صفحه 535 از 1201 نخستنخست ... 35 435 485 525 531 532 533 534 535 536 537 538 539 545 585 635 1035 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,341 تا 5,350 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

با سلام
    ابتدا باید خدمتتان عرض کنم اینکه آخرین پستها در اولین صفحه بالا بیاد یا آخرین، دست خودتونه و میتونید تنظیمش کنید(اگر درست متوجه شده باشم)
    ضمنا همان گونه که خودتان هم متوجه شدین کمی حال و هوای این فروم با بقیه سایتها و فرومها فرق میکنه و اگه چند روز پستها رو بخونید بیشتر متوجه منظور من خواهید شد و اما بعد...
    اینکه جناب چگینی فرمودن Entry Level... چرا دلسرد شدین؟ اصلا مگه با این مقدار پول میشه چیزی جز این رده تهیه کرد؟ اتفاقا بسیاری از دوستان با همین دوربین ها شروع کردن و الآن... حتی شاید بتوان گفت که این اصل قضیه است، شما که میخواهید کراپدار یا حتی فول فرم تهیه کنید(برای اولین بار و با توجه به بودجه محدودتان) بهتره که از همین لول شروع کنی تا کم کم بتوانید نیازهای خودتون رو بهتر و دقیقتر شناسایی و سپس اقدام به تهیه آنها نمائید.
    البته من فقط مثال زدم و منظورم دقیقا همان مدل نبود.. شما اگر بدنبال پاسخ دقیق هستید باید امکانات و نیازتون رو بطور دقیق بفرمائید تا عزیزان راهنمائیتون کنن.

جهت اینکه آف نباشه چند نکته رو خدمتتان عرض کنم؛ ابتندا بفرمائید که آیا مصر بر برند خاصی هستید یا خیر؟
    و اینکه ترجیح میدین با لنز همه کاره شروع کنین(مثلا 18-55 یا 18-135 یا 18-105) و یا دقیقا ژانر خاصی (و طبیعتا لنز مخصوص بدان) میخواید کار کنید؟
    و البته برای تهیه حداقل ها، بنظرم باید کمی بودجه تون رو بالا ببرید حداقل 2ت، یا اینکه سراغ دست دوم ها بخواید برید(تاپیک خرید و فروش در همین فروم)
    سپاس.
    MEHRDAD.D تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط S_Mahdi نمایش پست ها
    با سلام
    ابتدا باید خدمتتان عرض کنم اینکه آخرین پستها در اولین صفحه بالا بیاد یا آخرین، دست خودتونه و میتونید تنظیمش کنید(اگر درست متوجه شده باشم)
    ضمنا همان گونه که خودتان هم متوجه شدین کمی حال و هوای این فروم با بقیه سایتها و فرومها فرق میکنه و اگه چند روز پستها رو بخونید بیشتر متوجه منظور من خواهید شد و اما بعد...
    اینکه جناب چگینی فرمودن Entry Level... چرا دلسرد شدین؟ اصلا مگه با این مقدار پول میشه چیزی جز این رده تهیه کرد؟ اتفاقا بسیاری از دوستان با همین دوربین ها شروع کردن و الآن... حتی شاید بتوان گفت که این اصل قضیه است، شما که میخواهید کراپدار یا حتی فول فرم تهیه کنید(برای اولین بار و با توجه به بودجه محدودتان) بهتره که از همین لول شروع کنی تا کم کم بتوانید نیازهای خودتون رو بهتر و دقیقتر شناسایی و سپس اقدام به تهیه آنها نمائید.
    البته من فقط مثال زدم و منظورم دقیقا همان مدل نبود.. شما اگر بدنبال پاسخ دقیق هستید باید امکانات و نیازتون رو بطور دقیق بفرمائید تا عزیزان راهنمائیتون کنن.

جهت اینکه آف نباشه چند نکته رو خدمتتان عرض کنم؛ ابتندا بفرمائید که آیا مصر بر برند خاصی هستید یا خیر؟
    و اینکه ترجیح میدین با لنز همه کاره شروع کنین(مثلا 18-55 یا 18-135 یا 18-105) و یا دقیقا ژانر خاصی (و طبیعتا لنز مخصوص بدان) میخواید کار کنید؟
    و البته برای تهیه حداقل ها، بنظرم باید کمی بودجه تون رو بالا ببرید حداقل 2ت، یا اینکه سراغ دست دوم ها بخواید برید(تاپیک خرید و فروش در همین فروم)
    سپاس.

