صفحه 71 از 1201 نخستنخست ... 21 61 67 68 69 70 71 72 73 74 75 81 121 171 571 1071 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 701 تا 710 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    شخصاً Canon 1000D را نمی پسندم چون معتقدم که فقط جهت رقابت قیمتی در بازار تولید شده!
    برای نپسندیدنت دلیل نمی خواهم گرچه دلیل ت هم منطقی بود.

به یک نکته هم توجه کنید : بالاتر رفتن قیمت دلیل بر بهتر بودن دوربین یا برند خاصی نیست.
    من هم این چنین اعتقادی ندارم

ممکن است امکاناتی در دوربین گرانتر تعبیه شده باشد که اصلاً به درد شما نخورد.
    آره موافقم.انتظار من Live View و نورسنجی منعطف(چند/یک نقطه ای و منطقه ای) و دیگر هیچ.چون آن چیزی که من از عکاسی میدانم میشود همین و اگر دوربین امکاناتی هم داشته باشد دانش من پایش لنگ است و از آن استفاده نخواهم کرد.

یک پیشنهاد : سقف بودجه تان را مشخص کنید! در غیر این صورت کار به خرید 1D و D3 می کشد . . .
    والا من مشخص کردم گفتم ارزانترین دوربین DSLR.فکر نکنم D3 به ارزانی معروف باشد.اما از شوخی گذشته 1 تا 1/500 به نظرت کافی است یا برم بالاتر؟!من حداکثر 5 تومان می توانم برای عکاسی تفریحی هزینه کنم و نه بیشتر.

بگذارید درددلی کنم.گاهی وقت ها آدم برای اینکه آسان و مطمئن خرید کند از با تجربه ها سوالی میکند اما آنچنان جوابی می شنود که مجبور میشود انقدر مطالعه کند که در زمینه انتخاب و خرید تبیدیل به رفرانس شود.بگذریم.
    برای کسانی که ممکن است متوجه سوال من نشد باشند لینکه متن سوالم را قرار میدهم:
    http://www.akkasee.com/forum/showpos...&postcount=697

اما خلاصه سوالم:ارزانترین DSLR که برای گرفتن پرتره و منظره پیشنهاد میکنید (البته فعلا وارد داستان لنز نمیشویم)جوری که احساس نکنی دوربینت برای این کار ناقص است از نظر شما کدام DSLR است.

كاربر همراه iranh00 آواتار ها
    تشکر کرده
    343

ن حداکثر 5 تومان می توانم برای عکاسی تفریحی هزینه کنم و نه بیشتر.

بايد بگم خوشا به حال جيب مباركتان.
    من اگه نهايتاً 1/200 داشتم، به نظرم بهترين گزينه 450D كنون بود با يه لنز 18-200 يا حتي 18-250 . اگر چه براي قيمت پايين هم ميشه يه لنز 55-200 هم تهيه كرد .

پ.ن :
    من اگه بودم، هيچ وقت 500d بر نمي‌داشتم، چون تو سايت ها و مرورهايي كه خوندم، تنها تفاوت (عمده) فيلم برداري بود و اينكه 500دي 15 مگاپيكسل داره و 450دي 12مگاپيكسل.
    و در آخر، اگه پول اضافه داريد، به ياري شما به شدت نيازمندم
    -shahram تشکر می‌کند.
    رحیـم افشـاری (وبلاگ) و گالری فلیکر
    Body ( SLR Like ) : Sony DSC H9
    Lenz: Carl Zeiss, Vario Tessar (31-456)

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط -shahram نمایش پست ها

1- بگذارید درددلی کنم.گاهی وقت ها آدم برای اینکه آسان و مطمئن خرید کند از با تجربه ها سوالی میکند اما آنچنان جوابی می شنود که مجبور میشود انقدر مطالعه کند که در زمینه انتخاب و خرید تبیدیل به رفرانس شود.بگذریم.

2- اما خلاصه سوالم:ارزانترین DSLR که برای گرفتن پرتره و منظره پیشنهاد میکنید (البته فعلا وارد داستان لنز نمیشویم)جوری که احساس نکنی دوربینت برای این کار ناقص است از نظر شما کدام DSLR است.

درود

در برند نیکون گزینه D90 تنها گزینه شماست، با توجه به نیازتان گزینه های پایینتر مردود هستند. پشت این نتیجه دلایل عدیده هست که به دلیل بند اول فرمایش شما از حوصله بحث خارج است.

