صفحه 872 از 1201 نخستنخست ... 372 772 822 862 868 869 870 871 872 873 874 875 876 882 922 972 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 8,711 تا 8,720 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه Ali_Nouri آواتار ها
    تشکر کرده
    1274

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    این چند نظر آخر خوندش واسم جالبه.خوب خاصیت فروم هم همین گفتگوی آزاده دیگه.بگذریم.چند مورد رو یاداور میشم.بسیاری از دوستان که عمدتا هم مثل بنده تازه وارد هستن و قدمشون روی چشم،بسیار روی مواردی مانند شارپنس و نویز و سال ساخت و سنسور و .... حساسیت نشون میدن بدون اینکه مشخص باشه ژانر هدف این دوستان چیه؟قراره از چه لنزی برای چه مقصوردی استفاده کنند و امکاناتی مانند جی پی اس دقیقا به چه کارشون میاد؟مثلا بنده مختصات یو تی ام محل عکس رو داشته باشم که در نهایت چی کارش کنم؟خیلی مهمه؟ غیر از بعضی کارهای خاص تخصصی که بنا بر شرایطی که شاید استثنایی باشه.هیچوقت دتکتور دوربینتون بهتر از یه دستگاه جی پی اس دقت نخواهد داشت.بگذریم که الان اغلب گوشی های هوشمند جی پی اس دارن و ازین بابت هزینه اضافی می پردازید.حالا وای فای یه چیزی.در مورد تاریخ معرفی و تولید هم nikon d3sسال 2009 معرفی شده لابد به پای 5500 نمی رسه.. دوستان سعی کنید این هزینه ای که با خون دل به دست میاد که گاهی باید حقوق 2 یا 3 ماه رو بدیم پای یه وسیله ، فدای مشخصات روی کاغذ نکنید.با خرید بدنه یک یا دو مدل بالاتر عکاس بهتری و یا شاید اصلا عکاس.. نخواهیم شد.
    نقل قول نوشته اصلی توسط kabirimasih نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    دوربین نیکون 3300 که من قبلا به اون اشاره کردم سال ساختش 2014 است اون مدلهایی که از سری 3000 نیکون تاریخ ساخت پایینتری داره 3000 و 3100 و 3200 هست
    ضمنا به نظر من بدنه اهمیتش شاید 30 درصد کل عکاسی باشه لنز متناسب مهمتره 40 درصد اهمیت داره و 30 درصد مابقی نورسنجی است این هم لینک مقایسه مشخصات فنی 3300 با 5300 هست

مقایسه کالا :: Nikon D5300 kit 18-55 VR II با Nikon D3300 Kit 18-55 VR II
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    دوست عزیز، اگه بحث نقد عکس میبود، میشد با این مدل نصیحت کنار اومد. ولی ایشون میخوان سه تومن هزینه کنن! "تا مدل جدیدتر هست هیچ وقت سراغ قدیمی تر نرید"؟
    لطفا دلایل خودتون بفرمایید حداقل الان دلیل خریدشون بدونن. شاید دلایل احتمالی اشتباه خودتون هم توسط دوستان گرفته شه.
    اگه راهنماییتون برای همه صرفا همیشه خرید بدنه جدیده و نگاهی به هدف عکاسی، مدت زمان عکاسی و شاخه عکاسی طرف مقابل ندارین، به نظرم کاملا اشتباه میکنین.

در مورد خرید و راهنمایی خرج کردن دوستان، وسواس بیشتری به خرج بدیم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Shoterisland نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی
    جسارتا یه نصیحت کنم تا مدل جدیدتر هست هیچ وقت به سراغ قدیمی نرید ! پیشنهاد من به شما 7200 +50 MM بعدا دلیلشو متوجه خواهید شد
    موفق باشد .
    نقل قول نوشته اصلی توسط kabirimasih نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    به نظر من بهترین گزینه برای شما 5300 است من خودم هم زیاد تحقیق کردم و دوربینهای زیادی را از نزدیک دیده ام 5300 از همه نظر دوربین بهتری است تنها سرعت شاتر 7100 زیادتر است ولی امکانات 5300 بروزتر و جدیدتر است مثل وای فای و جی پی اس در ضمن قیمت مناسبی هم دارد با همان لنز کیت 18-140 کاملا حرفه ای است و اگر لنز 50 می لیمتری 1.8 هم اضافه کنید برای پرتوره چیزی از دوربینهای حرفه ای گران قیمت کم نداره
    البته من خودم هم چون امکانات جانبی 5300 برایم زیاد اهمیتی ندارد فکرم روی 3300 متمرکز شده که قیمت کمتری دارد و فقط امکانات جانبی کمتری دارد
    نقل قول نوشته اصلی توسط rasoul2014 نمایش پست ها
    ببینید اگه خیال داشته باشید مدتها بدنه رو حفظ کنید، بدنه 7000 همین الانش هم قدیمیه و زیاد ایده خوبی نیست گرفتنش. من باشم 5300 رو میگیرم یا نهایت همون 7100 رو میگیرم. البته یادتون باشه شما محکوم نیستید همین الان لنز 50 رو بگیرید. میتونید فعلا بدنه و لنز کیت رو بگیرید و چندماه بعد خواستید لنز 50 رو اضافه کنید؛ چون حالا حالا ها میخواید این بدنه رو نگه دارید و واقعا بعد حس بدی پیدا می کنید که یه بدنه جدیدتر و بهتر نگرفتید.

با تشکر از دوستان عزیز

والا هدف من از عکاسی بیشتر عکاسی طبیعت و در مرحله بعد پرتره. فکر نکنم تو عکاسی طبیعت از ایزوی بالاتر از 800 استفاده بشه.

پس S noora عزیز شما میفرمایید همین D7000 بگیرم.؟؟؟
    از همین دیجی*کالا هم باید بگیرم که اینجاها اصلا نمیدونن دوربین چیه تا بیان بفروشنش

بازم ممنون از همه دوستان که در گفتگو شرکت کردند
    علی نوری
    ویرایش عکس آزاد است.
    Sony-H20 & D7100+18-140mm
    nouri.aminus3.com

