صفحه 613 از 1201 نخستنخست ... 113 513 563 603 609 610 611 612 613 614 615 616 617 623 663 713 1113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 6,121 تا 6,130 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا C@non آواتار ها
    تشکر کرده
    88

نقل قول نوشته اصلی توسط alir. نمایش پست ها
    درود
    محتمل هست که به همچین نتیجه ای برسید
    به دلیل بزرگتر بودن سنسور دوربینهای اس ال ار کنترل عمق میدان توسط عکاس اهمیت داره.
    یک مثال عرض میکنم خدمتتون
    فرض بفرمایید که شما در مسافرت تشریف دارید و مایلید برای عکس یادگاری جلوی یک
    عمارت مشهور ایستاده و عکسی بگیرید ( شب هنگام )
    حال اگر دوربین روی حالت اتوماتیک (بدون فلش) باشه دوربین برای جبران کمبود نور از
    بازترین دیافراگم لنز استفاده خواهد کرد و به دلیل بزرگی سنسور نسبت به دوربین های کامپکت در نتیجه عمق میدان کمتر
    باعث بلور (تار شدن) پس زمینه گردد در این صورت عکس یادگاری شما که مایل بودید عمارت فرضی هم
    به صورت بک گراند در عکس واضح باشد مورد پسند واقع نخواهد شد.
    و شاید عکس یک دوربین کامپکت حتی به فرض کیفیت نویزی بدتر به دلیل اینکه بک گراند واضح تری دارد
    از نظر شما با کیفیت تر به نظر بیاید.

ولی در حالت کلی همانطور که دوستان ذکر کردند کیفیت دوربینهای اس ال ار از همتایان کامپکت به مراتب
    بالاتر هستش و البته حجم و وزن بسیار بیشتر!
    اساتید ، بنده بدتر گیج شدم ، شما بیشتر در حالت کلی حساب کنین ، مثلا در روز که نور آفتاب هست و در طبیعت و محیط های دیدنی !!
    و اینکه ما چند مدل تنظیمات داریم ، مثلا اگز ما از پیچ تنظیم مود استفاده کنیم ، منظورم همون حالت های مختلف هست ، بازم باید کارای دیگه ای مثل تنظیم ایزو و دریچه دیافراگم و .. هم انجام بدیم یا این تنظیمات جزئی در جای دیگری هست؟!!

كاربر همراه alir. آواتار ها
    تشکر کرده
    627

نقل قول نوشته اصلی توسط C@non نمایش پست ها
    اساتید ، بنده بدتر گیج شدم ، شما بیشتر در حالت کلی حساب کنین ، مثلا در روز که نور آفتاب هست و در طبیعت و محیط های دیدنی !!
    و اینکه ما چند مدل تنظیمات داریم ، مثلا اگز ما از پیچ تنظیم مود استفاده کنیم ، منظورم همون حالت های مختلف هست ، بازم باید کارای دیگه ای مثل تنظیم ایزو و دریچه دیافراگم و .. هم انجام بدیم یا این تنظیمات جزئی در جای دیگری هست؟!!
    اینها تنظیمات جزئی نیستن و کنترل دوربین با سه مورد سرعت شاتر دیافراگم و ایزو صورت میگیره حال از این موضوع بگذریم...

در مورد دوربین ظاهرا شما تصمیم گرفته اید پس همان کاری را بکنید که دلتان میخواهد و احساس رضایت میکنید.

ولی اگر من جای شما بودم g15 یا g16 رو برای خودم انتخاب میکردم
    مزیت این این بدنهها در اینه که در اینده اگر خواستید و علاقمند بودید میتوانید به صورت کامل دستی کنترل کنید

تشکر کرده
    88

نقل قول نوشته اصلی توسط Kane نمایش پست ها
    حتی در حالت اتو هم فاکتورهایی مثل نویز و دینامیک رنج در d5100 بهتر هستند ٬ و با ادیت میشه به نتیجه خیلی بهتری هم رسید٬ در مقایسه با دوربینی مثل g15 که سنسور نسبتا کوچکی دارد ٬ تفاوت کیفیت قابل توجه هست. البته کامپکتی مثل g1 به دلیل سنسور نسبتا بزرگ٬ کیفیت عکس خیلی خوبی دارد.

هدفم از مطرح کردن اندازه و وزن این بود که قبل از خرید تمام جوانب رو در نظر بگیرید .

جواب سوال شما مثبت هست .
    فقط پیشنهاد می کنم که در نهایت هر انتخابی کردید٬ ادیت رو دست کم نگیرید چون واقعا در کیفیت عکسهاتون تاثیر گذار خواهد بود.
    خب متاسفانه من نه وقت ادیت کردن رو دارم و نه حوصلشو و نه علاقه شو و چون بلدم نیستم ، به سمتش نمیرم.
    ابته من فقط میخوام عکس های خوبی باهاش تو مسافرت و تفریح بگیرم و نمیخوام که تو جشنواره شرکت کنم.

پس به نظرتون حتی اگه رو حالت اتو هم بذارم ( 5100) عکس خوبی میگیره ؟؟؟؟؟؟

البته مسلما با گذشت زمان و کار کرئن عملی با دوربین ، خب حتما یک چیزایی دستم میاد که میشه امید وار شد؟!! درست میگم؟!

كاربر همراه Kane آواتار ها
    تشکر کرده
    3887

خب متاسفانه من نه وقت ادیت کردن رو دارم و نه حوصلشو و نه علاقه شو و چون بلدم نیستم ، به سمتش نمیرم.
    ابته من فقط میخوام عکس های خوبی باهاش تو مسافرت و تفریح بگیرم و نمیخوام که تو جشنواره شرکت کنم.
    البته مسلما با گذشت زمان و کار کرئن عملی با دوربین ، خب حتما یک چیزایی دستم میاد که میشه امید وار شد؟!! درست میگم؟!
    ادیت بخش جدایی ناپذیری از عکاسی دیجیتال هست اصلا نیازی نیست وقت زیادی بگذارید یا حتی مهارت خیلی زیادی در ادیت داشته باشید٬ حتی با صرف ۱ دقیقه در camera raw یا لایتروم میشه عکستون رو خیلی بهبود بدید ٬ با کمی تنظیم کانتراست و رنگ و نور ٬ ریکاوری نقاط روشن و تاریک و ... که جمعا شاید یک دقیقه هم طول نکشه عکستون خیلی جلوه پیدا خواهد پس حتما برای ادیت وقت بگذارید .

عموما dslr برای شخصی که می خواهد کنترل بیشتری روی عکسهاش داشته باشه توصیه میشه ٬ ولی خب وجود سنسور بزرگ برای همه مزیت محسوب میشه ٬ d5100 هم دوربین خیلی خوبی هست و جواب پس داده و خیلی از دوستان و اساتید هم در همین سایت دارن ازش استفاده می کنند ٬ پس در خوبی اون شکی نیست در حالت اتو هم خوب عکس میگیره ولی توجه داشته باشید که عکس رو عکاس میگیره یعنی اصولی مثل کادر بندی و ادیت بسیار در نتیجه نهایی تاثیر گذارند.

به نظر میرسه واقعا قصدتون خرید dslr هست و به کامپکت رضایت نمی دید پس به نظر من برید بگیرید ٬ خیلی سخت نگیرید٬ اگر علاقه داشته باشید و تمرین و مطالعه کنید خیلی زود همه چیز دوربین دستتون میاد .

موفق باشید
    C@non و کوروش تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

سلام دوست عزیز
    ببینید هر جور بخواین حساب کنین،چه در حالت اتو و چه در حالت دستی کیفیت این دوربین(دی 5100)اصلا قابل قیاس با دوربین های کامپکت نیستش
    ن تنها این دی اس ال آر،بلکه همه ی دی اس ال آر ها کیفیت خیلی بهتری نسبت به کامپکت ها دارن
    نتایج عکسهای شما به قدری با کیفیت هستن که شما به خودی خود سراغ یادگیری ادیت و ویرایش عکس میرین و با ادیت های خوب کیفیت عکسهاتونو دوچندان میکنین
    از نظر من اگر شما بودجشو دارین بدون شک برین دی اس ال آر بخرین و نگران یادگیری نباشین چون به خودی خود یاد میگیرین و قلقش دستتون میاد

موفق و پایدار باشید
    C@non و SHOK53 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    88

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ببینید هر جور بخواین حساب کنین،چه در حالت اتو و چه در حالت دستی کیفیت این دوربین(دی 5100)اصلا قابل قیاس با دوربین های کامپکت نیستش
    ن تنها این دی اس ال آر،بلکه همه ی دی اس ال آر ها کیفیت خیلی بهتری نسبت به کامپکت ها دارن
    نتایج عکسهای شما به قدری با کیفیت هستن که شما به خودی خود سراغ یادگیری ادیت و ویرایش عکس میرین و با ادیت های خوب کیفیت عکسهاتونو دوچندان میکنین
    از نظر من اگر شما بودجشو دارین بدون شک برین دی اس ال آر بخرین و نگران یادگیری نباشین چون به خودی خود یاد میگیرین و قلقش دستتون میاد

موفق و پایدار باشید

ممنون از راهنماییتون ، من خدمم دیگه به این نتیجه رسیدم که ارزش نداره یک میلیون به کمپکت بدی ، بلکه یکم بیشتر پول میذاری و مثلا 5100 میخری که به قول شما اصلا قابل قیاس نیست.

بازم از همتون ممنون

راستی اگه سفارشی ، نکته ای ، چیزی هست که باید بدونم قبل خرید یه DSLR بهم بگین ممنون میشم منظورم از گارانتی هست ( که همه ایده آل رو توصیه میکنن و اینکه آیا راه تشخیص باتری اصلی هست یانه ؟؟( که شنیدم جدیدا نیکون اگه باتری اصلی نباش ی، کار نمیکنه!! )) ...
    آخه احتمالا اگه خدا بخواد هفته بعد میام تهران بخرم.

