صفحه 112 از 1201 نخستنخست ... 12 62 102 108 109 110 111 112 113 114 115 116 122 162 212 612 1112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    دوست عزیز جمله شما صحیح نمی باشد , این جمله را یک نایکون باز حرفه ای گفته و بس

نوید جان به حق که راست گفتی
    حمید جان سلام .
    اتفاقا" اونی که این حرف رو زد 5D mark II داشت .
    اما حق با شماست . ایشون این حرف رو واسه دوربین های ِDslr نسبتا آماتور گفتن .
    باز هم اگه حرفم اشتباه هست به بزرگی خود ببخشید چون کلا من آماتور هستم :biggrin:
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

سلام.
    سوالی که برای من پیش میاد اینه که اصلا چرا قصد خرید ای ال آر دارید؟ پستهای شما این سوال رو هم برای من مطرح کرد که آشنایی شما با مسئله اصلی که عکاسی باشه چقدره؟ با توجه به اینکه فرمودید اولین دوربینتون هست و...
    و دیگه اینکه همونطور که دوستان فرمودند این موضوع کنن و نیکون به این صورت که شما مطرح کردید ابدا صادق نیست و مشاهدات شما محدود به این موارد بوده.
    Christ Melikian و elhaaam تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط elhaaam نمایش پست ها

.................................................. .................................................

درود

خوب مثل اینکه تاپیک داره گرم میشه گذشته از شوخی...

متاسفانه چند پست اخیر شما اصلا در جهت اینکه برای خرید کردن بخواهید به نتیجه برسید نیست

بهتر است بفرمایید جنس عکاسی شما چیست چه نوع عکسهایی انتظار دارین که بگیرید و بودجه شما چقدر است تا دوستان بتوانند شما را راهنمایی کنند. اما هم اکنون شما بجای سوال مطرح کردن دارید پاسخ مطرح میکنید روی نیاز اصلی خودتان متمرکز شوید.

پی نوشت: نمی دانم چرا دو خط آخر نوشه هایم حذف شده بود!! که دوباره آنرا نوشتم

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Thursday 20 May 2010 در ساعت 01:21
    Christ Melikian، lamagra، Mehdi Rojaie و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    54

دوستان عزیز
    من فقط می خواستم یک سری مشخصات ظاهری و فیزیکی بین این دو برند کسب کنم
    اما متاسفانه نتیجه ای حاصل نشد
    دست همگی درد نکنه سعی می کنم در این سایت و در نت به خواسته ام برسم
    موفق باشید

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

دوستان عزیز
    موفق باشید
    سلام

منظور شما خصوصیات ظاهری و شکل بدنه هاست ؟

به وب سایت dpreview سری بزنید در تمامی صفحات Review دوربین ها عکس های بسیار زیادی از زوایای مختلف بدنه های دوربین ها گرفته شده است.
    میتوانید دو عکس را در اندازه اصلی Save کرده و مثلا دو بدنه مختلف را باهم مقایسه کنید.

موفق باشید.
    Christ Melikian، lamagra و elhaaam تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

دوستان عزیز
    موفق باشید
    سلام:

مشخصات ظاهری و فیزیکی شاید مربوط به ارگونومی است، در اینصورت میتواند تا حدودی سلیقه ای باشد

اگر منظورتان مشخصات فنی باشد. من اطلاع دقیقی ندارم که چرا دوربین های نیکون بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد با دقت به مطالبی که در این پست اشاره فرمودید

با سلام
    بک سوال
    لطفا طرفداران دوربینهای کانون جواب بدهند

در ایران دوربین کانون نسبت به نیکون طرفدارهای بیشتری داره
    همچنین ، وقتی از علاقه مندان کانون می پرسیم که کدام دوربین بهتر است به دلیلهای متعدد از جمله تنوع مدل در لنز ، دوربین و . . . ثابت می کنند که کانون بهتر است
    اما سوال من اینجاست
    که چرا در گزارشهای مطبوعاتی ، محافل سیاسی ، مجامع ورزشی و . . . همه و همه از نیکون استفاده می کنند
    خیلی ممنون می شم اگر راهنماییم کنید
    ولی این احتمال هست اگر فردی برای آژانس خبری چه ورزشی چه اقتصادی چه .. کار کند یک عکاسی باشد که از ابزار آژانس مورد نظر بهره میبرد و الزاما میباید از دوربین مورد نظر استفاده کند

ممکن است بعضی آژانس ها از هر دو استفاده کنند یا از برند های دیگر.

اما اینکه دوستان فروم بیشتر از دوربین های نیکون استفاده میکنند دقیقا نمیدانم آمار کدام سمت بیشتر است.

من روزی که میخواستم دوربین Slr بگیرم یک فروشنده ای از یکی از محصولات نیکون تعاریف آنچنانی و دیگری از کانن.

نهایتا ( بی تاثیر از صحبت فروشندگان مورد نظر) کانن گرفتم، نه خیلی خوشحالم کانن گرفتم نه خیلی ناراحت که نیکون نگرفتم

خیلی موارد نیاز به آن هست خودتان تجربه داشته باشید تا با دید بازی تصمیم بگیرید یا از نظر دوستان بهترین بهره برداری داشته باشید.

به هر شکل ببینید با کدام بیشتر راحت تر هستید. و نیاز ها را بشناسید. اگر فکر میکنید دلیل منطقی پشت این موضوع هست و گرایش به این دید دارید که نیکون بگیرید، بگیرید. اگر برعکس باز هم موردی نیست.

مهم اینست یک شروع درست داشته باشید

سوال شما عملا پاسخ درستی نخواهد داشت بی آنکه بدانید پیش نیازهای شما چیست؟

موفق باشید
    Persian، Christ Melikian، Anoosh-Em و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

تا جای که یادمه هیچ وقت در بحثهای برندی شرکت نکردم و پست ندادم چون از اساس این بحث ها رو بی مورد میدانم به نظرم طیف بزرگی از استفاده کنند این ابزار عموما چون هنرمندند دارای روحیاتی لطیف و به تابع آن قابلیتدلبستگی و وابستگی را عموما از مردم عادی بیشتر دارند برای همین است که عکاس جماعت در هر کجا از دنیا عاشق دوربینش و مارکش میشود برای همین چون من در بحثهای برندی همیشه ردی از احساسات دیدم هرگز وارد این مباحث نشدم
    ولی ار نظر ابزاری که ذات این جعبه تاریک است به نظر من در این زمان که بحث میکنیم انچنان بدنه های حداقل نیکن و کانن که اینقدر مورد بحث هستند به هم نزدیک هستند که بحث سر اپسیلون خوبی فلان مورد کوچک در یک دوربین با آن یکی بحثی نه کاربردیست و نه راه به جای خواهد برد ولی این را قبول دارم که این دو شرکت در ردهای مختلفی دوربین تولید میکنند و هر کدام در یک رده دوربینی به مراتب محبوبتر تولید میکنند که این هم در یک بازه زمانی مشخصی دوام بیشتر ندارد مثال در حد دوربینهای رده متوسط در سال 07 واقعا کنن دوربین 40دی محبوب را تولید کرد و نیکن دی 90 الان بیشتر محبوب است منهای فاکتور قیمت که خیلی ها را به کنن سوق میدهد چون فی مابین بدنه های XXXD, XXD قرار دارد . در میان فول فریم ها باید اعتراف کنیم که 5 دی مارک دو بسیار محبوب تر از نیکن دی 700 است و تا بالا پس نباید یک حکم صادر کرد اون هم با فرض و پایه احساسی در لفاف یک بیان فنی که یک برند برتر است یا نه من در خیلی از پست ها م اشاره کردم و باز میگویم من شخصا عاشق لایکا هستم ولی آیا باید دلیل بیارم که رنج فاندر ها بهتر از اس ال ار ها هستند و این عشقم را توجیح کنم . در کتابی خوانده بودم که میگفت انتخاب یک بدنه انخاب یک سیستم است و مهتر از بدنه لنز ها و لوازم جانبی و قیمت آنها و نوع نیاز شما به هر کدام است این جمله همیشه اویزه گوش من است
    من بیشتر برای لنز 18 200 نیکن که نسبت به همتا های دیگرش یک سر و گردن بالاتر است و لنز فیکس ّ1.4 ارزانش که با قیمت همتایش در کنن قابل مقایسه نیست و سیستم کامندرفلاش و فلاشهای عالی اش این بدنه را خریدم . حالا اعتراف میکنم در آینده نه چندان نزدیک اگر کنن روی این چند موضوع کار کرد و نیکن باز بدنه های گران راهی بازار کرد ممکنه به سری XD کنن که حتما از پدرشان که 7D باشد بهتر هم خواهند بود کشیده شوم شاید در سن 60 سالگی یک لایکا گرانقیمت هم خریدم .
    Persian، ashkan 78، R.Asgari و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر آشنا nima68 آواتار ها
    تشکر کرده
    928

سلام
    من حدود دو تومن پول دارم. بعد از کلی چرخ زدن تو سایت‌ها و فلان الان به چندتا انتخاب رسیدم.

1.Nikon D90 + 18-105 + 50f1.4G + SB600 + کیف و سه‌پایه
    2. Canon 50D + 18-135 + 50f1.4 + کیف و اگه شد سه‌پایه
    3. Canon 50D + 24-105L

خب فکر کنم گزینه اول بهترین گزینه از لحاظ اقتصادی واسم هست و فقط چندتا ایراد داره. اونم اینکه از اونجایی که من به زودی قصد مهاجرت به فول‌فریم رو دارم و لنزهای نیکون در رنج فول‌فریم گران‌تر و محدود‌تر از کنون هستن، هزینه لوازم برام واقعا یه مساله هست. ایراد دیگرش هم که شاید فقط برای من صادق باشه اینه که من زیاد با کوچیک و سبک بودن دی90 راحت نبودم و به نظرم 50دی خیلی بهتر تو دستم جا می‌گرفت و همچنین از اونجایی که من با وسایلم زیاد خوش‌رفتار نیستم:biggrin: فکر کنم بدنه محکم 50دی به دردم بخوره.

گزینه دوم هم گزینه خیلی خوبی‌ه برام (با توجه به مسائلی که بالا گفتم) و تنها چیزی که من رو به شک انداخته اینه که شنیدم و از ریویو‌های زیادی خوندم که عملکرد سنسور 15مگاپیکسلی 50دی با لنزهای ضعیف زیاد خوب نیست و باید حتمن لنز عالی‌‌ای مثل 24-105 روش بست تا بشه از حداکثر قابلیت‌هاش استفاده کرد. می‌خواستم بدونم این حرف چقدر صحت داره و آیا عملکرد لنز 18-135 روی 50‌دی مثل عملکرد 18-105 روی دی‌90 هستش یا که خیر؟

گزینه سوم هم که خب از لحاظ تکنیکی عالی هستش و حتی از لنز عالی‌ش می‌تونم زمانی که فول‌فریم خریدم استفاده کنم. فقط دو مشکل داره: یکی این که دیگه لوازم جانبی نمی‌تونم بخرم و دیگری اینکه واید به اندازه لازم نخواهم داشت.

اینم بگم که بیشتر موضوع عکس‌های من لندسکیپ و عکاسی در محیط‌های بسته و گاها تاریک مثل سمینار‌ها و جشن‌ها و مراسم‌ها خواهد بود (عکس‌های صنعتی و تبلیغاتی هم می‌گیرم بعضا)
    و شخصا هم به نظرم لنز‌ها و لوازم جانبی کنون از نظر اقتصادی برام بهتره.

ممنون میشم اگه یکم راهنمایی‌م کنید و اگه گزینه دیگری هم به ذهنتون می‌رسه بهم بگید : )

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

لنز 18-135 لنز خوش‌نامی نیست، ممکن است موقعی که FF گرفتید برای فروشش با قیمت مناسب با مشکل مواجه شوید. (خروجی چندان ایده‌آلی هم ندارد)

اگر افزایش بودجه دهید 50D + لنز 24-105 و 10-20 (یا 10-22) گزینۀ خوبی خواهد بود...

به نظرم اگر مشکلی با تعویض لنز در رنج واید ندارید، 50D را با لنز کیت (18-55 IS) + لنز 24-105 تهیه کنید.
    nima68 تشکر می‌کند.
    .

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

سلام.
    18-135 نه تنها خوشنام نیست بلکه به نظر من حتی نصف قیمت فعلی هم نمی ارزه.از مشکلات این لنز کیفیت ساخت متوسط(تقریبا 55-18 هست که تا 135 کش اومده) ویگنتینگ زیاد خصوصا روی 135 .سافت شدن تصویر به طرز نا امید کننده ای در گوشه ها.تنها نکات قابل توجه رنج مناسب وسرعت فوکوس خوب هست وبس.به نظر من بهترین حالت همونطور که آقای روزبهانی فرمودند 105-24 بعلاوه 22-10 هست.
    البته درنهایت فکر میکنم گزینه یک به قدر کفایت خوب هست.
    nima68 تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی