صفحه 367 از 1201 نخستنخست ... 267 317 357 363 364 365 366 367 368 369 370 371 377 417 467 867 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 3,661 تا 3,670 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    149

نقل قول نوشته اصلی توسط Dariush Chegini نمایش پست ها
    در خصوص قابلیت 650D در فوکوس ممتد در فیلمبرداری (که بسیار مفید هم هست) به نظر می رسد در صورتی عملاً می توانید از این قابلیت استفاده کنید که لنزهای سری STM را خریداری کنید وگرنه با لنز 18-55 که فوکوس کندی دارد روی قابلیت فوکوس ممتد نمی توان حساب کرد. بعید می دانم لنز 18-135 STM وقتی به بازار بیاید قیمتی زیر 1100000 تومان داشته باشد.
    این حرف هم بسیار منطقی بود ممنون از وقتتون ولی آدم تصویر زیر رو میبینه جگرش کباب میشه ;)
    9446db2f-4760-415a-8fc5-a85b4615535c.jpg
    morteza khademy تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

خب مثل اینکه من کمی از قیمتها عقب افتادم! آخرین قیمتی که از بدنه 60دی داشتم 1.400 بود که الان میبینم شده 1.780 !!!
    با 1.900 که برای 650 دی با 55-18 اعلام شده با کسر قیمت 55-18 تقریبا هم قیمت میشن.
    morteza khademy و hamid_hakaki تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر همراه rainman1061 آواتار ها
    تشکر کرده
    808

دوستان توجه کنندبه مطلبی که از سایتهای دیگر آورده شده :

فراخوان گسترده کانن برای رفع مشکل 650D - این مشکل که همون سفید شدن بدنه بهمراه تولید مواد آلرژی زا و شیمیایی از بدنه این دوربین هست که در اثر برخورد با پوست مشکل جدی برای شخص بوجود میاره و در 600D هم وجود داشت اما خیلی کم بود و کانن در موردش سکوت کرده بود - اما این بار ظاهرا تعداد دوربین هایی که این مشکل رو داشتند خیلی زیاد شده و سرو صدای زیادی هم کرده .
    و اگر در ایران قابل تعویض نباشه...
    علامت تعجب هم نمیذارم که دعوا نشه
    yaghoobi، jebrahim، lamagra و 8 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon 6D
    100mm f/2.8L IS USM Macro
    16-35mm f/4L
    50f/1.4

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

برطبق مقایسه سایت dp اینجا

برعکس نظر دوستان امتیاز 650دی در هندلینگ بیشتره(با وجود بدنه بزرگتر 60دی) و 60دی در فیلمبرداری(با وجود فوکوس ممتد 650دی)

تو پست قبلی هم خدمتتون عرض کردم که به خاطر اختلاف در سال ساخت هست که امکانات 650 دی به 60دی رسیده و بعضا ازش پیشی گرفته و در آپدیت 60دی این اختلاف بیشتر میشه.

اما برای انتخاب در حال حاضر برای کاربری عمومی و نه حرفه ای به نظر من 650دی بهتره به شرطی که کمی ارزونتر بشه(چون تازه وارد بازار شده قیمتش بالا هست و کم کم پایین تر میاد)
    انتخاب امری سلیقه ای هست و قرار نیست همه یک چیز با یک رنگ رو بخرن اگر اینطور بود که به راحتی میشد توصیه کرد.مثلا ممکنه همین یه lcd بالا که باعث مصرف کمتر باطری میشه برای یک نفر تعیین کننده باشه ویا صفحه لمسی(یادم هست قبلا این بحث بر سر lcd چرخان در دوربین هم بود که به نظر بعضی از دوستان لازم و بعضی بی استفاده بود)
    البته کار کردن با صفحه لمسی به نظر من بهتره و میشه با یک باطری یدک یا حتی گریپ عمر کم باطری رو جبران کرد.
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    برطبق مقایسه سایت dp اینجا

برعکس نظر دوستان امتیاز 650دی در هندلینگ بیشتره(با وجود بدنه بزرگتر 60دی) و 60دی در فیلمبرداری(با وجود فوکوس ممتد 650دی)

تو پست قبلی هم خدمتتون عرض کردم که به خاطر اختلاف در سال ساخت هست که امکانات 650 دی به 60دی رسیده و بعضا ازش پیشی گرفته و در آپدیت 60دی این اختلاف بیشتر میشه.

اما برای انتخاب در حال حاضر برای کاربری عمومی و نه حرفه ای به نظر من 650دی بهتره به شرطی که کمی ارزونتر بشه(چون تازه وارد بازار شده قیمتش بالا هست و کم کم پایین تر میاد)
    انتخاب امری سلیقه ای هست و قرار نیست همه یک چیز با یک رنگ رو بخرن اگر اینطور بود که به راحتی میشد توصیه کرد.مثلا ممکنه همین یه lcd بالا که باعث مصرف کمتر باطری میشه برای یک نفر تعیین کننده باشه ویا صفحه لمسی(یادم هست قبلا این بحث بر سر lcd چرخان در دوربین هم بود که به نظر بعضی از دوستان لازم و بعضی بی استفاده بود)
    البته کار کردن با صفحه لمسی به نظر من بهتره و میشه با یک باطری یدک یا حتی گریپ عمر کم باطری رو جبران کرد.
    دوست عزیز امتیاز بیشتر برای هندلینگ وقتی از دو رده مختلف هستن اصلا معنای هندلینگ بهتر نیست
    یک دوربین کامپکت هم امتیاز هندلینگ بالا میتونه داشته باشه ایا معناش اینه که هندلینگش از یک slr بهتره ؟ مسلما نه

با توجه به طراحی و اندازه بدنه شما باید در هر رده دوربینا رو با هم مقایسه کنی با این اعداد و ارقام و دو دوربین که ماهیتا بدنه های متفاوتی دارن اصلا نمیشه با این اعداد مقایسه بشن
    600 دی رو میشه با 650 دی و با 550 دی مقایسه کرد به این صورت

در مورد موضوع باتری هم بله میشه با باتری یدک و گریپ جبرانش کرد اما به چه قیمتی ؟
    1 - هزینه 2باتری اضافه چون عمر باتری 60 دی 2.5 برابر باتری 650 دی هست
    2 - وزن و جاگیری دو باتری اضافه

آیا کسی حاضره هزینه اضافه بده و وسایل اضافی حمل کنه ؟ شاید !
    morteza khademy تشکر می‌کند.

كاربر فعال ehsan+ آواتار ها
    تشکر کرده
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط iman kh نمایش پست ها
    دوست عزیز امتیاز بیشتر برای هندلینگ وقتی از دو رده مختلف هستن اصلا معنای هندلینگ بهتر نیست
    یک دوربین کامپکت هم امتیاز هندلینگ بالا میتونه داشته باشه ایا معناش اینه که هندلینگش از یک slr بهتره ؟ مسلما نه

با توجه به طراحی و اندازه بدنه شما باید در هر رده دوربینا رو با هم مقایسه کنی با این اعداد و ارقام و دو دوربین که ماهیتا بدنه های متفاوتی دارن اصلا نمیشه با این اعداد مقایسه بشن
    600 دی رو میشه با 650 دی و با 550 دی مقایسه کرد به این صورت

در مورد موضوع باتری هم بله میشه با باتری یدک و گریپ جبرانش کرد اما به چه قیمتی ؟
    1 - هزینه 2باتری اضافه چون عمر باتری 60 دی 2.5 برابر باتری 650 دی هست
    2 - وزن و جاگیری دو باتری اضافه

آیا کسی حاضره هزینه اضافه بده و وسایل اضافی حمل کنه ؟ شاید !
    البته احتیاج به حمل 2 باطری اضافه نیست و من هم گفتم برای کاربری غیر حرفه ای اگه احتیاج به باطری اضافه شد.
    من که کامپکتی ندیدم که امتیاز هندلینگش به این دوربین رسیده باشه ممنون میشم نام ببرید؟
    فکر نکنم متخصصین سایت dp بیان به هر دوربین تو کلاس خودش نمره بدن و حتی اگه اینطوری باشه باز هم امتیاز بالای این دوربین در کلاس خودش موید راحتی استفاده از اون هست .
    در مملکتی که امضا حتما باید خط خطی باشه و یا اشکال هندسی داشته باشه و نمیشه اسم و فامیلت رو با دست خط خودت به عنوان امضا بنویسی ،نمی دونم چه امضایی بذارم پس انگشت میزنم

كاربر فعال iman kh آواتار ها
    تشکر کرده
    747

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan+ نمایش پست ها
    البته احتیاج به حمل 2 باطری اضافه نیست و من هم گفتم برای کاربری غیر حرفه ای اگه احتیاج به باطری اضافه شد.
    من که کامپکتی ندیدم که امتیاز هندلینگش به این دوربین رسیده باشه ممنون میشم نام ببرید؟
    فکر نکنم متخصصین سایت dp بیان به هر دوربین تو کلاس خودش نمره بدن و حتی اگه اینطوری باشه باز هم امتیاز بالای این دوربین در کلاس خودش موید راحتی استفاده از اون هست .
    شما که معیارتون سایت dp هست باید بهتر با این شایت اشنا باشین
    این جمله زیر همه review های سایت dp دیده میشه تا معیار امتیاز دهی مشخص باشه

Scoring is relative only to the other cameras in the same category. Click here to find out more.

