صفحه 1014 از 1201 نخستنخست ... 14 514 914 964 1004 1010 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1024 1064 1114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 10,131 تا 10,140 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط Rax نمایش پست ها
    دلیل اینکه تاکید کردم AF-P VR اینه که مطمئن باشید پک جدید خریداری میکنید و درگیر نو یا دست دوم بودن کالا نشید! در ضمن afp-vr به نظر من بخاطر داشتن ماکرو 1:2.5 ارزش پول اضافی که میپردازید رو داره! و اخرین نکته من همین الان چک کردم تابلو ترین فروشگاه انلاین نزدیک 1840 با بیمه موجود داشت این پک رو پس مطمئن باشید موجوده!
    درود
    مرسی از شما و همه ی دوستان که کمک میکنند
    ولی لنز ۱۸-۵۵ رو من چک کردم همین مدل که شما فرمودید ولی حالت ماکرو 1:3.5 هست نمیدونم یعنی لنز دیگه ای هم با این مشخصات هست یا کلا همشون همین ۱:۳.۵ هستند
    ممنون میشم اگه این یک موردم راهنمایی کنید امروز دارم میرم برای خرید ممنون از لطف و عنایت همه دوستان به این حقیر

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط majidw980 نمایش پست ها
    درود
    مرسی از شما و همه ی دوستان که کمک میکنند
    ولی لنز ۱۸-۵۵ رو من چک کردم همین مدل که شما فرمودید ولی حالت ماکرو 1:3.5 هست نمیدونم یعنی لنز دیگه ای هم با این مشخصات هست یا کلا همشون همین ۱:۳.۵ هستند
    ممنون میشم اگه این یک موردم راهنمایی کنید امروز دارم میرم برای خرید ممنون از لطف و عنایت همه دوستان به این حقیر
    میشه لطف بفرمایید یه لینک بدید که ذکر کرده باشد ماکرو 3.5؟ شما 0.38x رو با 1:3.5 احتمالا اشتباه گرفتید! 0.38 تقریبا معادل 1:2.6 هستش!
    majidw980 تشکر می‌کند.

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط E.K.Studio نمایش پست ها
    درود!
    عزیزی از عزیزان با بودجه سه میلیون قصد تهیه بادی کراپدار نیکون دارند. من براش جستجو کردم و با در نظر گرفتن لوازم جانبی دو گزینه زیر رو یافتم:
    D7000 + 18-105 + 50 f/1.8D و سه پایه و یک عدد فیلتر
    D5300 + 18-140 +50 f/1.8G و دیگر هیچ!

حالا بنظر شما کدوم مجموعه معقول تره؟ با توجه به اینکه اصلا قصد فیلمبرداری هم نداریم.
    به اعتقاد بنده تهیه پایین ترین رده از سری 7xxx ارزنده تر خرید سایر کراپهای نیکونه.چندی پیش با یک عدد 3300 متعلق به یکی از دوستان عکاسی میکردم و و اقعا از همه چیزش کلافه شدم.از کیفیت پایین ال سی دی گرفته تا فقدان نمایشگر دوم و دردسر نداشتن غربیلک جلویی و پردازنده کند و بدنه کوچیک و نه چندان با کیفیت.شاید برای برخی مهم نباشد ولی وقتی قراره بطور جدی با یک ابزار سر و کله بزنید و مدت زیادی رو باهاش بگذرونید اونوقت بعضی از همین موارد به ظاهر کوچک پررنگ میشه.حالا باز سری 5xxx قابل تحمل تره.ولی در هر صورت همون D7000 تولید 2010 در رده نیمه حرفه ای هنوز یک سرو گردن بالاتره.خصوصا اینکه با داشتن موتور فوکوس داخلی دست شما رو در استفاده از لنزهای قدیمی تر که بعضا ارزشمند هم هستند باز میزاره.لنزهایی مثل Nikon AF 50mm f/1.4D و Nikon AF 50mm f/1.8D و Nikon AF Micro 200mm f/4D IF-ED و Nikon AF Fisheye 16mm f/2.8D و Nikon 35mm F/2 AF D و Nikon AF NIKKOR 28mm f/2.8D و Nikon AF NIKKOR 20mm f/2.8D Lens و Nikon 135mm f/2 D و Nikon AF 85mm f/1.4D IF و ...که بعضا نمونه ای در سریG نداشته و در صورت در دسترس بودن ارزانتر از سری G هستند.در کل پیشنهاد حقیر گزینه اول هست.
    Ali_Nouri، majidw980، خزان و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

درود
    جا داره از تمام دوستان گل كه كمك كردن مخصوصا كاربر rex عزيز ي تشكر بكنم و خسته نباشيد خدمتتون عرض ميكنم بابت راهنمايي سريع و عاليتون
    رفتم بازار d5300 با كيت لنز af-p 18-55 اصلا نبود يا قيمت پرتو پلا بود يا نهايتا لطف ميكردن لنز ي 5500 رو باهاش ميخواستن عوض كنن كه اصلا جالب نبود و d5300 با اون لنز چند جا داشتن كه ١٨٠٠ كمتر نميدادن در صورتي كه قيمت دوربين بين ١٦٥٠ تا ١٧٠٠ بود خلاصه اينقدر خستم كردن با ي مشت حرف مفت و چرنديات اخرش همون d5500 گرفتم با كيت لنز 18-55 af-p به قيمت ٢٠٥٠ ديدم به ٢٠٠ تومن اختلاف ميارزه جنس جديد و پدر مادر دار بگيري با همون كيت لنز مورد نظرم تا اينكه دستگاه تيكه و پاره بخوام تهيه كنم.
    موفق و موعيد باشيد در پناه حق
    M.Nouri تشکر می‌کند.

Rax
    Rax آنلاین نیست
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط majidw980 نمایش پست ها
    درود
    جا داره از تمام دوستان گل كه كمك كردن مخصوصا كاربر rex عزيز ي تشكر بكنم و خسته نباشيد خدمتتون عرض ميكنم بابت راهنمايي سريع و عاليتون
    رفتم بازار d5300 با كيت لنز af-p 18-55 اصلا نبود يا قيمت پرتو پلا بود يا نهايتا لطف ميكردن لنز ي 5500 رو باهاش ميخواستن عوض كنن كه اصلا جالب نبود و d5300 با اون لنز چند جا داشتن كه ١٨٠٠ كمتر نميدادن در صورتي كه قيمت دوربين بين ١٦٥٠ تا ١٧٠٠ بود خلاصه اينقدر خستم كردن با ي مشت حرف مفت و چرنديات اخرش همون d5500 گرفتم با كيت لنز 18-55 af-p به قيمت ٢٠٥٠ ديدم به ٢٠٠ تومن اختلاف ميارزه جنس جديد و پدر مادر دار بگيري با همون كيت لنز مورد نظرم تا اينكه دستگاه تيكه و پاره بخوام تهيه كنم.
    موفق و موعيد باشيد در پناه حق
    برادر دلیل داره که دوستان اینجا راهنمایی رو سعی میکنند با دقت انجام بدهند! شما داخل این فروم سوال کردی و حتی بنده نوشتم که فلان فروشگاه انلاین تابلو که نمیشه اسمشو برد داره میده فلانقدر! شما چطور ممکنه از بازار 5500 با AF-P VR خریده باشین 2050 وقتی اختلاف قیمت 5500VR2 و 5300AFPVR حداقل 350 هزار تومانه! شما با لنز AF-P خالی خریدین این قیمت و دلیل اینکه بنده هی تاکید داشتم حدود قیمت 5300 با اون لنزی که عرض کردم با بیمه حدود 1800 خورده ایه و 5500 نخرید همین بحث بود!
    خرید لوازم عکاسی علاوه بر مشاوره دقت هم لازم داره! من میدونستم که ممکن ائه شما این اشتباه رو بکنید و به همین دلیل تاکید کردم اون فروشگاه معروف انلاین میده اینقدر که شما اگر رفتید و نبود یا حرف نا حساب زدند درگیر خرید کردن از بازار نشید گرچه از همونجا هم دل خوشی ندارم چون قطعا گرونتر میدن ولی جلوی اینطور موارد رو میگرفت!
    M.Nouri، majidw980، S.Khosravi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه E.K.Studio آواتار ها
    تشکر کرده
    2166

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    به اعتقاد بنده تهیه پایین ترین رده از سری 7xxx ارزنده تر خرید سایر کراپهای نیکونه.چندی پیش با یک عدد 3300 متعلق به یکی از دوستان عکاسی میکردم و و اقعا از همه چیزش کلافه شدم.از کیفیت پایین ال سی دی گرفته تا فقدان نمایشگر دوم و دردسر نداشتن غربیلک جلویی و پردازنده کند و بدنه کوچیک و نه چندان با کیفیت.شاید برای برخی مهم نباشد ولی وقتی قراره بطور جدی با یک ابزار سر و کله بزنید و مدت زیادی رو باهاش بگذرونید اونوقت بعضی از همین موارد به ظاهر کوچک پررنگ میشه.حالا باز سری 5xxx قابل تحمل تره.ولی در هر صورت همون D7000 تولید 2010 در رده نیمه حرفه ای هنوز یک سرو گردن بالاتره.خصوصا اینکه با داشتن موتور فوکوس داخلی دست شما رو در استفاده از لنزهای قدیمی تر که بعضا ارزشمند هم هستند باز میزاره.لنزهایی مثل Nikon AF 50mm f/1.4D و Nikon AF 50mm f/1.8D و Nikon AF Micro 200mm f/4D IF-ED و Nikon AF Fisheye 16mm f/2.8D و Nikon 35mm F/2 AF D و Nikon AF NIKKOR 28mm f/2.8D و Nikon AF NIKKOR 20mm f/2.8D Lens و Nikon 135mm f/2 D و Nikon AF 85mm f/1.4D IF و ...که بعضا نمونه ای در سریG نداشته و در صورت در دسترس بودن ارزانتر از سری G هستند.در کل پیشنهاد حقیر گزینه اول هست.
    ممنونم از راهنمایی شما. یه سوالی که برای من پیش اومده، این که چطور Expeed 2 روی D7000 سرعت 6 فریم در ثانیه داره، درحالی که Expeed 3 روی D3200 خودم 4 فریم؟ گویا کیفیت کار در عمل با کاغذ خیلی فرق داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط sinol نمایش پست ها
    درود

در چه ژانری میخواهند عکاسی کنند؟
    این دو بدنه مزایا و معایبی نسبت به هم دارند
    سری 7xxx راه را برای کوچ به فول فریم های نیکون در آینده هموار می کند و همان تنظیمات رده فول فریم را دارند، بدنه محکم تر، نمایشگر دوم، سرعت شاتر بالاتر و فوکوس سریعتر از برتری های سری 7xxx می باشد.
    در مقابل هم 5300 نسبت به 7000 از سنسور و پردازشگر جدیدتر و همینطور نمایشگر چرخان و وای فای داخلی بهره می برد.
    در مورد لنزها هم باید خودشان تصمیم بگیرند که اختلاف 35میلیمتر اهمیت دارد یا خیر.

ارادتمند
    متشکرم. ژانر خاصی مطرح نیست، ایشون هم مثل بنده هر از چندگاهی یه سبکی رو ناخنک میزنند.
    ویرایش توسط E.K.Studio : Sunday 8 May 2016 در ساعت 23:08
    اسماعیل کارگر
    .::فَارَالتَّـنُّـور::.

Rax
    Rax آنلاین نیست
    تشکر کرده
    30

ممنونم از راهنمایی شما. یه سوالی که برای من پیش اومده، این که چطور Expeed 2 روی D7000 سرعت 6 فریم در ثانیه داره، درحالی که Expeed 3 روی D3200 خودم 4 فریم؟ گویا کیفیت کار در عمل با کاغذ خیلی فرق داره.
    متشکرم.
    فقط پردازشگر درگیر کانتینیوس نیست برادر! 3تا فاکتور داره! یکی رزولوشن (طبیعتا دوربین شما 50% فایلی که تولید میکنه حجیمتره) و یکی محدودیت فوکوس بخاطر داشتن سرعت و دفت و تعداد نقطه فوکوس متفاوت و اخریشم محدودیت مکانیکی سروو ها و اجزاش داخلی برای کانتینیوس بالاتر! شما هر دوم از این فاکتور رو در نظر بگیرید برای خودشون گلوگاهی هستند! هر کدوم حذف بشند شاید این عدد بالاتر و بالاتر بره! مثلا سونی توی سری NEX بدون فوکوس نزدیک 2برابر کانتینیوس میده (و خیلی برندهای دیگه هم اینکارو الان کردن) و یا روی سری SLT که ایینه تقریبا ثابته ائه نزدیک 2برابر نرمال کانتینیوس میده! مثال پردازش سریعترم که خیلی واضحه 7دی بخاطر دوال بودن فریم ریتش به نسبت دوربین های با سنسور و پردازشگر مشابه خیلی بالاتره!
    E.K.Studio تشکر می‌کند.

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

دوست عزیز یکی از عوامل بسیار موثر در سرعت عکاسی پیاپی ظرفیت بافر دوربینه که در D7000 بیش از D3200 هست.اگر اشتباه میکنم دوستان اصلاح بفرمایند.
    E.K.Studio تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    73

نقل قول نوشته اصلی توسط Rax نمایش پست ها
    برادر دلیل داره که دوستان اینجا راهنمایی رو سعی میکنند با دقت انجام بدهند! شما داخل این فروم سوال کردی و حتی بنده نوشتم که فلان فروشگاه انلاین تابلو که نمیشه اسمشو برد داره میده فلانقدر! شما چطور ممکنه از بازار 5500 با AF-P VR خریده باشین 2050 وقتی اختلاف قیمت 5500VR2 و 5300AFPVR حداقل 350 هزار تومانه! شما با لنز AF-P خالی خریدین این قیمت و دلیل اینکه بنده هی تاکید داشتم حدود قیمت 5300 با اون لنزی که عرض کردم با بیمه حدود 1800 خورده ایه و 5500 نخرید همین بحث بود!
    خرید لوازم عکاسی علاوه بر مشاوره دقت هم لازم داره! من میدونستم که ممکن ائه شما این اشتباه رو بکنید و به همین دلیل تاکید کردم اون فروشگاه معروف انلاین میده اینقدر که شما اگر رفتید و نبود یا حرف نا حساب زدند درگیر خرید کردن از بازار نشید گرچه از همونجا هم دل خوشی ندارم چون قطعا گرونتر میدن ولی جلوی اینطور موارد رو میگرفت!
    درود
    لنز دستگاه دقیقا موردی هست که شما فرمودید 18_55 af_p vr و دقیقا با چیزی که تو اون سایت هست یکی هستند تو همون سایت این دستگاهو با لنز afs vr2 18_55 بقیمت ۲۱۸۵ داره میفروشه و البته بیمه برای دوربین جداگانه مبلغ ۴% میاد رو مبلغ کل دستگاه و از کجا معلوم فروشگاه یا فروشنده اون کارت بيمرو بفرسته برای شرکت و مبلغو برای خودشون بر ندارن (فعل حال تا ١٠ روز ميتونم از طريق خود نماينگي ايدآل اقدام به بيمه دستگاه كنم)و همچنین موارد تحت پوشش هم انچنان کاربردی برای ی کاربر خونگی نداشت و من اون ۸۰ تومنی که بیمه میخواست ازم بگیره برای خرید sd card بهتر هزینه کردم و البته کیف حمل دوربین
    باز هم تشکر میکنم از لطف محبت شما نسبت به این حقیر بله بدون راهنمایی شما واقعا سخت بود خرید و مطمعنا اگه کمکهای دلسوزانه ی شما نبود بنده هرچقدر هم تحقیق میکردم باز هم در مورد جزئیات لنز اشتباه میکردم
    موفق باشید

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    305

سلام خدمت استادای عزیز
    دوستان من یه D5200 دارم با یه 18-105 و یه 50 ، ولی خب چند وقته احساس کمبود میکنم مخصوصا نویز عکس هام زیاده ، حالا به نظر شما با مبلغ 2 میلیون یا یه خورده بیشتر بادی دوربینم و عوض کنم و برم یه D7200 بگیرم یا این که با این مبلغ یکی دوشاخه فلاش بگیرم ( تو هر سبکی هم دوست دارم عکس بگیرم ،پرتره محیطی هم میگیرم) ولی خب مثلا چند شب پیش از یه مراسمی باید عکس میگرفتم که به شدت اذیت شدم چون نور کم بود
    با تشکر