صفحه 1200 از 1201 نخستنخست ... 200 700 1100 1150 1190 1196 1197 1198 1199 1200 1201 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11,991 تا 12,000 , از مجموع 12004
Like Tree17678تشکر

موضوع: راهنمايي براي خريد دوربين هاي DSLR

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

چرا اینقدر فروم خلوت شده ؟
    قدیما خیلی داغ بود

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    چرا اینقدر فروم خلوت شده ؟
    قدیما خیلی داغ بود
    درود بر شما

دلائل مختلفی داره که بخشی از اون به کم شدن تب عکاسی برای انهایی که عکاسی برایشان یک هابی و فان بود. بخاطر وضعیت ارزش پول و اقتصاد.. و اینکه هم اکنون قیمت فقط یک لنز درست و درمان چیزی کمتر از 50 میلیون تومان نخواهد بود! (در لحظه ارسال این پست فقط نه یک دقیقه بعدش!!) عکاسی رو تبدیل کرد به فعالیت همانهایی که قبل از اومدن تب عکاسی و همه گیری توسط عموم ، قبلا عکاس بودند.

اما بحث پیرامون مسائل فنی و نقد و بررسی ، توسط فعالین این رشته بی شک همچنان جذاب خواهد بود اگر مسائل دیگری شیرینی این موضوع را از بین نبرد!

امیدوارم خرید تجهیزات عکاسی راحتر بشه تا این هنر جذاب رو افراد بیشتری پی گیر باشند

به امید اون روز
    mohamad.k و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    286

با سلام مجدد و خسته نباشید
    دوستان یه گزینه و راه دیگری پس از دیدن کلی رویو در یوتیوب متوجه شدم که می خواستم مطرح کنم شاید عزیزان کمی حوصله برای راهنمایی لطف کنند.
    با توجه به اینکه قبلا هم عرض کردم و شاهد مهاجرت زیادی به سمت بادی های سونی هستم تعداد زیادی عکاس حرفه ای در دنیا که الان از میرورلس های سونی استفاده می کنند که قبلا DSLR استفاده می کردند و بعضی هاشون همزمان با DSLR قبلیشان از هر دو.
    حالا دو گزینه بنظر میاد :
    1- اینکه به جهت امکان ایجاد زمینه برای کوچ به سمت فول فریم در آینده نه الان ، در خرید لنزها از لنزهای فول فریم سونی استفاده کنم و برای هزینه پایین تر بادی کراپ دارهای سونی مثل a6500 را خرید کنم . و تا دستیابی به بودجه و امکان بادی فول فریم به تمرین بیشتر و کسب مهارت بیشتر با APS-C بپردازم (طبیعتا با هزینه یه بادی فول فریم خوب مثل A7III تقریبا میشه یه لنز 85 دیاف1.8 و بادی A6500 خرید ) و حتی در گام های بعدی SONY 24-105 F4 تا لحظه ای که برای تهیه بادی فول فریم دیگر مساله لنز نداشته باشم .
    2- یا یک بادی کارکرده تمیز و سالم مثل Canon 6D و یا NIKON D750 ( حالا کدامیک برای پرتره انتخاب درستری هست ؟) به دنیای فول فریم برسم و لنز های طبیعتا فول فریم 85 با دیاف 1.8 و بعدا زوم های با کیفیتی ( نسبت به نسخه خود برند دوربین) مثل SIGMA 24-105 f4 و SIGMA 24-70 f2.8 و لنزهای خوب دیگر - منتها برای ارتقا در آینده در خصوص بادی بهتر آیا دورنگاری روشنی با داشتن این سری از لنزهای کانن یا نیکون چه می تواند باشد . ؟!! ( اگر برداشت نادرستی نداشته باشم دنیای سنسور و بادی برای مگاپیکسل بالا و حتی پرفورمانس بالا در ایزوها به سمت میرورلس ها حرکت تندی در پیش گرفته است ، خوب تکنولوژی الکترونیکی به جای مکانیکی و حذف بسیاری از محدودیت ها با ابعاد کوچکتر - و دید به اینکه ایجاد برخی مشکلات و محدودیتها در استفاده از مبدل مانت لنزها)
    حالا موضوعی که فکر می کنم باید توجه کرد اولویت بنده برای ژانر پرتره هست در فضای داخل و بیرون . ( برای پرتره نگاری لنز فول فریم با بادی پیشرفته و به روز کراپ یا بادی فول فریم قدیمی با لنز فول فریم )؟
    و با اهمیت ترین مساله برام کیفیت خروجی نهایی عکس و دقت فوکوس هست . چرا که فکر می کنم تمامی ابزار و علم و سایر عوامل در نتیجه در خروجی کار ارزش خود را کسب می کند.
    با تشکر از همه

