صفحه 485 از 1201 نخستنخست ... 385 435 475 481 482 483 484 485 486 487 488 489 495 535 585 985 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,841 تا 4,850 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد
    تشکر کرده
    672

Exclamation گیــــج شدم رفـــــــــت

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    در مقابل کانون 600 کيفيت خروجی 5100 بهتره
    من خودم قبلاً يه کانون 600 خريده بودم اما هر جا که مقايسه بود رو نگاه ميکردم ميگفتن 5100 بهتره
    يه جوری پشيمون شده بودم ، چند روز پيش فرصتی پيش اومد تو يه فروشگاه 5100 تستش کردم کيفيت ساخت کنون 600 به نظر من بهتره جنس بدنه احساس بهتری به من ميداد و خوش دست تر بود, از لنز کيت نيکون هم خوشم نيومد کنون راحت تر زوم ميکرد (من کنون رو دادم خواهرم اما اگر دوباره ميخواستم بگيرم باز هم 600 دی رو برميداشتم)

به نظر من قبل از خريد حتماً هر 2 رو از نزديک ببينيد و امتحان کنيد با کدوم راحت تريد ,چون هر 2 تقريباً هم رده هستن راحت بودنتون با دوربين از چند آپشن کم و زياد تر مهم تره و در آينده هم اگر ارتقا بديد همون فرم بدنه با کيفيت بالا تر رو ميگيريد
    --دوست عزیز ، منم بین این دو موندم . هرچه بیشتر تحقیق مینم بیشتر گیج میشت (D5100 & 600D)

برای من کیفیت عکس و کم نویز بودن آن مهم است تا فیلبرداری ... از طرفی هم میگن - میگن دوربین 600D خوش دست تره !!

چون من میخوام خرید اینترنتی انجام بدم ( به دلیل قیمت پایین ) نمیتونم دوربینارو رو دستم تست کنم (چون نمیخوام از مغازه دار بخرم ، نمینونم بگم که : دوربیین رو بده میخوام ببینم کدومش تو دستم راحت تره کنم . میتونم بگم ) پس حرف اساتید و دوستان برام سند هستش.

کدوم لنز کیت بهتره ؟ نیکون یا کنون (55-18)

ژانر مورد علاقم پرتره ، منظره ، طبیعت و کمی هم عکاسی معماری هستش (چون تازه کارم هنوز ژانر ثابتی ندارم)

-----> دوسنان و اساتید گرامی ... لطفآ راهنماییم کنید.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed.baheri نمایش پست ها
    -
    چون من میخوام خرید اینترنتی انجام بدم ( به دلیل قیمت پایین ) نمیتونم دوربینارو رو دستم تست کنم (چون نمیخوام از مغازه دار بخرم ، نمینونم بگم که : دوربیین رو بده میخوام ببینم کدومش تو دستم راحت تره کنم . میتونم بگم ) پس حرف اساتید و دوستان برام سند هستش.

-----> دوسنان و اساتید گرامی ... لطفآ راهنماییم کنید.
    می توانید به هر مغازه ای که دوربین های مورد نظرتان را در ویترین دارد مراجعه کنید و هر دو دوربین را در دست بگیرید و امتحان کنید و هیچکدام را نخرید و بیرون بیائید. من بارها این کار را کرده ام. اگر خرید اینترنتی می کنید اول در خصوص گارانتی و بیمه و همچنین نو و استفاده نشده بودن دوربین مطمئن شوید. حتماً دوربین را با گارانتی معتبر (ایده آل، آفومار، نیکونگرش و مانند اینها) بخرید.
    من به شخصه با گارانتی ایده آل خریدم و از خدمات پس از فروش آن -که توسط تعمیرگاه مرکزی دوربین انجام می شود- بسیار بسیار راضی هستم.
    ارادت
    darkness_land، hamed.baheri و Majix تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    672

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    می توانید به هر مغازه ای که دوربین های مورد نظرتان را در ویترین دارد مراجعه کنید و هر دو دوربین را در دست بگیرید و امتحان کنید و هیچکدام را نخرید و بیرون بیائید. من بارها این کار را کرده ام. اگر خرید اینترنتی می کنید اول در خصوص گارانتی و بیمه و همچنین نو و استفاده نشده بودن دوربین مطمئن شوید. حتماً دوربین را با گارانتی معتبر (ایده آل، آفومار، نیکونگرش و مانند اینها) بخرید.
    من به شخصه با گارانتی ایده آل خریدم و از خدمات پس از فروش آن -که توسط تعمیرگاه مرکزی دوربین انجام می شود- بسیار بسیار راضی هستم.
    ارادت
    ممنونم از نظرتون جناب چگینی.

