صفحه 1134 از 1201 نخستنخست ... 134 634 1034 1084 1124 1130 1131 1132 1133 1134 1135 1136 1137 1138 1144 1184 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,331 تا 11,340 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط moh3en نمایش پست ها
    سلام دوستان من عاشق عکاسی توی طبیعت هستم و بیشتر برای سفرهای خانوادگی و کیفیت عکس و فیلمبرداری برام مهمه. با بودجه نهایت تا 2500 چی پیشنهاد میکنید؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنید
    درود
    آیا تا به حال با یک دوربین dslr کار کرده اید؟ اندازه و قابلیت جابه جایی برای شما در الویت است یا خیر
    راحتی استفاده از دوربین چطور؟
    msh2200 تشکر می‌کند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

Rax
    Rax آنلاین نیست
    كاربر همراه Rax آواتار ها
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط akbar-agha نمایش پست ها
    80D حدود 1 تومن بالاتر از 70D هست قیمتش، بخاطر 4 تا لنز کنون که دارم نمیتونم نیکون بخرم.
    اگر باتری اورجینال 750D پیدا بشه قطعا انتخابم 750D هست
    برادر باید شما هزینه کلی رو بسنجین! بیاین فرض کنید فردا صبح همراه بدنه دی 1100 اون 4تا لنز رو هم فروختین و یه دی7100 خریدین با 4تا لنز نیکونی! ایا هزینه بیشتری میدید به نسبت خرید دی70 و نگه داشتن اون 4لنز؟ اگر اشتباه نکنم شما 24 و 50 سری STM دارین و قاعدتا 2عدد لنز زوم معمولی کنون! جایگزین های نیکون این رده با قیمت نسبتا مشابه رو هم مد نظر بگیرید (24/2.8سری D و 50 و 35 سری DX) ضرر نخواهید کرد. اگر میتونید با بدنه رده پایین مثه 750 دی کنار بیاین واقعا لزومی نداره هزینه اضافی انجام بدین.

در مورد باطری اصلی هم بله مگه میشه باطری اصلی موجود نباشه فقط قیمتش قاعدتا خیلی پرت خواهد بود. مثلا برای 20% عملکرد بهتر حدود 5برابر باید هزینه کنید.

Rax
    Rax آنلاین نیست
    تشکر کرده
    30

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    درود
    اتفاقا نظر بنده خلاف نظر شماست
    اگر فردی قصد خرید بدنه جدید داشته باشه و قراره یک دفعه از 1100D به یک بدنه جدید کوچ کنه مسلما بهتره همراه بدنه لنز تهیه کنه!
    حالا اگر سقف هزینه فرد بالا باشه که حق با شماست و 80D گزینه خوبیه
    اما اگر هزینه محدود باشه بهتره بجای خرید یک بدنه با لنز 55-18 جدید، یک بدنه با سال تولید کمی پایین تر با لنز بهتر تهیه بشه
    بنابراین بنظر بنده 70D با لنزی مثل 135-18 گزینه بسیار مناسبی برای ایشان خواهد بود. همچنین در Nikon هم D7200 بدون شک بدنه خوبیه ولی باز اگر محدودیت بودجه احساس بشه، همانطور که فرمودید ِ7100 با یک لنز بهتر گزینه مناسبتری خواهد بود.
    بله شاید تا 1سال قبل این حرف شما منطقی بود ولی الان واقعا 70دی خریداری نداره! 750 و 760 هم به همچنین! من این عرض خودم نیست بجز جماعتی که معروف هستند به استادم گفته فلان مدلو بخرم باقی کسانی خرید میکنن بین 1300دی و 700دی و 80دی و 7دی مارک2 و همینطور دی3300 و دی5300 و دی5500 و دی7100 و دی7200 انتخاب میکنند.هم یه دلیلش میتونه قیمت غیر منطقی 70دی (در قیاس با دی7100) باشه هم کسی که برای بدنه میتونه 3تومن هزینه کنه شاید براش سایر اپشن ها جذابتر باشه! زمانی که 60دی عرضه شد اینقدر اختلاف قیمت فاحش با 550دی نداشت که الان 70 دی و 700 دارند.
    AMinAM تشکر می‌کند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Rax نمایش پست ها
    بله شاید تا 1سال قبل این حرف شما منطقی بود ولی الان واقعا 70دی خریداری نداره! 750 و 760 هم به همچنین! من این عرض خودم نیست بجز جماعتی که معروف هستند به استادم گفته فلان مدلو بخرم باقی کسانی خرید میکنن بین 1300دی و 700دی و 80دی و 7دی مارک2 و همینطور دی3300 و دی5300 و دی5500 و دی7100 و دی7200 انتخاب میکنند.هم یه دلیلش میتونه قیمت غیر منطقی 70دی (در قیاس با دی7100) باشه هم کسی که برای بدنه میتونه 3تومن هزینه کنه شاید براش سایر اپشن ها جذابتر باشه! زمانی که 60دی عرضه شد اینقدر اختلاف قیمت فاحش با 550دی نداشت که الان 70 دی و 700 دارند.
    اول از همه اینکه این بزرگترین اشتباهیه که ما مرتکب می شویم که چشم و گوش بسته صرفا بخاطر حرف یک نفر (حتی در مقام استاد) اقدام به انتخاب می کنیم.
    حتی دوقلو ها هم تفاوت هایی با هم دارند. پس امکان نداره نسخه ای که بنده برای خود پیشچیدم رو به دیگری بگم عینا انجام بده.

دوم اینکه این روش انتخابی که شما می فرمایید غلط اندر غلطه!
    حتما جنابعالی اطلاع دارید در رده بندی ها باید بدنه های یک رده با هم در نظر گرفته شود
    مثلا 1XXXD های کنون با D3XXX های نیکون
    7XXD های کنون با D5XXX های نیکون
    XXD های کنون با D7XXX های نیکون
    از طرفی سالهای تولید محصولات دو برند هم معمولا یکسان نیستند! یعنی مثلا اگر 80D در سال 2016 تولید شده و عرضه گشت، D7500 در سال 2017 تولید و عرضه خواهد شد.
    بنابراین اینکه مقایسه کنید بگید مثلا 70D نسبت به D7100 ارزش خرید نداره، بخصوص برای کسی که یک سری لنز موجود داره اصلا منطقی نیست!
    70D محصول تولیدی سال 2014 هست و D7100 محصول سال 2013 در اینکه D7100 بدنه خوبیه شکی نیست اما اگر ملاک شما در معرفی مدل صرفا سال تولید باشه اینطوری 70D در جایگاه بهتری نسبت به D7100 قرار داره.
    دوستمون قراره بین یک بدنه رده XXXD و XXD مدلی انتخاب کنه! محدودیت بودجه هم که از قضا داره
    حالا قراره مثلا 2.5 تا 2.800 هزینه کنه بعد ما داریم بهش پیشنهاد می دهیم که شما برو 80D بخر که اختلاف قیمتش حدود 1 میلیون هست!
    بنده هم مثل شما اعتقاد دارم در شرایط مساوی D7100 از نظر عکاسی گزینه بهتری خواهد بود. اما اگر قرار باشه سه چهار لنز فروخته بشه، در بهترین حالت ممکن افت قیمت 30 درصدی شامل حال کل لنزها خواهد شد.
    از طرفی اختلاف قیمت لنزی مثل 50 F/1.8 کنون و نیکون حدود 200 یا 300 هزار تومانه که اگر متوسط برای چهار لنزی که دوستمون گفتند در نظر بگیریم در کل حدود 1 تا 2 میلیون هم اینجا باید هزینه اضافی پرداخت کنند.
    بنابراین باز هم تاکید بنده به ایشان این هست که اگر قصد خرید دارند باتوجه به شرایطشون 70D بسیار ایده آل خواهد بود. بخصوص که تفاوت مشخصات فنی بدنه های 80D و 70D آنقدر فاحش نیست که فرد را ترغیب به خرید جدید نماید.
    ارادتمند
    DELL، sorena_56 و S8M5M تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

Rax
    Rax آنلاین نیست
    تشکر کرده
    30

اول از همه اینکه این بزرگترین اشتباهیه که ما مرتکب می شویم که چشم و گوش بسته صرفا بخاطر حرف یک نفر (حتی در مقام استاد) اقدام به انتخاب می کنیم.
    حتی دوقلو ها هم تفاوت هایی با هم دارند. پس امکان نداره نسخه ای که بنده برای خود پیشچیدم رو به دیگری بگم عینا انجام بده.