امیدوارم سعادت استفاده از تجربیات اساتید و دوستان عزیر را داشته باشم.
    ویرایش توسط hossein_ashrafi : Thursday 24 June 2021 در ساعت 15:00

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_ashrafi نمایش پست ها
    با سلام مجدد و خسته نباشید
    دوستان یه گزینه و راه دیگری پس از دیدن کلی رویو در یوتیوب متوجه شدم که می خواستم مطرح کنم شاید عزیزان کمی حوصله برای راهنمایی لطف کنند.
    با توجه به اینکه قبلا هم عرض کردم و شاهد مهاجرت زیادی به سمت بادی های سونی هستم تعداد زیادی عکاس حرفه ای در دنیا که الان از میرورلس های سونی استفاده می کنند که قبلا DSLR استفاده می کردند و بعضی هاشون همزمان با DSLR قبلیشان از هر دو.
    حالا دو گزینه بنظر میاد :
    1- اینکه به جهت امکان ایجاد زمینه برای کوچ به سمت فول فریم در آینده نه الان ، در خرید لنزها از لنزهای فول فریم سونی استفاده کنم و برای هزینه پایین تر بادی کراپ دارهای سونی مثل a6500 را خرید کنم . و تا دستیابی به بودجه و امکان بادی فول فریم به تمرین بیشتر و کسب مهارت بیشتر با APS-C بپردازم (طبیعتا با هزینه یه بادی فول فریم خوب مثل A7III تقریبا میشه یه لنز 85 دیاف1.8 و بادی A6500 خرید ) و حتی در گام های بعدی SONY 24-105 F4 تا لحظه ای که برای تهیه بادی فول فریم دیگر مساله لنز نداشته باشم .
    2- یا یک بادی کارکرده تمیز و سالم مثل Canon 6D و یا NIKON D750 ( حالا کدامیک برای پرتره انتخاب درستری هست ؟) به دنیای فول فریم برسم و لنز های طبیعتا فول فریم 85 با دیاف 1.8 و بعدا زوم های با کیفیتی ( نسبت به نسخه خود برند دوربین) مثل SIGMA 24-105 f4 و SIGMA 24-70 f2.8 و لنزهای خوب دیگر - منتها برای ارتقا در آینده در خصوص بادی بهتر آیا دورنگاری روشنی با داشتن این سری از لنزهای کانن یا نیکون چه می تواند باشد . ؟!! ( اگر برداشت نادرستی نداشته باشم دنیای سنسور و بادی برای مگاپیکسل بالا و حتی پرفورمانس بالا در ایزوها به سمت میرورلس ها حرکت تندی در پیش گرفته است ، خوب تکنولوژی الکترونیکی به جای مکانیکی و حذف بسیاری از محدودیت ها با ابعاد کوچکتر - و دید به اینکه ایجاد برخی مشکلات و محدودیتها در استفاده از مبدل مانت لنزها)
    حالا موضوعی که فکر می کنم باید توجه کرد اولویت بنده برای ژانر پرتره هست در فضای داخل و بیرون . ( برای پرتره نگاری لنز فول فریم با بادی پیشرفته و به روز کراپ یا بادی فول فریم قدیمی با لنز فول فریم )؟
    و با اهمیت ترین مساله برام کیفیت خروجی نهایی عکس و دقت فوکوس هست . چرا که فکر می کنم تمامی ابزار و علم و سایر عوامل در نتیجه در خروجی کار ارزش خود را کسب می کند.
    با تشکر از همه

