صفحه 62 از 1201 نخستنخست ... 12 52 58 59 60 61 62 63 64 65 66 72 112 162 562 1062 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 611 تا 620 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

پیش فرض پاسخ: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR ..... ا

نقل قول نوشته اصلی توسط elham77 نمایش پست ها
    و انتخاب بین canon و nikon فقط از روی سلیقست یا بستگی به نوع عکاسی داره ؟ برای یه آماتور کدوم بهتره ؟
    سلیقه یکی از معیار هاست ولی نباید ظاهر جزو دیدگاه اصلی خرید باشه
    اولین دیدگاه این است که چرا باید DSLR خرید

نقل قول نوشته اصلی توسط khoddami نمایش پست ها
    به شما اطمینان میدم وقتی این دو دوربین رو دستتون میگیرید احساس خاصی نسبت به دو بدنه تو دستاتون دارید و ذاتا از یکیشون بیشتر خوشت میاد...
    به نظر من ظاهر یک دوربین هم مهمه که برای عکاس جذاب باشه

امیر جان این از اون حرف های نورنگا..... بود
    بهتر است ظاهر دوربین بیشتر در مورد خرید برای کسانی باشد و نیاز به خرید یک دوربین کامکت دارند
    در انتخاب دوربین مشخصات فنی جزو الویت هاست

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedch67 نمایش پست ها

ولی من d90 رو پیشنهاد میدم
    با این قیمت می توان 50 دی کنون هم خرید با لنز 18-55 که خیلی بهتر هم هست

اگر به برند کنون روی اوردید کنون 450 دی کیت + 55-250 فکر کنم ناسب حال شما باشد
    اگر به نیکون سفر می کنید دی 5000 ( بادی) + لنز 18-105

توجه به تجهیزات ثانویه در هنگام خرید هم داشته باشید
    مانند خرید کارت حافظه , کیف , سه پایه که جزو نیاز های اصلی هستند
    hamedch67 و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid Moradi نمایش پست ها
    با این قیمت می توان 50 دی کنون هم خرید با لنز 18-55 که خیلی بهتر هم هست
    جناب مرادی لطفا اگر ممکن است در مورد این "خیلی بهتر" توضیح دهید. نه اینکه چون D90 دارم بخواهم از آن دفاع کنم، اما برای کسی که تعلقی به برند خاصی ندارد، من شخصا نه در 18-55 کنون نسبت به 18-55 نیکون برتری میبینم و نه در 50D برتری خاصی نسبت به D90. چه برسد به اینکه بخواهد "خیلی" بهتر باشد.

ممنون
    ashkan 78، mreza1001 و SIAMAK™ تشکر می‌کنند.
    آرش شاهکار

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها

البته مشکلش این است که برندتان پنتاکس خواهد بود!

من که هر چه فکر می کنم نمی فهمم پر درد سر بودن برند پنتاکس چه مفهومی می تواند داشته باشد. برای اینکه تکرار مکررات نشود در ارسالهای قبلی بنده جستجو کنید.

ویرایش : اینم یادم رفت بگم که لنز کیت 55-18 پنتاکس کیفیت بهتری نسبت به مشابه کنون و نیکون دارد! دیپریویو!
    یه چیزیو تو پست قبلیم می خواستم بزارم ضرورتی ندیدم و لی الان می گم دوباره:اگه خارج از ایران بود هیچ مشکلی نبود ولی تو ایران چرا برند پنتاکس بودن مشکله. وگرنه من خودم از علاقمندان این برند هستم.

عمده مشکلش اینه که فقط یه نماینده انحصاری داره و احتمالا تهیه لوازم علافی و دردسر داره.
    دوم اینکه مثل نیکون و کنون تو هر مغازه ای میری خودش و تجهیزات جانبیشو چه نو چه کارکرده پیدا نمی کنی.
    و سوم احیانا اگه خواستی تغییر دوربین بدی، بهتره دوربینتو برای خودت نگه داری. مطمئنا فروش کارکرده این دوربین مثل نیکون و کنون نیست.

در غیر این صورت در خود برند پنتاکس مشکلی نیست، هم لنز های بسیار با کیفیت در رنج های مختلف داره، هم قیمت مناسب.

به عنوان مثال همین دوربین پنتاکس k-x من ریویو های بسیار خوبی از این دوربین دیدم، مثلا کسی که 5DII و EP1 داشت و باز هم تصمیم به خرید این دوربین گرفته بود و کلی هم راضی بود. به همین دلیل یه مدت جدی تصمیم گرفتم این دوربینو بگیرم ، سیگل گفت یک ماه دیگه میارم. حدود دو ماه گذشت و نیاورد. تازه من گفتم با دو لنز کیت می خوام گفت فقط با 18-55 هست میره برا بار بعدی اگه بخوای سفارش بدی ، اینو کی گفت ؟ وقتی که گفت این بارمون که با لنز کیت 18-55 هست یک ماه دیگه میاد.

یعنی خارج از کشور شما این دوربینو با دو لنز کیت 18-55 و 55-300 که دومی هم لنز خوبیست می تونی 750 دلار و شاید کمتر بگیری ولی اینجا می گفت لنز دومی رو جدا داریم 450 ، به فرض که دوربین با لنز 18-55 550 میداد میشد یک میلیون یعنی هم قیمت یه 500 دی با دولنز کیت. که مطمئنا گزینه دوم منطقی تر به نظر میاد.

بابت آف تاپیک ببخشید اگه لازمه مدیران حذف کنن تاپیک منو.
    mreza1001 و hamedch67 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

یه چیزیو تو پست قبلیم می خواستم بزارم ضرورتی ندیدم و لی الان می گم دوباره:اگه خارج از ایران بود هیچ مشکلی نبود ولی تو ایران چرا برند پنتاکس بودن مشکله. وگرنه من خودم از علاقمندان این برند هستم.
    ممنون از توضیحاتی که دادید.

اول یک نکته : تغییر لنز کیت و بالاتر بودن قیمت ها نسبت به خارج برای سایر برند ها رایج است.

اما جهت اطلاعتان عرض کنم که قیمت پنتاکس در ایران به مراتب کمتر از اروپا است. در ایتالیا و آلمان که قیمت گرفته ام قیمت هایشان واقعاً خنده دار بود. ولی همه هم می خریدند. در کانادا و آمریکا قیمت مناسب تر است البته شما قیمت ها را روی نت پیدا می کنید و بحث تخفیف ها و ... هم هست اما فروشگاه ها هم همان حدود کمی بالاتر می دهند.

عمده مشکلش اینه که فقط یه نماینده انحصاری داره و احتمالا تهیه لوازم علافی و دردسر داره.
    این بزرگترین حسنش است. خیلی ساده می روید و بدون نگرانی خرید می کنید. لازم نیست تمام بازار را بگردید و آخر سر هم نگران جنس تقلبی و گران و ریفرش و دست دوم و باطری تعویضی باشید. از مغازه متفرقه نمی خرید که مجبورتان کند مموری گران هم بخرید و مجبور باشید با طرف دعوا کنید. برچسب روی ال سی دی رو مثل برج بهار با منت به قیمت 5 هزار تومان به شما نمی فروشد و مواردی که بسیار دیده و شنیده ایم.

اما در مورد اینکه می فرمایید تهیه لوازم اضافی احتمالاً دردسر داره ... خیر لوازمی که بخواهید را دارند.فلاش ها شارژر ریموت گریپ آداپتور و ... لنز های مختلف و البته اگر لنز خاص و گران قیمت خاصی بخواهید که موجود نباشد برایتان می آودرند که در نیکون و کنون هم همینطور است.

اصولاً پنتاکسی ها خیلی دنبال تغییر دوربین نمی روند البته درسته فروش یک دوربین پنتاکس بیشتر ممکنه طول بکشه اما یک معادله ای هست : ارزان می خرید و ارزان می فروشید >>> راحت می خرند!

مثلا کسی که 5DII و EP1 داشت و باز هم تصمیم به خرید این دوربین گرفته بود و کلی هم راضی بود
    کاری به اون یک نفر نداریم شاید پول زیادی داشته یا دنبال تفریح و تجربه بوده اما نمونه چنین موردی رو در فروم خودمان 2 نمونه داریم که قبلاً کنون و نیکون داشته اند و آخر سر پنتاکس خریده اند. باز هم دلیل محکمی نیست اما به هر روی این مورد هست.

شاهد : آفاق را گردیده ام بسیار خوبان دیده ام اما تو چیز دیگری ! :biggrin:

در باره تاخیر در آوردن دوربین و ... هم متاسفانه عوامل دیگری موثر است این مورد کا ایکس را تقریباً اطمینان دارم که تعمدی بوده است.

شاهد : هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد! ;)
    Rouzbeh Ehsani و M.R.Mir تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

پیش فرض پاسخ: راهنمايي‏ جهت‏ يك‏ انتخاب‏ درست ‏با‏ بودجه‏ مناسب

با سلام و خسته نباشیدخدمت دوستان عزیز می خواستم بپرسم ایا سونی دوربینی در حد d90 نیکون داره .ممنون

كاربر آشنا Sam5154 آواتار ها
    تشکر کرده
    48

پیش فرض پاسخ: راهنمايي‏ جهت‏ يك‏ انتخاب‏ درست ‏با‏ بودجه‏ مناسب

نقل قول نوشته اصلی توسط mehr_xiav نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشیدخدمت دوستان عزیز می خواستم بپرسم ایا سونی دوربینی در حد d90 نیکون داره .ممنون
    دوربینهای کراپدار سونی هیچکدام کنترل نویزی مثل D90 ندارن.فول فریم هاش هم بکه قیمتشون بالای 2 میلیونه.
    فکر میکنم نزدیکترین دوربین بهش α700 باشه. البته dpreview این دوربین رو با D300 مقایسه کرده اما به نظر من اگه از بدنه منیزیم α700 که بگذریم بیشتر به D90 نزدیک باشه.
    قیمتی که دارم اینطوریه که توی پایتخت یه فروشگاه a700+18-70 میداد 1379 و یکی دیگه 1100 اونی که گرونتر میداد با کیت 16-105 هم داشت به قیمت 1679.(فکر میکنم اون 1100 اشتباه میکرد چون توی ویترین هاش فقط بادی α700 داشت)
    (بررسی سونی و نیکون یه مثال خیلی خوبیه برای اینکه نشون بده سنسور به تنهایی در کیفیت خروجی خیلی هم اهمیت نداره)
    Anoosh-Em و mehr_xiav تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط bobtiger نمایش پست ها
    با سلام
    من الان يك Panasonic TZ3 دارم . چند تا لنز نسبتا قديمي نيكون از جمله Nikon AF Nikkor 24-120mm f/3.5-5.6D كه بر روي دوربين Nikon F4 بسته ام، دارم.به فكرم افتاد كه دوربين TZ3 را كه يكي از دوستان ميخواهد بدهم و يك دوربين DSLR بخرم كه بتونم از لنز هاي نيكون كه دارم استفاده كنم. بنظرتون اين كار خوبه يا همون لنز ها رو براي دوربين هاي آنالوگم نگهدارم و از همين سري دوربين هاي كامپكت استفاده كنم؟
    يه دوربين در حد 500 تا 700 تومن ميخوام بخرم چه دوربيني رو پيشنهاد ميديد بيشتر براي عكساي خانوادگي و نياز به وايد بودن دوربين دارم.
    من بين سوني هاي آْلفا و نيكون سري دي و كانن اي او اس ميخوام انتخاب كنم
    لطفا كمك كنيد

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

;كسي جواب منو نداد چرا
    يه دوربين در حد 500 تا 700 تومن ميخوام بخرم چه دوربيني رو پيشنهاد ميديد بيشتر براي عكساي خانوادگي و نياز به وايد بودن دوربين دارم.
    من بين سوني هاي آْلفا و نيكون سري دي و كانن اي او اس ميخوام انتخاب كنم.
    ولي خودم بيشتر از نيكون ها خوشم مياد.
    لطفا كمك كنيد

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط baranosh نمایش پست ها
    ;كسي جواب منو نداد چرا
    لطفا كمك كنيد
    دوست عزیز....

مگر غیر از برند هایی که فرمودید انتخاب دیگری هم ( در ایران ) دارید؟شاید پنتاکس و الیمپوس هم باشند.اما شما تقریبا تمام مدل های بازار را نام بردید.

در محدوده قیمتی که شما می فرمایید هم انتخاب های چندانی نیست.شایدنهایتا 4 یا 5 مدل باشد.که اگر در فروم جستجو کنید تاپیک های زیادی در موردشان خواهید یافت.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه Mehran Fani آواتار ها
    تشکر کرده
    2915

نقل قول نوشته اصلی توسط baranosh نمایش پست ها
    ;كسي جواب منو نداد چرا
    لطفا كمك كنيد
    با اجازه بزرگترهای سایت.
    با سلام با بودجه ای که شما فرمودید از برند نیکون d3000 و با کمی اختلاف d5000 هست که دومی از نظر کیفیت خیلی خوبه.
    از برند کانن هم d450 , d1000 هست که به نظر من d450 بهتره.
    ولی به نظر من بین این موارد d5000 نیکون خیلی عالیه.
    مهران فانی خیاوی
    Facebook
    Mehran Fani Photography
    Instagram

صفحه 62 از 1201 نخستنخست ... 12 52 58 59 60 61 62 63 64 65 66 72 112 162 562 1062 ... آخرینآخرین