صفحه 68 از 1201 نخستنخست ... 18 58 64 65 66 67 68 69 70 71 72 78 118 168 568 1068 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 671 تا 680 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    355

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

نقل قول نوشته اصلی توسط ebrahim496 نمایش پست ها
    سلام
    دوستان بنده قصد خريد دوربين SLR را دارم و ميشه گفت اكثر موضوعاتي كه درباره اين نوع دوربينها در فروم ايجاد شده اند را خوانده ام. منتها سردرگمي من بيشتر هم شد چون مثلا بعضي از دوستان برند Canon رو بهتر دانسته اند و بعضي ديگر Nikon رو. من خودم شخصا رو برند خاصي تعصب ندارم و اولويت من براي انتخاب، قيمت مناسب كيفيت قابل قبول و عملكرد مناسب هست. البته اين را هم بگم كه چون من عادت ندارم كه زود به زود دوربينمو up to date كنم دوستان لطف كنند و دوربيني رو معرفي كنن كه حداقل تا دو سه سالي نياز به تعويض نداشته باشم. در صورت امكان سريع راهنمايي بفرماييد چون تا يكي دو روز ديگه ميخوام بخرم. با تشكر
    از اساتيد محترم كسي نيست كه منو راهنمايي كنه؟ در ضمن حداكثر بودجه اي كه واسه دوربين و تجهيزاتش ميتونم هزينه كنم حدود دو ميليون هست.

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

با سلام
    دوست عزیز به نظر بنده شما در تاپیکهایی که برای این منظور در فروم به وفور یافت میشوند نگاهی بندازید به جوابتان می رسید(مثل با چه مقدار پول چی بخرم و ...) ولی به هر حال در برند نیکون می توان به دی 90 با لنز کیت یا 18-200 با یک فلاش و کیف و سه پایه و حافظه و در برند کنون نیز می توانید دی 7 با لنز 18-135 و حافظه و یا 50 دی با لوازمی که برای دی 90 نوشتم فکر کنید که به نظر بنده تا مدتها جوابگوی کار شما می باشد
    Javad Ebrahimi و Chik تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

از اساتيد محترم كسي نيست كه منو راهنمايي كنه؟ در ضمن حداكثر بودجه اي كه واسه دوربين و تجهيزاتش ميتونم هزينه كنم حدود دو ميليون هست.
    کانن 50 دی : 1010000 تومان+18-55 و F4 IS 70-200 !! حدودا 2,300,000
    یک بدنه خوب و یک رنج مناسب برای بیشتر مواقع !!
    فکر کنم زمانی که با 70-200 عکاسی کنید دیگر به 1-18-55 فکر نکنید :دی!!
    اما خب یک بد نیست یک لنز واید در مجموعه باشه
    یک لنز اولترا واید و یک سوپر تله مجموعه رو کامل میکنه!!!
    ....
    بدنه کانن 7 دی : 1.650 تومان
    با لنز 135-18 : 1.970 تومان
    با لنز 85-15 : 2.350 تومان
    یک بدنه سبک و کوچک و مناسب!! البته نسبت به 5D MKII
    لنزهای مناسب با توجه به قیمت
    بدنه مقدار از 50D کاملتر هست امکانات بیشتری داره .. (بستکی به نیاز شما داره)
    ...
    و ای کاش زمینه عکاسی رو میفرمودین تا میشد دقیق تر و کامل تر پیشنهاد داد
    یا حتی علایق خودتون توی عکاسی که نقش مهمی در انتخاب داره

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

سلام دوست گرامي
    چون فرموديد تعصبي روي برند نداريد اينو ميگم:
    در حال حاضر بين دوربين‌هاي كنون و نيكون هم قيمت به نظر من برد از آن نيكون است (نسبت امكانات به قيمت) و اين موازنه شايد تنها براي دوربين‌هاي entry level به سود كنون باشه.
    با توجه به بودجه شما پيشنهاد من خريد بدنه d90 با لنز كيت + 300-70 و سه پايه و كيف و رم است.
    دوربين خوبيه و تا مدتها ميتوني باهاش صفا كني.
    پيروز باشيد
    Javad Ebrahimi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    355

