
    beigloo تشکر می‌کند.

صفحه 37 از 1201 نخستنخست ... 27 33 34 35 36 37 38 39 40 41 47 87 137 537 1037 ... آخرینآخرین