صفحه 867 از 1201 نخستنخست ... 367 767 817 857 863 864 865 866 867 868 869 870 871 877 917 967 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,661 تا 8,670 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

نقل قول نوشته اصلی توسط pyan نمایش پست ها
    راستش تنها مشکل من با 70D داینامیک رنجش هست در مقایسه با نیکون
    و با توجه به اینکه نزدیک ۲سال از عمرش میگذره،میترسم 80D با داینامیک رنج بهتری جایگزینش بشه
    البته چیزی معلوم نیست،صرفا یه حدسه
    امکانات 70D و تواناییهاش هم اصلا چیزی کم نداره
    یا بهتر بگم نقطه ضعف خاصی نداره
    مثل مشکل بافر که مثلا تو D7100 بود
    یکم اون داینامیک رنج قلقلک میده منو
    البته در عمل نمیدونم تفاوتش اصلا محسوس هست یا نه؟؟
    ولی تو عکسهایی که مقایسه کردن با نیکون این اختلاف به چشم میاد
    شما هنوز نگفتید میخواهید از دوربین در چه شرایطی استفاده کنید؟ به عنوان مثال در عکاسی با نور کنترل شده (عکاسی آتلیه یا محصولات) این مسئله اهمیتی ندارد. یا برعکس در عکسهای با نور کم یا سوژه های ضدنور اهمیت دارد. از طرف دیگر دوربین 70 دی با داشتن دو سنسور، سرعت اتوفوکوس فوق العاده ای دارد که نیکون فعلا باید خوابش را ببیند (عکاسی حیات وحش و ورزشی)...
    پس لطفا اول فیلد کاریتان را مشخص کنید.
    pyan، MEHRDAD.D و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا pyan آواتار ها
    تشکر کرده
    24

بنده بیشتر به عکاسی Lancscape و عکاسی تو شب علاقه دارم همچنین پورتره
    عکاسی هم تخصصی (آتلیه و...) نیست و بیشتر بصورت سرگرمی و علاقه‌مندی هستش
    فوکوس 70D برای من یه نعمت محسوب میشه و چیزی نیست که به سادگی ازش بگذرم!
    از طرفی شارپنس بیشتر عکسهای نیکون هم وسوسه کننده هست بخصوص در لنداسکیپ

یه سوالی هم دارم...چندین جا دیدم راجب رابط کاربری نیکون گفته بودن خیلی تخصصی و پیچیده هستش و بیشتر واسه افراد حرفه‌ای کاربرد داره...خواسم بدونم این به این معنی هستش که کانن رابط کاربریش و تنظیماتش ساده سازی شده و کاربر حرفه‌ای تر تنظیمات کمتری در اختیارش قرار میگیره یا همون امکانات و تنظیمات رو هم هم کانن داره فقط شکل نمایش و استفاده ازش راحتتر هستش

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

یه سوالی هم دارم...چندین جا دیدم راجب رابط کاربری نیکون گفته بودن خیلی تخصصی و پیچیده هستش و بیشتر واسه افراد حرفه‌ای کاربرد داره...خواسم بدونم این به این معنی هستش که کانن رابط کاربریش و تنظیماتش ساده سازی شده و کاربر حرفه‌ای تر تنظیمات کمتری در اختیارش قرار میگیره یا همون امکانات و تنظیمات رو هم هم کانن داره فقط شکل نمایش و استفاده ازش راحتتر هستش
    سلام
    شارپنس دوربین های نیکون بیشتر از کانن نیست. داینامیک رنج بهتری دارند. ضمناً شارپنس بسیار به لنز بستگی دارد.
    از نظر تنظیمات، دوربین های کانن (خصوصاً 70D) تمام تنظیمات لازم را دارند فقط شکل رابط کاربری آن با دوربین های نیکون فرق دارد
    SHOK53، sam32، MEHRDAD.D و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه rasoul2014 آواتار ها
    تشکر کرده
    436

رابط کاربری نیکون با کنون متفاوت است، نه پیچیده تر. در واقع بنده که کنون دارم یکبار که منوهای نیکون رو دیدم به نظرم کاربر پسند تر اومد و قشنگ تر.

اگه درست یادم مونده باشه، 7200 فیلتر anti-aliasing نداره و در نتیجه باید شارپنس عکسهاش کمی بالاتر باشه.
    از اونجا که سبک عکاسی شما نیازمند فوکوس سریع نیست، اگه لنز خاصی از کنون مدنظرتون نیست، گزینه نیکون به نظرم برای شما مناسب تر خواهد بود...
    MohammadRanjbar تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    سلام
    شارپنس دوربین های نیکون بیشتر از کانن نیست. داینامیک رنج بهتری دارند. ضمناً شارپنس بسیار به لنز بستگی دارد.
    از نظر تنظیمات، دوربین های کانن (خصوصاً 70D) تمام تنظیمات لازم را دارند فقط شکل رابط کاربری آن با دوربین های نیکون فرق دارد
    در تکمیل فرمایش جناب چگینی عرض شود که بدنه های نیکون عمدتا ثبت دیتیل بهتری در قیاس با همتایان کنونی دارند ولی بحث شارپنس همانطور که استاد هم اشاره کردند بیشتر وابسته به لنز است.
    ضمنا من هم بسیار راجع به یوزر فرندلی تر بودن نیکون شنیده ام ولی راستش را بخواهید روزی که یکی از دوستان تازه 7100 خریده برای تغییر حالت اتوفوکوس به مشکل خورد و بعد متوجه شدیم که چه فرآیند پیچیده ای دارد! بسیار خوشحال شدم که با کنون عکاسی میکنم

كاربر همراه davood آواتار ها
    تشکر کرده
    2943

سلام

من با یدونه Canon G1x عکاسی رو شروع کردم که منوهاش فکر میکنم خیلی شباهت داره به منوهای سری Canon XXXd
    و بعدش Nikon D5300 رو گرفتم و با منوهاش خیلی راحت کار کردم
    پیچیدگی خاصی نسبت به کنون ندیدم
    با یه کتاب راهنما جالا یا انگلیسی یا فارسی فکر نمیکنم چیزی باشه که نتونید باهاش کنار بیاید
    معماری نرم افزاری دوربینها خیلی شبیه به همه و اگه با حس و حال اینجور محیطها آشنا باشید خیلی زود دستتون راه میفته
    M.Kazemi تشکر می‌کند.

كاربر آشنا sam32 آواتار ها
    تشکر کرده
    203

دوست عزیز برای اطلاع خودم میپرسم منظورتون از سختی تغییر حالت اتوفکوس چیه؟ چون تا جایی که من میئونم یک سوییچ سمت چپ لنز منوال و اتوفکوس رو تعیین میکنه و یک دکمه هم در همون سوییچ وجود داره که با نگهداشتنش و چرخاندن گردونه های جلو و عقب به تمام حالت های اتو فکوس دسترسی دارید
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    در تکمیل فرمایش جناب چگینی عرض شود که بدنه های نیکون عمدتا ثبت دیتیل بهتری در قیاس با همتایان کنونی دارند ولی بحث شارپنس همانطور که استاد هم اشاره کردند بیشتر وابسته به لنز است.
    ضمنا من هم بسیار راجع به یوزر فرندلی تر بودن نیکون شنیده ام ولی راستش را بخواهید روزی که یکی از دوستان تازه 7100 خریده برای تغییر حالت اتوفوکوس به مشکل خورد و بعد متوجه شدیم که چه فرآیند پیچیده ای دارد! بسیار خوشحال شدم که با کنون عکاسی میکنم
    M.Kazemi، ata_m3 و Behzad43 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    754

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Kazemi نمایش پست ها
    در چنین موارد دشواری مطالعه دفترچه راهنما توصیه میشود تا از مشقت نجات پیدا کنید
    M.Kazemi تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام دوستان
    من الان تقریبا یه سالی میشه در مورد خرید دوربین DSLR دارم تحقیق میکنم که چه دوربینی بخرم که تا حدی نسبت به قیمتش بتونه نیازهامو واسه یه مدت زمان حداقل یکی دو سال برطرف کنه
    توی این مدت که تحقیق میکردم بودجه م یکی از تعیین کننده های اصلی انتخابم بود
    واسه من عکاسی خیلی بیشتر از فیلمبرداری مهمتره پس با توجه به تحقیقاتی که کردم، بهتره دوربینی که میگیرم از برند نیکون باشه
    عکاسی پرتره،لنداسکیپ،ماکرو و البته تله(زوم بسیار بالای اپتیکال) موارد استفاده ی من هستن
    البته جدا از اینکه این نوع ژانرهای عکاسی بیشتر به لنز بستگی دارن تا خودِ بادیِ دوربین میخواستم یه دوربین بخرم که تا حدی با همون لنز کیتش بتونه این نیازهامو برطرف کنه
    نتیجه ای که بهش رسیدم دوربین Nikon D5300 با لنز کیت 18-140 هست که احساس میکنم تو رنج قیمت خودش فراتر از حد انتظار ظاهر شده
    حالا میخوام نظر شما حرفه ای ها و کارکشته ها رو هم بدونم
    آیا دوربینی بهتر از این تو اون رنج قیمت سراغ دارین؟ مزایا و معایب اون دوربین چی هست؟
    ممنون ♥

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2083

نقل قول نوشته اصلی توسط sam32 نمایش پست ها
    دوست عزیز برای اطلاع خودم میپرسم منظورتون از سختی تغییر حالت اتوفکوس چیه؟ چون تا جایی که من میئونم یک سوییچ سمت چپ لنز منوال و اتوفکوس رو تعیین میکنه و یک دکمه هم در همون سوییچ وجود داره که با نگهداشتنش و چرخاندن گردونه های جلو و عقب به تمام حالت های اتو فکوس دسترسی دارید
    ببخشید منظورم تغییر حالت اتو فوکوس بود (تکی- پیوسته) که در کنون با فشار یک دکمه و چرخاندن غربیلک صورت میگیره ولی ظاهرا در نیکون کمی پیچیده تر است (راستش را بخواهید الان نمیدونم ترتیبش چی بود اما میدونم که دکمه جلوی بدنه سمت چپ لنز رو هم باید دخیل میکرد) البته این صرفا یک مثال بود و همون طور که گفتم از خیلی از دوستان که تجربه کار با هر دو برند را دارند شنیده ام که نیکون منوهای بهتری دارد. اما به طور کلی این مورد سلیقه ای است