صفحه 120 از 1201 نخستنخست ... 20 70 110 116 117 118 119 120 121 122 123 124 130 170 220 620 1120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,191 تا 1,200 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

پیش فرض پاسخ : راهنمایی برای خرید

این عکسای من که آماتورم با 7D
    http://aks.akkasee.com/photos/127166/?index=2&
    http://aks.akkasee.com/photos/126195/?index=6&
    بنظر خوتون اینا نویز زیادی دارن؟
    امروزه اینقدر دیگه پیشرفت کرده دوربین عکاسی که دیگه تو ایزو 400 به پائین اکثر دوربین های حرفه ای نویز قابل ملاحظه ای نداره و دقیقاً نمیدونم منظور شما چه ایزویی هست.
    چون 7D تا 12800 داره ولی خوب با نویز. ولی از 1600 به پائین مطمئنم که اگر از رقیبانش بهتر نباشه بدتر هم نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Tati نمایش پست ها
    بنده به کمک یکی از دوستانم که تو کار عکاسی حرفه ای است به عکسهای گرفته شده که در سایتهای کانن و یکی دو سایت دیگه بود نگاه کردیم مقایسه های بین D300S - 550D - 50D - 5D II گذاشته بودند که به نظر دوستم در اکثر موارد D7 نویز بیشتری نسبت به دیگر بدنه ها داشت.منم در شهرستان می شینم و دسترسی کمی دارم به این دوربینها که بشه انها را از نزدیک تست کرد و یا تو شرکتهای مثل افومار اطلاع های جامعی کسب کرد به همین دلیل اومدم تو این تایپک ها تا بتونم راه درست را انتخاب کنم.راستش از تاریخ عکسهای که تو سایتها بود اطلاع دقیقی هم ندارم و نمی دونم عکسهای گرفته شده مربوط به نسخه بتای دوربین بود یا نسخه های با فریمر های جدیدتر.لطفا مرا تو انتخاب درستر راهنمای کنید
    radioheadz، vahid_cinema، aidin594 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

كاربر همراه Saeid Arzani آواتار ها
    تشکر کرده
    1002

عکساتونو نگاه کردم بهتون تبریک میگم زیبا بودند مخصوصا عکس چشم که به نظر بنده خیلی عالی بود.محدود نویز را که گفتم تو iso های مختلف نگاه کردیم منظورم 100 و 200 و 400 بود که به نظر دوستم قابل قبول نبود.منم نمی خواهم زیاد از حد حساسیت نشان بدم فقط چون می خوام پولمو تو راه درست و برای جنسی عالی بذارم . من خودم هنوز 7 دی را از جلو ندیدم و قضاوتهای که کردیم از پشت پرده انجام شده.حالا شما دوست گرامی که بدنه 7 دی دارید مبارکتون باشه اگر لطف کنید و iso های 100 و 200 و در همین حدودا یکی دو عکس تهیه کنید و به اشتراک بگذارید تا اساتید محترم نظرات خودشونو ارایه بدهند و منو از شک و تردید در بیارن ممنون میشم اخه راستش بد جودری دلم پیش 7 دی گیر کرده
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

سلام
    با اجازه از آقاي صبحدل يه پاراگراف از ايشون نقل ميكنم (صفحه 51 يا 52 از تاپيك 7 دي ) :

با سلام
    دوست من زیاد وارد این مباحث نشو از اصل عکاسی لذت ببر چه بسا افرادی هستند که با مدلهایی پایینتر از این دو مدل عکسهایی بسیار زیبا می اندازند.
    فرضا اگر اختلافی هم بین این دو بدنه باشد همانطور که شما می فرمایید اصلا در حدی نیست که خللی در عکسها بوجود آورد.
    بنابراین زیادی پیچش مو را نبینید و سعی کنید از عکاسی و عکسهای زیبایی که میگیرید لذت ببرید.
    دوست عزيز جناب Tati