اتفاقا دقیقا امتیاز ها رو در همون کلاس خودش میدن وگر نه یک کامپکت باید همه امتیازاش پایین باشه

مثلا هندلینگ fuji x10 یا بیشتر هست یا مساوی آیا معناش اینه که خوشدست تر از 650 دی هست ؟ مسلما خیر

کسی که 650 دی رو انتخاب میکنه قطعا فیلمبرداری براش مهم هست و لازمه فیلمبرداری استفاده زیاد از screen هست که شدیدا مصرف باتری رو افزایش میده و اونجاست که باتری ضعیف 650 دی تبدیل میشه به یک دردسر چون همیشه هم تعویض باتری راحت نیست
    هم هزینه اضافی / هم حمل وسیله اضافی / و هم زمان تعویض باعث میشه تا مجبور نشه کسی سراغش نره
    morteza khademy، کوروش و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Dariush Chegini آواتار ها
    تشکر کرده
    20782

سلام
    برای بررسی هندلینگ دو دوربین، خواندن Review ها جوابگو نیست. بایستی به فروشگاه رفته و هر دو دوربین را در دست بگیرید، از درون ویزور نگاه کنید، دکمه ها را فشار دهید و ...و هر کدام به نظرتان خوشدست تر و راحت تر بود، هندلینگش برای شما بهتر است.
    برای من به شخصه ابعاد و اندازه 600D کوچک و ناکافی بود و با 60D احساس راحتی می کردم. البته من دست های بزرگی دارم ولی ممکن است برای کسی با دست ها و انگشتهای کوچکتر 600D راحت تر باشد.
    jebrahim، lamagra و iman kh تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Maximeeder آواتار ها
    تشکر کرده
    11

پیش فرض راهنمایی برای خرید دوربین مناسب

سلام و خسته نباشید؛
    کارشناسان و اساتید محترم،لطفا در صورت امکان من رو در انتخاب و خرید دوربین کمک کنید.با توجه به تغییرات عمده بازار و همینطور نوسان شدید نرخ ارز کمی در انتخاب محدود و دلسرد شده ام.
    شغل من تهیه برنامه های تلویزیونی است و ترجیح می دهم به جای آوردن عکاس و اجاره دوربین این مجموعه را به تجهیزات اضافه کنم.
    موارد عمده استفاده ما علاوه بر پشت صحنه و فیکس فریمهایی برای تکمیل کار تدوین،عکاسی مستند و شهری است.علاقه شخصی به پرتره و طبیعت هم اضافه بفرمایید.
    آنچه که بسیار اهمیت دارد این است که من تا مدتی میخواهم با این دوربین سر کنم و تعویض زودهنگام برای من مقدور نخواهد بود.بنابراین شعار انگلیسیها یادمان نرود...
    ترجیح من فول فریم است اما گویا مدل خوبی مثل D700 دیگر در بازار نیست.علت تمایل به فول فریم چیزی به جز امکان استفاده از لنزهای عالی این رده آن هم در رنج حقیقی آنها نیست.راستش با آنکه به خوبی تفاوت عملکرد کراپ و فول را می دانم،اگر از من بپرسند که کدام برای چه کاری مناسب است جواب دقیقی ندارم.
    در مطالعه سایت و مطابق آنچه که دستگیرم شده باید بگویم من در حال حاضر تجهیزاتی از هیچ یک از دو برند محبوب کنن و نیکون ندارم و در انتخاب آزادم.
    مبلغ کمی را برای اسن کار انتظار ندارم اما خوب پولم به D3 هم نمی رسد.
    حالا فعلا می توان قید سه پایه و خرت و پرت را زد...
    اما یکی از مهمترین فاکتورها:
    آقایان و خانمها،من زیاد فرصت ندارم چون تا 6 ماه دیگر بچه من دنیا می آید و اگر تا آن موقع من دوربین و علم کاربرد و دانش عکاسی را به حد کمال نرسانم خانمم من را به سوی پروردگار می فرستد.
    متشکرم!
    pavpar تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

دوست عزیز بودجه ای که برای این موارد میتونید اختصاص بدید چقدر هست؟
    morteza khademy و Dariush Chegini تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی