صفحه 472 از 1201 نخستنخست ... 372 422 462 468 469 470 471 472 473 474 475 476 482 522 572 972 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 4,711 تا 4,720 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    اینکه شما بدنه ای بردارید و دیگه نیاز به تعویض ان نباشید خیلی شاید فرض درستی نباشد و گرنه دوستان که 5d مارک 1 داشتند و من می شناختم مبادرت به خرید مارک 2 و یا حتی مارک 3 نمی کردند و دوستان دیگر که در فروم هم زیاد هستند منظور اینست که روز به روز نیاز ها در حال تغییر هست و تکنولوژی هم در حال پیشرفت
    نکته بعدی که من اعتقاد دارم اینه که تجهیزات شما هرچقدر خوب هم باشند عکاس شمایی و این شمایی که لحظه رو ثبت میکنید هر چند از امکاناتی که تجهیزات مناسب در اختیار شما میذارن نباید گذشت ولی انتخاب مناسب و تجهیزات مناسب برای هر فرد باید تعریف بشه و نباید یک نسخه برای هرکی پیچید مثلا برای من شاید یه a1000 زیاد باشه و برای کسی مثل انوش خان بردیای عزیز و...... بقیه دوستان بدنه هایی مثل d800 یا5 dمارک 3 کم
    ........برای همین به نظر من بهتره انتخاب درستی و با وسواس صحیح البته انجام بدید که پشیمان نشید
    البته اون کراپ فاکتور در صورتی آزار دهنده خواهد بود که از لنز های فول فریم بخواهید استفاده کنید البته ازار دهنده که نه مثلا یه لنز 18 55 بخرید انگار 27 80 خریدید همین
    در هر صورت پیشنهاد بدنه خرید یک کراپدار خوب مثل d7000 یا 7d با چند لنز با کیفیت و تجهیزات مناسب و مابقی پول هم پس انداز برای اموزش و نیاز در صورت خرید تجهیزات اضافه
    پ.ن:اگه از اساتید گرامی نام بردم هدفم جسارت نبود و امیدوارم منو به بزرگواری خودشون ببخشن
    خوب موتی خان دقیقاً از همین جا مشکلات شروع میشه ، نظرتو درست ولی اگه هر دوربینی قیر از این
    رو انتخاب میکردمشاید چنین میشد مثلا D600 میخریدم و بعدها میگفتم من نیاز به پیکسل بالا تری دارم ...
    کسانی که 5D بجز مارک III خریدن دیدم و بهتره بگم خوانده ام که رفتن و مارک III رو خریداری کرده اند
    و در مورد کارپدار نیز خوب شما فرض بگیرید من چند لنز dx خریدم و تصاویر رو ثبت کردم و راضی نیز بودم
    و بعد از 5 سال (دست بالا گرفتم) خواستم طبق نیاز فول فریم بخرم بعد منم و کوله باری از لنز کراپ دار
    پس من حتی اگه بدنه DX بخرم ولی لنز رو نمیتونم !!!

موتی خان بازم ممنون که مثل همیشه کمک حال من هستین ممون !!
    جای پرشین بوی خالی
    Moty تشکر می‌کند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط niknam_eh نمایش پست ها
    منظورتون از بدنه و لنز بهتر مثلا چیه؟ به چه قیمتی؟
    قیمت دست دوم چطوریه؟ اصلا میشه دست دوم خوب پیدا کرد یا به ریسکش نمی ارزه؟
    منظورم اینه که اگه بودجتون محدوده یک بدنه ارزانتر حتی دست دوم و با یک لنز بهتر قطعا بیشتر و بهتر تو عکاسی به کار شما خواهد اومد و
    مثلا به نظر من ترکیب یک دوربین مثل 3100 با یه لنز 16 85 بهتر از ترکیب یه دوربین مثل d5100با لنز کیت خواهد بود
    خروجی های بهتری خواهید گرفت
    دست دوم خوب پیدا کنید ریسکی نداره و افت قیمت خودشو هم کرده به شرط اینکه از فرد مطمین و با قیمت معقول خریداری کنید
    darkness_land تشکر می‌کند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها
    خوب موتی خان دقیقاً از همین جا مشکلات شروع میشه ، نظرتو درست ولی اگه هر دوربینی قیر از این
    رو انتخاب میکردمشاید چنین میشد مثلا D600 میخریدم و بعدها میگفتم من نیاز به پیکسل بالا تری دارم ...
    کسانی که 5D بجز مارک III خریدن دیدم و بهتره بگم خوانده ام که رفتن و مارک III رو خریداری کرده اند
    و در مورد کارپدار نیز خوب شما فرض بگیرید من چند لنز dx خریدم و تصاویر رو ثبت کردم و راضی نیز بودم
    و بعد از 5 سال (دست بالا گرفتم) خواستم طبق نیاز فول فریم بخرم بعد منم و کوله باری از لنز کراپ دار
    پس من حتی اگه بدنه DX بخرم ولی لنز رو نمیتونم !!!

موتی خان بازم ممنون که مثل همیشه کمک حال من هستین ممون !!
    جای پرشین بوی خالی
    البته اون موقع در اون شرایط هم شما کوله بار لنز و بدنه تونو می تونید بفروشید و کوچ کنید به فول فریم
    لنز خوب رو زمین نمی مونه
    پ.ن:بله واقعا جای خالی پسر پارسی و چالش های همیشگیش خالیه
    darkness_land تشکر می‌کند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    البته اون موقع در اون شرایط هم شما کوله بار لنز و بدنه تونو می تونید بفروشید و کوچ کنید به فول فریم
    لنز خوب رو زمین نمی مونه
    پ.ن:بله واقعا جای خالی پسر پارسی و چالش های همیشگیش خالیه
    البته این نیز انتخابیست واسه خودش حالا شما چه پکیجی رو معرفی میکنید با این بدنه هایی که فرمودید
    سه پایه ، فیلتر ،ریموت و اگز چیزه دیگیری نیاز مبرم هست بفرمایید !!!
    خوب درضمن انتظار کشیدن برای ورود 7100 ارزش داره ؟

تشکر کرده
    4944

دوستان عزیز سلام خدمت شما
    قصد خرید یک بدنه و یک یا چند لنز رو دارم و میخوام راهنماییم کنین !!!
    نظر خودم فول فرم و بطور خاص D800 هست که با گذر زمان چند سال بعد نیز بدرد خواهد خورد
    و با خرید چنین بدنه ای نیازی بعدها به خرید بدنه جدید نیست و در ارتباط با لنز نیز چون بدنه انتخابی
    من عالی هست پس یک لنز عالی باید روش بسته بشه و من نظرم 24-70 2.8 هست و بعدها البته
    لنزهای دیگری نیز خواهم خرید اما برای شخصی مثل من گمان کنم 1.5-2 سال جواب گو من خواهد بود
    حال که تعدادی از دوستان بدنه فول فرمهای ارزان تر و تعداد لنز های بیشتری پیشنهاد دادن و حتی تعدادی
    از دوستان به بنده بدنه کراپ دار پیشنهاد دادن (البته طبق قانون 0.6 اثلا کراپ دار دوست ندارم) حالا خواست از دوستان
    هرگونه ترکیب از بدنه ولنزی که به نظرشون میرسه منو راهنمایی کنن چون اثلاً نمی خوام 2 سال پشیمون بشم
    و می خوام بی نقص باشه انتخابم پس لطفاً راهنمایی کنید !!! البته بودجه همه چیز هست سه پایه فیلتر و ...
    لطفاً همه چیز در نظر گرفته و عنوان کنین ممنون بابیت لطف بی حد شما

توضیح : ژانرها پورتریت و منظره
    بودجه تا سقف 18 تومن
    دوستان عزیز و اساتید بزرگوار بنده هنوز منتظر خواند نظرات سودمند شما هستم

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

شخصا با نظر شما موافقم با توجه به اینکه بودجه را دارید و هدف را مشخص کردید، چرا همون اول انتخاب خوب خودمان را انجام ندیم. ژانر هایی که دنبال می کنید با شرایط ایده ال این دوربین هم خوانی داره یعنی استفاده از سه پایه.
    موضوع دیگر اینکه دوست عزیز خیلی ایده ال فکر نکنید همیشه یک جایی برای ضعف ها و نقص ها در نظر داشته باشید.
    Moty و darkness_land تشکر می‌کنند.
    حمید رضا خاقانی

تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط hkhaghani نمایش پست ها
    شخصا با نظر شما موافقم با توجه به اینکه بودجه را دارید و هدف را مشخص کردید، چرا همون اول انتخاب خوب خودمان را انجام ندیم. ژانر هایی که دنبال می کنید با شرایط ایده ال این دوربین هم خوانی داره یعنی استفاده از سه پایه.
    موضوع دیگر اینکه دوست عزیز خیلی ایده ال فکر نکنید همیشه یک جایی برای ضعف ها و نقص ها در نظر داشته باشید.
    جناب حمید خان ممنون بابت راهنمایی ، ولی در مورد لنز انتخابی بنده نظر ندادید و کلا آیا خود شما
    میپسندید این لنز رو و یا پیشنهاد دیگری ندارید ؟

كاربر همراه hkhaghani آواتار ها
    تشکر کرده
    3838

جناب حمید خان ممنون بابت راهنمایی ، ولی در مورد لنز انتخابی بنده نظر ندادید و کلا آیا خود شما
    میپسندید این لنز رو و یا پیشنهاد دیگری ندارید ؟
    نظری ندارم چون اطلاع کافی ندارم.
    در این خصوص منتظر نظر اساتید باشید یا از آنها نظر مشورتی بگیرید بصورت پیام خصوصی.

اف تاپیک هم شد مدیران محترم فروم اگر لازم دانستند حذف کنند.
    حمید رضا خاقانی

كاربر فعال ahmad.abaee آواتار ها
    تشکر کرده
    3154

سلام
    حالا که بودجه هست،کار آخر را اول بکنید بصرفه تره
    البته در دراز مدت شاید نیاز به یک بدنه یدکی که میتواند کراپدار باشد را هم قویاً حس کنید و این بند میتونه توجیه خرید یک کراپدار خوب در اول کار و پس از مدتی و کسب تجارب لازم خرید بدنه دوم فول فریم رو بکنه
    مع الوصف تصمیمتون رو بگیرید و برنامه داشته باشید که حتا اگر تصمیم گرفتید کراپدار بخرید بدونید از چه برندی باید خرید کنید و چه لنزهایی باید بخرید
    خرید D800 مستلزم داشتن یک سیستم قوی جهت ویرایش عکسهاش و یه سیستم ذخیره سازی خوب و نامتنهایه
    همونطور هم که خودتون اشاره کردید لنزهای خوبی هم باید تهیه کنید ، 70-24 لنز خوبیه اما با توجه به تله کوتاهی که داره،شاید بعداً احساس کمبود کنید بخصوص در پرتره که اصولاً فوکالهای بالای 85 مناسبش هستن و برای رفع این قضیه دو تا راه دارید ، 70-24 رو در کنار یه 200-70 استفاده کنید که احتمالاً به کمبود بودجه میخورید یا اینکه بجای این دوتا یه 120-24 بگیرید که میتونه لنز همه کاره به حساب بیاد و چنانچه بودجه اجازه داد از لنزهای فیکس نیکون هم یکی بخرید ، حالا میتونه بنا به نیازتون واید ، نرمال یا تله باشه

باقی بقایتان

تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad.abaee نمایش پست ها
    سلام
    حالا که بودجه هست،کار آخر را اول بکنید بصرفه تره
    البته در دراز مدت شاید نیاز به یک بدنه یدکی که میتواند کراپدار باشد را هم قویاً حس کنید و این بند میتونه توجیه خرید یک کراپدار خوب در اول کار و پس از مدتی و کسب تجارب لازم خرید بدنه دوم فول فریم رو بکنه
    مع الوصف تصمیمتون رو بگیرید و برنامه داشته باشید که حتا اگر تصمیم گرفتید کراپدار بخرید بدونید از چه برندی باید خرید کنید و چه لنزهایی باید بخرید
    خرید D800 مستلزم داشتن یک سیستم قوی جهت ویرایش عکسهاش و یه سیستم ذخیره سازی خوب و نامتنهایه
    همونطور هم که خودتون اشاره کردید لنزهای خوبی هم باید تهیه کنید ، 70-24 لنز خوبیه اما با توجه به تله کوتاهی که داره،شاید بعداً احساس کمبود کنید بخصوص در پرتره که اصولاً فوکالهای بالای 85 مناسبش هستن و برای رفع این قضیه دو تا راه دارید ، 70-24 رو در کنار یه 200-70 استفاده کنید که احتمالاً به کمبود بودجه میخورید یا اینکه بجای این دوتا یه 120-24 بگیرید که میتونه لنز همه کاره به حساب بیاد و چنانچه بودجه اجازه داد از لنزهای فیکس نیکون هم یکی بخرید ، حالا میتونه بنا به نیازتون واید ، نرمال یا تله باشه

باقی بقایتان
    ممنون دوست من ، بله بودجه کمی مشکل ایجاد میکنه ، من خودم 550D دارم و خواستم بدونم
    میشه به این بدنه به عنوان یدکی نگاه کرد و اقدام به خرید 5DII و تعدادی لنز فیکس و زوم کنم
    مثل پکیج زیر :
    Canon 5DII + EF 24-105 F/4 L + EF 135 F/2 L + EF 50 F/1.4
    یا بجای 50 مم 85 بگیرم
    یا کلا برم واسه بدنه خودم تعدادی لنز خوب بگیرم و فعلا از فکر ف.ف بیام بیرون