راستی کسی خبر نداره نیکنون هم مثل سامسونگ و ال جی و سونی و ..... جشنواره یا تخفیف ویژه به مناسبت عید داره یا نه؟؟!
    البته یه جا دیدم که فقط برا مدل ِ7100 بود :|

بازم متشکر از راهنماییتون

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojtaba.T نمایش پست ها
    سلام

بابت توضیحاتتون ممنو آقای چگینی.

فقط یه سوال: کالیبره کردن دوربین بعد از چند هزار شات توصیه میشه؟ قاعدۀ کلی اون چیه؟

با تشکر
    فکر نمی کنم قاعده ای داشته باشد، هرگاه متوجه شدید نورسنجی یا وایت بالانس یا سیستم فوکوس دوربین دقیق نیست باید برای کالیبره کردن اقدام کنید، هرچند توصیه می شود اگر تعداد شات های سالیانه تان زیاد است سالی یک بار دوربین را برای سرویس کلی به تعمیرگاه ببرید.
    ویرایش توسط Dariush Chegini : Saturday 15 February 2014 در ساعت 20:47
    SHOK53 و Mojtaba.T تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

ممنون از راهنماییتون ، من خدمم دیگه به این نتیجه رسیدم که ارزش نداره یک میلیون به کمپکت بدی ، بلکه یکم بیشتر پول میذاری و مثلا 5100 میخری که به قول شما اصلا قابل قیاس نیست.

بازم از همتون ممنون

راستی اگه سفارشی ، نکته ای ، چیزی هست که باید بدونم قبل خرید یه DSLR بهم بگین ممنون میشم منظورم از گارانتی هست ( که همه ایده آل رو توصیه میکنن و اینکه آیا راه تشخیص باتری اصلی هست یانه ؟؟( که شنیدم جدیدا نیکون اگه باتری اصلی نباش ی، کار نمیکنه!! )) ...
    آخه احتمالا اگه خدا بخواد هفته بعد میام تهران بخرم.

راستی کسی خبر نداره نیکنون هم مثل سامسونگ و ال جی و سونی و ..... جشنواره یا تخفیف ویژه به مناسبت عید داره یا نه؟؟!
    البته یه جا دیدم که فقط برا مدل ِ7100 بود :|

بازم متشکر از راهنماییتون
    سفارشات ضروری هنگام خرید دی اس ال آر اینها میتونه باشه:
    رم مناسب و سرعت بالا مثل رم های کلاس 10
    سه پایه محکم و جنس خوب (خیلی تو عکسهاتون تاثیر میزاره)
    کیف مناسب برای دوربینتون
    در صورت توانایی خرید میتونین یه فیلتر هم بخرین که اکثرا یا UV میخرن یا پلاریزه (البته جنس های خوبش قیمت های بالایی دارن.)
    بنظر من شما از خود فروشنده تضمین بگیرین و بگین که در فاکتور قید کنه که باتری اصلی هستش و اگر غیر اصلی بود براتون عوض کنه. (خودم اینکارو کردم)
    نیکون هم مثل سایر کمپانی ها فروش عیدانه داره اما فقط بعضی از دوربینهاش که فک کنم امسال دی 610 و دی 7100 از این قاعده مستثنا نیستن و در لیست فروش عیدانه قرار دارن. (بیشتر برای دوربینهای گرون قیمت فروش عیدانه میزارن)

موفق و پایدار باشید

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

سلام دوست عزيز
    من تعجب مي كنم شما كه قصد خريد نخستين DSLR رو داريد اينقدر روي عكسبرداري در حالت Auto با DSLR تاكيد و راجع به اون پرس و جو مي كنيد. همونطور كه خودتون مستحضريد براي استفاده از حداكثر پتانسيل يه DSLR بايستي خودتون آستينتون رو بالا بزنيد و كمتر به مود Auto فكر كنيد.
    در خصوص سوالتون در مورد تفاوت خروجي يه DSLR در مود Auto با يه كامپكت، اين نكته هم مهمه كه چه DSLR اي با چه كامپكتي؟ اخيرا با معرفي كامپكت هاي سطح پيشرفته اي كه قيمتشون هم دست كمي از يه DSLR سطح مبتدي نداره، مسلما تفاوت خروجي اين دو رده، مخصوصا اگر از DSLR در حالت Auto استفاده بشه (البته با استفاده از لنزهاي كيت)، كمرنگ تر شده است. مطالعه تاپيك زير رو توصيه مي كنم:

SLR ارزان قیمت یا کامپکت گران قیمت؟
    ویرایش توسط Ali M.Rezaei : Sunday 16 February 2014 در ساعت 08:16
    Mojtaba.T تشکر می‌کند.

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

راستی اگه سفارشی ، نکته ای ، چیزی هست که باید بدونم قبل خرید یه DSLR بهم بگین ممنون میشم
    به چه نكاتي هنگام خريد توجه كنيم ؟

پست شماره 4 تاپيك فوق رو حتما مطالعه بفرمائيد.
    Mojtaba.T تشکر می‌کند.