صفحه 110 از 1201 نخستنخست ... 10 60 100 106 107 108 109 110 111 112 113 114 120 160 210 610 1110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,091 تا 1,100 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

سلام
    میخواستم ببینم اساتید دوربین lumix gh1 رو به عنوان یه دوربین DSLR با قدرت فیلم برداری بالا چه طور میبینند ؟
    من خودم طبق گشتی که تو اینترنت داشتم به عنوان بهترین دوربین چند رسانه ای اروپا شناخته شده همچنین توی سایت DPREVIEW در لیست دوربین ها بر اساس rating جز تقریبا ده دوازده دوربین اول بود . خودم هم کیفیت عکس هاش رو بسیار خوب و قابل مقایسه با دیگر dslr ها میدونم . میخوام ببینم نظر اساتید در موردش چیه ؟
    بسیار ممنون
    ویرایش توسط saeed-c21 : Monday 17 May 2010 در ساعت 22:33

كاربر جديد ehsan_photograp آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط khoddami نمایش پست ها
    بین انتخاب های شما من d90 ,و 550 دی رو بهتر میبینم.البته دی 90 نویز کمتری داره و از طرفی شما با کنون قبلا کار کردید.در مورد لذت از عکسهایی که میگیرید کاملا به توان شما در عکاسی بستگی داره و اینکه سطح توقعتون از خودتون چی باشه.
    شاید با داشتن یک 5دی هم شما نتونید عکس لذت بخشی بگیرید و شاید با یک 1000 دی بتونید بهترین خروجی رو از یک سوژه بگیرید
    در انتخاب بین کنون و نیکون خودتون باید تصمیم بگیرید ولی داشتن هر کدوم از این دو بدنه میتون هشما رو به مقصودتون برسونه
    لنز کیت دی 90 از 550 دی بهتره و شما نیاز به خرید و هزینه برای لنز ندارید .من شخصا 550 دی رو بیشتر دوست دارم.;)
    من خودمم 550 رو به d90 ترجیح میدم و دلیلم هم اینه که 550 با لنزهایی که دارم سازگاره و هم اینکه 550 18megapixel ولی d90 12 megapixel ولی اینجور که از صحبتهای دوستان معلومه این اختلاف مگاپیکسل هیچ فایده ای نداره چون d90 رو با 550 تو یه سطح میدونن.راستی منظور از این نویز چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط 7777 نمایش پست ها
    شما در چه زمینه ای می خواهید عکاسی کنید؟
    راستش راجع به زمینه عکاسیم اصلا فکر نکرده بودم مگه مهمه توی خرید دوربین؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    بهتره یک بدنه مثل 550 بگیرید و مدتی با لنزهایی که دارید سر کنید تا با نیاز بعدی تان اشنا شوید. اگر فیلم برداری برایتان مهم است 550 دی و الا دو بدنه دیگر 500 و 450 دی هم عالی اند.

شاهد از غیب رسید و با فرهاد خان خط رو خط شدم.......
    ااگر تفاوت اصلیشون فیلمبرداری باشه و توی عکاسی تفاوت نداشته باشند دوست دارم کمتر هزینه کنم البته اگر همونطور که گفتم تفاوت عکاسی نداشته باشند
    ویرایش توسط Nader Kohansal : Monday 17 May 2010 در ساعت 23:15 دلیل: ادغام پست ها

