صفحه 579 از 1201 نخستنخست ... 79 479 529 569 575 576 577 578 579 580 581 582 583 589 629 679 1079 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 5,781 تا 5,790 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر جديد Mohsenf آواتار ها
    تشکر کرده
    69

درود خدمت اساتید و کاربران محترم

بنده یه راهنمایی در مورد خرید دوربین های DSLR دارم.

موضوع ها واقعا زیاد هستن و تا حدی تعدادی شون رو مطالعه کردم. اما باز هم فکر میکنم به کمک کسی که قبلا تجربه کرده، دارم.

در ابتدا یه توضیح مختصری از خودم و دانسته هام میدم تا دوستان بهتر بتونن راهنمایی کنن:
    من در حال حاضر یه SX210 دارم. قبلا هم یه دونه AE-1 داشتم که برمیگرده به حدودا 12/13 سال پیش یادمه عکس های خیلی با کیفیت با رعایت کادر و نور کافی ای رو انجام ثبت میکردم. متاسفانه هیچ پشتیبان و مشوقی نداشتم تا اون راه رو ادامه بدم. اما حالا که خودم میتونم یه دوربین حرفه ای تهیه کنم، تصمیم به خرید و ادامه ی عکاسی حرفه ای دارم.

(البته یه گالکسی s4 هم دارم که گاها عکس های نسبتا خوبی میشه گرفت ولی نه حرفه ای. فقط در حد ثبت خاطره ها)

من حدودا بین 2 تا 3 میلیون تومن میخوام هزینه کنم. واسه دوربین و لنز.

پیشنهادی که از طرف دوستی به من شده Canon 60D هست. قیمتی حدود 2100 میلیون تومن با کیت 55-18 دارم و 2900 تومن هم با کیت 135-18....!

علاقه ی من به عکاسی منظره ها و ساختمان و طبیعت و اماکن تاریخی و... هست (مسافرت های خارجی زیاد میرم و میخوام عکی های خوبی ثبت کنم). البته در آینده تصمیم به خرید لنز مایکرو هم دارم. چون توی این ضمیمه هم خیلی علاقه دارم.

حالا میخوام بدونم واسه این منظور، چه دوربینی با چه لنزی تهیه کنم که فعلا واسه شروع کار تا حدی نیازمو برطرف کنه، تا در آینده لنز های دیگه ای هم بتونم تهیه کنم....؟؟؟؟

در ضمن میخوام عکس های نسبتا خوبی رو بتونم توی شب بگیرم. و اضافه کنم زوم زیاد برام مهم نیست. کلا از 1000 تا عکسی که میگیرم شاید 3تاش زوم کرده باشم...!!!!

باز هم تشکر از دوستانی که وقت میذارین و تجربیات تون رو انتقال میدین

كاربر همراه Hossein Arabi آواتار ها
    تشکر کرده
    4287

با توجه به اینکه به عکاسی منظره و ساختمان علاقه مند هستید به لنز واید نیاز بیش تری دارید دو لنزی که نوشته اید واید خوبی ندارند. اگر امکان کمی افزایش بودجه داشته باشید 60 دی به همراه لنز 15-85 تقریبا 4میلیون قیمت دارد که لنزی همه کاره است (هم واید نسبتا خوبی ارائه می دهد و برای پرتره و تصاویر خانوادگی نیز عالی است) 600دی با 15-85 هم ترکیبخوبی است که 3500 قیمت دارد. اگر کاربرد پرتره برای شما اهمیت زیادی ندارد می توانید 600دی به همراه 10-22 تهیه کنید که 3800 قیمت دارد و برای عکاسی از منظره و ساختمان عالی است.
    Mohsenf تشکر می‌کند.
    پرتره‌ها کار مشترک هستند

تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط mosaffadel نمایش پست ها
    با توجه به اینکه به عکاسی منظره و ساختمان علاقه مند هستید لبه لنز واید نیاز بیش تری دارید دولنزی که نوشته اید واید خوبی ندارند. اگر امکان کمی افزایش بودجه داشته باشید 60 دی به همراه لنز 15-85 تقریبا 4میلیون قیمت دارد که هم لنزی همه کاره است (هم واید نسبتا خوبی ارائه می دهد و برای پرتره و تصاویر خانوادگی نیز عالی است. اگر کاربرد پرتره برای شما اهمیت زیادی ندارد می توانید 600دی به همراه 10-22 تهیه کنید که 3800 قیمت دارد و برای عکاسی از منظره و ساختمان عالی است.
    ممنونم از شما دوست عزیز

متاسفانه بیشترین هزینه ای که میتونم بکنم نهایتا 3 تومن هست. حقیقتا در حال حاضر 2 تومن گذاشتم کنار واسه ی این کار. ولی خب بستگی به ارزش چیزی که میخوام بخرم میتونم بیشتر هزینه کنم.

حالا جدا از انتخاب لنز، چه تفاوت عمده ای بین 60 و 600 هست...؟؟؟ واسه ی من کدومش مناسب تره...؟؟؟ یا اینکه کلا مدل دیگه رو تهیه کنم و ....؟؟؟!!!!!

اینطور که متوجه شدم رابطه ی مستقیمی بین بادی ها و لنز ها هست، که این امر کار انتخاب رو خیلی سخت تر میکنه. دلیل وسواسی من بیشتر به اینه که بعید میدونم بتونم در آینده باز ارتقاء بدم. معمولا هم خیلی عادت به خرید و فروش وسایلم ندارم. واسه همین سعی میکنم بهترین گزینه رو در رنج توان مالیم تهیه کنم و مدت ها ازش لذت ببرم.

به نظر من:
    همیشه پول حرف اول رو نمیزنه. یعنی میشه گاهی با هزینه ی متعادل، انتخاب ایده عالی رو داشت. منم الان دقیقا دنبال اون انتخاب مناسب خودم هستم.

تشکر کرده
    4287

برای شناخت تفاوت بادی ها پست 5664 همین تاپیک را مطالعه بفرمایید.
    ولی به صورت کلی سنسور 60دی و 600دی یکی است و کیفیت عکس آنها با هم تفاوتی ندارد. ولی 60دی سرعت عکاسی پیاپی بالاتر، بدنه بزرگ تر و فوکوس بهتری دارد.
    میتونید به این گزینه هم فکر کنید: 600دی + 18-55+ 14mm samyang که مجموعا حدود 3میلیون قیمت داره و با استفاده از لنز سامیانگ میتونید عکاسی منظره و ساختمان ها رو داشته باشید البته باید بگم که واید این لنز نسبتا خوبه. به نظر من اگه بتونید یه مقدار افزایش بودجه بدید 600ذی به همراه 15-85 عالیه.
    Mohsenf تشکر می‌کند.
    پرتره‌ها کار مشترک هستند

تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط mosaffadel نمایش پست ها
    منظورشما از دوربین حرفه ای تر را متوجه نمی شوم
    ببینید جناب سیاح اگر بخواهیم دی اس آل آر های کنون و نیکون را دسته بندی کنیم به دسته بندی زیر می رسیم

سطح 1. Nikon D4 , D3x و Canon 1DX, 1Ds III دوربین های این سطح غیر از فول فریم بودن(البته برخی مدل های قبلی نبودند)، سیستم فوکوس عالی، سرعت عکاسی بالا، نویز کم و... یک ویژگی دیگر هم دارند که در همه ی آن ها مشترک است آدم قیافه شون رو که مبینه می گه : چه دوربین خفنی!!! (بدنه هایی بین 15 تا 20 میلیون تومان)

سطح 2. نیکون D700 و D800 و کنون 5D III , 5D II بدنه های کوچکتری نسبت به سطح 1 دارند (بدون گریپ هستند) معمولا سرعت عکاسی پایین تری نسبت به سطح 1 ارائه می دهند و تا ایی که می دانم رفتار نویزی ضعیف تری نسبت به سطح 1 دارند.(بدنه هایی بین 8تا 9 میلیون تومان)

