صفحه 719 از 1201 نخستنخست ... 219 619 669 709 715 716 717 718 719 720 721 722 723 729 769 819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 7,181 تا 7,190 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    220

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_zallaghi نمایش پست ها
    دوست عزیز مجبور نیستی دوربینو رو حتماً با لنزی که روبروش نوشتی خریداری کنی. هر بادی با هر لنزی قابل خریداری هست. اجباری در خرید یک بادی با یک لنز خاص وجود نداره
    در مورد بادی که بی تردید D7000 رو بردار. برای لنز هم به جیب و به ژانری که میخواهید عکاسی رو شروع کنی نگاه کن. هر دو لنزی که نام بردی زاویه واید یکسانی دارن اما 140mm زاویه تله بزرگتری داره...
    قیمت هر دو اینها میشه 2900 واسه همین با کیت حساب کردم چون این قیمت واسم امکان پذیره
    msh2200، 47amir، saman-r و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط Shoterisland نمایش پست ها
    قیمت هر دو اینها میشه 2900 واسه همین با کیت حساب کردم چون این قیمت واسم امکان پذیره
    امان از بودجه محدود !!
    ببین دوست عزیز، برای عکاسی بادی مهم هست اما مهم تر از اون لنزه. شما شاید یک بادی که تهیه کنی سال ها باهاش باشی ولی با اولین بودجه ای که دستت بیاد میری لنز میخری
    پس شما یه بادی خوب بردار که چند سالی برات کار کنه. مابقی بودجه رو هم صرف خرید یه لنز خوب و کار راه بنداز کن تا ایشالله دستت باز شه و بتونی لنزهای مناسب کارت رو خریداری کنی.
    برای خرید لنز هم حتما حتما مشاوره بگیر. بدون که چه لنزی برای چه ژانری هست. خرید لنز از خرید دوربین دقت و تحقیق بیشتری میطلبه.
    موفق باشی
    saman-r و tahers96i تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر همراه 47amir آواتار ها
    تشکر کرده
    2280

پیش فرض ختم کلام

این جور که من دنبال کردم داستان شما رو فکر میکنم یه خورده گیجم شده باشی.
    ببین این اختلافات بین دورینایی که فقط چند 100 هزار تومن اختلاف قیمت دارند زیاد به چشم نمیاد خودتو اذیت نکن
    زیاد فرقی نمیکنه 5300 یا 5200 یا 7000 بگیری همشون یه کار میکنن.
    همون طور که جناب چگینی فرمودند سراغ xxxxD کنون و D3xxx نیکون نرو. (البته بازم من معتقدم که برای یک آدم تازه کار فرق چندانی با رده های بالاتر ندارند)
    .
    ولی 3 تا چیز خیلی مهمه
    1-d7000 افت قیمت کاملشو توی این 4 سال بعد از معرفیش داشته ، و اگه بخوای بعدا بفروشیش کمتر ضرر میکنی.
    2-d5300 فیلتر Anti Aliasing نداره از این رو یه هوا (یعنی اگر دقت نکنی متوجه نمیشی) شارپنس و کیفیت عکس ها از d7000 بهتره.
    3-پول اضافه واسه 18-140 نده همون 18-105 کافیه برات.
    msh2200، SHOK53، saman-r و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امیر دانش
    http://www.amirdanesh.com

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

ممنون دوست عزیز ولی این یک تصمیم قدیمی بود اگر پست اخر منو دیده باشید در حال حاضر شک من بین این دو هستش که نمیتونم یکی رو انتخاب کنم
    D5300+18-140mm
    D7000+18-105 vr
    دوست عزیز بنده پیشنهاد میکنم یک بادی d7000 تهیه بفرمایید و سر فرصت با تحقیق نسبت به خرید لنز اقدام کنید.هرچند که اگر حقیر بجای شما بودم پول قرض کرده و بادی رو به همراه لنز نازنین 85-16 خریداری میکردم و از عکاسی لذت می بردم.
    ata_m3، saman-r، tahers96i و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    دوست عزیز بنده پیشنهاد میکنم یک بادی d7000 تهیه بفرمایید و سر فرصت با تحقیق نسبت به خرید لنز اقدام کنید.هرچند که اگر حقیر بجای شما بودم پول قرض کرده و بادی رو به همراه لنز نازنین 85-16 خریداری میکردم و از عکاسی لذت می بردم.
    درود
    دوباره برگشتیم جای اول!
    منظورتون اینه که لنز فعلا برای دوربین نخرند؟!
    اگر منظور جنابعالی این باشه که کلا رده!
    اگر منظورتون خرید لنز پایین تره باز هم صفحات قبل در موردش صحبت کردیم!
    در مجموع اگر کمبود بودجه دارند قرض کردن و خرید لنز و دوربین پیشنهاد خوبیه! و بنظرم بهتره بگیم لنز و دوربین را با هم تهیه کنند! چون ظاهرا مشکلی در هزینه تا این مقدار نداشتند!
    ولی 3 تا چیز خیلی مهمه
    1-d7000 افت قیمت کاملشو توی این 4 سال بعد از معرفیش داشته ، و اگه بخوای بعدا بفروشیش کمتر ضرر میکنی.
    2-d5300 فیلتر Anti Aliasing نداره از این رو یه هوا (یعنی اگر دقت نکنی متوجه نمیشی) شارپنس و کیفیت عکس ها از d7000 بهتره.
    3-پول اضافه واسه 18-140 نده همون 18-105 کافیه برات.
    جناب دانش درست می فرمایند!
    به نظر من هم با توجه به افت کامل قیمت D7000 در حال حاضر بهترین زمان برای خریدشه ولی با این نگاه که این دوربین محصول 4 سال گذشته است! البته اگر برای شما مهم نباشه چون برای بنده شخصا اهمیتی نداره! (من خودم هم همین کار را کردم)
    هنگام فروش هم کمترین ضرر را متحمل خواهید شد!
    اما اگر براتون جدیدتر بودن مهمه خوب به فکر D5200 یا D5300 باشید (البته اگر بودجه اجازه بده!)
    در خصوص لنز هم حق با ایشان هست! همان 105-18 هم خوش فروش تره و هم نیازتون را تامین خواهد کرد!
    ارادتمند
    ata_m3، 47amir، saman-r و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر همراه
    تشکر کرده
    294

ممنون دوست عزیز ولی این یک تصمیم قدیمی بود اگر پست اخر منو دیده باشید در حال حاضر شک من بین این دو هستش که نمیتونم یکی رو انتخاب کنم
    D5300+18-140mm
    D7000+18-105 vr
    هر دو دوربین های خوبی هستن
    هر کدوم رو که بردارید پشیمون نمیشید.
    اقای عطا خودشون دی 7000 دارند
    میتونید نقاط ضعف و قوتش رو نسبت به 5300 بپرسید.

ولی من فکر میکنم دی 7000 الان قدیمی باشد.

بعضی از دوستان صرفا نظراتشون رو میدن. ولی بعضی دیگه از دوربین ها استفاده کردند و نظرشون بر اساس تجربه کار با اون دوربین هست. سعی کنید از کسانی بپرسید که خودشون از دوربین ها استفاده کردند و صزفا از روی مشخصات روی کاغذ نظر نمیدن.

به هر حال نظر من دی 5200 با لنز 105-18 بود که اگر بودجه شما رو داشتم اینها رو برای خودم برمیداشتم.
    منتها تصمیم قطعی با شماست.

ولی اگه بخوام یک نکته رو برادرانه به شما بگم اینه که
    زیاد واسه تفاوت های اندک خودتون رو گیج نکنید.
    همه اینها تقریبا یکی هستند.
    بعضی ها در مواردی قوی تر هستند و در مواردی ضعیف تر.

اما در کل این دوربین های هم رده همه واسه شما یک کار رو میکنند و هیچ کدام نسبت به دیگری انقلابی نیستند.

پیشنهاد دیگری هم به شما دارم

اقای msh2200 و اقای ata_m3 کسانی هستند که صادقانه ایرادات و نقاط قوت رو بهتون ارائه میدن.
    به حرف این دو دوست گوش کنید پشیمان نمیشید.

دوستان دیگری هم هستند ولی این دو دوست بیشتر در جریان گفتگوها هستند و دانش بالایی دارند
    ویرایش توسط saman-r : Sunday 19 October 2014 در ساعت 10:40
    msh2200، ata_m3، 47amir و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    220

بسیار ممنونم از تمامی دوستان که وقت گذاشتن منو راهنمایی کردن
    دوستان من فکر میکنم با توجه به نیازهام D7000 بیشتر بدردم میخوره . فقط اون عزیزانی که میگن یکم قدیمیه مگه چه تاثیر منفی میتونه بزاره ؟
    در مورد environmentally sealed چقدر تاثیر داره یعنی تا چه اندازه ! چون این موردش خیلی واسم مهمه

كاربر فعال Ali M.Rezaei آواتار ها
    تشکر کرده
    1254

دوستان من فکر میکنم با توجه به نیازهام D7000 بیشتر بدردم میخوره . فقط اون عزیزانی که میگن یکم قدیمیه مگه چه تاثیر منفی میتونه بزاره ؟
    در مورد environmentally sealed چقدر تاثیر داره یعنی تا چه اندازه ! چون این موردش خیلی واسم مهمه
    هيچ تاثير منفي اي نميذاره. دوربينهاي قديمي زيادي داريم كه همين الان هم فروش بالايي دارن. D7000 ،7D ،60D، D5200 و امثالهم بادي هايي هستند كه با اينكه مدت نسبتا زيادي از معرفيشون ميگذره هنوز هم بادي هاي خوبي هستند.
    D7000 هم سيلينگ خوب و قابل قبولي داره.
    msh2200، ata_m3، Dariush Chegini و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

ابتدا روشن کنم که نیت بنده از پست قبل این بود که حتی اگر شده مقداری مقروض شوید d7000 را بهمراه 85-16 تهیه بفرمایید.
    دلیل جهت d7000:ویزور منشوری با کیفیت با پوشش 100 در صد،باطری با عمر طولانی،موتور فوکوس بدنه،سرعت شاتر 1/8000 که البته برای همه کاربردی نیست،بدنه درز بندی شده و مقاوم در برابر رطوبت و گرد و غبار،سیلینگ عالی،مونیتور دوم که بسیار کاربردیست،افت قیمت معقول و امکانات حرفه ای تر.ضمن اینکه حقیر تجربه 2 سال کار با این بدنه را در کنار یکعدد d5200 دارم و اختلاف فاحشی بجز همان ال سی دی چرخان نمی بینم.ضمن اینکه بدنه 7000 بسیار قرصتر و گیرا تر است.
    اما در خصوص لنز:بنده شخصا این رنج را در سیستم نیکون بسیار میپسندم:16-11 توکینا یا 16-8 سیگما+85-16+200-70 با روزنه 2.8 و در انتها 400-200 جهت حیات وحش بعلاوه یکعدد 50 روزنه 1.8d و 85 روزنه 1.4 که رنج کاملی را تشکیل میدهد و البته با کیفیت.حال بعضی از رنجها به کار عده ای می آید بعضی هم خیر.ولی در هر صورت برای کسی که در اغلب ژانر ها کار میکند رنج مناسب و با کیفیتی است.درخصوص آن 85-16 هم اگر مدتی عکاسی کنید و مثلا با 105-18 یا 140-18 مقایسه بفرمایید تصدیق میکنید که بهترین گزینه کیفیتی در مجموعه لنزهای DX زوم نیکون می باشد.البته بر کسی پوشیده نیست که رنج های بالا را باید ظرف مدت سالیان تامین نمود.در هر صورت رنج کامل و با ارزشیست از منظر حقیر.
    SHOK53، ata_m3، kiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    903

قدیمی!دوست عزیز به این چیزا نباید زیاد اهمیت داد.
    در موردenvironmentally sealed باید خدمتتون عرض کنم که d7000یکی از بهترینها تو این مورده شک نکنین.
    ata_m3، Dariush Chegini، peacekeeper و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.