صفحه 1160 از 1201 نخستنخست ... 160 660 1060 1110 1150 1156 1157 1158 1159 1160 1161 1162 1163 1164 1170 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,591 تا 11,600 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط Farshid.Y نمایش پست ها
    ممنونم موردی بود که تابحال بهش برنخورده بودم . البته در فروم canon rumors هم مورد های مشابه مشکل در فوکوس 7d ii بود که عده ای نوشته بودند این بادی با لنز های سری L ظاهرا این مشکل رو نداره و عده ای هم با اپدیت فریمور دیگه مشکلی پیدا نکردند . (و خب طبیعتا عده ای هم بودند که رضایت کامل از فوکوس این بادی داشتند)

البته این بخش متن جناب نژادی هم باید در کنار تمام متن خونده : "اما اینها دلیل این نمیشه که بگیم 7 دی مارک 2 دوربین بدی هست" . مثل این هست که بگیم چون احتمال داره D750 ای که ما میخریم شاتر اش مشکل پیدا کنه کلا قید اش رو بزنیم .
    صدر در صد نمیشه قید این بدنه رو زد ولی خواستم یادآوری کنم که همه چی رو کاغذ نیست.
    و با شما کاملا موافقم.
    ارادتمند
    SHOK53 و Farshid.Y تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط Nima Sadigh نمایش پست ها
    سلام
    این لنز 35 f/1.8 نیکون که صحبت از آن هست مزیتهایی دارد که آنرا به پر فروش ترین لنز نیکون(و حتی پرفروشترین لنز dslr دنیا) تبدیل کرده است. اولین مورد قیمت آن هست. مورد بعد مربوط به فاصله کانونی و باز بودن اپچر آن هست که این لنز را به لنزی مناسب برای عکاسی روی دست مخصوصا در فضاهای داخل اتاق(indoor) تبدیل کرده است. با لنزی مثل 50 و 85 روی کراپ عکاسی روی دست و در نور کم سختتر و سختتر می شود و تعداد عکسهای تار یک تازه کار بسیار بیشتر و بیشتر می شود. مورد سوم اینکه این لنز در کنون وجود ندارد و برگ برنده نیکون برای دوربینهای کراپش هست.
    این پست را برای این نوشتم که بگویم تعداد کاربرانی که ازاین لنز راضی هستند بسیار زیاد هست. کافی هست میانگین نظرات سایتی مثل bhphoto را ملاحظه بفرمایید.

https://www.bhphotovideo.com/c/produ...mm_f_1_8G.html

درباره معنی"رضایت" بحث مفصلی می توان کرد که اینجا فرصتش نیست.

در مورد مقایسه 35 با 85 روی کراپ که ارسال کردید به نظر می آید 35 و 85 روی فول فریم مقایسه شده اند برای مقایسه درست باید 50 را با 135 مقایسه می کردید.
    در آخر اشاره می کنم که منظور از پرتره فقط پرتره سر و گردن نیست. در بسیاری از پرتره ها تمام قد ثبت می شود و برای ثبت آنها با لنز 135 که شما اشاره کردید(یا همان 85 روی کراپ) باید چندین متر از سوژه فاصله گرفت که در بسیاری از مواقع امکان پذیر نیست.
    استفاده از لنز معادل 50 میلیمتری و توصیه برای خرید آن هیچ وقت کار اشتباهی نبوده است. مخصوصا اینکه این لنز پرکاربرد تر از لنزهایی همچون 85 یا 135 هست؛ مخصوصا برای تازه کارها.
    دوستان این لینکها می تونه کمکتون کنه .
    مقایسه لنزهای 50mm و 85mm برای عکاسی پرتره از اشخاص | لنزک

https://www.slrlounge.com/buying-fir...ens-35mm-50mm/
    ویرایش توسط hobor971 : Wednesday 9 August 2017 در ساعت 14:30 دلیل: اضافه نمودن

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان.من تازه عضو انجمن شدم واز عکاسی هم چیزی نمیدونم.فقط لطفا منو راهنمایی کنید که دوربین یا لنزی که بتونه از فاصله دویست یا سیصد متری از چهره انسان یا پلاک ماشین عکس واضح بگیره چقدر هزینه داره؟میتونین لطفا چند مدل معرفی کنین.خیلی ضروریه .ممنون میشم کسی از دوستان جوابمو بده.مرسی