موفق باشید

انوش
    raffi، ashkan 78 و -shahram تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

اما خلاصه سوالم:ارزانترین DSLR که برای گرفتن پرتره و منظره پیشنهاد میکنید (البته فعلا وارد داستان لنز نمیشویم)جوری که احساس نکنی دوربینت برای این کار ناقص است از نظر شما کدام DSLR است.
    البته سوال كمي نامفهوم است چون پرتره و منظره هر يك نياز به لنزهاي خاص دارند كه روي همه ي بدنه ها نصب مي شوند بنابر اين هيچ دوربيني براي اين كار ناقص نيست. گاهي ممكن است براي عكاسي پرتره نياز به نورسنجي نقطه اي داشته باشيد كه پايين ترين مدل كنن (1000D) اين امكان را ندارد پس در برند كنن 450D جواب شماست.
    ashkan 78 و -shahram تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا citizen6000 آواتار ها
    تشکر کرده
    60

سلام

دوستان نظر دهید ...

d300s+24-70
    d300s+17-55
    7d + 24-70

عزیزان ، اینقدر از تصاویری که عمق میدان کوتاه دارن لذت میبرم که نگو و نپرس :biggrin:
    اینقدر از بوکه های نرم لذت میبرم که ... اینطوری میشم ...

و بالاخره برای عزیزانی که این نوشته ها را در اینده میبینن ... این بلایی که کسی اگر یک slrlike داشته باشه سرش میاد ... عمق میدان کم و ... بوکه های ( ابته اگر بوکه باشه ) این مدلی

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

فکر می کنم سه عامل رو بررسی کنید خودتون بهتر بتونید به تصمیم قطعی تری برسید:

الزاماتی که برای رفع نیاز هات اصلیتون که مطرح کردید ، وسیله مورد نظرتون باید واجدش باشه که فکر می کنم تو دو بخش میشه بررسی کرد:
    1- بدنه دوربین
    2- لنز : که به طور خلاصه به نظر میاد شما یک لنز پرتره و یک لنز همه کاره یا اصطلاحا walk around و یک لنز واید یا اولترا واید برای منظره لازم دارید.

که همونطور که جناب فرهاد گفتند نیاز های شما بیشتر تابع لنز هست تا بدنه دوربین

3-و عامل سومی که بررسی کنید مزیت هایی هست که هر یک از بدنه دوربین ها در اختیار شما می گذارند و جزء الزامات تامین کننده نیاز های اصلی شما نیست ولی به عنوان امکاناتی اضافه بر خواسته های شما همراه با دوربین موجود هست و به شما اجازه میده از دوربینت لذت و استفاده های بیشتری ببری ، مثلا:

آیا اینکه مزیت فیلمبرداری با امکانات مناسب در 7d مورد استفاده شما هست؟
    آیا ارگونومی بدنه دوربین براتون فرق می کنه؟ مثلا بدنه هایی مثل 450D یا 500D برا دستتون کوچیک نیست؟یا به عکس دوربینی مثل 7d به نظرتون بزرگ و سنگین نمیاد؟
    آیا بدنه سیلینگ شده مقاوم در برابر نفوذ آب و شرایط دمایی شدید تر براتون مهم هست؟
    آیا رزولوشن اضافی 7d براتون می تونه مهم باشه ؟ تا چه حد؟ مثلا شاید این مورد در عکاسی منظره مورد استفاده قرار بگیره که بعد از عکاسی بخواید برش خاص مورد نظر خودتون رو از عکس اولیه جدا کنید و در عین حال همچنان وضوح و کیفیت مناسبی داشته باشید.هر چند خیلی از دوستان حرفه ای تر اینجا معتقدند 12 مگاپیکسل هم کاملا جوابگو هست.

در ضمن فکر می کنم گزینه دیگری رو هم می تونید به گزینه های مورد بررسیتون اضافه کنید : 550D که مثل اینکه تا عید وارد بازار ایران میشه.
    -shahram تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط delagah نمایش پست ها
    همونطور که جناب فرهاد گفتند نیاز های شما بیشتر تابع لنز هست تا بدنه دوربین

3

درود

البته قرار بود توصیه ها واضح و ساده باشند چون دوستمان از توضیحات معما گونه گله مند بودند ، اما لازم است توضیح دهم که با توجه به نیازی که ایشان دارند ( پرتره ) اتفاقا دوربین خیلی مهم است. اگر پرتره استودیو یی باشد که قرار باشد فلاشهای استودیویی بخرند که هیچ ، همه نوع دوربینی SLR میتواند خواسته شان را تامین کند،

اما اگر چنین نبوده باشد، که فکر میکنم ایشان منظورشان راه اندازی آتلیه نیست. پس مزیت سیستم CLS فلاشهای محبوب نیکون برای پرتره خصوصا استفاده از فلاشهای نیکون به صورت off Camera یا بی سیم برایشان خیلی مهم است. و مسلما نیازشان در این مورد تابع بدنه هست و بدنه های نیکون خصوصا حداقل D90 که حتما CLS داشته باشد.

پی نوشت : البته کنون 7d هم برای اولین بار ، سیستمی تقریبا مشابه CLS نیکون را بکار برده است

موفق باشید

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Sunday 28 February 2010 در ساعت 13:51
    -shahram تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    البته سوال كمي نامفهوم است چون پرتره و منظره هر يك نياز به لنزهاي خاص دارند كه روي همه ي بدنه ها نصب مي شوند بنابر اين هيچ دوربيني براي اين كار ناقص نيست. گاهي ممكن است براي عكاسي پرتره نياز به نورسنجي نقطه اي داشته باشيد كه پايين ترين مدل كنن (1000D) اين امكان را ندارد پس در برند كنن 450D جواب شماست.

احتمالاً شما فرصت نکردید متن سؤال را بخوانید.اما بگذارید توضیحی بدهم.دوستی داشتم که بالرین بود وقتی خواست دوربینی برای عکاسی (آماتوری)از نمایش هایش بخرد متوجه شد باید دوربینی با شاتر سریع و لنزی با F پایین و دوربینی سبک و با کنترل های دسترس تهیه میکرد.(چون این کار را برای سالن انجام نمیداد برایش جایی در نظر نگرفته بودند).
    من چنین قصدی ندارم سوژه های من شامل اتاقم و گاهی قسمتی از خیابان یا دشت می باشد.بدنباله استفاده از تله نیستم و احتمالاً بیشتر عکس هایم را با عدسی نرمال خواهم گرفت.شاید یک لنز با محدوده ی ثابت اما F پایین بعدها تهیه کنم.بنابراین در شرایط مساوی شاید(با تأکید شاید)اندازه کمی کوچکتر و کمی سبکتر فقط کمی انتخاب بهتری باشد و نه بیشتر.
    آنجایی که بطور خلاصه گفتم پرتره و land scape منظورم این بود در محیط های خیلی کم نور یا از سوژه های سریع عکاسی نمی کنم(بطور معمول) و به ایزوهای افسانه‌ای(بالای 800) احتیاجی ندارم.ولی نمی‌خواهم بعدها افسوس بخورم که اگر دوربین کمی گرانتری خریده بودم الان کاری میکرد که این دوربین نمی تواند انجام بدهد.

با هر دو پیشنهاد موافقم(D90 و 450D)

نقل قول نوشته اصلی توسط delagah نمایش پست ها
    فکر می کنم سه عامل رو بررسی کنید خودتون بهتر بتونید به تصمیم قطعی تری برسید:

الزاماتی که برای رفع نیاز هات اصلیتون که مطرح کردید ، وسیله مورد نظرتون باید واجدش باشه که فکر می کنم تو دو بخش میشه بررسی کرد:
    1- بدنه دوربین
    2- لنز : که به طور خلاصه به نظر میاد شما یک لنز پرتره و یک لنز همه کاره یا اصطلاحا walk around و یک لنز واید یا اولترا واید برای منظره لازم دارید.

که همونطور که جناب فرهاد گفتند نیاز های شما بیشتر تابع لنز هست تا بدنه دوربین

3-و عامل سومی که بررسی کنید مزیت هایی هست که هر یک از بدنه دوربین ها در اختیار شما می گذارند و جزء الزامات تامین کننده نیاز های اصلی شما نیست ولی به عنوان امکاناتی اضافه بر خواسته های شما همراه با دوربین موجود هست و به شما اجازه میده از دوربینت لذت و استفاده های بیشتری ببری ، مثلا:

آیا اینکه مزیت فیلمبرداری با امکانات مناسب در 7d مورد استفاده شما هست؟
    آیا ارگونومی بدنه دوربین براتون فرق می کنه؟ مثلا بدنه هایی مثل 450D یا 500D برا دستتون کوچیک نیست؟یا به عکس دوربینی مثل 7d به نظرتون بزرگ و سنگین نمیاد؟
    آیا بدنه سیلینگ شده مقاوم در برابر نفوذ آب و شرایط دمایی شدید تر براتون مهم هست؟
    آیا رزولوشن اضافی 7d براتون می تونه مهم باشه ؟ تا چه حد؟ مثلا شاید این مورد در عکاسی منظره مورد استفاده قرار بگیره که بعد از عکاسی بخواید برش خاص مورد نظر خودتون رو از عکس اولیه جدا کنید و در عین حال همچنان وضوح و کیفیت مناسبی داشته باشید.هر چند خیلی از دوستان حرفه ای تر اینجا معتقدند 12 مگاپیکسل هم کاملا جوابگو هست.

در ضمن فکر می کنم گزینه دیگری رو هم می تونید به گزینه های مورد بررسیتون اضافه کنید : 550D که مثل اینکه تا عید وارد بازار ایران میشه.

اول:دوست بسیار عزیزم شما هم مثل فرهاد خان متن اصلی سؤال را نخواندید بهمین دلیل خدمتتان عرض میکنم آنجایی که مثال زدم عکاسی من بیشتر شامل پرتره و منظره است مراد این بود که بدنبال دوربین سریع و حساس(ایزوی بالا) نیستم (گرچه وقتی با دوستی صحبت میکردم میگفتند دوربین های جدید همگی شاترهای خوبی دارند و دیگر شاتر 1/1000 کمیاب محسوب نمیشود)
    دوم:تا بحال این دوربینها را به دست نگرفتم و یا اگر بدست گرفته باشم به مدلش دقتی نکرده ام.بنابراین واقعاً نمیدان آیا 7D دوربین سنگینی است یا آیا 500Dدوربین کوچکی است.البته وقتی برای خرید می‌روم ارگونومی و راحتی دوربین را در نظر خواهم گرفت(اگر جو زده نشوم)
    سوم:بی تردید بدنه های مقاوم به نوعی تأکید بر ساخت باکیفیت تره دوربین دارد اما بواقع بعید میدانم برای من مزیت محسوب شود
    چهارم:رزولشون بالا برایم مزیت محسوب نمی‌شود چون چندان با کار ادیت آشنایی ندارم(و نم خواهم هم آشنا شوم) و به نوعی با توجه به آنالوگی بودنم!!!جندان تمایلی هم ندارم! D:
    البته بعنوان تذکر بگویم در حدی که رنگ را در RAW تنظیم کنم حوصله دارم اما نه بیشتر!
    پنجم:احتمالا فعلاً فقط از یک لنز نرمال استفاده خواهم کرد شاید بعد ها یک لنز با F بهتر بخرم اما بعید می‌دانم حتی بعد ها لنز تله یا همه کاره بخرم.
    ششم:در مورد فیلم‌برداری باید بگویم یک دستگاه هندی کم پاناسونیک در حد MiniDV دارم.(روی نوار ضبط می کند)اما فعلاً احساس نیازی به دوربین فیلم‌برداری نمیکنم بنابراین هدفم اصلاً دستگاه چندکاره نیست امیدوارم دوربینی باشد که عکس خوب بیندازد البته اگر فیلم‌برداری خوبی هم داشته باشد ناراحت نمیشوم !!!!ولی اگر روزی احساس نیاز کنم یک هندیکم جدید می‌خرم چون فکر میکنم بهترین دوربین عکاسی نمیتواند بخوبی بدترین دوربین فیلم‌برداری این کار را انجام دهد(گرچه جایی خواندم امروزه این تفاوت‌ها به حداقل رسیده)

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

احتمالاً شما فرصت نکردید متن سؤال را بخوانید.اما بگذارید توضیحی بدهم.دوستی داشتم که بالرین بود وقتی خواست دوربینی برای عکاسی (آماتوری)از نمایش هایش بخرد متوجه شد باید دوربینی با شاتر سریع و لنزی با F پایین و دوربینی سبک و با کنترل های دسترس تهیه میکرد.(چون این کار را برای سالن انجام نمیداد برایش جایی در نظر نگرفته بودند).
    من چنین قصدی ندارم سوژه های من شامل اتاقم و گاهی قسمتی از خیابان یا دشت می باشد.بدنباله استفاده از تله نیستم و احتمالاً بیشتر عکس هایم را با عدسی نرمال خواهم گرفت.شاید یک لنز با محدوده ی ثابت اما F پایین بعدها تهیه کنم.بنابراین در شرایط مساوی شاید(با تأکید شاید)اندازه کمی کوچکتر و کمی سبکتر فقط کمی انتخاب بهتری باشد و نه بیشتر.
    آنجایی که بطور خلاصه گفتم پرتره و land scape منظورم این بود در محیط های خیلی کم نور یا از سوژه های سریع عکاسی نمی کنم(بطور معمول) و به ایزوهای افسانه‌ای(بالای 800) احتیاجی ندارم.ولی نمی‌خواهم بعدها افسوس بخورم که اگر دوربین کمی گرانتری خریده بودم الان کاری میکرد که این دوربین نمی تواند انجام بدهد.

