صفحه 1124 از 1201 نخستنخست ... 124 624 1024 1074 1114 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 1134 1174 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,231 تا 11,240 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Aier نمایش پست ها
    درود
    چرا همه درمورد این لنز این مورد رو عرض میکنن؟
    توی این یک ماهی که مشغول به کار در آتلیه هستم و با فول فریم ها سروکار دارم، توی تنظیمات D610 گزینه ای دیدم که دوربین رو از یک دوربین FX به DX تبدیل میکرد! حالا نمیدونم تا چه حد ارزش داره و اصلا سخت افزاری هست یا صرفا کراپ عکسه. اما هرچه که باشه خطای vignetting رو برطرف میکنه.
    به نظر من این لنز چه روی فول فریم چه روی کراپ باید عالی باشه،درمورد شارپنس و مشخصاتش که هیچ نمیگم و سایت های معتبر زیادی لنز رو بررسی کردن(تاریک شدن گوشه ها روی فول فریم اصلا فکر کنم به درد ما هم بخوره! چون عمدا اینکارو برای تاریک شدن گوشه های پرده انجام میدیم)
    حداقل به نظرم برای ما آتلیه کارا خیلی لنز به درد بخوری باشه! و همینطور روی فول فریم فکر کنم لنز خیابونی خیلی خوبی هم باشه!
    چرا که لنز های کیت شارپنس کافی ندارن و لنز های پرایم دست و بال مارو برای کادربندی میبندن و خلاصه مسئله شده برامون...
    تقریبا لنز 50، 85 و 105 رو در قالب یک لنز ارائه میده، البته من هیچوقت تستش نکردم، ندیدمش از خطا های فوکسش و ناسازگاری هاش خبر ندارم، اما اینجور که آمارش نشون میده باید لنز خیلی به درد بخوری باشه!
    اگه تجربه ای دارید و نکته ای هست که تقریبا به هیچکس این لنز پیشنهاد نمیشه خوشحال میشم با بنده در جریان بذارین

فکر میکنم ترکیب 18-35 سیگما، که اپرچر 1.8 داره
    با همین 50-100 که مجدد اپرچر 1.8 داره
    با لنز 70-300 AFP جدید نیکون
    بهترین ترکیب عکاسی که بنده همیشه آرزوش رو داشتم هست!

درود
    ببینید صحبت سر سرمایه و هزینه است.
    شاید فکر کنید کاربری آتلیه برای شما باعث می شه این لنز روی فول فریم کاربرد داشته باشه ولی وقتی درگیر پردازش و یا گرفتن یک تصویر بسته از صورت شوید چه اتفاقی برای گوشه های کادر خواهد افتاد؟
    از این بگذریم
    شما معادل یک لنز 200-70 دارید هزینه می کنید و یک لنز با فوکال پایین تر می خرید فرای بحث فوکال، اگر قرار به فروش باشه بنظرتون این لنز به راحتی فروش خواهد رفت.
    و در نهایت وقتی می شود با هزینه یک سان لنزی گرفت که تمام کادر را در اختیار شما قرار می دهد چرا یک لنز تهیه شود که عکاس را مجبور به استفاده از کراپ نماید؟
    در بسیاری از موارد همان کادر حذف شده ارزش زیادی برای عکاسی خواهد داشت. بخصوص در عکاسی از طبیعت . اگر قراره چنین اتفاقی رخ دهد بهتره یک بدنه کراپ تهیه شود و این لنز روی آن سوار گردد تا حداقل کادربندی شما در هنگام عکاسی دستخوش تغییر نشود.
    ارادتمند
    Moty، sorena_56، Aier و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    18

دوستان من رفته بودم واسه خرید D3300 که یه دفعه از خریدش منصرف شدم و تصمیم گرفتم سراغ fz-1000 برم.
    نظر شما چیه با توجه به سنسور یک اینچیش و عکسبرداری فضاهای باز و طبیعت و خانوادگی؟