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط ilusmc نمایش پست ها
    سلام دوستان.من تازه عضو انجمن شدم واز عکاسی هم چیزی نمیدونم.فقط لطفا منو راهنمایی کنید که دوربین یا لنزی که بتونه از فاصله دویست یا سیصد متری از چهره انسان یا پلاک ماشین عکس واضح بگیره چقدر هزینه داره؟میتونین لطفا چند مدل معرفی کنین.خیلی ضروریه .ممنون میشم کسی از دوستان جوابمو بده.مرسی
    پیشنهاد من nikon p900 هست. که البته dslr نیست و لنز روی آن مثل dslr ها عوض نمی شود. لنز این دوربین از سمت تله، فاصله کانونی برابر با 2000 میلیمتر دارد که نسبت به دوربینهای دیگر در بازار بالاتر هست. البته روی این فاصله کانونی عکسها کاملا واضح نیستند و کمی افت کیفیت در 2000 میلیمتر دیده می شود. علاوه بر این عکاسی روی دست در این فاصله کانونی بسیار دشوار هست و نیاز به قرار گرفتن دوربین روی سه پایه ضروری به نظر می آید.
    با تمام این تفاسیر برای عکاسی از اجسام خیلی دور در این قیمت دوربین بسیار خوبی هست و کاربران راضی ای دارد.
    hobor971، SHOK53، obsidiyan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط ilusmc نمایش پست ها
    اگر قصد خرید dslr داشته باشید باید هزینه بالایی برای لنز با این مشخصات پرداخت کنید . شاید حداقل هزینه مورد نیاز نزدیک به 2 میلیون تومان برای یک لنز زوم مناسب باید هزینه کنید . اما همان دوریبین p900 با یک سه پایه مشکل شما را حل می کند
    Nima Sadigh و SHOK53 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Amin.S آواتار ها
    تشکر کرده
    1227

درود
    دوستان و همراهان عزیز
    از روزی که به این انجمن اومدن قصد خرید دوربین داشتم تا الان!
    ثمرش هم دو سال پیش یه G16 یه سه پایه خوب و یه هاتشو گوداکس هست
    تو این چند سال هر بار پولی کنار گذاشتم خرج واجب تر پیش اومد و نشد دوربین حرفه ای بخرم

0 - اما الان اگه خدا بخواد 4 تومن کنار گذاشتم که میخوام خرید کنم (تا باز مشکلی پیش نیومده)
    1 - از اونجا که G16 رو دارم لنز واک اروند نمیخوام و ترجیحا بادی تنها میخوام بگیرم
    2 - ژانر های مورد علاقم پرتره، منظره، عکاسی شب، معماری (و معاری داخلی) .
    احتمالا پیشنهادتون 50 میلیمتر و یه لنز واید با دیافراگم بازه . اما لطفا لنز هم پیشنهاد بدید، حتی مارک های متفرقه
    تبصره: اگه دوربینی پیشنهاد میکنید که بیشتر میشه میتونم فعلا فقط پرتره کار کنم (50 میلیمتر) تا توی مرحله بعدی لنز واید بگیرم. یا اینکه بودجه رو کمی بیشتر کنم و هر دو(با فرضیات خودم) رو با یه دوربین ارزون تر بگیرم.
    3 - با اینکه کنون داشتم، اما کنون و نیکون فرقی واسم نداره (بجز در مورد هات شو که برای دوربین های کنونه )چون صرفا قصدم عکاسیه و فیلمبرداری اصلا نمیکنم

سپاس
    Canon G16 , MeFoto A1350Q1 Tripod

Forum Moderator کوروش آواتار ها
    تشکر کرده
    12880

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.S نمایش پست ها
    درود
    دوستان و همراهان عزیز
    از روزی که به این انجمن اومدن قصد خرید دوربین داشتم تا الان!
    ثمرش هم دو سال پیش یه G16 یه سه پایه خوب و یه هاتشو گوداکس هست
    تو این چند سال هر بار پولی کنار گذاشتم خرج واجب تر پیش اومد و نشد دوربین حرفه ای بخرم

0 - اما الان اگه خدا بخواد 4 تومن کنار گذاشتم که میخوام خرید کنم (تا باز مشکلی پیش نیومده)
    1 - از اونجا که G16 رو دارم لنز واک اروند نمیخوام و ترجیحا بادی تنها میخوام بگیرم
    2 - ژانر های مورد علاقم پرتره، منظره، عکاسی شب، معماری (و معاری داخلی) .
    احتمالا پیشنهادتون 50 میلیمتر و یه لنز واید با دیافراگم بازه . اما لطفا لنز هم پیشنهاد بدید، حتی مارک های متفرقه
    تبصره: اگه دوربینی پیشنهاد میکنید که بیشتر میشه میتونم فعلا فقط پرتره کار کنم (50 میلیمتر) تا توی مرحله بعدی لنز واید بگیرم. یا اینکه بودجه رو کمی بیشتر کنم و هر دو(با فرضیات خودم) رو با یه دوربین ارزون تر بگیرم.
    3 - با اینکه کنون داشتم، اما کنون و نیکون فرقی واسم نداره (بجز در مورد هات شو که برای دوربین های کنونه )چون صرفا قصدم عکاسیه و فیلمبرداری اصلا نمیکنم

سپاس
    (من در مورد نیکون می‌گویم، در مورد پیشنهادات کانن دوستان کاننی نظر دهند)
    با مبلغی که بیان‌کردید ( با احتساب اینکه فقط بدنه می‌خواهید و بقیه‌ی تجهیزات را کم‌و‌بیش دارید) اگر کراپ بخواهید بخرید پیشنهاد من D7200 یا با کمی افزایش بودجه D7500 خواهد بود. اما اگر بخواهید فول‌فریم بگیرید D610. ( هرچند بودجه‌ی دومی مقداری بیشتر است)
    و البته برای کار پرتره فول‌فریم مزیت‌های بیشتری دارد. در این باب بهترین گزینه‌ی موجود D750 خواهد بود که بدنه‌ی آن حدود یک‌و‌نیم از بودجه‌ی شما بیشتر است( من جای شما بودم صبر می‌کردم تا با افزایش بودجه یکباره این بدنه را بگیرم البته پس از اطمینان از صحت بدنه)
    بحث لنز هم مبحث مفصلی‌ست که بهتراست در تاپیک‌های مربوط پیگیری کنید که البته در همانجا بارها در این مورد گفته‌شده و مطالب مفصلی موجود هست.
    Amin.S، kato، Aier و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    1227

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    (من در مورد نیکون می‌گویم، در مورد پیشنهادات کانن دوستان کاننی نظر دهند)
    با مبلغی که بیان‌کردید ( با احتساب اینکه فقط بدنه می‌خواهید و بقیه‌ی تجهیزات را کم‌و‌بیش دارید) اگر کراپ بخواهید بخرید پیشنهاد من D7200 یا با کمی افزایش بودجه D7500 خواهد بود. اما اگر بخواهید فول‌فریم بگیرید D610. ( هرچند بودجه‌ی دومی مقداری بیشتر است)
    و البته برای کار پرتره فول‌فریم مزیت‌های بیشتری دارد. در این باب بهترین گزینه‌ی موجود D750 خواهد بود که بدنه‌ی آن حدود یک‌و‌نیم از بودجه‌ی شما بیشتر است( من جای شما بودم صبر می‌کردم تا با افزایش بودجه یکباره این بدنه را بگیرم البته پس از اطمینان از صحت بدنه)
    بحث لنز هم مبحث مفصلی‌ست که بهتراست در تاپیک‌های مربوط پیگیری کنید که البته در همانجا بارها در این مورد گفته‌شده و مطالب مفصلی موجود هست.
    درود
    کورش جان ممنون از راهنماییت
    راستش کل بودجم 4 تومن هست... برا لنز و دوربین
    750 هم که فرمودید واقعا دوستش دارم .... اما امان از بی پولی...و اینکه هر چند گفتم لنز واک اروند نمیخوام اما این دوربین با 24-120 خیلی خوب کار میکنه کهاونوقت قیمتش...

در کل از فرمایشات شما متوجه شدم با این پول 7200 رو با لنز 50 بتونم بگیرم ..... خلاص
    hobor971 و کوروش تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    53

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin.S نمایش پست ها
    درود
    کورش جان ممنون از راهنماییت
    راستش کل بودجم 4 تومن هست... برا لنز و دوربین
    750 هم که فرمودید واقعا دوستش دارم .... اما امان از بی پولی...و اینکه هر چند گفتم لنز واک اروند نمیخوام اما این دوربین با 24-120 خیلی خوب کار میکنه کهاونوقت قیمتش...

در کل از فرمایشات شما متوجه شدم با این پول 7200 رو با لنز 50 بتونم بگیرم ..... خلاص
    d7200 دوربین خوبیه . مخصوصا برای کسی که قبلا عکاسی کرده باشه. من پیشنهادم بشما یه d7200 و یه 24-120 هست که لنز بهتری برای کارهای شما است . یا اینکه اون g16 رو بفروشی و با پولش فعلا یه بدنه d750 بخری تا ببینی بعدا چی می شه
    Amin.S تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    1227

نقل قول نوشته اصلی توسط hobor971 نمایش پست ها
    d7200 دوربین خوبیه . مخصوصا برای کسی که قبلا عکاسی کرده باشه. من پیشنهادم بشما یه d7200 و یه 24-120 هست که لنز بهتری برای کارهای شما است . یا اینکه اون g16 رو بفروشی و با پولش فعلا یه بدنه d750 بخری تا ببینی بعدا چی می شه
    درود
    24-120 روی کراپدارمیشه 36-180، واید رو از دست میدم