اگه واقعا دلت پيش اين بدنه (يا هر بدنه ديگه اي) گيره مطمين باش از خريدنش پشيمون نخواهي شد .بدنه هايي با اين امكانات واقعا بيشتر از خواسته هات رو در اختيارت ميذارن . زياد روي نويز حساس نباش و از مجموع امكانات دوربينت لذت ببر . يه دوستي پيدا كن اين بدنه رو داشته باشه و يه قراري بذار و دوربين رو شخصا دستت بگير و چند تا ثبت داشته باش و خلاصه لمسش كن . من هم شهرستانم اگه بدونم زياد ازم دور نيستين حتما ميارم ببينيش ( بي تعارف )

ارادتمند
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.
    فرهاد برنجی

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

بنده به کمک یکی از دوستانم که تو کار عکاسی حرفه ای است به عکسهای گرفته شده که در سایتهای کانن و یکی دو سایت دیگه بود نگاه کردیم مقایسه های بین D300S - 550D - 50D - 5D II گذاشته بودند که به نظر دوستم در اکثر موارد D7 نویز بیشتری نسبت به دیگر بدنه ها داشت.منم در شهرستان می شینم و دسترسی کمی دارم به این دوربینها که بشه انها را از نزدیک تست کرد و یا تو شرکتهای مثل افومار اطلاع های جامعی کسب کرد به همین دلیل اومدم تو این تایپک ها تا بتونم راه درست را انتخاب کنم.راستش از تاریخ عکسهای که تو سایتها بود اطلاع دقیقی هم ندارم و نمی دونم عکسهای گرفته شده مربوط به نسخه بتای دوربین بود یا نسخه های با فریمر های جدیدتر.لطفا مرا تو انتخاب درستر راهنمای کنید
    سلام؛
    يك نگاهي به اين دو عكس و مشخصات آنها بياندازيد:

Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

تشکر کرده
    1002

بله عکساتونو نگاه کردم اما بنده از ایراد گرفتن از این عکسها معذورم چون اطلاعات کافی در این مورد را ندارم در نوشته های خودمم عرض کردم به کمک یکی از دوستانم که عکاس حرفه ای هستند ایشون نظر میدادند نه من.این عکسها را هم باید اساتید محترم نظر بدهند نه بنده که رشته تخصصی من نیست اما در کل زیبا بودند از نظر من اما از نظر یک حرفه ای من خبر ندارم که چه ایراداتی را می تونن بگیرند یا چه نقاط مثبتی در عکس ها وجود داره

تشکر کرده
    1002

در سایت زیر نمونه ای از عکسهای که 7 دی گرفته شده در iso های مختلف و مقایسه ای که انجام داده لطفا نگاهی بندازید و بدون تعصب نسبت به دوربین خود و یا هر برندی قضاوت خود را بفرمایید
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos7d/page2.asp

تشکر کرده
    1002

صبح با شرکت افومار صحبت کردم و در مورد نویز این بدنه در iso های پایین گفتند که در موقع غروب آفتاب یا در روی رنگهای مثل خاکستری یا قرمز نویز داره.حالا هم بنده از شما درخواست راهنمایی و کمک خواستم چون می خواهم انتخاب درست را انجام بدم بسته به شرایط خودم طبعتا در دوربین های با این مگاپیکسل و اندازه سنسور مقداری نویز عادی تا دوربین های با همین ابعاد سنسور و مگاپیکسل پایین تر اما موضوع حرف بنده قابل قبول بودن نویز بود نه نبودن نویز

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

صبح با شرکت افومار صحبت کردم و در مورد نویز این بدنه در iso های پایین گفتند که در موقع غروب آفتاب یا در روی رنگهای مثل خاکستری یا قرمز نویز داره.حالا هم بنده از شما درخواست راهنمایی و کمک خواستم چون می خواهم انتخاب درست را انجام بدم بسته به شرایط خودم طبعتا در دوربین های با این مگاپیکسل و اندازه سنسور مقداری نویز عادی تا دوربین های با همین ابعاد سنسور و مگاپیکسل پایین تر اما موضوع حرف بنده قابل قبول بودن نویز بود نه نبودن نویز
    سلام؛
    شما با هر دوربيني در شرايط خاص (وجود شرايط چالش برانگيز در نورسنجي و وجود طيفهاي گسترده تيره و روشن) در نقاط تيره تر نويز را مشاهده خواهيد كرد (حتي در ISO پايين)