درود بر شما

مرسی ممنون از راهنماییت دوست عزیزم
    ما حداکثر کاری که باهاش می خوایم انجام بدیم عکس های پرتره و عکس هایی که تو فضای سبز از دوستان و متقاضیان خواهیم گرفت
    اولویت ما کیفیت عکس خروجی هستش مخصوصا برای فضای سبز بعد اون اتلیه
    مکان داریم نور پردازی باید انجام بشه ولی اول دنبال یه دوربین همه کاره هستیم که کیفیتش خوب باشه برند برامون ملاک نیست که بگیم نیکون بهتره یا کنون
    کیفیت در وحله اول مهمه بعد راحتی امر
    نمی دونم تا چه حدی تونستم به شما دوستان مفهوم کلام رو برسونم

به هر حال سپاس

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

شما سه دوربینی رو نام بردید که نسبت به کامپکت خودتون، خیلی کیفیت متفاوتی به شما عرضه خواهند کرد. اما ذکر این نکته برای شما خالی از لطف نخواهد بود که شروع کار یک آتلیه، فقط خریدن جا، دوربین ، امکانات نوری و وسایل و تجهیزات نیست. شما قبلش باید حداقل یکی دو سال دوربین به دست گرفته باشید، کار کرده باشید، تجربه به دست آورده باشید، تا بتونید به آتلیه زدن و کسب درآمد فکر کنید. الان طوری که مشخصه شما تقریبا هیچ اطلاعاتی از کاری که می خواید انجام بدید ندارید و صرفا عکاسی رو "دوست دارید". هستن آتلیه هایی که در تهران با 450دی عکس می گیرند و عکسهای خوبی هم می گیرند، هستند آتلیه هایی که با 5D Mark III هم عکسهای خوبی تحویل مردم نمی دهند... این دیگه برمیگرده به هزاران ریزه کاری و ظریف کاری هنری و تجربه. شما به نظرم قبل از بلندپروازی برای تاسیس آتلیه، یک دوربین Entry level بخرید، یک مدت عکاسی کنید و از تجربیات اعضای فروم استفاده کنید، بعد که نیازتون رو شناختید، اقدام به خریدن تجهیزات سطح بالاتر یا اضافه کردن به همون تجهیزات خودتون بکنید. اینکه من الان بیام به شما بگم که دوربین 5D Mark III عکسهای بهتری میگیره از دوربین 600D یک حرف صحیح هست، اما سوالی که مطرح میشه اینه که با پرداخت 5 برابر پول، شما چقدر امکانات جدید به عکاسیتون اضافه میشه که با 600دی نمی تونید عکاسی کنید؟! هرچقدر هم که ما بگیم برای شما گنگ خواهد بود، تا عکاسی نکرده باشید و تجربه به دست نیاورده باشید.
    اگر کیفیت براتون در بخش اول کار مهمه، من پیشنهادم به شما دوربین Canon 5D Mark III با دو لنز 200-70 ISII و برای پرتره های آتلیه لنز 85 f/1.2 مجموعا به ارزش چیزی حدود 23 میلیون تومان هست. از پس قیمتش بر میاید؟! کیفیت رو تجربه کنید. بر نمیاید؟ تحقیق کنید و عکس بگیرید و سعی کنید تجربه کسب کنید. که اگر روزی رفتید و این مجموعه رو خریدید، احساس این رو داشته باشید که دلیلی براش داشتید.
    Niaz، M. Beyrami، Kavian.Karimi و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر آشنا mostafa90210 آواتار ها
    تشکر کرده
    13

سلام
    به عنوان شخصی آماتور جا داره در ابتدا بابت سوالاتی که شاید .... معذرت میخوام
    1-آیا برای شروع عکاسی و ادامه خرید دوربین فول فریم (مثلا کیت 6d) آیا کار احمقانه ای میباشد ؟قبول دارم یک عکاس در شروع کار وتعیین مسیر میتونه این کارو با هزینه کمتری انجام بده و بعد ..... ولی مشاهده شده بعد از یک یا دو سال میل دوستان به سمت دوربین های فول فریم سوق داده شده که خوب اجتناب ناپذیر میباشد
    2-حالا آیا میشه برای شخصی که تصمیم داره این مسیر رو جدی بگیره این 2 سال و ادامه کارو با یه دوربین انجام بده که .....(منظور بنده شناخت دوربین و یا به قول بعضی از دوستان اخت شدن با دوربین میباشد و باقی چیزها که مطمئنم دوستان منظور بنده رو متوجه شده اند
    3-آیا کارکرد دوربین باعث کاهش کیفیت کار دوربین میشود ؟یعنی دوربینی که به عنوان مثال 2 سال کار کرده کیفیت خروجی و عکس پائین تری نسبت به دوربین مشابه نو دارد
    با تشکر و آرزوی موفقیت

كاربر همراه moma.shir آواتار ها
    تشکر کرده
    247

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafa90210 نمایش پست ها
    سلام
    1-آیا برای شروع عکاسی و ادامه خرید دوربین فول فریم (مثلا کیت 6d) آیا کار احمقانه ای میباشد ؟قبول دارم یک عکاس در شروع کار وتعیین مسیر میتونه این کارو با هزینه کمتری انجام بده و بعد ..... ولی مشاهده شده بعد از یک یا دو سال میل دوستان به سمت دوربین های فول فریم سوق داده شده که خوب اجتناب ناپذیر میباشد
    2-حالا آیا میشه برای شخصی که تصمیم داره این مسیر رو جدی بگیره این 2 سال و ادامه کارو با یه دوربین انجام بده که .....(منظور بنده شناخت دوربین و یا به قول بعضی از دوستان اخت شدن با دوربین میباشد و باقی چیزها که مطمئنم دوستان منظور بنده رو متوجه شده اند
    3-آیا کارکرد دوربین باعث کاهش کیفیت کار دوربین میشود ؟یعنی دوربینی که به عنوان مثال 2 سال کار کرده کیفیت خروجی و عکس پائین تری نسبت به دوربین مشابه نو دارد
    با تشکر و آرزوی موفقیت
    سلام دوست عزیز
    درمورد سوال اول به نظر من بهتره اول با دوربین های حرفه ای ارزانتر شروع کنید بعد برید سراغ دوربین های فول فریم . و این که می بینید دوستان بعد از مدتی به فول فریم کوچ می کنن درصد اندکی از دوستان عکاس هستند
    سوال دوم : ببین دوست عزیز من نوعی ، خیلی خیلی به عکاسی علاقه داشتم دوربین فول فریم نداشتم ولی یه 60Dکنون دارم با این حال بعد از حدود یک سال و نیم شاید ماه به ماه دست به دوربینم نزنم در صورتی که اول با 450D و بعد با این دوربین کار کردم حالا هم بدم نمیاد دوربینم رو بفروشم ( نه اینکه از علاقه به عکاسیم کم شده باشه ولی کار و زندگی روزمره اجازه نمیده) در صورتی که من هم به صورت جدی عکاسی رو شروع کرده بودم و جالب تر هروقت تجهیزات جدید می گرفتم علاقه ام به عکاسی بیشتر می شد .
    ویرایش توسط moma.shir : Saturday 28 September 2013 در ساعت 22:04
    MEHRDAD.D تشکر می‌کند.
    محمد علی شیرزاده
    تجهيزات من