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_photograp نمایش پست ها
    ااگر تفاوت اصلیشون فیلمبرداری باشه و توی عکاسی تفاوت نداشته باشند دوست دارم کمتر هزینه کنم البته اگر همونطور که گفتم تفاوت عکاسی نداشته باشند
    دوست عزیز شما بحث مگاپیکسل رو بزار کنار , مگاپیکسل بالا فقط به درد کسانی میخوره که میخوان در سایزهای بزرگ عکس چاپ کنن که به دردشون میخوره ولی یه دنبال مگاپیکسل بالا مشکلی به نام نویز هم خودشو نشون میده که این نویز در جاهایی که نور واسه عکاسی کمه و شما مجبورید ایزو یا همون حساسیت سنسور به نور رو بالا ببرید نمایان میشه که بین 550 دی و دی 90 دومی بهتر عمل میکنه
    اینی که گفتم جزو موارد خاص هست و ممکنه خیلی ها براشون مهم نباشه و صد البته معیار درستی برای انتخاب کردن با نکردن هیچ کدوم نمیتونه باشه
    به شما تضمین میدم هر کدوم از این دو دوربین رو تهیه کنید کیفیت عکسهاشون تقاوت آنچنانی نخواهد داشت و این وسط فقط لنز هستش که حرف اول رو میزنه , شما با هر کدوم از این دوربین ها و یه لنز خوب میتونید خروجی خوبی رو بگیرید و بالعکس با یه لنز بد خروجی نه چندان رضایت بخش
    بنابراین خودتون رو زیاد درگیر این موارد جرئی نکنید , هر دو دوربینهای خوبی هستند , من خودم نیکونی هستم بنابراین نظرم روی دی90 هست و اونی که کاننی هست نظرش روی 550 دی ولی این ما نیستیم که میخوایم از دوربین استفاده کنیم , شما هستین !
    پس بشینید حساب کتاب کنید که کدومشون با علایق و نیازهای شما سازگاری داره و در خریدش شک نکنید ;)
    E.Fattahi تشکر می‌کند.
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

كاربر جديد ehsan_photograp آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط SIAMAK™ نمایش پست ها
    دوست عزیز شما بحث مگاپیکسل رو بزار کنار , مگاپیکسل بالا فقط به درد کسانی میخوره که میخوان در سایزهای بزرگ عکس چاپ کنن که به دردشون میخوره ولی یه دنبال مگاپیکسل بالا مشکلی به نام نویز هم خودشو نشون میده که این نویز در جاهایی که نور واسه عکاسی کمه و شما مجبورید ایزو یا همون حساسیت سنسور به نور رو بالا ببرید نمایان میشه که بین 550 دی و دی 90 دومی بهتر عمل میکنه
    اینی که گفتم جزو موارد خاص هست و ممکنه خیلی ها براشون مهم نباشه و صد البته معیار درستی برای انتخاب کردن با نکردن هیچ کدوم نمیتونه باشه
    به شما تضمین میدم هر کدوم از این دو دوربین رو تهیه کنید کیفیت عکسهاشون تقاوت آنچنانی نخواهد داشت و این وسط فقط لنز هستش که حرف اول رو میزنه , شما با هر کدوم از این دوربین ها و یه لنز خوب میتونید خروجی خوبی رو بگیرید و بالعکس با یه لنز بد خروجی نه چندان رضایت بخش
    بنابراین خودتون رو زیاد درگیر این موارد جرئی نکنید , هر دو دوربینهای خوبی هستند , من خودم نیکونی هستم بنابراین نظرم روی دی90 هست و اونی که کاننی هست نظرش روی 550 دی ولی این ما نیستیم که میخوایم از دوربین استفاده کنیم , شما هستین !
    پس بشینید حساب کتاب کنید که کدومشون با علایق و نیازهای شما سازگاری داره و در خریدش شک نکنید ;)
    ممنون از راهنماییت اما مشکلی که دارم اینه که دوتا لنز canon 35-105 ,sigma 70-300 که هر دو ef اند.
    و اگر nikon بخرم این لنزها دیگه به دردم نمیخوره و باید اونا رو روی دوربین آنالوگ (canon eos 10) استفاده کنم و تنها دلیل من برای خرید canon همینه و هیچ دلیل دیگه ای ندارم حالا به نظر شما این لنزها ارزش اینو داره که به خاطرشون فقط به canon فکر کنم و قید d90 که به گفته دوستان لنز کیتش از لنز کیت 550 قوی تره رو بزنم.یا اینکه d90 بگیرم؟
    ممنون میشم اگر شما و دیگر دوستان راهنماییم کنید.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan_photograp نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییت اما مشکلی که دارم اینه که دوتا لنز canon 35-105 ,sigma 70-300 که هر دو ef اند.
    و اگر nikon بخرم این لنزها دیگه به دردم نمیخوره و باید اونا رو روی دوربین آنالوگ (canon eos 10) استفاده کنم و تنها دلیل من برای خرید canon همینه و هیچ دلیل دیگه ای ندارم حالا به نظر شما این لنزها ارزش اینو داره که به خاطرشون فقط به canon فکر کنم و قید d90 که به گفته دوستان لنز کیتش از لنز کیت 550 قوی تره رو بزنم.یا اینکه d90 بگیرم؟
    ممنون میشم اگر شما و دیگر دوستان راهنماییم کنید.

