صفحه 505 از 1201 نخستنخست ... 5 405 455 495 501 502 503 504 505 506 507 508 509 515 555 605 1005 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,041 تا 5,050 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط mandana-masiha نمایش پست ها
    خب از بين دوربينهايي كه شما نام بردين فقط 5d mark II را ميشناسم.امكانش هست بصورت اجمالي نقاط قوت و يا ضعف هاي احتمالي هر يك را بفرمائيد. و ديگر اينكه چرا صراحتاً دوربين نيكون را پيشنهاد دادين.ممنون
    درود
    دوست عزیز به نظر بنده صلاح نیست از اول بودجه کلانی را صرف خرید تجهیزات گران قیمت بکنید

بهتره بایک بدنه متوسط و یک لنز مناسب همه کاره شروع بفرمایید بعد از مدتی خودتان متوجه خواهید شد که چکار باید بکنید
    lamagra و hkhaghani تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط niceevil نمایش پست ها
    جالبه تو ايران همه دنبال بادی خوب هستن تا لنز
    من چند وقتيه به عکاسی ديجيتال رو آوردم و فقط از منابع آنلاين استفاده کردم که اکثراً توسط افراد معروف نوشته شدن
    حرف همشون اينه که اول لنز های مناسب بگيريد و در آخر هرچی موند رو واسه بادی بزاريد
    اما اينجا همه بالا ترين بادی اي که با 18-135 يا 18-105 ست بشه رو ميگيرن
    این که شما می فرمایید کاملا صحیحه . اما مطلب ظریفی هم هست که نمیشه بهش توجه نکرد. من هم با آنالوگ عکاسی رو شروع کردم و بعد رو به دیجیتال آوردم و با entry level نیکون ادامه دادم.
    نکته ماجرا به نظر من همینجاست و همونطور که قبلا گفتم تجربه شخصی خودم بوده.
    اینکه قطعا برای کسی که دوربینی تهیه می کنه تا عکاسی یادبگیره و لذت ببره یه سطح اولیه تا همیشه کفایت می کنه و همونطور که منابع شما هم تاکید روش کردن نهایت لنز هاش رو عوض می کنه. اما همین فرد اگه ز اول قصدش پیشرفت کامل توی عکاسی باشه و حرکت از آماتور به نیمه حرفه ای و بالاتر با توجه به نبود امکاناتی که در entry level ها هست ( خصوصا نیکون ) کار عاقلانه و اقتصادی اینه که ابتدا به نظر من البته ( چون خودم سختی این ماجرا را تحمل کردم ) از mid level ها شروع کنه.
    شما خودتون یه 50d دارید و شاید کمتر به مشکلی برخورده باشد تا من که از آنالوگ های ql قدیمی کانن به f70 نیکون و بعد هم به d40x ( که البته به نظر من دوربین ابتدایی اما فوق العاده ای همیشه خواهد بود ) و حالا یه فول فریم نیکون رسیدم.
    بازهم عرض می کنم مسایلی که مطرح شد بخاطر درگیر بودن و تجربه با این شرایط بوده برای من پیش اومد و اول فقط علاقه کوچیکی بود و بعد تبدیل به انگیزه پیشرفت کامل شد وگرنه که همون 40X تا همیشه هم برای من یه دوربین و همراه همیشگی خواهد بود.
    مهم هدف گذاریه. اینکه بدونیم هدفمون از تهیه دوربین چیه. اونوقت بهتر می تونیم رده دوربینمون رو انتخاب کنیم.
    کمپانی های سازنده هم از سر بیکاری نمیان سطوح مختلف بسازن و بازار هدف هر محصول رو مشخص می کنند. وگرنه که خوب همه دوربین هایی در سطح 3350d و d40 میساختند و می گفتند حالا دیگه فقط لنز بخرید.

در این مورد منصورف و کن راکول هم توضیحاتی داده اند.