دوم اینکه این روش انتخابی که شما می فرمایید غلط اندر غلطه!
    حتما جنابعالی اطلاع دارید در رده بندی ها باید بدنه های یک رده با هم در نظر گرفته شود
    مثلا 1XXXD های کنون با D3XXX های نیکون
    7XXD های کنون با D5XXX های نیکون
    XXD های کنون با D7XXX های نیکون
    از طرفی سالهای تولید محصولات دو برند هم معمولا یکسان نیستند! یعنی مثلا اگر 80D در سال 2016 تولید شده و عرضه گشت، D7500 در سال 2017 تولید و عرضه خواهد شد.
    بنابراین اینکه مقایسه کنید بگید مثلا 70D نسبت به D7100 ارزش خرید نداره، بخصوص برای کسی که یک سری لنز موجود داره اصلا منطقی نیست!
    70D محصول تولیدی سال 2014 هست و D7100 محصول سال 2013 در اینکه D7100 بدنه خوبیه شکی نیست اما اگر ملاک شما در معرفی مدل صرفا سال تولید باشه اینطوری 70D در جایگاه بهتری نسبت به D7100 قرار داره.
    دوستمون قراره بین یک بدنه رده XXXD و XXD مدلی انتخاب کنه! محدودیت بودجه هم که از قضا داره
    حالا قراره مثلا 2.5 تا 2.800 هزینه کنه بعد ما داریم بهش پیشنهاد می دهیم که شما برو 80D بخر که اختلاف قیمتش حدود 1 میلیون هست!
    بنده هم مثل شما اعتقاد دارم در شرایط مساوی D7100 از نظر عکاسی گزینه بهتری خواهد بود. اما اگر قرار باشه سه چهار لنز فروخته بشه، در بهترین حالت ممکن افت قیمت 30 درصدی شامل حال کل لنزها خواهد شد.
    از طرفی اختلاف قیمت لنزی مثل 50 F/1.8 کنون و نیکون حدود 200 یا 300 هزار تومانه که اگر متوسط برای چهار لنزی که دوستمون گفتند در نظر بگیریم در کل حدود 1 تا 2 میلیون هم اینجا باید هزینه اضافی پرداخت کنند.
    بنابراین باز هم تاکید بنده به ایشان این هست که اگر قصد خرید دارند باتوجه به شرایطشون 70D بسیار ایده آل خواهد بود. بخصوص که تفاوت مشخصات فنی بدنه های 80D و 70D آنقدر فاحش نیست که فرد را ترغیب به خرید جدید نماید.
    ارادتمند
    من متوجه نشدم بحث در مورد کلیت خرید هستش یا خرید این دوست عزیزمون؟ من پست دوم رو در مورد کلیت ماجرا زدم چون فکر میکردم بحث این هستش. در مورد این خرید جزیی ایشون ببینید نمیشه 5تا اگر و اما گذاشت بعدش گفت فلان مدل فقط خوبه! اگر ایشون پول نداشتند و اگر ایشون نمیتونستند سیستم عوض کنن و اگر به بدنه ای در حد 70دی احتیاج داشتن و سایر اگر ها رو ایشون جواب دادند و تقریبا رسیدن به دی750 در حالیکه من در مورد کاربرد بحث کرده بودم با ایشون (80 دی برای فیلم برداری) و نه بودجه و غیره و تازه همین یه مورد اگر بنده مورد انتقاد شماست چه برسه تعداد بیشماری اگر و اما. من به دوستمون هم عرض کردم که ایا 70دی با 1تومن هزینه بیشتر از 7100 منطق خرید داره در حالیکه تعویض لنز ها هم حتی به اندازه این اختلاف نخواهد بود. معیار قیمت شما برای فروش هم باز با بازار (حتی بازار چه همینجا) نمیخونه! شما 4تا لنز رند رو نمیشه رد کنید 4تا لنز نوی دست دوم بخرید و در نهایت 30 قیمت نو ضرر کنید! من موافق تعویض سیستم هم نیستم ولی عرضم اینه هزینه کلی خرید 70دی از خرید 7100 و تعویض لنزها بیشتر خواهد بود! و تازه از همه اینا مهمتر اگر طرف فکر ضرر و زیان باشه بیشترین ضرر به نسبت بدنه نو تو فروش 70دی هستش. من بازم نمیگم اینا وحی منزله ولی سبک و سنگین کردن همه اپشنها برای خریدار کار بیهوده ای نیست!

در مورد کلیت هم بار همین اگر ها هست! نمیشه 70 تا شرط بزارید که نهایتا نتیجه گیری کنید 70دی مناسب هستش! شما خیلی سخت بتونید کسی رو که در مورد عکاسی اطلاعات متوسطی هم داره متقاعد کنید که که دی7100 نخره و 1تومن بیشتر دی70 بخره! البته این حرف من که نیست هم خروجی داده بازار فعلی ایران هستش هم بازار فعلی خارج از ایران و هم سیگنال های خود کنون (کم کردن قیمت باندل های 70دی و ریلیز 77دی و غیره) ولی بازم من نمیگم که فقط و فقط انتخاب این هستش و فقط و فقط درست اینکار هستش منتها وقتی اگر و اما ها رو از صورت مسئله کم کنید 70دی جایگاهی تو انتخاب های روز نداره! باز به مراتب وضع سری 750و 760دی بهتره! هزینه پایینتری گردن خریدار انداخته میشه و ضرر احتمالی برای تعویض بدنه کمتره!

و 100 البته خارج از همه این بحث ها که به نظر باعث بهتر شدن دید خریدار به خرید احتمالی میشه من فکر میکنم پنده کردن ماجرای خرید دوربین و غیره برای کسی که هدفش عکاسیه کار درستی نیست! مخصوصا کسی که علاقه کافی به عکاسی داره و عکس گرفتن رو بلده نیازی نداره که از خرید و ارتقا ترسونده بشه! این حسار و دسته بندی های بدنه سری ایکس و ایگرگ واقعا فقط برای اون کسی اهمیت داره که عشق تجهیزات باشه و نه خود عکاسی! ساده ترین راهنمایی میتونه تامین نیاز واقعی طرف باشه! وای فای میخواد باید بدنه داشته باشه! رزولوشن میخواد باید داشته باشه! باطری میخواد باید حل بشه! فوکوس خوب تو فیلم برداری میخواد باید حل بشه! در اخر روز اون چیزی مهمه راحتی عکاس و بر اورده شدن انتظاراتش هستش و البته هزینه کلی که برای اینکار خواهد داد.
    ویرایش توسط Rax : Sunday 30 April 2017 در ساعت 09:32
    msh2200 و S8M5M تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط Rax نمایش پست ها
    من متوجه نشدم بحث در مورد کلیت خرید هستش یا خرید این دوست عزیزمون؟ من پست دوم رو در مورد کلیت ماجرا زدم چون فکر میکردم بحث این هستش. در مورد این خرید جزیی ایشون ببینید نمیشه 5تا اگر و اما گذاشت بعدش گفت فلان مدل فقط خوبه! اگر ایشون پول نداشتند و اگر ایشون نمیتونستند سیستم عوض کنن و اگر به بدنه ای در حد 70دی احتیاج داشتن و سایر اگر ها رو ایشون جواب دادند و تقریبا رسیدن به دی750 در حالیکه من در مورد کاربرد بحث کرده بودم با ایشون...
    درود
    دوست عزیز اتفاقا در هر خریدی همین اما و اگر هاست که حرف می زنه!
    اگر بودجه داشته باشم
    اگر فیلم برداری هدف کار بنده باشه
    اگر و .... همه و همه عوامل تاثیر گذار در خرید هستند.
    همین محدودیت هاس که باعث شده بازار فروش برندهای متفاوت شکل بگیره.
    خود شما الان در معرفی D7100 نسبت به 70D دارید از اما و اگر ها استفاده می کنید.
    ...و تقریبا رسیدن به دی750 در حالیکه من در مورد کاربرد بحث کرده بودم با ایشون...
    اتفاقا ایشان نظرشون روی 70D کاملا منطقیه، تعداد شات و ...
    بنده بین این دو مدل پیشنهادم همچنان 70D هست دلیلش هم بدنه و سلینگ بهتر، سیستم فوکوس و امکانات بدنه ای با رده بالاتر نسبت به 750D بود.
    و در نهایت تجربه یک بدنه در رده بالاتر از بدنه ای که در حال حاضر استفاده می کنند.
    یکی از مهمترین دلایلی که این اختلاف غیر عادی قیمت 70D نسبت به D7100 در ایران، پر طرفدار بودن این بدنه برای فیلم برداری هست. منطقی که شما می فرمایید برای خرید D7100 نسبت به 70D در شرایط مساوی کاملا درسته. در پست قبلی هم اشاره کردم.
    ولی (بدلیل تلاش برای حذف اما از این لغت استفاده شد) دوست عزیز، چرا باید ما که مصرف کننده هستیم، صندوق درامد فروشنده ها شویم؟
    چرا باید ایشان 4 لنز کنونی خودشون را که اشاره کردند به قول شما شاید خیلی هم گران قیمت نباشند را بین 20 تا 30 درصد به زیر قیمت بفروشند و اختلاف قیمت بین 70D و D7100 (500 هزار تومان) و حتی ارقام بالاتر را برای تهیه مجدد لنز هزینه کنند؟ به قول شما اصلا بجای D7100 همان 750D را تهیه کنند از نظر مالی تقریبا به اندازه یک بدنه D7100 هزینه شده و امکانات لنز ها هم بدون کم و کاست استفاده می شود.
    معیار قیمت شما برای فروش هم باز با بازار (حتی بازار چه همینجا) نمیخونه! شما 4تا لنز رند رو نمیشه رد کنید 4تا لنز نوی دست دوم بخرید و در نهایت 30 قیمت نو ضرر کنید!
    در این مورد خوشحال می شم توضیح بدید! شما راهی سراغ دارید که لنز ها رو بفروشیم و برای خرید لنز برند دیگه چه کار کرده و چه نو ضرر نکنیم؟ آن هم در شرایطی که قیمت لنزهای نیکون در سری Prim عموما بالاتر از کنون هست؟ اگر راهی باشه بنده شخصا حاضرم نسبت به تعویض برند اقدام کنم.