امیدوارم سعادت استفاده از تجربیات اساتید و دوستان عزیر را داشته باشم.
    سلام

خیلی صریح بخواهم خدمتتون بگم مهمترین عامل تصمیم گیری برای خرید تجهیزات بحث محدودیت مالی است. عامل بعدی انتخاب لنز هست، اینکه چه لنزهایی به کارتان خواهد آمد و آن برند آن لنزها را با چه قیمت و کیفیتی ارایه کرده است. خوشبختانه لنز اصلی تان رو انتخاب کرده اید و 85 f/1.8 روی برندهای مختلف لنز خوبی به نسبت قیمتش است.

همون طور که ملاحظه می کنید هیچ صحبتی از بدنه و برند نکردم. این مورد بهتر است با توجه به محدودیت لنز و قیمت و کیفیتشان مشخص بشود. مگر آنکه شخص تعصب و علاقه خاصی به فلان برند داشته باشد. مثلا از منوهای دوربینهای نیکون خوشش نمی آید یا مثلا حس خوبی به برند کنون ندارد.

الان ظاهرا جایی که شما گیر افتاده اید بحث فوق فریم و کراپ هستش. شما اگر قبلا دورربین نیکون 5100 داشتید آیا کمبودی از نظر سنسور و خروجی عکسها در عمل مشاهده می کردید؟ مقایسه سایتها را کنار بگذارید.

همه این صحبتها به کنار تجهیزات قسمت خیلی کوچکی از دنیای عکاسی هست. تجربه شخص در عکاسی و ویرایش سهم خیلی بزرگتری در خروجی عکسها دارند تا لنز (بدنه که واقعا تاثیر جزیی دارد!) پس هر چه زودتر یک دوربین و لنز 85 تهیه کنید و از عکاسی لذت ببرید. هیچ چیز جای تجربه یک لنز و یا یک برند را نمی گیرذ.

یک پیشنهاد دیگر هم دارم. نگاهی به بررسی لنزهای مورد نظرتان در سایت داستین ابوت داشته باشید:

https://dustinabbott.net/photography-gear/
    usef، Anoosh-Em، obsidiyan و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Em نمایش پست ها
    درود
    تا اساتید از راه برسند یک پاسخی داده باشم
    تا به اینجا مشخص شد که میرورلس میخواهید و فول فریم
    با توجه به وضعیت بازار داخلی که فروشگاه های معتبر اصلا بروز نیستند و اجناس موجود میرورلس در نیکون فقط به دوربین و لنز کیت محدود میشود نمیدانم که در صورت سفارش دادن امکان پذیر خواهد بود یا خیر
    در نتیجه قبل از این گرانبها لنزهای سونی در کشور موجود بود پس الانم هست
    بعد از سونی کنون در فروشگاه ها لنزهای میرولس بیشتری داره
    بر همین اساس کسی که در این برهه زمانی بخواهد میرورلس فول فریم تهیه کنه بخاطر وضعیت موجودی فروشگاه قاعدتاً مجبوره سونی انتخاب کنه
    کمااینکه خود من برخلاف منطق و میل باطنی ناچارا اینکار رو کردم !
    چرا که با وجود لنز بسیار جذاب میرولس نیکون برای عکاسی منظره که
    14-30 فیلتر خوربا وزن عالی و قیمت باور نکردنی در سونی تنها لنز فیلتر خوره با کیفیت دلخواه 16-35 بود البته f2.8 که قابل مقایسه با نسخه f 4 اش نیست
    پس بجای خرید لنزی ۲۰ میلیون تومنی ناچارا لنز۴۷ میلیون تومانی با ۲ میلیمتر واید کمتر را باید برداشت!