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط yoosefheidari نمایش پست ها
    دوستان من رفته بودم واسه خرید D3300 که یه دفعه از خریدش منصرف شدم و تصمیم گرفتم سراغ fz-1000 برم.
    نظر شما چیه با توجه به سنسور یک اینچیش و عکسبرداری فضاهای باز و طبیعت و خانوادگی؟
    درود دلیل انتخاب اولتون چی بوده و چرا الان به سراغ fz 1000 رفتید؟
    yoosefheidari تشکر می‌کند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

نقل قول نوشته اصلی توسط E.Fattahi نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    بنده در حال حاضر یک عدد دوربین نیکون دی 5100 دارم که از عکاش راضیم ولی اندازه و حمل و نقلش خیلی سخته.
    میخواستم بدونم دوربین کامپکت حرفه ای که کیفیت و امکاناتش در حد DSLR باشه چه مدلی رو پیشنهاد میکنید؟
    سلام
    چه هزینه ای مد نظر شماست؟
    بهترین دوربین کامپکت rx100 مارک V سونی است که باز هم بسیاری از ویژگیهای slr را ندارد ولی آیا حاضرید هزینه هنگفت آن را بپردازید؟
    قطعا اگر میشد امکانات دوربین slr را در سایز کامپکت جا داد دیگر هیچ شرکتی slr نمیساخت!
    WardeN تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    243

اگر میخواهید یک دوربین بخرید که عکاسی عمومی را پاسخگو باشد و در آینده قصد خرید لنزهای مختلف را ندارید دوربینهایی مشابه fz1000 برای شما مناسبتر است ولی اگر به دنبال عکاسی جدی هستید دی ۳۳۰۰ را بخرید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    درود دلیل انتخاب اولتون چی بوده و چرا الان به سراغ fz 1000 رفتید؟
    خوب الان یدونه کامپکت کنون دارم که کیفیت عکسهاش و تواناییش هنگام عکس گرفتن در شرایط نوری سخت ضعیفه.
    به همین خاطر تصمیم گرفتم dslr بخرم و از اونجایی که زیاد بیرون میرم و بیشتر تو طبیعت هستم هم لنز واید و هم لنز تله نیازدارم که حمل و نقل و هزینه هاش بالا میشه
    اما دیدم دوربینی مثل fz1000 که سنسور یک اینچی داره و یه لنز ۲۴-۴۰۰ نیازهامو پوشش میده و میتونم خروجی نزدیک به d3300 داشته باشم و از دردسر و هزینه های dslr و لنزهاش و غیره راحت بشم و حالا نمیدونم چه چیزهایی رو از‌دست میدم.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

خوب الان یدونه کامپکت کنون دارم که کیفیت عکسهاش و تواناییش هنگام عکس گرفتن در شرایط نوری سخت ضعیفه.
    به همین خاطر تصمیم گرفتم dslr بخرم و از اونجایی که زیاد بیرون میرم و بیشتر تو طبیعت هستم هم لنز واید و هم لنز تله نیازدارم که حمل و نقل و هزینه هاش بالا میشه
    اما دیدم دوربینی مثل fz1000 که سنسور یک اینچی داره و یه لنز ۲۴-۴۰۰ نیازهامو پوشش میده و میتونم خروجی نزدیک به d3300 داشته باشم و از دردسر و هزینه های dslr و لنزهاش و غیره راحت بشم و حالا نمیدونم چه چیزهایی رو از‌دست میدم.
    درود
    fz 1000 در سوپر زومها دوربین ارزشمندیست به خاطر سنسور 1 اینچی در نقد و بررسی هایی که خوندم امتیاز بالایی رو گرفته و در عملکرد ایزو نسبت به سایز سنسورش خوب عمل کرده و از dpreview امتیاز 82 رو گرفته https://www.dpreview.com/reviews/pan...mix-dmc-fz1000
    توصیه میکنم این بررسی رو یک نگاهیی بندازید البته این دوربین واقعا همرو سوپرایز میکنه
    اما تفاوت اندازه سنسور دوربین 3300 یا 3400 نیکون با این دوربین 3 به 1 هست یعنی سه برابر بزرگتر و خب طبیعتا نورگیری بیشتر و عملکرد بهتر در شرایط نوری سخت که مد نظر شماست
    اگر براتون مهم نیست که دوربین جذابیست که البته من قیمت این دوربین رو نتونستم پیدا کنم ولی فکر کنم بین 700 تا 900 دلار قیمت داشته باشد
    پیشنهاد من به شما تهیه دوربین مثل d3300 یا 3400 نیکون با لنزی مثل 18 140 هست که از واید تا تله معقولی را پوشش میدهد و یا ترکیب یک 18 55 afp و 70 300 afp که خیلی بیشتر از دوربین پاناسونیک پوشش میدهد فقط دردسرتعویض لنز و حمل و نقل خواهید داشت و قیمتش زیر 3 تومن میشود
    وگرنه در این بررسی نونه عکسهای این دوربین هست اگر راضی کننده بود برایتان بگیرید چرا که نه
    ولی اگر قیمتش بیش از 2 میلیون باشد من به شخصه ترجیح میدهم یک dslr تهیه کنم
    کوروش و yoosefheidari تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر جديد
    تشکر کرده
    33

اگر واقعا قصد خرید سوپرزوم دارید کنون g3x را هم بررسی کنید.
    قیمت مناسب تر نسبت به fz1000
    لنز تله تر
    صفحه لمسی
    کیفیت صفحه نمایش بهتر
    فیلتر nd
    فراوانی لوازم جانبی
    و گارانتی معتبر

كاربر جديد
    تشکر کرده
    18

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenfhm نمایش پست ها
    اگر واقعا قصد خرید سوپرزوم دارید کنون g3x را هم بررسی کنید.
    قیمت مناسب تر نسبت به fz1000
    لنز تله تر
    صفحه لمسی
    کیفیت صفحه نمایش بهتر
    فیلتر nd
    فراوانی لوازم جانبی
    و گارانتی معتبر
    از لحاظ قیمت که هم قیمت هستند کنون و پاناسونیک و تفاوت عکسهاشون زیاد نیست و هر دو در رنج ۲۵۰۰ هستند.
    فقط در مورد اختلافش با dslr میخواستم بدونم که مثلا در نور روز تفاوت چقدر هست و در نور شب

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

تفاوت بین خروجی jpeg سنسورهای بزرگ و کوچک مثل 1 اینچ و aps-c ناچیز است. الان خروجی jpeg دوربین موبایلها از نظر رنگ و داینامیک رنج از dslr ها هم بهتر است. ولی خوب خروجی jpeg نمی تواند چیزی که عکاس در ذهن خودش دارد را به نمایش بگذارد. معمولا کسی که dslr یا دوربین های با سایز سنسور بزرگ می خرد به دنبال کار با فایل خام عکسها است.
    و دقیقا تفاوتها زمانی آشکار می شود که شما قرار است فایل raw دوربین را در نرم افزار camera raw تحت فشار قرار دهید. مثلا کنتراست قسمتی از عکس را بالا ببرید یا قسمتی از عکس که تاریک هست را روشن نمایید. یا قسمتی که بیش از حد روشن هست را تاریک نمایید. تمام این مسائل در عکاسی در نور کم بیشتر خودشان را نشان می دهند.

بهترین کار این هست که فایل نمونه عکسهای دو دوربین را دانلود کنید و کمی روی آنها کار کنید. و اگر قرار است از خروجی jpeg استفاده کنید که دیگر فقط کافی هست نمونه عکسهای jpeg دوربینها را مقایسه کنید.
    Moty، yoosefheidari، amir.komeily و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"