بازهم تاکید می کنم که هیچوقت به هیچکس توصیه نمیکنم حتما دوربین گران قیمت تهیه کنه و همیشه اعتقادم به اینه که عکاس عکس خوب می گیره نه دوربین. اما خوب تجهیزات هم باید با هدف مشخص و توجه به نیاز تهیه بشه که هم شرط عقله و هم شرط جیـــب!
    Majix تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

خب از بين دوربينهايي كه شما نام بردين فقط 5d mark II را ميشناسم.امكانش هست بصورت اجمالي نقاط قوت و يا ضعف هاي احتمالي هر يك را بفرمائيد. و ديگر اينكه چرا صراحتاً دوربين نيكون را پيشنهاد دادين.ممنون
    اجمالی و گذرا من نکات خیلی کوتاه خدمتتون عرض میکنم ولی اگه وقت داشتین دوستان نقدهای خیلی کاملی در مورد این دوربین ها نوشتن از نقاط ضعف و قوت:
    Nikon D800 / D800E
    Nikon D600
    Canon EOS 6D
    Canon EOS 5D Mark III
    دوربین d800 آخرین دوربین ارائه شده توسط نیکونه که بعضا خیلی ها رقیبش 5d mark III کنون میدونن در صورتی که به نظر من مقایسه این دو دوربین به این صورت اشتباهه. 5d mark III به خاطر عملکرد فوق العادش تو ایزو های بالا و حساسیت کمتر به لرزش ( نسبت به d800 ) برای عکاسی نجوم و عکاسی عمومی انتخاب بی نظیریه و در مقابل نیکون d800 به خاطر پیکسل بالا و کیفیت عالی تو ثبت جزئیات انتخاب بی نظیری برای عکاسی پرتره و طبیعته. با توجه به مقوله چاپ تو ایران و راهنمایی های دوستان تا به امروز، من بعید میدونم پیکسل بالای نیکون به دردتون بخوره ( مگه اینکه نیاز به جزئیات و کیفیت خروجی بیشتر برای پرتره و طبیعت داشته باشین )
    صرفا اگه از قدرت d800 نیکون در مورد طبیعت خیلی تاکید دارم دلیل بر این نیست بقیه دوربین ها حرفی برای گفتن ندارن. مثال بارزش دوست خوبم جناب بردیا سعادت ( http://forum.akkasee.com/members/10851.html ) هستن که تو ژانر طبیعت با 5d mark II عکس های بی نظیری میگیرن که مسلما با 5d mark III هم میشه نتیجه خیلی خوبی گرفت.
    در مورد این دو دوربین هم خوبه فراموش نکنیم خرید دوربین و لنزش خوبه به شرطی که سیستم قوی ای هم داشته باشیم برای ادیت و همچنین حتما حتما فکر ذخیره عکسامون بکنیم چون حجم هر عکس خیلی زیاده خصوصا اگه raw باشه.
    یا حق
    پ.ن1: alir عزیز ( http://forum.akkasee.com/members/17647.html ) نکته خوبی گفتن. میتونین با هزینه پایین تر شروع کنین و منطقی تره. در کل من فقط نظرم واسه وقتی دادم که بودجه بالا داشته باشین و براتون هزینه کردن اصلا مسئله نباشه! ( دارندگی و برازندگی! )
    پ.ن2: اگه قصد هزینه بالا داشتین حتما حتما تحقیقات کاملتری بکنین. من فقط نظر شخصی دادم. از دوستان فروم و اساتید عزیز هم درخواست دارم راهنمایی های کاملتری بکنن.
    ویرایش توسط amir.komeily : Wednesday 12 June 2013 در ساعت 09:50

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

از شما هم ممنونم

خب به ديگر دوست گرامي عرض كردم الان با يك دوربين G1x دارم عكاسي ميكنم.حس ميكنم كه دوربينهاي رده متوسط خروجي بهتري از دوربين فعلي كه دارم ندارند.از اين جهت خواستم راهنمائي بگيرم تا دوربين و لنزهايي تهيه كنم .

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

خب...متوجه شدم.

مثلا مبلغ 30 ميليون چطوره؟ميشه با اون به نتيجه بهينه اي رسيد؟اما بازم ميگم خيلي اين عدد قطعي نيست برام و ميتونه بيشتر يا كمتر هم بشه.در مورد فول فريم كه فرموديد خب طبيعيه چون من حس ميكنم فرق زيادي بين كيفيت تصوير دوربين هاي كامپكت(از جمله جي وان ايكس) كه الان دارم با غير فول فريم نيست.مرسي
    سلام
    من فک میکنم باتوجه به اینکه می فرمایید به عکاسی خیابانی وپرتره علاقه مند هستید , این دست عکاسی ها نیازهای خاصی دارند که هم به روحیات و هم میزان تحمل شما برای دردست گرفتن دوربین هم مرتبط خواهد بود. اگر نمی توانید دوربین های حجیم وسنیگن را حمل کنید , میتوانید بهترین دوربین رده کراپدار را تهیه کنید که به عنوان مثال درنیکون میشود7100 با حدود 4500 برای بادی تنها.واگرمشکل اندازه دوربین و وزن ندارید که انتخابهای گرانتری هم خواهد بود.درمورد لنزهم که میگید ازنظر بودجه مشکلی ندارید,پس میتوانید
    اولویت های دیگری را مدنظرقراردهید.مثل اندازه لنز و...
    واینکه اگر عکاسی درخیابان با دوربین حرفه ای وحجیم dslr برایتان کمی سخت هست وازنگاه ها مثل من هراس دارید که شاید نیازتان را دوربینی از(x series )فوجی مثلا رفع کند(که دوربینهای ساده تروکوچکتر,ولی باامکانات زیادی از dslrدارد)

*** خلاصه اینکه بی جهت هزینه نکنید. اول نیازهاتون رو حتما بشناسیدوبعد خرید کنید.خصوصا برای پرتره وخیابان شاید d800 انتخاب مناسبی نباشه. باهزینه کمتر ممکنه انتخاب خیلی بهتری کنید که باهزینه بیشتر گاهی بعدها حتی دردسر بیشتری هم بکشید.
    ویرایش توسط kiavash : Wednesday 12 June 2013 در ساعت 10:12
    Asri و Moty تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    69

خب...متوجه شدم.

مثلا مبلغ 30 ميليون چطوره؟ميشه با اون به نتيجه بهينه اي رسيد؟اما بازم ميگم خيلي اين عدد قطعي نيست برام و ميتونه بيشتر يا كمتر هم بشه.در مورد فول فريم كه فرموديد خب طبيعيه چون من حس ميكنم فرق زيادي بين كيفيت تصوير دوربين هاي كامپكت(از جمله جي وان ايكس) كه الان دارم با غير فول فريم نيست.مرسي
    دوستمون کیاوش فکر می کنم پاسختون را داده باشند. نتیجه بهتر در چه زمینه ای؟ پول بیشتر لزوما نتیجه بهتر تکنیکی به شما نخواد داد!
    از اینجا که می فرمایید تفاوتی بین خروجی دوربین کامپکتتون با غیر فول فریم نمی بینید اصلا به شما پیشنهاد نمی کنم دوربین گرون قیمتی بخرید. چیزی که من حس می کنم اینه که شما دوست دارید به سمت بدنه slr تغیر بدید که این با یه slr like هم براتون امکانپذیره اما صرفه اقتصادی فنی نداره چون کامپکت دارید.
    اما اگر کاملا در شما نیاز به dslr بوجود اومده پس اول باید شناختتون از لنزها و تفاوت های اونها هم شکل بگیره و دوم هم اینکه یه بدنه 7 دی یا 7000 هم کارتون رو تی بیشتر از نیازتون راه میندازه و باقی این 30 تومان را هزینه لنز و بقیه تجهیزات کنید
    amir.komeily تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

بسيار خوب

در هر صورت از همه شما كه راهنمائي فرمودين تشكر

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

خب...متوجه شدم.

اگر به کنون علاقه داريد کانون 6 دی با لنز کيت خودش (24-105) رو بگيريد و مدتی باهاش کار کنيد تا نياز های خودتون رو واسه لنز های ديگه بهتر بشناسيد
    اگر نياز داشتيد لنز های جديد بگيريد اگر نه از خريد اين کيت پشيمون نميشيد
    Dariush Chegini تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر بسیار فعال Majix آواتار ها
    تشکر کرده
    3755

نقل قول نوشته اصلی توسط mo.ghadimi نمایش پست ها
    این که شما می فرمایید کاملا صحیحه . اما مطلب ظریفی هم هست که نمیشه بهش توجه نکرد. من هم با آنالوگ عکاسی رو شروع کردم و بعد رو به دیجیتال آوردم و با entry level نیکون ادامه دادم.
    نکته ماجرا به نظر من همینجاست و همونطور که قبلا گفتم تجربه شخصی خودم بوده.
    اینکه قطعا برای کسی که دوربینی تهیه می کنه تا عکاسی یادبگیره و لذت ببره یه سطح اولیه تا همیشه کفایت می کنه و همونطور که منابع شما هم تاکید روش کردن نهایت لنز هاش رو عوض می کنه. اما همین فرد اگه ز اول قصدش پیشرفت کامل توی عکاسی باشه و حرکت از آماتور به نیمه حرفه ای و بالاتر با توجه به نبود امکاناتی که در entry level ها هست ( خصوصا نیکون ) کار عاقلانه و اقتصادی اینه که ابتدا به نظر من البته ( چون خودم سختی این ماجرا را تحمل کردم ) از mid level ها شروع کنه.
    شما خودتون یه 50d دارید و شاید کمتر به مشکلی برخورده باشد تا من که از آنالوگ های ql قدیمی کانن به f70 نیکون و بعد هم به d40x ( که البته به نظر من دوربین ابتدایی اما فوق العاده ای همیشه خواهد بود ) و حالا یه فول فریم نیکون رسیدم.
    بازهم عرض می کنم مسایلی که مطرح شد بخاطر درگیر بودن و تجربه با این شرایط بوده برای من پیش اومد و اول فقط علاقه کوچیکی بود و بعد تبدیل به انگیزه پیشرفت کامل شد وگرنه که همون 40X تا همیشه هم برای من یه دوربین و همراه همیشگی خواهد بود.
    مهم هدف گذاریه. اینکه بدونیم هدفمون از تهیه دوربین چیه. اونوقت بهتر می تونیم رده دوربینمون رو انتخاب کنیم.
    کمپانی های سازنده هم از سر بیکاری نمیان سطوح مختلف بسازن و بازار هدف هر محصول رو مشخص می کنند. وگرنه که خوب همه دوربین هایی در سطح 3350d و d40 میساختند و می گفتند حالا دیگه فقط لنز بخرید.

در این مورد منصورف و کن راکول هم توضیحاتی داده اند.

بازهم تاکید می کنم که هیچوقت به هیچکس توصیه نمیکنم حتما دوربین گران قیمت تهیه کنه و همیشه اعتقادم به اینه که عکاس عکس خوب می گیره نه دوربین. اما خوب تجهیزات هم باید با هدف مشخص و توجه به نیاز تهیه بشه که هم شرط عقله و هم شرط جیـــب!
    با تشکر از همه که نظر دادند
    منظورم از همه 100% نبود ، من تو ايران دنبال عکاسی نبودم و شناختی از ذهنيت ها نداشتم اما چيزی که اينجا به عنوان کاملترين سايت ايرانی ميبينم اينه که اکثراً پيشنهاد ها و ليست لوازمشون اينه که بادی بالا با يک لنز کيت پيشرفته بگيرن و بعداً هم يک 50 1.8 بزارن کنارش

شما درست ميگيد اما من خودم اول يک کنون 1000 گرفتم که تقريباً 1/4 پول اوليم بود و بقيش رو اين لنز ها که تو امضاء دارم رو گرفتم (البته اولين دوربينم رو کنون 600 گرفته بودم اما وقتی بيشتر اطلاعات جمع کردم و کمی هم با دوربين کار کردم ديدم اشتباه کردم و اون رو دادم به خواهرم)
    جز کوچکی و کيفيت ساخت بدنه به عنوان تازه کار هيچ مشکلی با canon 1000d نداشتم و کل عکس های سالگرد ازدواجم رو با همين کيت گرفتم که از عکس هايی که سال قبل موقع ازدواج توسط اتليه گرفته شده بود بهتر شد

دوستانی که اينجا سؤال ميکنن اکثراً بودجه محدودی دارن و تا مدت ها نميتونن هزينه کنن من خودم ايران بودم عمراً 5 ميليون پول يه بادی ميدادم (چون کارم عکاسی نبود) حالا ميبينم يک نفر با بودجه محدود ميخواد 7100 با لنز کيت بگيره به نظرم کار اشتباهيه مخصوصاً اينکه اين سری هم تازه وارد بازار شده و به زودی افت قيمت خواهد داشت
    , اينطوری هم چون نميتونه لنز خوبی داشته باشه انگار از نصف قابليت های دوربين استفاده نميکنه
    از اون طرف بادی سال به سال و شايد زودتر آپديت ميشه و قيمت ها افت ميکنه
    اما قيمی لنز های خوب سال به سال تغييری نميکنه و حتی بالا ميره

اول فکر ميکردم لنز ها خيلی گرونه اما چک کردم ديدم مثلاً 70-200 اف 4 رو سايت ها 2600-2500 زدن که تو خيلی از زمينه ها قابل استفادست و با همون لنز 18-55 واسه شروع کيت خوبيه

به نظرم بهتره يک مقاله يا تاپيکی باشه که به تازه کار ها اگاهی بيشتری بده که واسه خريد بادی بهتر وسوسه نشن

ببخشيد من زياد توی نوشتن خوب نيستم احتمالاً يکم در همه باشه
    mo.ghadimi تشکر می‌کند.
    Canon 6D2/5D3
    16-35L III/Sigma 85 1.4 Art/ 90mm VC / 70-200L IS II
    Majid

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

سلام و روز همگي شما بخير

بعنوان اولين پستم در اين تالار گفتگو ميخواستم از افراد با تجربه در خصوص خريدن دوربين كمك بگيرم.قبلا تجربه عكاسي با آنالوگ و ظهور را داشتم و با موبايل و دوربين كامپكت هم كار كردم.من پزشك هستم و علاقمنديم در عكاسي بيشتر پرتره،منظره و عكاسي مستند و كلوز آپ است.درمورد لنز بعد از خريد دوربين بيشتر مطالعه خواهم نمود و از شما خواهم پرسييد. گرايش شخصيم بيشتر به نيكون و كنون است به نسبت برندهايي همچون سوني يا پناتاكس و از اين دست دوربينها. ممنونم
    650دی کنون به همراه 135-18 اس تی ام و یک فلاش خوب مثل 580 ای ایکس2 تهیه کنید.سرعت مناسبی داره و امکانات بسیار و فیلمبرداری بسیار خوب.یکسالی با این ترکیب مشغول باشید اونقدر امکانات و پتانسیل در خودش داره که پس از مدتی همه نیازهاتون رو بشناسید.هزینه های چندین میلیونی رو در ابتدای کار فراموش کنید.
    alir.، ahmad.abaee، Moty و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی