صفحه 1051 از 1201 نخستنخست ... 51 551 951 1001 1041 1047 1048 1049 1050 1051 1052 1053 1054 1055 1061 1101 1151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 10,501 تا 10,510 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه Amirhoseingh آواتار ها
    تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    ۷۲۰۰ از هر لحاظ بدنه‌ی بهتری‌ست.
    با لنز 35مم؟ و 50 مم؟

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

بله. با فوکوس بسیار سریع. پیشنهاد من ۷۲۰۰ است

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

Exclamation

نقل قول نوشته اصلی توسط Tir2 نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید عکاسی .

من یه دوربین با کیفیت عکس و فیلم برداری بالا میخوام خریداری کنم . البته نه خیلی حرفه ای باشه نه معمولی

یکم توی اینترنت اطلاعات بدست آوردم از اصطلاحات و موارد فنی دوربین ها .

حدود بودجه 2.000.000 الی 2.500.000

کیفیت فیلم برداریش Full HD

و بقیه موارد هم بالا باشه

مثلا با دوربین SX50 SH ، کار کردم و خوب بوده که البته فکر کنم مدل هایی مثل canon 750D خیلی بالاتر هستن از این مدل

حالا میخوام بدونم مدل های EOS چقدر تفاوت کیفیت با Powershot دارن ؟

و چه مدلایی رو توی Canon یا Nikon پیشنهاد میکنید ؟

پیشاپیش از راهنمایی ها ممنونم

كاربر فعال S Noora آواتار ها
    تشکر کرده
    1987

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirhoseingh نمایش پست ها
    سلام دوستان و اساتید گرامی
    بنده سر دو راهی تعویض دوربین موندم
    دوربین هودم دی 5100 هست که البته دوربین خوبیه اما فکوس واقعا آزار دهنده ای داره روی لنز 50 مم
    به این فکر کردم که دی 7200 بگیرم با یک لنز 35 مم البته من پرتره فضای باز میگیرم و تا حدودی هم میشه گفت عکاسی خیابونی میکنم
    35مم به عنوان یک لنز جوابگو هست؟
    یا فول فریم بگیرم و با همین 50 کار کنم؟
    یا در کنار این 50 مم لنز 85مم اف 1.8 و 24مم اف 1.8 رو بگیرم
    خواهشا هر راهنمایی به ذهنتون میرسه بهم بگین چون با توجه به وضعیت مالی پول زیادی میخوام خرج کنم و نمیخوام جای پشیمونی داشته باشه
    وقتی عموما با لنز 50 کار میکنید و طبق فرمایش خودتون بیشتر سیاه و سفید کار میکنید میشه نتیجه گیری کرد از سوژه هایی عکاسی نمی کنید که فوکوس سریعی نیاز داشته باشند.فعلا به اعتقاد من روی لنزهای با کیفیت تر سرمایه گذاری کنید تا سه چهار ماه دیگه که مدلهای جدید معرفی بشن و احتمالا میان رده های خوبی در راه خواهد بود.ولیکن در کراپ 7200 گزینه خوبیست.کلا سری 7 در کراپدار تمام گزینه ها قابل قبول و مناسب هستند.
    Nima Sadigh و bartash تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    304

سلام دوستان و اساتید گرامی
    بنده سر دو راهی تعویض دوربین موندم
    دوربین هودم دی 5100 هست که البته دوربین خوبیه اما فکوس واقعا آزار دهنده ای داره روی لنز 50 مم
    به این فکر کردم که دی 7200 بگیرم با یک لنز 35 مم البته من پرتره فضای باز میگیرم و تا حدودی هم میشه گفت عکاسی خیابونی میکنم
    35مم به عنوان یک لنز جوابگو هست؟
    یا فول فریم بگیرم و با همین 50 کار کنم؟
    یا در کنار این 50 مم لنز 85مم اف 1.8 و 24مم اف 1.8 رو بگیرم
    خواهشا هر راهنمایی به ذهنتون میرسه بهم بگین چون با توجه به وضعیت مالی پول زیادی میخوام خرج کنم و نمیخوام جای پشیمونی داشته باشه
    اولیت رو بزارید برای کمتر پول خرج کردن و شاید لنزای بهتر، اگر قصد خرید 7200 رو داشتید اول لنز مد نظرتون رو بخرید و با همین دوربین فعلی یه مدت امتحان کنید، احنمالش هست تغییر عقیده بدید و بخاید تغییر برند بدید یا فول فریم بگیرید، دست دو لنز هم با قیمت بهتری از بادی فروش میره.

اگر صرفا فوکوس کند مشکل شماست، احتمالا 7200 و 85 و 35 گزینه معقولانه تریست. سرعت فوکوس به لنز هم بستگی داره.

موفق باشید

تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط S Noora نمایش پست ها
    وقتی عموما با لنز 50 کار میکنید و طبق فرمایش خودتون بیشتر سیاه و سفید کار میکنید میشه نتیجه گیری کرد از سوژه هایی عکاسی نمی کنید که فوکوس سریعی نیاز داشته باشند.فعلا به اعتقاد من روی لنزهای با کیفیت تر سرمایه گذاری کنید تا سه چهار ماه دیگه که مدلهای جدید معرفی بشن و احتمالا میان رده های خوبی در راه خواهد بود.ولیکن در کراپ 7200 گزینه خوبیست.کلا سری 7 در کراپدار تمام گزینه ها قابل قبول و مناسب هستند.
    ممنوت از پاسخ دوستان
    راستش توی این چند وقت اخیر مخصوصا خیلی از سوژه ها رو به خاطر فکوس از دست دادم کلا توی نور غیر روز نقاط غیر مرکزی فکوس خیلی کندی دارن

تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط bartash نمایش پست ها
    اولیت رو بزارید برای کمتر پول خرج کردن و شاید لنزای بهتر، اگر قصد خرید 7200 رو داشتید اول لنز مد نظرتون رو بخرید و با همین دوربین فعلی یه مدت امتحان کنید، احنمالش هست تغییر عقیده بدید و بخاید تغییر برند بدید یا فول فریم بگیرید، دست دو لنز هم با قیمت بهتری از بادی فروش میره.

اگر صرفا فوکوس کند مشکل شماست، احتمالا 7200 و 85 و 35 گزینه معقولانه تریست. سرعت فوکوس به لنز هم بستگی داره.

موفق باشید
    شما نظرتون چه لنز هایی هست؟ من راستش خیلی به 24مم اف 1.8 نیکون علاقمند شدم
    اما نظر شما دوستان واسم مهم هست چون نمیدونم اون لنزی هست که روی کراپ خوب باشه ؟؟؟ یا 35 مم کاملا جاشو میگیره با توجه به قیمت ؟؟ چون 24مم توی کرراپ میشه تقریبا 35 مم آیا خود 35 روی کراپ در حدی هست که نیازی واسه فوکال 24 پیش نیاد؟؟؟ خیلی بد توضصح دادم ببخشید

كاربر بسیار فعال Amin.Zallaghi آواتار ها
    تشکر کرده
    3931

شما نظرتون چه لنز هایی هست؟ من راستش خیلی به 24مم اف 1.8 نیکون علاقمند شدم
    اما نظر شما دوستان واسم مهم هست چون نمیدونم اون لنزی هست که روی کراپ خوب باشه ؟؟؟ یا 35 مم کاملا جاشو میگیره با توجه به قیمت ؟؟ چون 24مم توی کرراپ میشه تقریبا 35 مم آیا خود 35 روی کراپ در حدی هست که نیازی واسه فوکال 24 پیش نیاد؟؟؟ خیلی بد توضصح دادم ببخشید
    اصلا نمیشود گفت فلان فوکال خوب است یا بد !!
    تا تست نکنید متوجه نخواهید شد. از نظر یکی فوکال 18 به اندازه کافی واید هست و از نظر دیگری 11مم هم کمه !
    اینکه من به شما بگویم 24 بهتر است یا 35 باور بفرمایید اصلا به درد شما نخواهد خورد.
    Rax، Nima Sadigh، SHOK53 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    جغرافیای زندگی، دو چیز را تعیین می کند: یکی دین، دیگری سبک عکاسی!
    اینستاگرام

تشکر کرده
    268

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    تا تست نکنید متوجه نخواهید شد. از نظر یکی فوکال 18 به اندازه کافی واید هست و از نظر دیگری 11مم هم کمه !
    اینکه من به شما بگویم 24 بهتر است یا 35 باور بفرمایید اصلا به درد شما نخواهد خورد.
    اگر میشه ادامه این بحث رو در تاپیک لنز بکنیم؟؟ اینجا احساس میکنم آف تاپیک هست
    S.Khosravi تشکر می‌کند.

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.Zallaghi نمایش پست ها
    با این نظر موافقم. لنز بخرید و تست کنید. با فاصله کانونی ها مختلف...
    فاصله کانونی مورد علاقه تان را پیدا کنید. سپس به ارتقا دوربین بپردازید. چون ممکن است مثلا برای فاصله کانونی x، لنز خوبی برای مانت کراپ نباشد یا بر عکس برای مانت فول فریم لنز خوب و خوش قیمتی وجود نداشته باشد.
    نظرم با توجه به سبک عکاسیتان بود.
    ولی خوب کلا در سطح عکاسانی که از دوران تازه کاری بیرون آمده اند به نظر من باید اول لنز مناسب را پیدا کرد سپس برای آن یک بدنه پیدا کرد.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"