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

بنده تاکیدی به اینکه صرفا 7000 بگیرید ندارم.ولیکن عرض کردم این بدنه الان هم جزو بدنه های نیمه حرفه ای و کاملا قابل قبول بحساب میاد با افت قیمت کاملا معقول و عالی بطوریکه با یک لنز کیت 105-18 حدود 2500 در میاد.یعنی بدنه کارامد در کنار نسبت هزینه به نتیجه مناسب.خوب میتونید بیشتر هزینه کنید؟ابزار با مشخصات فنی بالاتر قطعا در عکاسی شما تاثیر خواهد گذاشت؟ابزار فعلی کفاف نیاز شما رو نمیده؟برای اولین تجربه و بنا بر ژانر عکاسی مد نظرتون به مشخصات فنی خاصی نیاز دارید؟اگر پاسخ بله هست نتایج بسیاری رو میشه در نظر گرفت.ولی اطمینان داشته باشید که همین 7000 در نیکون و 60d در کنون هم جوابگوی عکاسی طبیعت و پرتره خواهند بود.در گیر آپدیتهای ماه به ماه برندها نشید که اینها خیلیش اهداف تجاری داره.البته بجز آندسته آپدیتهایی که دنبال رفع نقص هستند مثل 610 نیکون.بهترین و ماندگارترین سرمایه گذاری اینه که با شناخت دقیق نیازها و آشنایی کافی با ابزاری که در اختیار دارید و ژانر هدف،لنزهای با کیفیت و در خور احتیاجتون رو تامین کنید.و فقط به دنبال تکمیل فواصل کانونی نباشید.در همین فروم دوستی هستند که با شناخت نیازشون و تهیه یک لنز 35-19 و یک 50 ثبتهای بسیار زیبایی انچام میدن.در گیر مشخصات روی کاغذ،اختلافات برندی،سال تولید و ...نشید.نیاز رو بشناسید،اگر پیش اومد بدنه رو از نزدیک لمس کنید،از کاربرانی که تجهیزات مورد نظر شما رو دارند سوالاتتون رو بپرسید و بدون نگرانی خرید کنید.
    Ali_Nouri، SHOK53، ata_m3 و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    بنده تاکیدی به اینکه صرفا 7000 بگیرید ندارم.ولیکن عرض کردم این بدنه الان هم جزو بدنه های نیمه حرفه ای و کاملا قابل قبول بحساب میاد با افت قیمت کاملا معقول و عالی بطوریکه با یک لنز کیت 105-18 حدود 2500 در میاد.یعنی بدنه کارامد در کنار نسبت هزینه به نتیجه مناسب.خوب میتونید بیشتر هزینه کنید؟ابزار با مشخصات فنی بالاتر قطعا در عکاسی شما تاثیر خواهد گذاشت؟ابزار فعلی کفاف نیاز شما رو نمیده؟برای اولین تجربه و بنا بر ژانر عکاسی مد نظرتون به مشخصات فنی خاصی نیاز دارید؟اگر پاسخ بله هست نتایج بسیاری رو میشه در نظر گرفت.ولی اطمینان داشته باشید که همین 7000 در نیکون و 60d در کنون هم جوابگوی عکاسی طبیعت و پرتره خواهند بود.در گیر آپدیتهای ماه به ماه برندها نشید که اینها خیلیش اهداف تجاری داره.البته بجز آندسته آپدیتهایی که دنبال رفع نقص هستند مثل 610 نیکون.بهترین و ماندگارترین سرمایه گذاری اینه که با شناخت دقیق نیازها و آشنایی کافی با ابزاری که در اختیار دارید و ژانر هدف،لنزهای با کیفیت و در خور احتیاجتون رو تامین کنید.و فقط به دنبال تکمیل فواصل کانونی نباشید.در همین فروم دوستی هستند که با شناخت نیازشون و تهیه یک لنز 35-19 و یک 50 ثبتهای بسیار زیبایی انچام میدن.در گیر مشخصات روی کاغذ،اختلافات برندی،سال تولید و ...نشید.نیاز رو بشناسید،اگر پیش اومد بدنه رو از نزدیک لمس کنید،از کاربرانی که تجهیزات مورد نظر شما رو دارند سوالاتتون رو بپرسید و بدون نگرانی خرید کنید.
    نظر جناب دُرّی عزیز کاملاً مورد تایید حقیر نیز هست. دیروز با دوستی صحبت می کردم، ایشون هم کمابیش شرایط شما رو دارن.
    بنظر بنده بیش از 30 الی 40 % بودجه تان رو صرف خرید بادی نکنید. لنز و سه پایه و مموری خوب و فیلتر و ... گاهاً از قلم می افتند که همیشه هم هزینه شان از دوربین بیشتر نباشه، کمتر هم نیست.
    برای شما 7000 و 7100 گزینه هایی عالی هستند.
    Ali_Nouri، SHOK53، ata_m3 و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

كاربر آشنا alireza_3d آواتار ها
    تشکر کرده
    59

سلام و عرض ادب
    امروز به درخواست یکی از آشنایان گشتن برای انتخاب یه SLR رو شروع کردم. اطلاعاتم در این زمینه خیلی قدیمیه اما با هدف انتخاب دوربین برای یه آماتور شروع به تحقیق کردم.
    با این دید که، عمده افرادی که SLR رو برای مصارف خانوادگی تهیه میکنند، پا رو از مود Auto فراتر نمیزارن و از دوربین توقع معجزه دارن. و مشاهده شده که در خیلی از موارد هزینه های گزافی رو هم متحمل میشن بدون اینکه درک درستی از انتخابشون داشته باشن.

با این حال توجهم رو روی بیشترین استفاده‌ی یوزر معطوف کردم و با توجه به اینکه تاثیرگذار ترین قسمت تجربه‌ی عکاسی با اس‌ال‌آر ها ثبت dof های کم عمق و بوکه های جذابه خواستم که تجهیزات پیشنهادی این مورد رو به راحتی براورده کنه.

نتیجه بدنه ی D5500 نیکون به همراه لنز NIKKOR 50mm f/1.4G بود
    صفحه ی تاچ اسکرین دوربین به تنهایی مزیت خیلی بزرگی برای کاربر تازه‌کار به حساب میاد به طوری نتونستم ازش چشم پوشی کنم. و لنز نامبرده هم معرف حضور دوستان هست.

ابهاماتی طی این انتخاب به وجود اومد مثلا اینکه آیا الزامی به خریداری کیت 18-55 به همراه بدنه هست؟
    و آیا این لنز 50mm روی ضریب کراپ 1.5 میتونه همزمان نیازهای عکاسی منظره و پرتره رو پوشش بده؟ میخوام بدونم چقدر میشه روش به عنوان یه لنز همه کاره حساب کرد؟

به نظر شما بهترین انتخاب برای این بودجه چیه؟

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_3d نمایش پست ها
    سلام و عرض ادب
    امروز به درخواست یکی از آشنایان گشتن برای انتخاب یه SLR رو شروع کردم. اطلاعاتم در این زمینه خیلی قدیمیه اما با هدف انتخاب دوربین برای یه آماتور شروع به تحقیق کردم.
    با این دید که، عمده افرادی که SLR رو برای مصارف خانوادگی تهیه میکنند، پا رو از مود Auto فراتر نمیزارن و از دوربین توقع معجزه دارن. و مشاهده شده که در خیلی از موارد هزینه های گزافی رو هم متحمل میشن بدون اینکه درک درستی از انتخابشون داشته باشن.

با این حال توجهم رو روی بیشترین استفاده‌ی یوزر معطوف کردم و با توجه به اینکه تاثیرگذار ترین قسمت تجربه‌ی عکاسی با اس‌ال‌آر ها ثبت dof های کم عمق و بوکه های جذابه خواستم که تجهیزات پیشنهادی این مورد رو به راحتی براورده کنه.

نتیجه بدنه ی D5500 نیکون به همراه لنز NIKKOR 50mm f/1.4G بود
    صفحه ی تاچ اسکرین دوربین به تنهایی مزیت خیلی بزرگی برای کاربر تازه‌کار به حساب میاد به طوری نتونستم ازش چشم پوشی کنم. و لنز نامبرده هم معرف حضور دوستان هست.

ابهاماتی طی این انتخاب به وجود اومد مثلا اینکه آیا الزامی به خریداری کیت 18-55 به همراه بدنه هست؟
    و آیا این لنز 50mm روی ضریب کراپ 1.5 میتونه همزمان نیازهای عکاسی منظره و پرتره رو پوشش بده؟ میخوام بدونم چقدر میشه روش به عنوان یه لنز همه کاره حساب کرد؟

به نظر شما بهترین انتخاب برای این بودجه چیه؟
    درود،

دوست عزیز شخصا مزیتی در صفحه تاچ اسکرین برای یک یوزر تازه کار نمیبینم و هنوز هم گکه هنوزه بیشتر عکاسان دنیا ترجیح میدند تا با صفحه تاچ کار نکنند.

با توجه به اینکه ایشون تازه کار هستند بنده دوربین نیکون D3300 رو پیشنهاد میکنم که به راحتی نیازهای ایشون رو پوشش خواهد داد. به جای هزینه برای دوربین یک رده بالاتر با امکاناتی که شاید کمتر به کار ایشون بیاد، این هزینه رو برای لنز اختصاص بدید.

وجود یه لنز همه کاره برای ایشون از واجباته به همین منظور، لنز 105-18 نیکون یا اگه علاقه به تله بیشتری هم دارند، لنز 140-18 نیکون رو پیشنهاد میکنم.

برای لنز فیکس و بهره مندی از اپرچر باز و بوکه های زیبا به جای لنز پیشنهادی شما، 50mm f/1.8 G رو پیشنهاد میکنم که در دیافراگمهای باز شارپتر از لنز 1.4 هست، با خطاهای اپتیکی کمتر و با همان شارپنس و کارایی و البته نصف قیمت.

لنز 50 رو می تونند به عنوان لنز پرتره روی بدنه کراپ استفاده کنند و برای عکاسی خیابانی و روزمره هم تا حدودی جوابگو هست ولی بهترین لنز برای عکاسی روزمره و منظره و خیابانی 140-18 یا 105-18 نیکون هست.
    alireza_3d، SHOK53، amir.komeily و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

[QUOTE=hassan1393;415028]سلام دوستان دوربين نيكون p900 چگونه دوربيني هست؟ ايا براي عكاسي خبري مناسب است؟ در كل دوربين هاي با زوم بالا و كامپكت مناسب عكاسي خبري هستند؟ اگر نيست چه دوربين و لنزي با هزينه اي تا 3 ميليون پيشنهاد مي ديد؟

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

[QUOTE=hassan1393;415475]
    نقل قول نوشته اصلی توسط hassan1393 نمایش پست ها
    سلام دوستان دوربين نيكون p900 چگونه دوربيني هست؟ ايا براي عكاسي خبري مناسب است؟ در كل دوربين هاي با زوم بالا و كامپكت مناسب عكاسي خبري هستند؟ اگر نيست چه دوربين و لنزي با هزينه اي تا 3 ميليون پيشنهاد مي ديد؟
    با سلام،

دوست عزیز دوربینهای کامپکت و بریج برای عکاسی خبری مناسب نیستند. چون اولا سنسور کوچیک دارند و در محیطهای سربسته با چالشهای جدی روبرو خواهید شد، ثانیا اکثریت قریب به اتفاق دوربینهای سوپر زوم کامپکت کیفیت مناسبی ندارند. بهترین دوربینها برای عکاسی خبری DSLR ها هستند که هم از تنوع لنزهای مختلفی بهره میبرن هم سرعت عمل بالایی دارند و هم سنسور بزرگتر.

با بودجه شما میشه به سری D5XXX نیکون با لنز 140-18 فکر کرد. به عنوان مثال دوربین D5300 با لنز 140-18.
    SHOK53، khorkhe و davood تشکر می‌کنند.

كاربر همراه naghli آواتار ها
    تشکر کرده
    668

[QUOTE=hassan1393;415475]
    سلام دوستان دوربين نيكون p900 چگونه دوربيني هست؟ ايا براي عكاسي خبري مناسب است؟ در كل دوربين هاي با زوم بالا و كامپكت مناسب عكاسي خبري هستند؟ اگر نيست چه دوربين و لنزي با هزينه اي تا 3 ميليون پيشنهاد مي ديد؟
    قطعا DSLR بگیر.به نظر من 700D کنون با لنز 18-135 ویک لنز 50م م و یه فلاش ارزان قیمت مثل SUNPACK بخری بهتره.یا در برند نیکون D5300 با لنز 18-140 و ....
    khorkhe تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    2

برای کار خبری D5200 با لنز 18-55 مناسب است؟
    کار خبر معمولی
    بودجه 1.5 هست اگر پیشنهاد دیگری دارید هم بفرمایید مدل های بریج یا dslr

و اینکه اگر dslr بگیرم نیاز به فیلتر هست؟(کار فیلتر دقیقا چیه)
    ویرایش توسط salmanzadehali : Friday 31 July 2015 در ساعت 17:24

كاربر فعال aliii آواتار ها
    تشکر کرده
    253

[QUOTE=naghli;415498]

قطعا DSLR بگیر.به نظر من 700D کنون با لنز 18-135 ویک لنز 50م م و یه فلاش ارزان قیمت مثل SUNPACK بخری بهتره.یا در برند نیکون D5300 با لنز 18-140 و ....
    این فلاش سان پک بدرد عکاسی خبری و..... نمیخورد فلاش روی خود دوربین کارایی بسیار دقیقتری دارد در تاپیک مربوط به سان پک توضیح دادم.
    SHOK53 و davood تشکر می‌کنند.