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    با تشکر و آرزوی موفقیت
    سلام
    1و 2- به نظر من اگر از نظر مالی مشکلی ندارید و هزینه کردن 10 میلیون تومان با 4 میلیون تومان برایتان فرقی ندارد، خرید فول فریمی مانند 6D به خرید دوربین کراپدار ارجحیت دارد. اصلاً لزومی ندارد با دوربین کراپدار شروع کنید (باز تاکید می کنم اگر از نظر مالی هیچ مشکلی نبرای خرید فول فریم ندارید)
    3- به نظرم بله. تجربه شخصی من نشان می دهد کیفیت عکس دوربینی که مثلاً 25000 شات کار کرده با دوربین نو یکی نیست (البته به نوع عکاسی و نحوه نگهداری از دوربین هم بستگی دارد)
    ارادت
    Niaz، amparisay، Ahmad.Najari و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا mostafa90210 آواتار ها
    تشکر کرده
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    1و 2- به نظر من اگر از نظر مالی مشکلی ندارید و هزینه کردن 10 میلیون تومان با 4 میلیون تومان برایتان فرقی ندارد، خرید فول فریمی مانند 6D به خرید دوربین کراپدار ارجحیت دارد. اصلاً لزومی ندارد با دوربین کراپدار شروع کنید (باز تاکید می کنم اگر از نظر مالی هیچ مشکلی نبرای خرید فول فریم ندارید)
    3- به نظرم بله. تجربه شخصی من نشان می دهد کیفیت عکس دوربینی که مثلاً 25000 شات کار کرده با دوربین نو یکی نیست (البته به نوع عکاسی و نحوه نگهداری از دوربین هم بستگی دارد)
    ارادت
    ممنون آقای چگینی
    1-ولی میخواستم بدونم با تجربه ای که جنابعالی دارید اگه به عقب بر میگشدید و شرایط این چنینی داشتید چیکار میکردید ولی با این تفاوت که قرار برای هزینه بیشتر یکم تو فشار قرار بگیرید .(اگه کار با چنین دوربین هائی لذت بیشتری دارد آیا پرداخت چنین هزینه ای ارزش دارد)
    2-با توجه به جوابی که به سوال سوم بنده دادید ایا بهتر نیست با دوربین ارزانتر تجربه کسب کرد و لذت وافعی رو با دوربین های بهتر برد؟
    3-ضمنا برای یه عکاس که در ابتدای مسیر میباشد آیا تفاوت عکس خروجی از نظر کیفیت بین چنین دوربین هائی با رده های پائین تر از خود می تواند ملموس باشد؟
    ممنون

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

ممنون آقای چگینی
    1-ولی میخواستم بدونم با تجربه ای که جنابعالی دارید اگه به عقب بر میگشدید و شرایط این چنینی داشتید چیکار میکردید ولی با این تفاوت که قرار برای هزینه بیشتر یکم تو فشار قرار بگیرید .(اگه کار با چنین دوربین هائی لذت بیشتری دارد آیا پرداخت چنین هزینه ای ارزش دارد)
    2-با توجه به جوابی که به سوال سوم بنده دادید ایا بهتر نیست با دوربین ارزانتر تجربه کسب کرد و لذت وافعی رو با دوربین های بهتر برد؟
    3-ضمنا برای یه عکاس که در ابتدای مسیر میباشد آیا تفاوت عکس خروجی از نظر کیفیت بین چنین دوربین هائی با رده های پائین تر از خود می تواند ملموس باشد؟
    ممنون
    ببخشيد من پريدم به وسط حرفتون
    عکاسی شاخه های مختلفی داره که هر کدوم امکانات خاص خودش رو ميخواد و کمتر کسی ميتونه تجهيزات همه شاخه ها رو تهيه کنه (مگر اينکه بتونه ازشون پول در بياره)
    به نظر من اول يک دوربين معمولی بگيريد بعد از اينکه فهميديد کدوم شاخه علاقه داريد هزينه کنيد ، البته اگر به عکاسی ورزشی و حياط وحش علاقه جدی نداريد 6 دی دوربينی نيست که در هر صورت از خريدش پشيمان شويد
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

ممنون آقای چگینی
    ممنون
    سلام
    1- من با تجربه فعلي، اگر در زمان خريد DSLR پول كافي داشتم حتماً فول فريم مي خريدم.
    2- به نظرم خير. مسئله فقط مسئله مالي است. من اگر از نظر مالي مشكلي نداشتم فول فريم مي خريدم و اگر مي خواستم،‌ بعد از 40-30 هزار شات آن را مي فروختم و دوربين جديدتر مي خريدم.
    3- بله. ديناميك رنج بالا، نويز پايين، تفكيك پذيري بالا و عدم اعمال ضريب كراپ براي عكاس ملموس است.
    ارادت
    Ahmad.Najari، amir.komeily و mostafa90210 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amin.S آواتار ها
    تشکر کرده
    1227

سلام دوستان
    سایت ... آورده این مدل رو

4,625,000 تومان
    Kit 18-135 STM

یکی بره بخره و خبرشرو بده و ما رو از بی خبری در بیاره

قیمت بدنه ی تنها هم 3545000 میدن گویا
    ویرایش توسط M.Mobin : Monday 30 September 2013 در ساعت 20:50 دلیل: حذف تبلیغات