صفحه 572 از 1201 نخستنخست ... 72 472 522 562 568 569 570 571 572 573 574 575 576 582 622 672 1072 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,711 تا 5,720 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه Hossein Arabi آواتار ها
    تشکر کرده
    4287

نسل بالاتر نیست رده بالاتر است.
    دوربین 700 دی رده مصرف کننده عادی است و دوربین 70 دی رده ی نیمه حرفه ای
    پست 5664 همین تاپیک را مطالعه بفرمایید.
    masoudcpu و peymandz تشکر می‌کنند.
    پرتره‌ها کار مشترک هستند

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudcpu نمایش پست ها
    با تشکر از شما .
    خوب دوست عزیز برای من سوال پیش میاید که بدنه
    700 دی کنن فولاد ضد زنگ و صمغ پلی کربنات با فیبر شیشه
    و بدنه 70 دی کنن از پلاستیک هست .
    من نیاز دارم بدونم کدام مقاوم تر و مهر و موم تر هست حالا شما می فرمایید : (( دوست عزیز 70 دی رده بالاتر از 700 دی است و یکی از مشخصه های رده بالاتر کیفیت ساخت بالاتر است.)) ایا یک نسل بالاتر دلیل بر برتر بودنه ؟
    ضمنا اگر اطلاعاتم کامل بود نیاز نداشتم بیام و سوالم رو اینجا بپرسم .
    با تشکر
    اگه بدنه مقاوم میخواید باید سlت بدنه های منیزیومی برید. 70 و 700 دی هر دو پلی کربناته که زیاد تفاوتی با پلاستیک نداره. در واقع کنون از 60 دی اومد و بدنه منیزیوم رو از این رده حذف کرد متاسفانه و الان 7d و دوربینهای بالاتر منیزیومی هستند
    رده مقابل یعنی سری 7000 نیکون بدنه منیزیومی و مقاومی دارند مانند d7000, d7100
    masoudcpu تشکر می‌کند.

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    اگه بدنه مقاوم میخواید باید سlت بدنه های منیزیومی برید. 70 و 700 دی هر دو پلی کربناته که زیاد تفاوتی با پلاستیک نداره. در واقع کنون از 60 دی اومد و بدنه منیزیوم رو از این رده حذف کرد متاسفانه و الان 7d و دوربینهای بالاتر منیزیومی هستند
    رده مقابل یعنی سری 7000 نیکون بدنه منیزیومی و مقاومی دارند مانند d7000, d7100
    البته مهمتراز بدنه الیاژفلزی , عایق بندی و مقاومت بالاتربدنه دربرابر رطوبت وگردوغبارست.حتی کسی که بدنه اهنی هم داشته باشد دوست ندارد دوربینش زمین بخورد.حالاچه پلاستیکی وچه منیزیومی. اما درمورد عایق بندی فک نمیکنم که دیگه الان تفاوت زیادی بین دورقمی ها با تک رقمی ها باشد.
    من که ترجیح میدهم اگرقراراست گجتی بخرم که روی بدنه فلزی زیبایش , رنگ سیاهی مثل سایرین زده شود, همان بدنه پلاستیکی سبکتر را بخرم.بدنه فلزی باید نمودداشته باشد, چیزی مثله نیکونDF. البته این نظرشخصی ست.البته دوست دارم تفاوت بدنه فلزی با پلاستیکی را از نظرمقاومت نفوذخارجی بدانم. درمورد استحکام وزمین خوردگی که تقریبا فرقی وجود نخواهدداشت.دوربین زمین خورده کم پیش میادچزیش نشه.درکل وقتی قرار باشه دوربین ضربه نخوره,بدنه فلزی کجا به کارمون خواهدامد؟
    MEHRDAD.D و masoudcpu تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

با تشکر لطفا لینک زیر رو یه نگاهی بندازید و رنکینگ رو مقایسه کنید برتری بیشتر با 700d هست تا 70d !!!
    مقایسه کالا
    دوست عزيز، سايت هاي مختلفي (اعم از ايراني و خارجي) وجود داره كه به مقايسه و امتيازدهي بادي ها و لنزهاي مختلف مي پردازند و لزوما نتايج مشابهي رو ارائه نميدهند. يكي از معتبرترين و موثق ترين سايت ها در اين زمينه سايت Digital Photography Review است.
    البته به عرضتون برسونم كه مقايسه دوربين هايي از دو سطح مختلف كار صحيحي نمي باشد. كانن 700D يك DSLR سطح مبتدي (Entry-Level) است در حالي كه كانن 70D در رده Mid-Range جاي دارد.

در خصوص بدنه فکر میکنم بدنه 700d مقاوم تر باشد !

ببخشید کلا این دوربین ها اگر بخورند زمین جون سالم بدر میبرند یا باید فاتحه 4000/0000 رو بخونیم
    در خصوص بدنه، فاكتوري به نام مقاومت در برابر ضربه مد نظر قرار نمي گيرد. چون قرار نيست دوربين در معرض ضربه قرار گيرد. چه بسا مقاوم ترين بدنه هاي فلزي هم مي توانند در برابر ضربات شديد بسيار آسيب پذير باشند. پس "بادي دوربين شما از هر جنسي كه باشد مراقب دوربين خود باشيد". البته سيلينگ بدنه بسته به شرايط محيطي كه دوربين در آن استفاده مي شود اهميت دارد. براي مثال در مناطق مرطوب يا پر گرد و غبار، Water and Dust resistant بودن بدنه سودمند است.
    در نهايت اين كه به فلزي بودن بدنه يك دوربين رده پايينتر استناد کرده و صرفا به همین دلیل اون رو برتر از یک دوربین رده بالاتر بدونیم چندان منطقي به نظر نميرسه. ضمن اينكه درسته از بدنه دوربين هايي مثل كانن 60D و 70D به نام پلاستيكي ياد ميشه اما مسلما همون پلاستيك از متريال مناسب انتخاب شده و بعيده مشكل آفرين بشه.
    ویرایش توسط Ali M.Rezaei : Saturday 7 December 2013 در ساعت 14:22
    masoudcpu و peymandz تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S_Mahdi آواتار ها
    تشکر کرده
    3466

با سلام
    صحبت از مقاومت بدنه ها شد گفتم بد نیست تجربه اخیرم را به اشتراک بگذارم.
    5شنبه گذشته که با وجود مه بسیار غلیظ به کوه رفته بودیم در هنگام صعود از از صخره ای پهن و عجیب و غریب، بنده در حالی که دوربین به گردنم آویزان بود خیزی بلند با هدف صعود بدان برداشتم، از قضا سطح این صخره بسیار لیز بوده(شاید نوعی خز یا چیزی شبیه بدان که اصلا پیدا نبود) و باعث شد عکاس به رو، بروی دوربین بیفتد... یعنی بدترین حالت ممکن

با عنایت خدا از سقوط نجات پیدا کردم و به لطف داشتن کاور ژله ای(از این 70 تومنی ها که کار با دکمه ها را بسیار هم دشوار میکند) دوربین هیچ آسیب فنی یا فیزیکی ندید و تنها لنزم داغون شد!!!

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

به هر حال دوربینهای بدنه فلزی درز گیری بهتری هم دارند و در برابر ضربه رطوبت و غبار مقاومترند. همینطور براق شدن بدنه در اثر لمس دست هم هست که دوربین فلزی باز هم بهتره.معمولا هم در ایران از وسیله ای بیشتر از عمر اون استفاده میکنیم.
    من چند روز پیش جایی بودم که به شدت مرطوب بود. وسط دریا. دوربین 60 دی همراه دوستان بود و d7000 که 60d نمیتونست عکس بگیره و شاتر کار نمیکرد. ولی 7000 مشکلی نداشت.
    به هر حال اکثر فول فرم ها هم از بدنه فلزی بهره میبرند و به نظرم توجه به بدنه فلزی خالی از لطف نباشد.
    Ali M.Rezaei و peymandz تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    به هر حال دوربینهای بدنه فلزی درز گیری بهتری هم دارند و در برابر ضربه رطوبت و غبار مقاومترند. همینطور براق شدن بدنه در اثر لمس دست هم هست که دوربین فلزی باز هم بهتره.معمولا هم در ایران از وسیله ای بیشتر از عمر اون استفاده میکنیم.
    من چند روز پیش جایی بودم که به شدت مرطوب بود. وسط دریا. دوربین 60 دی همراه دوستان بود و d7000 که 60d نمیتونست عکس بگیره و شاتر کار نمیکرد. ولی 7000 مشکلی نداشت.
    به هر حال اکثر فول فرم ها هم از بدنه فلزی بهره میبرند و به نظرم توجه به بدنه فلزی خالی از لطف نباشد.
    کاملا صحیح می فرمائید. بدنه فلزی مسلما ارجحه. نتیجه گیری عرایض بنده در اون مورد خاص (مقایسه ناصحیح 700D و 70D) این بود که در يك جمع بندي كلي منطقی نیست 700D را تنها به سبب جنس بدنه نسبت به 70D برتري داد.
    ویرایش توسط Ali M.Rezaei : Saturday 7 December 2013 در ساعت 15:46
    peymandz تشکر می‌کند.

كاربر جديد peymandz آواتار ها
    تشکر کرده
    30

دوستان سلام

بنده تقریبا تاپیک های مهم در ضمینه خرید بادی و لنز رو مطالعه کردم
    هدفم از ورود به دنیای SLR ها عکاسی "پرتره، استودیو، مدلینگ و پرتره در طبیعت" هست که با توجه به بودجه ام (4 الی 5) به انتخاب زیر رسیدم:

انتخاب یک:
    بدنه Canon 60D - لنز 15-85 و F1.8 50

انتخاب دو:
    Canon 650D KIT18-55 + لنز 50 F1.8 هست که برای شروع عقلانی تر هست.

با توجه به اینکه تا مدتی نمیخوام برای بادی و لنز هزینه کنم و در فکر تهیه نور خواهم بود، نظر اساتید رو میخواستم که آیا تایید میفرمایند "انتخاب یک" بنده رو ؟

پیشاپیش ممنونم

كاربر جديد peymandz آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط peymandz نمایش پست ها
    دوستان سلام

بنده تقریبا تاپیک های مهم در ضمینه خرید بادی و لنز رو مطالعه کردم
    هدفم از ورود به دنیای SLR ها عکاسی "پرتره، استودیو، مدلینگ و پرتره در طبیعت" هست که با توجه به بودجه ام (4 الی 5) به انتخاب زیر رسیدم:

انتخاب یک:
    بدنه Canon 60D - لنز 15-85 و F1.8 50

انتخاب دو:
    Canon 650D KIT18-55 + لنز 50 F1.8 هست که برای شروع عقلانی تر هست.

با توجه به اینکه تا مدتی نمیخوام برای بادی و لنز هزینه کنم و در فکر تهیه نور خواهم بود، نظر اساتید رو میخواستم که آیا تایید میفرمایند "انتخاب یک" بنده رو ؟

پیشاپیش ممنونم

اساتید کسی نظر نداره...؟

كاربر همراه BRAD آواتار ها
    تشکر کرده
    645

سلام دوستان.
    من مدتیه دنبال یه دوربین عکاسی SLR خوب میگردم. اما به این نتیجه رسیدم که با توجه به بودجه یک و نیم میلیونی من، دوربین+لنز خوبی گیر نمیاد.
    به خاطر همین دنبال یه کامپکت سطح بالا میگردم که بتونه عکسای خوبی بگیره. شما چه پیشنهادی میدید؟