سطح 3. نیکون D600 و برادر اصلاح نژاد شده اش D610 و کنون 6D فول فریم های سبک تر ارزان تر و با فوکوس ضعیف تر و بدنه های ضعیف تر(بدنه هایی بین 4.5 تا 5.5 میلیون تومان)

سطح 4. نیکون D300 , D300s و کنون 7D (که خیلی ها منتظر رونمایی نسخه جدید آن ها هستند) در حقیقت اینها سطح یک دوربین های APS-C هستند بدنه خوب، فوکوس خوب، سرعت عکاسی خوب و البته عملکرد نویزی ضعیف تر نسبت به فول فریم ها.(اگر نسخه جدیدی بیاید احتمالا بین 4 تا 5 میلیون تومان)

سطح 5. نیکون D7000 , D7100 کنون 60D و 70D با توجه به دو دوربین جدیدی که در این رده معرفی شده اند واقعا به طبقه ارزشمندی تبدیل شده اند توانمندی های 7D , D300 به همراه قابلیت هایی جدید در بدنه هایی ضعیف تر (بدنه ها بین 2.2 تا 3.3 میلیون تومان)

سطح 6. نیکون دی 5100 ، 5200 و 5300 و کنون 600، 650 و 700 دی معمولا سنسوری یکسان با سطح قبل ولی بدنه های ضعیف تر و کوچک تر عمر باتری کم تر سیستم فوکوس ضعیف تر و سرعت عکاسی پایین تری دارند. معمولا سه مدل در هر برند به صورت همزمان در بازار وجود دارند که توصیه من مدل پایینی هر رده است که بیش ترین افت قیمت را داشته البته گاهی تغییرات یک مدل نسبت به مدل قبل خیلی خاص هستند ولی گاهی تفاوتی ندارند مثلا 650 دی و 700 دی کنون عملا یک دوربین هستند.

سطح 7. نیکون دی 3100 و 3200 کنون 1100 دی و 100دی؟؟؟

شما در آینده می خواهید به کدام سطح دوربین تان را ارتقا بدهید اگر برنامه شما در آینده رفتن به مدل های جدید سطح 5 است و در حال حاضر بتوانید حدود چهار میلیون هزینه کنید بی هیچ شکی دی 7100 یا 70دی را انتخاب کنید مطمئن باشید تا مدت ها از عکاسی با آن ها لذت خواهید برد. اگر نه فقط به دنبال کسب تجربه هستید ارزان ترین ترکیب کنون 1100 دی با 18-135 (حدود 2 میلیون) معایب کیفیت پایین صفحه نمایش سرعت عکاسی پیاپی پایین و شاید رزولوشون پایین12، دی 90 با 18-105 (حدود 2400) بدنه بزرگ تر و حرفه ای تر با نمایشگر دوم در بالای دوربین، منظره یاب بهتر و باطری بهتر با سرعت عکاسی 4.5 معایب فیلم برداری 720 و شاید رزولوشون پایین(مزیت دی 5100 نسبت به این دوربین به نظر من فقط نمایشگر چرخان است و فیلم برداری بهتر است ولی بین این دو بنده دی 90 را بیشتر توصیه می کنم) دی 3200 با 18-105 (حدود 2300) رزولوشن بالاتر و فیلم برداری بهتر معایب بدنه کوچک. ترکیب های دیگر هم که با 18-105 گران می شوند و به قیمت دی 7000 نزدیک می شوند که در این صورت باز اولویت با دی 7000 است.
    درباره نویز هم باید عرض کنم که درست است که پردازشگر در میزان نویز تاثیر دارد ولی نه آن قدر که شما بخواهید تا آمدن مدل جدید صبر کنید.
    ممنوم از شما

مطالب بسیار روان و رده بندی ها قابل درک بود.

یه سوال دیگه
    مقدار f لنز 85-15 چه میزان هست....؟؟؟
    (چون من دوست دارم توی بعضی از سوژه های عکسم از فوکاس یا همون فاصله ی کانونی استفاده کنم تا بتونم نقطه ی مورد نظرم رو توی عکس با این تکنیک پر رنگ تر کنم. یعنی به قول اشاره ی بیشتری بشه روی سوژه)

تشکر کرده
    4287

3.5-5.6
    ولی عمق میدان کمی که مد نظر شماست تحت تاثیر چهار عامل 1.فاصله سوژه تا دوربین 2.فاصله کانونی، 3.اندازه سنسور دوربین و 4.عدد اف هست. می بینید که عدد اف یکی از عوامل است. در حال حاضر و با بودجه و سوژه مورد نظر شما این لنز یک انتخاب عالی است، در مورد عمق میدان با کسب تجربه و زمینه مورد استفاده و البته اندازه جیبتان در آینده می توانید انتخاب دقیقی برای لنز دوم داشته باشید.
    Mohsenf تشکر می‌کند.
    پرتره‌ها کار مشترک هستند

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

چرا فقط رو کنون فوکوس کردبن؟ تو نیکون هم گزینه ای مثل d7000 دارین. البته شاید برای عکاسی معماری دلیلی داشته که دوستان این پیشنهاد ندادن.
    در ادامه جا داره دوستان در انتخاب تاپیک دقیق تر باشن
    ممنونم
    پ.ن: اول از همه از خودم شروع میکنم. مدیران محترم فروم در صورت صلاحدید، پستم به تاپیک معروف منتقل کنند.
    Hossein Arabi، Gandolf و Mohsenf تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    69

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    چرا فقط رو کنون فوکوس کردبن؟ تو نیکون هم گزینه ای مثل d7000 دارین. البته شاید برای عکاسی معماری دلیلی داشته که دوستان این پیشنهاد ندادن.
    در ادامه جا داره دوستان در انتخاب تاپیک دقیق تر باشن
    ممنونم
    پ.ن: اول از همه از خودم شروع میکنم. مدیران محترم فروم در صورت صلاحدید، پستم به تاپیک معروف منتقل کنند.
    تشکر از شما جناب کمیلی عزیز

والا بنده تعصب خواصی روی برندی ندارم. هدفم اینه که با بودجه ای که در نظر گرفتم، بهترین انتخاب رو داشته باشم.

در حقیقت
    بنده یکی از گرایش هایی که دارم، عکاسی معماری هست. نیاز من در حد یک لنز متوسط اما نسبتا همه کاره هست. گاها عکاسی پرتره و یا مایکرو هم دوست دارم. بخاطر همین چون نیازم مشترک بود فکر کردم که اینجا بهترین جا واسه ی طرح سوالم هست. در واقع هنوز هدف واحد و متمرکز به یک سوژه رو ندارم.

با تشکر از توجه ی شما و دیگر دوستان عزیز
    amir.komeily تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    148

سلام. نمیدونم این سوال من از نظر تکنیکی درست هست یا نه؟ هدف من از عکاس عکاسی طبیعت هست. چون من عکسهامو پرینت میگیرم. سوالم اینه که آیا کیفیت و رزولوشن عکسهای d7000 در حد آنالوگ قطع 120 (مثلا هاسلبلاد) هست؟

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamb نمایش پست ها
    سلام. نمیدونم این سوال من از نظر تکنیکی درست هست یا نه؟ هدف من از عکاس عکاسی طبیعت هست. چون من عکسهامو پرینت میگیرم. سوالم اینه که آیا کیفیت و رزولوشن عکسهای d7000 در حد آنالوگ قطع 120 (مثلا هاسلبلاد) هست؟
    دوست عزیز اگر فقط سوالتون در مورد رزولوشن و چاپ عکس باشه، باید بفرمایید که عکس ها رو معمولا در چه سایزی چاپ میکنید؟ و با چه dpi ای؟
    حداکثر رزولوشن این دوربین 4928 در 3264 هست که بسته به رزولوشن مورد نیاز میتونید مقایسه کنید (روی کاغذ)
    بصورت حدودی میتونم بگم که تا اندازه 30 در 45 سانتیمتر، کیفیت تصویر چاپ شده کاملا قابل قبول خواهد بود (البته به خیلی موارد بستگی داره که احتمالا خودتون بهتر میدونید)
    behnamb تشکر می‌کند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900