من موافق تعویض سیستم هم نیستم ولی عرضم اینه هزینه کلی خرید 70دی از خرید 7100 و تعویض لنزها بیشتر خواهد بود!
    خیر! کمتر خواهد شد.
    70D حدود 2.850 قیمتشه
    D7100 حدود 2.250
    لنزها هم تعویضشون کمتر از 1 میلیون هزینه نخواهد داشت. بخصوص اگر لنزهای با ارزش و گران قیمت باشند. چون فروششون کار ساده ای نیست و مجبور به فروش زیر قیمت خواهیم بود.
    اختلاف دو بدنه حدود 600 هست و قیمت لنزها حدود 1 تا 1.5 حتی در لنز ساده ای (در پست قبل هم عرض کردم) مثل 50 F/1.8 قیمت لنزهای کنون حدود 500 و نیکون حدود 700 هست!
    فرمایش شما در خرید پایه و از صفر کاملا درسته و خرید D7100 به همراه لنز از خرید 70D با لنز هزینه بسیار مناسبتری خواهد داشت.
    شما خیلی سخت بتونید کسی رو که در مورد عکاسی اطلاعات متوسطی هم داره متقاعد کنید که که دی7100 نخره و 1تومن بیشتر دی70 بخره!
    قبلا عرض کردم، قرار نیست من کسی رو مجبور به کاری کنم!
    بنده شرایط را عرض می کنم و تصمیم با مصرف کننده محترم خواهد بود. کار ما مشاوره و آگاه سازی هست و نه الزام به خرید!!!
    1- 1 میلیون نه و حدود 600
    2- امکاناتی در 70D هست که بعنوان گدجت برای برخی افراد ارزشمنده! البته این موارد را شخصا پارامتر انتخاب بدنه نمی بینم ولی ذکر می کنم
    1-2- سیستم فوکوس جدید
    2-2- فیلم برداری برتر
    3-2- مانیتور متغیر و اصطلاحا چرخان (برای مثال پیشنهاد می کنم نظر دوستان در عکاسی ماکرو را مطالعه بفرمایید)
    3-3- قابلیت Wifi داخلی و دریافت تصویر بر روی SmartPhone و تبلت (باز هم نظر برخی دوستان در ماکرو گرافی و حیات وحش را مطالعه بفرمایید)
    4-2- عدم وجود اختلال در سیستم فوکوس بدنه پس از Update مربوط به Frameware (دوستان فروم در چند مورد گزارشاتی از کند شدن سیستم فوکوس پس از بروزرسانی Framware گزارش کردند که اگر اشتباه نکنم در تاپیک تعمیرگاه مرکزی هم در خصوصش بحث شده)
    5-2- قیمت های مقرون به صرفه تر لنزهای برند کنون و لوازم جانبی
    باتمام این اوصاف این نظر شخصی بنده است. ممکنه برای کسی مفید و برای کسی بی فایده باشه.

البته این حرف من که نیست هم خروجی داده بازار فعلی ایران هستش هم بازار فعلی خارج از ایران و هم سیگنال های خود کنون (کم کردن قیمت باندل های 70دی و ریلیز 77دی و غیره)
    تولید 70D نه بخاطر مشکل بلکه بخاطر ارتقاع خط تولید 80D و جلب بازار 70D به سمت 80D در حال کاهش هست! این روال کاری شرکت هاست که با آغاز تولید و فراگیر شدن یک مدل، مدل قدیمی را از خط تولید بصورت تدریجی خارج نمایند و تولید را بر روی مدل جدید متمرکز کنند.
    77D هم یک رده جدید و کاملا متفاوت از XXD های کنون هست. در این خصوص هم در تاپیک مربوط به این بدنه در فروم به تفصیل بحث شده که می توانید مراجعه کنید و مطالعه فرمایید.
    مثل زمانی که 7D تولید شد، در آن زمان هم عده ای معتقد بودند این بدنه جایگزین بدنه هایی مثل 50D خواهد بود و در ادامه دیدیم که چنین نشد
    6D هم همیچنین براورد می شد که جایگزین 5D باشه که باز هم چنین نشد و یک رده جدید به محصولات افزوده شد.
    ولی بازم من نمیگم که فقط و فقط انتخاب این هستش و فقط و فقط درست اینکار هستش منتها وقتی اگر و اما ها رو از صورت مسئله کم کنید 70دی جایگاهی تو انتخاب های روز نداره! باز به مراتب وضع سری 750و 760دی بهتره!
    انتخاب بین این بدنه ها به سلیقه افراد ربط داره.
    شخصی مثل بنده معتقد هست بدنه XXD از نظر عملکرد و سهولت کارکرد، سلینگ و ... در جایگاه بهتری از بدنه های XXXD ها قرار داره و شخصی مثل شما بر این باور هستید که بازار جایگاه محصولات XXXD را بیشتر پسند می نمایند.
    تجربه 12 ساله بنده در خرید و یا فروش بدنه کارکرده نشان داده است، افت قیمت بدنه هایی مثل D7100 و 70D یا به اصطلاح (Mid-Range DSLR) از بدنه هایی شبیه به 750D و D5500 در وضعیت به مراتب بهتری قرار دارد، کما اینکه کیفیت ساخت بدنه های این رده (اعم از جنس بدنه، سلینگ) در جایگاه به مراتب بالاتری از بدنه هایی مثل 750D و D5500 قرار دارد.
    در پایان از حسن توجه دوستان بسیار سپاسگزارم
    ارادتمند
    Rax، DELL، Mehrdad-PL و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