به نظر بنده و در حالت کلی این لنزها ارزش سرمایه‌گذاری ندارند!
    .

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط SIAMAK™ نمایش پست ها
    دوست عزیز شما بحث مگاپیکسل رو بزار کنار , مگاپیکسل بالا فقط به درد کسانی میخوره که میخوان در سایزهای بزرگ عکس چاپ کنن که به دردشون میخوره
    و يا كراپهاي با كيفيت تر جهت چاپ يا حتي نمايش داشته باشند (مخصوصا در عكاسي از پرندگان) مشكلي كه من الان با 30D هشت مگاپيكسلي دارم.
    A. Mohammadi، BERLANO، Vahid و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

کراپ کردن برای رسیدن به کادری بهتر تا حدی میتواند مفید باشد اما اگر از مقداری که باید بیشتر شد ،دیگر کیفیتی را که باید ندارد. درعکاسی از پرندگان به دلیل گران بودن لنز های تله بلند دوستان با لنز های عکاسی میکنند و کراپ زیادی روی آن انجام میدهند تا حدی که عکس به کراپ 100% نزدیک شده. و به طوری که خطای Ca لنزشان در عکس به وضوح دیده میشود. و گذشته از این مسائل اصلا شارپنس نخواهد داشت. و خصوصا بخاطر لزوم داشتن سرعت بالا تر در عکاسی حیاط وحش و اضافه کردن ایزو برای جبران بالا بردن سرعت و اضافه شدن نویز با کراپ کردن این نویز ها شدیدا به چشم خواهد خورد و حذف کردنشان با پلاگین ها درصد دیگری را هم از شارپنس عکس کم میکند. و برای جبران این موضوع شارپ کردن های افراطی عکس و... چنین کراپهایی به غیر از اینکه منتهی به یک عکس بی کیفیت گردد چیز دیگری نیست.

هر رشته ای در عکاسی ابزار لازمه خودش را میخواهد و لنز تله بلند هم در این نوع از عکاسی از ملزمات است. بدون داشتن آنها و با انجام کراپهای 50% به بالا ممکن است نتیجه اش داشتن یک تصویر بزرگ از یک سوژه مثلا یک پرنده گردد اما با از دست رفتن کیفیت و اصالت عکس.

شاید لازم بود این مطلب در تاپیک عکاسی حیاط وحش مطرح شود اما تجربه نشان داده که آخرین دوستانی که در آنجا عکس گذاشته اند ممکن است به خودشان بگیرند.

موفق باشید

انوش

پی نوشت: تاکید میکنم ابزار لازم ، تله بلند هست. حداقل 400mm یا 500mm روی کراپدار ها. هیچ وقت کراپ کردن نمیتواند این فقدان را جبران کند. با افزایش دادن درصد کراپ کیفیت افت میکند. اینها غیر قابل انکار است.
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Tuesday 18 May 2010 در ساعت 11:36
    shabab، Kamal، Pooyan و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