دوبین ها دارای گارانتی شرکت ایده آل هستند و نو بودن دوربین را نیز میتوان از تعداد شات ها فهمید. درسته ؟

نظری در مورد دوربین ها ندارین ؟ D5100 OR 600D !!
    ویرایش توسط hamed.baheri : Saturday 4 May 2013 در ساعت 22:26 دلیل: 51 --> 5100

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed.baheri نمایش پست ها
    ممنونم از نظرتون جناب چگینی.

دوبین ها دارای گارانتی شرکت ایده آل هستند و نو بودن دوربین را نیز میتوان از تعداد شات ها فهمید. درسته ؟

نظری در مورد دوربین ها ندارین ؟ D5100 OR 600D !!
    هر دو دوربین های خوبی هستند.به نظرم هر دو را در دست بگیرید و با هر کدام راحت تر بودید آن را بخرید.هر کدام را بخرید از خریدتان پشیمان نخواهید شد.
    darkness_land و hamed.baheri تشکر می‌کنند.

كاربر جديد .mojtaba. آواتار ها
    تشکر کرده
    174

راستش می خواستم بدونم برای من که دوربین 550D دارم ، خرید دوربین 50D برام حکم ارتقا رو می تونه داشته باشه یا خرید دوربین 60D؟ یا بهتر است همین دوربین رو نگه دارم و پولی رو که دارم خرج خرید فلاش و گریپ و تجهیز دوربین بکنم؟؟ حقیقتش اینه که مدتیه مردد هستم که با پولی که دارم دوربین رو ارتقا بدم یا برم برای خرید تجهیزات دیگه برای دوربین.
    من بیشتر عکس های منظره و ماکرو می گیرم و علاقه به تجربه عکاسی پرتره هم دارم.
    سلام دوست عزیز ، بهتر بود میگفتید که چه لنزهایی دارید ! بهتر است پولتان را صرف خرید لنز و دیگر تجهیزات مورد نیاز در ژانر اصلی خود بکنید
    و البته 550d بنده دارم و لنز 24-105 رو که روش بستم هم تله خوبی بهم میده هم کیقیت خوبی داره !!!
    من لنز 18-55 و لنز 50 F/1.8 دارم.

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط .mojtaba. نمایش پست ها
    من لنز 18-55 و لنز 50 F/1.8 دارم.
    خوب دوست عزیز 60D دوربین خیلی خوبی هست و 50D هم درسته که سرعت شاتر 8000 داره و و6.3 فریم در ثانیه عکس میگیره
    ولی مگاپیکسل پایین تری نسبت به 550D خودتون داره ، بنظر من شما که میخواهید ارتقا رو با خرید یک بدنه کراپ دار دیگه تجربه کنید
    یک لنز همه کاره مثل 24-105 بگیرید و بعد از چند ماه و یا حتی بعد از 1-2 سال اقدام که به خرید بکنید !!!

به لینک زیر سری بزنید ببینید با همین 550D چه کار میکنن !!!

پیشنهادی که بالا به شما داده ام پیشنهادی بود که عزیزانی قبلاً به بنده گفتند و بنده بی توجهی کردم و حالا فهمیدم چرا چنین نظری داده بودند !!!
    lamagra، .mojtaba. و Majix تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

550 دوربين خيلی خوبيه و با 600 تقريباً يکيه
    50 دی هم جز بدنه بهتر و چند تا از تنظيمات حرفه اي تر چيز خاصی به شما نميده
    اگه به قصد کيفيت خروجی بهتر ارتقا ميدين پولتون رو هدر ميدين و حتی با 7 دی تو اکثر مواقع تغيير انچنان محسوسی توی کيفيت عکس ها نميبينيد
    از نظر من بجای ارتقا به مدل بالا تر لنز های بهتری خريداری کنيد و سعی کنيد لنز هايی بگيريد که مدت زيادی واستون بمونه و اگر خواستيد فول فريم بگيرين به مشکل بر نخوريد
    24-105 يا 70-200 لنز های خوبی هستن يا 100 2.8 ماکرو
    .mojtaba. و darkness_land تشکر می‌کنند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

سلام خدمت همه دوستان و اساتید فروم
    کاربر جدید هستم و میخواهم فعالیتم در فروم عکاسی رو با سوال پایین شروع کنم.

قصد خرید DSLR دارم و گزینه هایی که شخصا با توجه به تحقیقات و خواندن مطالب فروم در نظر دارم اینهاست :

1. Canon 650D

2.Nikon D3200

3.Canon 60D

4.Nikon D5100

نقاط ضعف و قوت هر کدوم از اینها رو روی کاغذ آوردم.بودجه ام هم نهایت تا 3 میلیون تومان ( با لنز ) هستش.

انتخاب کلاسیکم کنون 650D ست ، اما بعد از مطالعه ریویو ها به این نتیجه رسیدم شاید بشه انتخاب هوشمندانه تری هم داشت.

کنون 60 دی نقطه ضعفش برام قدیمی بودنش هست. و دیگه اینکه ترجیح میدم با بدنه کوچکتر کار کنم.D3200 هم اختلاف چند صد هزار تومانی با 650D داره اما به قیمت فقط یک نقطه فوکوس کراس تایپ(تا چه حد مهمه؟) و موارد جزئی دیگر.

فکر دیگه ای هم که دارم اینه که با توجه به اینکه زیاد میخونم که بادی قدیمی تر-سطح پایین تر یا با افت قیمت بخرید و مابقی رو روی لنز سرمایه گذاری کنید برای همین نیکون 5100D هم به گزینه هام اضافه کردم.با توجه به اختلاف قیمت حدود 1 میلیون تومانی که با کنون 650D داره آیا میشه در این حدود لنز اضافی مناسبی خریداری کرد؟

نیازهای من :

دانشجوی جغرافیا هستم به همین دلیل شاید برای پروژه های دانشگاهی و حتی کار آیندم نیاز به تهیه عکس از مناطق و بافت های شهری و روستایی و همینطور المان های طبیعی داشته باشم.در کنار این نیاز چیزی که برام مهمی جوابگویی دوربین+ لنز برای عکس های خانوادگی و جمع های دوستانه است.راستی اینکه فیلم برداری هم برام شاخص مهمیه.

بی نهایت خوشحالم میکنید اگر من رو در انتخابم راهنمایی کنید و من رو از دام این تردید خلاص کنید.

ارادتمند
    علی

تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Lynx نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان و اساتید فروم
    کاربر جدید هستم و میخواهم فعالیتم در فروم عکاسی رو با سوال پایین شروع کنم.

قصد خرید DSLR دارم و گزینه هایی که شخصا با توجه به تحقیقات و خواندن مطالب فروم در نظر دارم اینهاست :

1. Canon 650D

2.Nikon D3200

3.Canon 60D

4.Nikon D5100

نقاط ضعف و قوت هر کدوم از اینها رو روی کاغذ آوردم.بودجه ام هم نهایت تا 3 میلیون تومان ( با لنز ) هستش.

انتخاب کلاسیکم کنون 650D ست ، اما بعد از مطالعه ریویو ها به این نتیجه رسیدم شاید بشه انتخاب هوشمندانه تری هم داشت.

کنون 60 دی نقطه ضعفش برام قدیمی بودنش هست. و دیگه اینکه ترجیح میدم با بدنه کوچکتر کار کنم.D3200 هم اختلاف چند صد هزار تومانی با 650D داره اما به قیمت فقط یک نقطه فوکوس کراس تایپ(تا چه حد مهمه؟) و موارد جزئی دیگر.

فکر دیگه ای هم که دارم اینه که با توجه به اینکه زیاد میخونم که بادی قدیمی تر-سطح پایین تر یا با افت قیمت بخرید و مابقی رو روی لنز سرمایه گذاری کنید برای همین نیکون 5100D هم به گزینه هام اضافه کردم.با توجه به اختلاف قیمت حدود 1 میلیون تومانی که با کنون 650D داره آیا میشه در این حدود لنز اضافی مناسبی خریداری کرد؟

نیازهای من :

دانشجوی جغرافیا هستم به همین دلیل شاید برای پروژه های دانشگاهی و حتی کار آیندم نیاز به تهیه عکس از مناطق و بافت های شهری و روستایی و همینطور المان های طبیعی داشته باشم.در کنار این نیاز چیزی که برام مهمی جوابگویی دوربین+ لنز برای عکس های خانوادگی و جمع های دوستانه است.راستی اینکه فیلم برداری هم برام شاخص مهمیه.

بی نهایت خوشحالم میکنید اگر من رو در انتخابم راهنمایی کنید و من رو از دام این تردید خلاص کنید.

ارادتمند
    علی
    اگر فيلمبرداري برايتان شاخص مهمي است به نظرم 650D حتماً با لنز STM بخريد.
    darkness_land و Lynx تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    اگر فيلمبرداري برايتان شاخص مهمي است به نظرم 650D حتماً با لنز STM بخريد.
    متاسفانه بودجه ام برای لنز STM کافی نیست.منظورم از تاکید روی فیلم برداری این بود که صرفا به دنبال عکاسی نیستم.و با توجه به علاقه و فعالیتی که در ادیت ویدئویی دارم شاید خرید یک DSLR با قابلیت فیلم برداری خوب بی دلیل نباشد.ممنون از راهنمایی شما جناب چگینی.