Rax
    Rax آنلاین نیست
    تشکر کرده
    30

درود
    دوست عزیز اتفاقا در هر خریدی همین اما و اگر هاست که حرف می زنه!
    اگر بودجه داشته باشم
    اگر فیلم برداری هدف کار بنده باشه
    اگر و .... همه و همه عوامل تاثیر گذار در خرید هستند.
    همین محدودیت هاس که باعث شده بازار فروش برندهای متفاوت شکل بگیره.
    خود شما الان در معرفی D7100 نسبت به 70D دارید از اما و اگر ها استفاده می کنید.

اتفاقا ایشان نظرشون روی 70D کاملا منطقیه، تعداد شات و ...
    بنده بین این دو مدل پیشنهادم همچنان 70D هست دلیلش هم بدنه و سلینگ بهتر، سیستم فوکوس و امکانات بدنه ای با رده بالاتر نسبت به 750D بود.
    و در نهایت تجربه یک بدنه در رده بالاتر از بدنه ای که در حال حاضر استفاده می کنند.
    یکی از مهمترین دلایلی که این اختلاف غیر عادی قیمت 70D نسبت به D7100 در ایران، پر طرفدار بودن این بدنه برای فیلم برداری هست. منطقی که شما می فرمایید برای خرید D7100 نسبت به 70D در شرایط مساوی کاملا درسته. در پست قبلی هم اشاره کردم.
    ولی (بدلیل تلاش برای حذف اما از این لغت استفاده شد) دوست عزیز، چرا باید ما که مصرف کننده هستیم، صندوق درامد فروشنده ها شویم؟
    چرا باید ایشان 4 لنز کنونی خودشون را که اشاره کردند به قول شما شاید خیلی هم گران قیمت نباشند را بین 20 تا 30 درصد به زیر قیمت بفروشند و اختلاف قیمت بین 70D و D7100 (500 هزار تومان) و حتی ارقام بالاتر را برای تهیه مجدد لنز هزینه کنند؟ به قول شما اصلا بجای D7100 همان 750D را تهیه کنند از نظر مالی تقریبا به اندازه یک بدنه D7100 هزینه شده و امکانات لنز ها هم بدون کم و کاست استفاده می شود.

در این مورد خوشحال می شم توضیح بدید! شما راهی سراغ دارید که لنز ها رو بفروشیم و برای خرید لنز برند دیگه چه کار کرده و چه نو ضرر نکنیم؟ آن هم در شرایطی که قیمت لنزهای نیکون در سری Prim عموما بالاتر از کنون هست؟ اگر راهی باشه بنده شخصا حاضرم نسبت به تعویض برند اقدام کنم.

خیر! کمتر خواهد شد.
    70D حدود 2.850 قیمتشه
    D7100 حدود 2.250
    لنزها هم تعویضشون کمتر از 1 میلیون هزینه نخواهد داشت. بخصوص اگر لنزهای با ارزش و گران قیمت باشند. چون فروششون کار ساده ای نیست و مجبور به فروش زیر قیمت خواهیم بود.
    اختلاف دو بدنه حدود 600 هست و قیمت لنزها حدود 1 تا 1.5 حتی در لنز ساده ای (در پست قبل هم عرض کردم) مثل 50 F/1.8 قیمت لنزهای کنون حدود 500 و نیکون حدود 700 هست!
    فرمایش شما در خرید پایه و از صفر کاملا درسته و خرید D7100 به همراه لنز از خرید 70D با لنز هزینه بسیار مناسبتری خواهد داشت.

قبلا عرض کردم، قرار نیست من کسی رو مجبور به کاری کنم!
    بنده شرایط را عرض می کنم و تصمیم با مصرف کننده محترم خواهد بود. کار ما مشاوره و آگاه سازی هست و نه الزام به خرید!!!
    1- 1 میلیون نه و حدود 600
    2- امکاناتی در 70D هست که بعنوان گدجت برای برخی افراد ارزشمنده! البته این موارد را شخصا پارامتر انتخاب بدنه نمی بینم ولی ذکر می کنم
    1-2- سیستم فوکوس جدید
    2-2- فیلم برداری برتر
    3-2- مانیتور متغیر و اصطلاحا چرخان (برای مثال پیشنهاد می کنم نظر دوستان در عکاسی ماکرو را مطالعه بفرمایید)
    3-3- قابلیت Wifi داخلی و دریافت تصویر بر روی SmartPhone و تبلت (باز هم نظر برخی دوستان در ماکرو گرافی و حیات وحش را مطالعه بفرمایید)
    4-2- عدم وجود اختلال در سیستم فوکوس بدنه پس از Update مربوط به Frameware (دوستان فروم در چند مورد گزارشاتی از کند شدن سیستم فوکوس پس از بروزرسانی Framware گزارش کردند که اگر اشتباه نکنم در تاپیک تعمیرگاه مرکزی هم در خصوصش بحث شده)
    5-2- قیمت های مقرون به صرفه تر لنزهای برند کنون و لوازم جانبی
    باتمام این اوصاف این نظر شخصی بنده است. ممکنه برای کسی مفید و برای کسی بی فایده باشه.

تولید 70D نه بخاطر مشکل بلکه بخاطر ارتقاع خط تولید 80D و جلب بازار 70D به سمت 80D در حال کاهش هست! این روال کاری شرکت هاست که با آغاز تولید و فراگیر شدن یک مدل، مدل قدیمی را از خط تولید بصورت تدریجی خارج نمایند و تولید را بر روی مدل جدید متمرکز کنند.
    77D هم یک رده جدید و کاملا متفاوت از XXD های کنون هست. در این خصوص هم در تاپیک مربوط به این بدنه در فروم به تفصیل بحث شده که می توانید مراجعه کنید و مطالعه فرمایید.
    مثل زمانی که 7D تولید شد، در آن زمان هم عده ای معتقد بودند این بدنه جایگزین بدنه هایی مثل 50D خواهد بود و در ادامه دیدیم که چنین نشد
    6D هم همیچنین براورد می شد که جایگزین 5D باشه که باز هم چنین نشد و یک رده جدید به محصولات افزوده شد.

انتخاب بین این بدنه ها به سلیقه افراد ربط داره.
    شخصی مثل بنده معتقد هست بدنه XXD از نظر عملکرد و سهولت کارکرد، سلینگ و ... در جایگاه بهتری از بدنه های XXXD ها قرار داره و شخصی مثل شما بر این باور هستید که بازار جایگاه محصولات XXXD را بیشتر پسند می نمایند.
    تجربه 12 ساله بنده در خرید و یا فروش بدنه کارکرده نشان داده است، افت قیمت بدنه هایی مثل D7100 و 70D یا به اصطلاح (Mid-Range DSLR) از بدنه هایی شبیه به 750D و D5500 در وضعیت به مراتب بهتری قرار دارد، کما اینکه کیفیت ساخت بدنه های این رده (اعم از جنس بدنه، سلینگ) در جایگاه به مراتب بالاتری از بدنه هایی مثل 750D و D5500 قرار دارد.
    در پایان از حسن توجه دوستان بسیار سپاسگزارم
    ارادتمند
    من با کلیت حرفاتون موافقم ولی شما نیاز خریدار احتمالی رو نگاه نمیکنید چون تاکیدتون روی مواردیه که خودتون مهم میدونید و البته از حق نگذریم اشاره هم کردی این موارد برای شما مهم بوده و نظر منم در ادامه واقعا بیشتر بحث کلی و سلیقه خودم هستش. من عرضم روی امار و ارقام موجود هستش که معمولا بجز دوربین های رده پایین تو سایر موارد نشون دهنده اقبال عمومی مردم به یک سری خاص از دوربین هاست. مثلا داخل ایران 6دی خیلی خوب فروش میره و این قابل کتمان نیست و در ضمن بی دلیل هم نیست. دلیلش هم ساده است. معیار من و شما برایند معیار همه خریدران نیست. وقتی برایند کلی رو در نظر بگیرید میبینید که6دی انتخاب اول اکثر کاربران فول فریم رده پایین بوده و هست در حالیکه با معیار هایی که شما نوشتید یک نفر روی کره زمین نباید 6ی بخره. همین وضع بطور ضمنی برای دی7100 هم وجود داره (و البته 7200 و 80دی) و مواردی شما نوشتید منعکس معیار برایند همه خریدران نیست. و از همه مهمتر این اختلافاتی که روی بدنه های سری 2رقمی و 3رقمی کنون بطور فرض میگید تو همه بارهای زمانی وحود نداشته ولی باز بدنه 2رقمی فروش میرفته! من به جرات میگم بیشتر از نصف کسانی که 7دی خریدند با 550دی براشون تفاوتی نداشته ولی با این وجود نمیتونم فروش فوق العاده 7دی رو نادیده بگیرم!

این سیاست کلی شرکت هارو هم شامل میشه! الان عملا نیکون داره امکانات و ابداعات جدید رو کنار میزاره و راه کنون برای فروش بیشتر میره! تارگتی که میزارن فروش بیشتر و سود بیشتر هستش و برای همین اون قشر اندک عکاس واقعی از محصولات جدید ناراضیه! البته اگر قرار به زور توجیه کردن محصولات باشه هر کسی میتونه تولید این محصولات رو توجیه کنه ولی یک مثال ساده بزنم! یه عکاس تو نمایشگاهی از یه مسئول غرفه نیکون میپرسه که چرا دی3400 قابلیت تمیز کردن سنسور رو بطور خودکار نداره! طرف جواب میده که ما امار گرفتیم اکثر غریب به اتفاق خریرای سری 3000 هیچوقت لنزشون رو عوض نمیکنند! حالا من نوعی از خودم میپرسم چطور همچین چیزی ممکنه! من بدنه مثلا 3300 داشته باشم عملا اینقدر پتانسیل داره که عوض نکردن لنز با حماقت فرقی نداره! میتونم لیست درست کنم و 1000 نمونه عکس خروجی خارق العاده اش نشون بدم! ولی تو واقعیت تغییری ایجاد میکنه؟ انتخاب دوربین رده متوسط کار اسونیه ولی در عین حال کار سختیه! تک تک توجیهات شما برای ضرر اقتصادی کمتر از فروش 70دی رو من میتونم عکسشو بیارم! ولی بجای اینکار میتونم ازتون دعوت کنم یه تماسی با 4نفر خریدار اجناس کارکره تو بازار بگیرین ببینی واقعا چه اعدادی معامله میشه! شاید 750 وضع بهتری نداشته باشه ولی همون درصد ضرر کمتر و قیمت کلی کمتر خودش عدد خیلی بزرگی میشه!
    S8M5M تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من در حال حاظر دوربین canon 700d دارم و بیشتر عکاسی فضای باز شهری + پرتره از محیط داخلی(کافه) + پرتره فضای باز انجام میدم و لنزهای که دارم هم 55-18 + stm18-135 + 50mm f1.8 stm
    قصد ارتقای بادی رو داشتم. چه بادی رو پیشنهاد میدین که با این لنزهای خودم + یه لنز تله که بعدآ تهیه می کنم نیازهام رو برطرف کنه و از لحاظ شارپنس بهتر از 700d فعلی خودم باشه و اصولآ با چقدر هزینه تغیر محسوسی رو میشه احساس کرد؟ و به نظر شما دوستان منطقی هست بادی رو ارتقا بدم یا به فکر خرید لنز با دیاف بازتر و لنز های قیمت سنگین تر سری ال برم؟ کدومش منطقی تره؟

كاربر همراه Aier آواتار ها
    تشکر کرده
    248

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanm نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من در حال حاظر دوربین canon 700d دارم و بیشتر عکاسی فضای باز شهری + پرتره از محیط داخلی(کافه) + پرتره فضای باز انجام میدم و لنزهای که دارم هم 55-18 + stm18-135 + 50mm f1.8 stm
    قصد ارتقای بادی رو داشتم. چه بادی رو پیشنهاد میدین که با این لنزهای خودم + یه لنز تله که بعدآ تهیه می کنم نیازهام رو برطرف کنه و از لحاظ شارپنس بهتر از 700d فعلی خودم باشه و اصولآ با چقدر هزینه تغیر محسوسی رو میشه احساس کرد؟ و به نظر شما دوستان منطقی هست بادی رو ارتقا بدم یا به فکر خرید لنز با دیاف بازتر و لنز های قیمت سنگین تر سری ال برم؟ کدومش منطقی تره؟
    برای رسیدن به شارپنس بالاتر میخواهید بدنه عوض کنید؟!
    شارپنس 700d برای شما کافی نبوده است؟!
    دوست من به نظر بنده مشکل شما بیشتر درمورد post processing عکس ها باید باشه تا گرفتن شارپنس کم اونم از 700d با لنزی مثل 50mm f1.8
    طبق DXO شارپنس عکس این لنز روی دوربین 700d و 70d برابر هست و اگر قصد شما ارتقا به 70d باشد، هیچ تغییری نخواهید دید، درمورد 760d هم تفاوت بسیار جزئیست که شما حس نخواهید کرد و در نهایت اگر 7d هم بگیرید مجدد طبق DXO هیچ تفاوتی نخواهد بود
    گمون نکنم منظور شما خرید بدنه فول فریم بوده باشه چرا که با این خرید می بایست لنز هارو تغییر بدید
    مجدد گمون میکنم باید درمورد post processing و شارپ کردن عکس ها و نورپردازی مناسب مطالعه کنید
    ویرایش توسط Aier : Monday 1 May 2017 در ساعت 07:51
    S8M5M و ehsanm تشکر می‌کنند.
    D3300 + 50mm f1.8G
    I don't call myself a photographer, I'm just enthusiastic about photography
    Telegram: @Mostazrafe

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanm نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    با لنز 50 روی اف 2.8 به بالا می بایستی عکس های شارپ داشته باشید
    چند نمونه از عکس هایی که به نظرتان شارپنس کافی ندارند را آپلود کنید تا بتوان در این مورد نظر داد.
    S8M5M و ehsanm تشکر می‌کنند.