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrlp نمایش پست ها
    و ای کاش زمینه عکاسی رو میفرمودین تا میشد دقیق تر و کامل تر پیشنهاد داد
    یا حتی علایق خودتون توی عکاسی که نقش مهمی در انتخاب داره
    درود بر همه دوستان واساتيد محترم
    از راهنماييهاتون واقعا ممنونم من علاقه زيادي به عكاسي از مناظر و پرندگان بخصوص عكاسي ماكرو دارم. البته شايد در محيط هاي Indoor هم عكاسي بكنم (البته اگه بشه اسمشو گذاشت عكاسي) به همين خاطر مساله نويز برام اهميت داره. در وهله دوم قابل دسترس بودن تجهيزات جانبي، تنوع لنز، فلاش و صد البته قيمت مناسب آنها.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    22

آقای ابراهیم نویزی که شما میفرمایید در Entry Level ها هم مشاهده نمیشه
    خیلی سخت نگیرید این نویز رو و آنقد ها هم وسواس بخرج ندهید..
    شما نویز رو در جاهای زیر پیدا میکنید
    ایزوهای زیر 1600 : کراپ های 200% .. چاپ با ابعاد خیلی بزرگتر از A3.
    ایزو های بالای 1600 : تاریکی هایی که فقط باید به بالا بودن ایزو امید وار بود!!! و یا لنز های F1.4-1.8 !!!
    بعضی وقت ها از دوربینی مثل 350D هم خروجی گرفته شده که شاید کسی باور نکنه!!!
    مسئله پردازش فایل های RAW مسئله ادیت و شرایط هنگام ثبت عکس رو هم در نظر بگیرید.. و بعد به دنبال نویز!!

و اما برای شما چون به ماکرو علاقه دارید و پرنده گرافی هم دوست دارید
    یک بدنه کنن 50D با لنز کیت و یک سیگمای 70-300 Apo که هم برای شما ماکرو گرافی میکند و هم پرنده گرافی
    زمانی که در ماکرو گرافی خبره شدید هم دنبال لنز های 180 و 105 و یا 100 باشید،درباره پرنده گرافی هم به دنبال 150-500 و رنج های بالای 500 البته اگر خبره که هستید دست من رو هم بگیرید
    و همانطوری که دوستمون فرمودند :
    بدنه d90 با لنز كيت + 300-70 و سه پايه و كيف و رم .
    مجموعه خوبی رو تشکیل می دهند
    در کنار این بدنه میتونید در برند نیکن به فکر D300 و یا D300S باشید البته اختلاف قیمت کمی ندارند :دی
    و اگر بعدا توانایی خرید لنز را دارید
    بدنه 7D کنن انتخاب خوبی برای شما هست با همان لنز 18-135
    اما دنبال این نباشید که بدنه را تعویض کنید،حتی اگر سالها از عمر دوربینتون بگذره هموجوری که خیلی از دوستان هنوز از 350D و یا 300D خود دل نمیکنند
    در عوض لنز هایی دارند که من آرزوی داشتنون رو دارم...
    در هر دو برند کنن و نیکن این رنج لنز ها وجود دارند
    در هر دو برند فلاش ها و تجهیزات به راحتی و با قیمت معقول در دسترس قرار دارند
    اما اینکه شما هم به تازگی به جمع DSLR ها میپیوندید سعی کنید در قدم اول زیاد خرج نکنید و بعد زمانی که نیاز های خودتون رو در این قسمت شناختید به دنبال لنز ها و فلش ها و .. بروید
    موفق باشید

كاربر آشنا amir reza آواتار ها
    تشکر کرده
    141

پیش فرض کنن یا سونی ؟

سلام دوستان من امیررضا هستمو تازه به جمع شما اضافه شدم
    خیلی محیط باحالیه من امروز همه پست های مربوط به 500 دی رو خوندم ! خیلی کمکم کرد
    راستش من 2 ماه هست که میخام یک slr بخرم و تازه 1 هفتس که تونستم 800 نومن جور کنم اما اکاملا گیجم ! نمی دونم باید چی کار کنم و چه دوربینی بخرم من اصولا میخام عکاسی رو کمی بیشتر از عکاسی از منظره و ... انجام بدم ، ولی نه حرفه ای میخام تازه شروع کنم

حقیقتش من بین این دوتا گزینه گیر کردم :
    canon D500 +18-55 تقریبا 800000تومان
    و
    Sony dslr A200w + 75-300 +18-70 دقیقا 775000 تومان

به نظر شما کدام به صرفه تر است ؟ آیا نویز بیشتر و پیکسل کمتر سونی به یک لنز 75-300 می ارزد ؟

خیلی ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنید

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

پیش فرض پاسخ: کنن یا سونی ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir reza نمایش پست ها
    سلام دوستان من امیررضا هستمو تازه به جمع شما اضافه شدم
    خیلی محیط باحالیه من امروز همه پست های مربوط به 500 دی رو خوندم ! خیلی کمکم کرد
    راستش من 2 ماه هست که میخام یک slr بخرم و تازه 1 هفتس که تونستم 800 نومن جور کنم اما اکاملا گیجم ! نمی دونم باید چی کار کنم و چه دوربینی بخرم من اصولا میخام عکاسی رو کمی بیشتر از عکاسی از منظره و ... انجام بدم ، ولی نه حرفه ای میخام تازه شروع کنم

حقیقتش من بین این دوتا گزینه گیر کردم :
    canon D500 +18-55 تقریبا 800000تومان
    و
    Sony dslr A200w + 75-300 +18-70 دقیقا 775000 تومان

به نظر شما کدام به صرفه تر است ؟ آیا نویز بیشتر و پیکسل کمتر سونی به یک لنز 75-300 می ارزد ؟

خیلی ممنون میشم اگر من رو راهنمایی کنید
    با سلام.
    ورود شما به فروم رو خوش امد می گم.با توجه به سوال شما و اینکه فرمودید می خواهید عکاسی رو جدی دنبال کنید به نظر من شما بهتره یه بدنه حرفه ای تر از این دو گزینه فکر کنین.البته این دو مورد هم که گفتین هر دو خوبن ولی در کل کنون و نیکون به لحاظ گستردگی لوازم جانبی (به نظر من)از دیگر برند ها سر تر هستند.حالا اگه شما بتونین بودجتون رو تقویت کنین می تونین از نیکون d90 و از کنون40d بخرین.که هر دو عالی هستند.ولی اگه بخواین با مبلغی که گفتین خرید کنین به نظر من 500d با لنز کیتش خرید بهتری می تونه باشه و بعد از یه مدت که استفاده کردین و نیازهاتون رو شناختین میتونین نسبت به خرید لنز اقدام کنید.
    amir reza تشکر می‌کند.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    355

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrlp نمایش پست ها
    آقای ابراهیم نویزی که شما میفرمایید در Entry Level ها هم مشاهده نمیشه
    خیلی سخت نگیرید این نویز رو و آنقد ها هم وسواس بخرج ندهید..
    شما نویز رو در جاهای زیر پیدا میکنید
    ایزوهای زیر 1600 : کراپ های 200% .. چاپ با ابعاد خیلی بزرگتر از A3.
    ایزو های بالای 1600 : تاریکی هایی که فقط باید به بالا بودن ایزو امید وار بود!!! و یا لنز های F1.4-1.8 !!!
    بعضی وقت ها از دوربینی مثل 350D هم خروجی گرفته شده که شاید کسی باور نکنه!!!
    مسئله پردازش فایل های RAW مسئله ادیت و شرایط هنگام ثبت عکس رو هم در نظر بگیرید.. و بعد به دنبال نویز!!

و اما برای شما چون به ماکرو علاقه دارید و پرنده گرافی هم دوست دارید
    یک بدنه کنن 50D با لنز کیت و یک سیگمای 70-300 Apo که هم برای شما ماکرو گرافی میکند و هم پرنده گرافی
    زمانی که در ماکرو گرافی خبره شدید هم دنبال لنز های 180 و 105 و یا 100 باشید،درباره پرنده گرافی هم به دنبال 150-500 و رنج های بالای 500 البته اگر خبره که هستید دست من رو هم بگیرید
    و همانطوری که دوستمون فرمودند :
    بدنه d90 با لنز كيت + 300-70 و سه پايه و كيف و رم .
    مجموعه خوبی رو تشکیل می دهند
    در کنار این بدنه میتونید در برند نیکن به فکر D300 و یا D300S باشید البته اختلاف قیمت کمی ندارند :دی
    و اگر بعدا توانایی خرید لنز را دارید
    بدنه 7D کنن انتخاب خوبی برای شما هست با همان لنز 18-135
    اما دنبال این نباشید که بدنه را تعویض کنید،حتی اگر سالها از عمر دوربینتون بگذره هموجوری که خیلی از دوستان هنوز از 350D و یا 300D خود دل نمیکنند
    در عوض لنز هایی دارند که من آرزوی داشتنون رو دارم...
    در هر دو برند کنن و نیکن این رنج لنز ها وجود دارند
    در هر دو برند فلاش ها و تجهیزات به راحتی و با قیمت معقول در دسترس قرار دارند
    اما اینکه شما هم به تازگی به جمع DSLR ها میپیوندید سعی کنید در قدم اول زیاد خرج نکنید و بعد زمانی که نیاز های خودتون رو در این قسمت شناختید به دنبال لنز ها و فلش ها و .. بروید
    موفق باشید
    سلام
    سپهر جان ممنون از راهنماييت. واقعيت اينه كه فعلا بيشتر از دو ميليون نميتونم هزينه كنم. بنده هم بيشتر به D300s و 7Dعلاقه دارم منتها بودجه من جوابگو نخواهد بود. با توجه به راهنماييهايي كه فرمودين فكر كنم D90 يا 50D انتخاب مناسب تري باشه{البته با توجه به محدوديت بودجه). من ديروز دو مدل دوربين يكي از Canon و ديگري از Nikon رو قيمت كردم كه 50D رو حدود 1350 تومن با لنز كيت و D90 رو 1135 تومن با لنز كيت18-105-VR قيمت دادن. گارانتي نيكون آهونگار بود اما گارانتي كنن رو يادم رفت بپرسم. بنظر شما قيمتها مناسب هستن؟ در ضمن دوست عزيز بنظر شما انتخاب نهايي كدوميكي باشه؟

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

من ديروز دو مدل دوربين يكي از Canon و ديگري از Nikon رو قيمت كردم كه 50D رو حدود 1350 تومن با لنز كيت و D90 رو 1135 تومن با لنز كيت18-105-VR قيمت دادن. گارانتي نيكون آهونگار بود اما گارانتي كنن رو يادم رفت بپرسم. بنظر شما قيمتها مناسب هستن؟ در ضمن دوست عزيز بنظر شما انتخاب نهايي كدوميكي باشه؟
    انتخاب نهایی با شماست , جدای از علاقه به برند خاص به نظر من بهتره هر دو دوربین رو دستتون بگیرین و ببینید با کدوم راحتتر هستین , از لحاظ تفاوت آنچنان فرقی با هم ندارن و هر کدوم مزایا و معایب جزئی نسبت به هم دارن
    من هم در هنگام انتخاب بین همین دو گزینه مردد بودم و با بررسی هایی که کردم دی90 رو انتخاب کردم;)
    Javad Ebrahimi تشکر می‌کند.
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

صفحه 68 از 1201 نخستنخست ... 18 58 64 65 66 67 68 69 70 71 72 78 118 168 568 1068 ... آخرینآخرین