یا در مورد لنز ۵۰ سونی f1.4 نسخه فعلی که در بازار هست همان نسخه ای هست که پلیت دور آلمان جلویی اش میافتد! و لنز بدنامیست در ریو ها از همین حیث که بتازگی نسخه جدیدش آمده اما نه در بازار ایران!
    باید دید با برداشتن بادی از یک برند لنزهای مورد نظر شما در اون برند کدام ها خواهند شد این چیزی هست که تعیین می‌کنه در نهایت تن به کدام برند بدهید.
    در مورد مگاپیکسل بالای یک بادی قدیمی در مقایسه با بادی جدیدتر من خودم بادی جدیدتر رو انتخاب کردم. ۲۴ مگاپیکسل برای من کافی بود
    در صورت نیاز به مگاپیکسل بیشتر که شاید هیچگاه برایم پیش نیاید راه ترکیب چند شات و عکاسی به صورت پانوراما باعث دستیابی به هر مقدار که بخواهم سایز عکس و مگاپیکسل بزرگتر خواهد شد برای مثال ترکیب ۳ شات که هر کدام ۲۴ مگاپیکسل هستند میشود ۷۲ مگاپیکسل!
    البته برای عکاسی از سوژه ای ثابت امکان پذیر خواهد بود
    امیدوارم توضیحات ناقص بنده کمکی کرده باشد
    پاینده باشید
    سلام واقعا این اتفاق برای لنز میفته؟ اونم با اون قیمتی که داره . من تا حالا نشنیدم برای لنزهای کنون و نیکون همچین اتفاقی بیفته

كاربر آشنا sahneh32 آواتار ها
    تشکر کرده
    158

نقل قول نوشته اصلی توسط obsidiyan نمایش پست ها
    سلام واقعا این اتفاق برای لنز میفته؟ اونم با اون قیمتی که داره . من تا حالا نشنیدم برای لنزهای کنون و نیکون همچین اتفاقی بیفته

نمیدونم چرا بعضی ها علاقه به انتشار دروغ یا اخبار قدیمی دارند البته سابقه این افراد مشخصه. لنز 50 اف 1.4 یکی از بهترین لنز های سونی است. در مهر ماه سال 1396 مشکلاتی از این لنز اعلام شد که در همان زمان با فراخوان سونی رایگان بر طرف شد پستش هنوز در سایت شایعات سونی موجود است اینکه الان ان مورد را دوباره کالبد شکافی کنیم و ادعا کنیم مشکل سال 2017 در سال 2021 وجود دارد نمیدونم چه معنی میتواند داشته باشد

همچنین این لنز هیچ نسخه جدیدی ندارد 5 لنز 50 با اعداد اف 2.8 . 2.5 . 1.8 . 1.4 . 1.2 برای میرولس های سونی وجود دارد که هیچکدام ربطی به دیگری ندارند.

https://www.sony.jp/ichigan/info/20171017.html?19118
    obsidiyan و hossein_ashrafi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه obsidiyan آواتار ها
    تشکر کرده
    6350

سلام باور کنید با هزار بدبختی الان میشه پول خرید بادی و لنز را جور کرد برا همین من همیشه مطالب را میخونم تا موقع خرید ضرر نکنم تا الان خودم به این نتیجه رسیدم که سونی بخرم ولی شما را بخدا اگر ایرادی چیزی در بدنه ها و لنز هست اطلاع بدید.

تشکر کرده
    12235

درود بر شما

چندی پیش که تصمیم گیری نکرده بودم 35mm بردارم یا 50mm توی نقد و بررسیها به این مشکل فنی در مورد 50mm f1.4 سونی برخوردم که البته مشکل فنی محسوب نمیشد ربطی به المان های داخلی نداشت صحبت از افتادن پلیت ( فلنز دور المان جلویی بود) که البته چند ماه بعد سونی نسخه جدید 50mm دیدم که رونمایی کرد. تصمیم منهم انتخاب فاصله کانونی 35mm شد

این چیزی که کاربر بالایی در مورد رفع و رجوع شدن مشکل گفتن رو من خبر ندارم انشالله که همینطور خواهد بود ( خبر ندارم چون سونی رو خیلی وقت نیست که دنبال میکنم اگر یادم بود کجا مطلب رو دیده بودم نگاه میکردم ببینم تاریخ اش مال کی بوده)