ضمنا در همان لينكي كه قرار داديد مي‌توانيد به قسمت عملكردي نويزي دوربين برويد و جواب سوال خود را در قياس با ساير دوربينها پيدا كنيد.
    Farhad71 تشکر می‌کند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

تشکر کرده
    1002

دوست عزیز دلیل درخواست من همان کم بودن اطلاعات در مورد نویز اگر خودم می تونستم تشخیص صحیحی بدم لزومی نمی دیدم مزاحم دوستان و اساتید محترم بشم.اما در اون سایت که نگاه کردم رنگهای 7 دی نسبت به بدنه های که قیاس شده بودنند زیاد شارپ نبودند.لطفا در این موارد بنده را راهنمایی کنید.

كاربر همراه radioheadz آواتار ها
    تشکر کرده
    719

در سایت زیر نمونه ای از عکسهای که 7 دی گرفته شده در iso های مختلف و مقایسه ای که انجام داده لطفا نگاهی بندازید و بدون تعصب نسبت به دوربین خود و یا هر برندی قضاوت خود را بفرمایید
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos7d/page2.asp
    دوست عزیز اگر شما به عکس ها دقت می کردی متوجه می شدی که کراپ دیتیل عکس های 7d از مابقی دوربین ها بزرگتره یعنی اینکه مثلا اگر کل حرف آ در یک شات 50D یا 300s قرار میگیره در 7d فقط سرکش آ تو شات قرار میگیره که بدلیل مگاپیکسل بالاتر اونه که جزئیات بیشتر و شارپتری رو ثبت می کنه و اگر در فوتوشاپ شما عکس ها در یک سایز مشخص ببینید متوجه می شوید که 7d نویز کمتری داره..
    در ضمن قسمت نهایی سایتمورد اشاره شما مقایسه دوربین ها هم نظر رو درباره کیفیت عکس و نویز اینچنین آورده
    Image Quality

The EOS 7D delivers impressive image quality across the sensitivity range. At base ISO its output comes with excellent per-pixel sharpness which, in combination with the 18 MP nominal resolution, results in exceptional image detail in this class of camera. In most situations the lens, rather than the camera, is likely to be the limiting factor. In terms of default tone curve and color response the 7D delivers the usual Canon look which is good news if you are thinking about upgrading from another model.

Despite the highest nominal resolution of all APS-C DSLRs and therefore a very small pixel-pitch the EOS 7D performs very well in low light situations and manages to maintain a good balance between image detail and noise reduction up to very high sensitivities. It's visibly better than the EOS 50D and as good as it gets in the APS-C class (if you prefer the 7D or Nikon D300S in this respect is probably a matter of taste). If you require significantly better high ISO performance than the EOS 7D can provide, your only option is to move into the full-frame segment.
    در ضمن عکاسی دیجیتال فقط مرحله عکس گرفتن نیست بیش از نصف کار عکاسی مرحله بعد از عکاسی و کارکردن رو عکس در کامپیوتر و اصلاح عکس و در آخر نحوه ارائه عکس به مشتری یا در نمایشگاه است.
    تا حدود 90 درصد مطمئن هستم در طول یک سال عکاسی شما از ایزوی 1600 بالاتر استفاده نخواهید کرد به جز موارد بسیار کم. با توجه به موارد بالا دوربین های مورد نظر من به ترتیب با توجه به بودجه دومیلیون شما
    1- 7dکانن
    2- نیکون 300s
    3- کانن 50D
    4- نیکون D90