با هر دو پیشنهاد موافقم(D90 و 450D)

اول:دوست بسیار عزیزم شما هم مثل فرهاد خان متن اصلی سؤال را نخواندید بهمین دلیل خدمتتان عرض میکنم آنجایی که مثال زدم عکاسی من بیشتر شامل پرتره و منظره است مراد این بود که بدنبال دوربین سریع و حساس(ایزوی بالا) نیستم (گرچه وقتی با دوستی صحبت میکردم میگفتند دوربین های جدید همگی شاترهای خوبی دارند و دیگر شاتر 1/1000 کمیاب محسوب نمیشود)
    دوم:تا بحال این دوربینها را به دست نگرفتم و یا اگر بدست گرفته باشم به مدلش دقتی نکرده ام.بنابراین واقعاً نمیدان آیا 7D دوربین سنگینی است یا آیا 500Dدوربین کوچکی است.البته وقتی برای خرید می‌روم ارگونومی و راحتی دوربین را در نظر خواهم گرفت(اگر جو زده نشوم)
    سوم:بی تردید بدنه های مقاوم به نوعی تأکید بر ساخت باکیفیت تره دوربین دارد اما بواقع بعید میدانم برای من مزیت محسوب شود
    چهارم:رزولشون بالا برایم مزیت محسوب نمی‌شود چون چندان با کار ادیت آشنایی ندارم(و نم خواهم هم آشنا شوم) و به نوعی با توجه به آنالوگی بودنم!!!جندان تمایلی هم ندارم! D:
    البته بعنوان تذکر بگویم در حدی که رنگ را در RAW تنظیم کنم حوصله دارم اما نه بیشتر!
    پنجم:احتمالا فعلاً فقط از یک لنز نرمال استفاده خواهم کرد شاید بعد ها یک لنز با F بهتر بخرم اما بعید می‌دانم حتی بعد ها لنز تله یا همه کاره بخرم.
    ششم:در مورد فیلم‌برداری باید بگویم یک دستگاه هندی کم پاناسونیک در حد MiniDV دارم.(روی نوار ضبط می کند)اما فعلاً احساس نیازی به دوربین فیلم‌برداری نمیکنم بنابراین هدفم اصلاً دستگاه چندکاره نیست امیدوارم دوربینی باشد که عکس خوب بیندازد البته اگر فیلم‌برداری خوبی هم داشته باشد ناراحت نمیشوم !!!!ولی اگر روزی احساس نیاز کنم یک هندیکم جدید می‌خرم چون فکر میکنم بهترین دوربین عکاسی نمیتواند بخوبی بدترین دوربین فیلم‌برداری این کار را انجام دهد(گرچه جایی خواندم امروزه این تفاوت‌ها به حداقل رسیده)
    با سلام.
    دوست عزیز با این اوصاف و توضیحاتی که فرمودین بیشتر بدنه های موجود در بازار می تونه انتظارات شما رو بر اورده کنه.به نظر من توی برند کنون مدل450d با توجه به قیمت و امکاناتش میتونه انتخاب خوبی براتون باشه و نیازی نیست زیاد هزینه کنین.
    -shahram تشکر می‌کند.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

كاربر آشنا citizen6000 آواتار ها
    تشکر کرده
    60

شهرام عزیز

من به 2 ترکیب رسیدم که فکر میکنم با توجه به اینکه شم محدودیت مالی ندارید ، گزینه مناسبی براتون باشه ...

البته خودم هم بین این ترکیبا هنوز گیر کردم :biggrin:

1- d300s + 1755 + 85f1/8
    2- d300s + 2470
    3 - 7d + 24-70
    این ترکیبات کار شما را به خوبی راه میاندازه ...

البته ترکیب d90 با لنزهای فوق هم برای شما نتیجه خوبی داره...

یک چیزی که در پستهای شما میبینم ، اینه که میفرمایین لنز را بعدا میپرسید

دوربین خوب + لنز خوب = خروجی خوب >> پروسس حرفه ای > لذت عکاسی
    -shahram تشکر می‌کند.

صفحه 71 از 1201 نخستنخست ... 21 61 67 68 69 70 71 72 73 74 75 81 121 171 571 1071 ... آخرینآخرین