سلام باور کنید با هزار بدبختی الان میشه پول خرید بادی و لنز را جور کرد برا همین من همیشه مطالب را میخونم تا موقع خرید ضرر نکنم تا الان خودم به این نتیجه رسیدم که سونی بخرم ولی شما را بخدا اگر ایرادی چیزی در بدنه ها و لنز هست اطلاع بدید.
    خوب کاری میکنید ،سعی کنید از چند جای معتبر و مطرح همیشه تست ها و بررسی هارو مطالعه بفرمایید و دنبال صرف مطالب فارسی زبان و حاظر اماده نباشید
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Monday 5 July 2021 در ساعت 15:52
    obsidiyan تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط sahneh32 نمایش پست ها
    نمیدونم چرا بعضی ها علاقه به انتشار دروغ یا اخبار قدیمی دارند البته سابقه این افراد مشخصه.

دوست عزیزم

چرا اینطور صحبت کنید
    دیگران رو دروغ گو خطاب کردن سر اینکه یک لنز قبلا مشکل داشته یا هنوزم مشکل داره بدور از خرد ورزی هست

نمیدانیم نامتام چیست و چند سال دارید و چه مشکلی

اینجا قبل از هر چیزی همه با هم دوست هستیم ، بوده ایم و خواهیم بود. نمیدانستید بدانید
    نه کنون نه نیکون نه سونی نه هاسلبلاد یا هربرند دیگری نمیتونه باعث بشه به دیگران ناسزاگویی کنیم.

کمی ملایمت و سعه سدر جای دوری نمیرود

پاینده باشید
    kiavash تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Em نمایش پست ها

یا در مورد لنز ۵۰ سونی f1.4 نسخه فعلی که در بازار هست همان نسخه ای هست که پلیت دور آلمان جلویی اش میافتد! و لنز بدنامیست در ریو ها از همین حیث که بتازگی نسخه جدیدش آمده اما نه در بازار ایران!

درود بر شما

عذرخواهی میکنم از دوستان بخاطر اشتباهی که در مورد لنز 50 سونی کردم همه این ماجرا و داستان ها در مورد لنز 35mm f1.4 سونی صدق میکنه که من چون این ماجرا رو وسط کلی ریویو و نقد بررسی و مقایسه بین 35 و 50 دیده بودم در ذهنم اینطور اشتباهی ثبت شد

Sony-FE-35mm-GM-Ornament-Plate-768x384.jpg

ماجرا مشکل یاد شده هم قدیمی نیست گزارش اشکالات تقریبا جدید هستند:

333.jpg

اونهایی که این لنز رو دارند گویا سونی فراخوان داده، اما نسخه جدید این لنز رو سونی رونمایی کرده
    The Sony FE 35mm F1.4 GM will be available mid-February at a suggested price of $1400
    با قیمت 1400 دلار که تا اواسط فوریه 2021 قرار بوده برای فروش اماده شود

https://www.dpreview.com/reviews/son...m-field-review

Sony has issued a partial recall of early production FE 35mm F1.4 GM lenses to re-secure the ornament plate. This explains delivery delays of the Sony 35mm F1.4 GM lens which allowed Sony to fix the issue before the current batch of lenses shipped to retailers.
    Sony has recently become aware that the ornament plate for some of the E-mount lens FE 35mm F1.4 GM “SEL35F14GM” for Interchangeable Lens Digital Camera α, may come off. However, this does not affect the optic performance of the lens.
    همانطور هم که در اخر مطلب عنوان شده این فلز دایره ای دور المان جلویی جنبه ظاهری و تزئینی داشته و تاثیری در کارایی و خروجی لنز نداره

این مطلب رو عیجبه که دوستانی که سونی رو دنبال میکنند ندونند و توقع میرفت که این اشتباه بنده اصلاح بفرمایند ; که من مطلبی که عنوان کردم مربوط به لنز 35 بوده نه 50 . نه اینکه فقط منکر داستان شوند!

پاینده باشید