صفحه 385 از 1201 نخستنخست ... 285 335 375 381 382 383 384 385 386 387 388 389 395 435 485 885 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,841 تا 3,850 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    6دی رو به خاطر امکانات جدیدش و احتمالا درز بندی بهتر . سیستم فوکوس جدید با ادعای کنون در مورد حساسیت این سیستم فوکوس بیشتر از مارک 2 میپسندم.سنسور و پردازنده جدید رو هم اضافه کنید.
    اما در مورد لنز شخصا 105-24 رو بهتر میدونم.اگر هم از قبل 105-24 رو دارید که چه بهتر.نصف راه رو طی کردید.باقی مبلغ رو میتونید صرف تفریحات دیگه بکنید یا اگر خرید عمری مد نظرتون هست همه مبلغ رو صرف خرید مارک3 بکنید که دیگه تا سالها به بدنه فکر نکنید.ولی شخصا ضروری نمیبینم.تا افق عکاسی شما تا کجاها ادامه داشته باشه براتون...
    ممنون اما اين راهنمايي واسه دوستم ميخوام
    حودم ٧دي دارم با ١٠٥-٢٤

دوست غير ايرانيم ميخواد ٣٥٠٠ دلار كلا هزينه كنه واسه دوربين و لنز
    و حتما ميخواد يك لنز فيكس ٥٠ يا ٣٥ هم داشته باشه
    چيزي كه خوندم نتونستم به برتري بين نيكون ٦٠٠ دي يت كنون ٦دي برسم
    هر كدوم يه دلسردي دارن !

خواستم بهش همين ٧ دي رو پيشنهاد بدم اما فك كنم انتخاب فول فريم مناسب تر باشه
    واسه همين نميدونم اگر ٦دي يا ٦٠٠ دي بگيره چه مزايايي از ٧ دي رو از دست ميده
    ايا فقط سرعت هست يا نه
    yaghoobi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

والله مزایا بسته به نوع عکاسی ممکنه به درد بخورند یا خیر.اگر این دوست شما یک دوربین همراه با کیفیت میخوان با لنز خوب و موارد استفاده ای که فرمودید پیشنهاد من همون گزینه کنونی هست به خاطر لنز بهترش.
    ولی در کل هر کدام رو انتخاب کنند مطمئنا پشیمان نمیشن.دی600 هم سنسور فوق العاده ای داره و از همین الان هم در بازار وجود داره.انتخاب جدا سخته! شما این دو ترکیب رو به ایشون نشون بدید مزایا رو هم بگید ببینید به کدوم تمایل پیدا میکنن.چون خود من هم نمیتونیم بین این دو برتری محسوسی بدم.
    اما این نکته رو هم در نظر داشته باشید که اگر رابطه نزدیکی دارید کنونی شدنش برای هر دو تون بهتره.از ابزار همدیگه میتونید استفاده کنید.برای لنز فیکس هم چه چیزی بهتر از 50مم 1.4 ؟
    حالا کنون یا نیکون!
    yaghoobi، morteza khademy و iman kh تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

هر دو دوربینهای خوبی هستند.
    D600 علاوه بر سنسور ، سیستم فوکوس بسیار سریع و کارآمدی هم داره . اما در مورد هر کدوم در تاپیک هاشون بسیار در این مورد صحبت شده .
    البته با سه هزار دلار میشه غول نیکون رو هم تهیه کرد :
    D800
    ولی خب برای لنز کم خواهند آورد با 500 دلار . و 120-24 قدیمی رو فقط میشه با این مبلغ تهیه کرد .
    120-24 جدید و البته 300-28 به ترتیب حدود 1200 و 1000 دلار هستند .
    yaghoobi، alir.، morteza khademy و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    72

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    با حدود هزينه ٣٥٠٠ دلار چه دوربين و لنزي پيشنهاد ميشه ؟
    مورد استفاده : علاقه ، سفر ، گاهي كارهاي جنبي مثل عروسي (خارج از ايران گاهي براي هزينه كمتر از عكاسان به اصطلاح اماتور استقبال ميشه ) ، بيشتر استفاده براي مناظر شهري و طبيعت و پرتره هست

نيكون يا كنون هم مهم نيست و تعصب برندي وجود نداره

ممنون
    واسواسی بودن برای خرید بدنه ها یک نوع بیماری است که بعضی از عکاسان ایرانی به وفور یافت میشه. واقعا کسی با دی مارک2 نتونه عکاسی کنه با دی مارک1000 هم نمیتونه وبه جز هزینه اضافی اونهم میلیونی چیزی عایدش نمیشه حداکثر خرید به نظر من در کانن مارک2 نیکون دی600 و 700 هستند از این بیشتر اصرافه فقط می توان برای کیفیت بهتر ارتقاع لنز را در نظر گرفت دوستان یه عمری میگن کیفیت اصلی را لنز تشکیل میده بعد هم اکثرا دنبال خرید بدنه های گرون قیمت هستند با همان لنزهای قبلی .مگر در آمد ما ایرانیها چقدره برای یک500 دلار که تو جیب بچه های خارجی باهاش بازی میکنن باید تو ایران ما 1500 باید صرف کنیم دوست عزیز این مدلهایی که من بالا ذکر کردم بسیار عالیه از این بالاتر فقط پول خرج کردنه بخدا کیفیتشون آنقدر نیست که ارزش مادی شون اینقدر فرق داره الان کیفیت بدنه ها بسیار بهم نزدیکه زیاد نباید واس واس به خرج داد به هر حال این نظر من است

تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط kiyan نمایش پست ها
    واسواسی بودن برای خرید بدنه ها یک نوع بیماری است که بعضی از عکاسان ایرانی به وفور یافت میشه. واقعا کسی با دی مارک2 نتونه عکاسی کنه با دی مارک1000 هم نمیتونه وبه جز هزینه اضافی اونهم میلیونی چیزی عایدش نمیشه حداکثر خرید به نظر من در کانن مارک2 نیکون دی600 و 700 هستند از این بیشتر اصرافه فقط می توان برای کیفیت بهتر ارتقاع لنز را در نظر گرفت دوستان یه عمری میگن کیفیت اصلی را لنز تشکیل میده بعد هم اکثرا دنبال خرید بدنه های گرون قیمت هستند با همان لنزهای قبلی .مگر در آمد ما ایرانیها چقدره برای یک500 دلار که تو جیب بچه های خارجی باهاش بازی میکنن باید تو ایران ما 1500 باید صرف کنیم دوست عزیز این مدلهایی که من بالا ذکر کردم بسیار عالیه از این بالاتر فقط پول خرج کردنه بخدا کیفیتشون آنقدر نیست که ارزش مادی شون اینقدر فرق داره الان کیفیت بدنه ها بسیار بهم نزدیکه زیاد نباید واس واس به خرج داد به هر حال این نظر من است
    ممنون دوست عزيز از نظرتون
    اما اگر ادامه كامنتها رو ميخونديد متوجه ميشديد اتفاقا اين درخواست راهنمايي براي مشاوره به دوست غير ايراني هست
    من خودم ٧ دي دارم و كاملا راضيم از هر نظر
    اما اين دوست قصد داره دوربين فعليش رو بده به پدرش و خودش ترجيحا فول فريم بگيره و در حال حاضر نيكون دي ٩٠ داره اما اصلا براش كنون يا نيكون مهم نيست
    خيلي وقتا دوربين من رو قرض كرده براي عكاسي و با هر دو برند اشنا هست و تعصبي نداره

كلا هم براي شروع دو لنز يكي ٥٠ و يكي مثل ١٠٥-٢٤ يا ١٢٠-٢٤ ميخواد و در اينده ٢٠٠-٧٠
    الان با اين بودجه قصد خريد بدنه و دو لنز اول رو داره
    سه پايه و باقي تجهيزات هم داره
    فقط فلاش ميمونه كه اون هم تو تصميم گيريش بي تاثير هست

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

درود
    اگر این دوستتون کیف و تجهیزات جانبی داره پیشنهاد کورش خیلی وسوسه انگیزه ( دی 800 )

ولی اگه هیچی نداره که خوب منطقی نیست یه بادی بگیره به امون خدا

تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    درود
    اگر این دوستتون کیف و تجهیزات جانبی داره پیشنهاد کورش خیلی وسوسه انگیزه ( دی 800 )

ولی اگه هیچی نداره که خوب منطقی نیست یه بادی بگیره به امون خدا
    بله كيف شانه اي و كوله و سه پايه داره و همش هم از نوع خوبش
    اما ايا داشتن دي ٨٠٠ براي كسي كه اتليه نداره توجيه پذيره ؟

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

خوب چون ایشون به گفته خودتون قراره کار عروسی هم انجام بده این بدنه بهش میتونه کمک بیشتری بکنه و در اینده هم میتونه رنج لنزهاشو تکمیل کنه
    در ضمن ایه نازل نشده که دی 800 رو حتما باید در اتلیه استفاده کرد.
    با این عملکرد نویزی عالی دی 800 میتونه یک بدنه خوب برای استفاده در مجالس باشه.

راستی تازگیها دی 800 به نظرم تخفیف هم خورده بود تو امازون.
    yaghoobi و iman kh تشکر می‌کنند.

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

بحث قیمته خب . یک بخش نیازهاست ، یک بخش هم توان مالی .
    D600 دوربین بسیار خوبیه ولی خب بدنه اش نیمه منیزیومی است . و به هر حال به اصطلاح جزو رده اینتری لول فول فریم ها محسوب میشه . اما D800 بدنه تمام آلیاژی داره و امکانات و آپشن های بسیار بالاتری . من فکر میکنم که اگر کسی مشکل مالی نداره ، بهترین انتخابه . حداقل اینه که دیگه تا سالها خیال اش از بدنه راحته و بقیه توان اش رو روی لنز و تجهیزات جانبی میزاره .
    اما اگر یک پله بخواد پایین تر انتخاب بکنه :
    همان گزینه های جناب احمدی ، بهترین گزینه های فعلی هستند .
    yaghoobi، lamagra و iman kh تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    129

یه سوال
    خرید دوربین با لنز کیت بهتره یا فقط خرید بدنه؟
    این لنز کیت که روی دوربین ها هست کاربردیه؟ بعدها میشه فروختش و ارتقاش داد؟ یا رو دستمون خواهد موند؟
    منظورم اینه از اول بدنه بخریم با یه لنز خوب بهتره یا اول با کیت بخریم و در صورت نیاز لنز رو تعویض کنیم؟
    ممنون