کراپ کردن برای رسیدن به کادری بهتر تا حدی میتواند مفید باشد اما اگر از مقداری که باید بیشتر شد ،دیگر کیفیتی را که باید ندارد. درعکاسی از پرندگان به دلیل گران بودن لنز های تله بلند دوستان با لنز های عکاسی میکنند و کراپ زیادی روی آن انجام میدهند تا حدی که عکس به کراپ 100% نزدیک شده. و به طوری که خطای Ca لنزشان در عکس به وضوح دیده میشود. و گذشته از این مسائل اصلا شارپنس نخواهد داشت. و خصوصا بخاطر لزوم داشتن سرعت بالا تر در عکاسی حیاط وحش و اضافه کردن ایزو برای جبران بالا بردن سرعت و اضافه شدن نویز با کراپ کردن این نویز ها شدیدا به چشم خواهد خورد و حذف کردنشان با پلاگین ها درصد دیگری را هم از شارپنس عکس کم میکند. و برای جبران این موضوع شارپ کردن های افراطی عکس و... چنین کراپهایی به غیر از اینکه منتهی به یک عکس بی کیفیت گردد چیز دیگری نیست.

هر رشته ای در عکاسی ابزار لازمه خودش را میخواهد و لنز تله بلند هم در این نوع از عکاسی از ملزمات است. بدون داشتن آنها و با انجام کراپهای 50% به بالا ممکن است نتیجه اش داشتن یک تصویر بزرگ از یک سوژه مثلا یک پرنده گردد اما با از دست رفتن کیفیت و اصالت عکس.

شاید لازم بود این مطلب در تاپیک عکاسی حیاط وحش مطرح شود اما تجربه نشان داده که آخرین دوستانی که در آنجا عکس گذاشته اند ممکن است به خودشان بگیرند.

موفق باشید

انوش
    سلام انوش جان
    حرف شما تاحدودي درست است. كراپ سنگين تر قابل قبول هم نياز به لنز بهتر دارد و هم مگاپيكسل بيشتر. كمبود هر يك هم به صورت متفاوت خود را نشان ني‌دهد و كاملا از يكديدگر قابل تشخيص هستند. جوابي هم كه من در پست قبلي دادم، اشاره به يكي ديگر از مزيتهاي مگاپيكسل بيشتر است.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر همراه SIAMAK™ آواتار ها
    تشکر کرده
    1340

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام انوش جان
    حرف شما تاحدودي درست است. كراپ سنگين تر قابل قبول هم نياز به لنز بهتر دارد و هم مگاپيكسل بيشتر. كمبود هر يك هم به صورت متفاوت خود را نشان ني‌دهد و كاملا از يكديدگر قابل تشخيص هستند. جوابي هم كه من در پست قبلي دادم، اشاره به يكي ديگر از مزيتهاي مگاپيكسل بيشتر است.
    بله , یکی دیگه از مزایای مگاپیکسل بالا همینه که شما فرمودین
    ولی نه اینکه چون فلان دوربین مگاپیکسلش بالاتره باید بریم همون رو بخریم به نظرم باید با توجه به نیازی که داریم تصمیم بگیریم , چه بسا دوربین 24 مگاپیکسلی داشته باشیم ولی نه عکسمون رو در سایز خیلی بزرگ چاپ کنیم و نه اینکه به اون شدت نیاز به کراپ داشته باشیم
    سیامک حاجی محمودی
    My Photo Blog

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed-c21 نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم ببینم اساتید دوربین lumix gh1 رو به عنوان یه دوربین DSLR با قدرت فیلم برداری بالا چه طور میبینند ؟
    من خودم طبق گشتی که تو اینترنت داشتم به عنوان بهترین دوربین چند رسانه ای اروپا شناخته شده همچنین توی سایت DPREVIEW در لیست دوربین ها بر اساس rating جز تقریبا ده دوازده دوربین اول بود . خودم هم کیفیت عکس هاش رو بسیار خوب و قابل مقایسه با دیگر dslr ها میدونم . میخوام ببینم نظر اساتید در موردش چیه ؟
    بسیار ممنون
    میشه یه نفر هم لطف کنه به ما جواب بده ؟