صفحه 14 از 25 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 131 تا 140 , از مجموع 241
Like Tree469تشکر

موضوع: تبدیل لنز معکوس یا Reverse Adapter Ring

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

نقل قول نوشته اصلی توسط Madjidm نمایش پست ها
    چرا از لنزهای آنالوگ دارای حلقه تنظیم دیاف استفاده نمیکنید؟ ارزان و مناسب برای معکوس
    به گزینه مناسبی برنخوردم جناب مومنی مقدم. تو همین تاپیک دیدم یک جاهایی از لنزهای م م 24 و 28 یاد شده ولی برای فوکوس استکینگ مطمئن نیستم بزرگنمایی لازم داشته باشه. اگه شما تجربه کار با این لنز دارین ممنون میشم تجربیاتتون در اختیار ما بذارین.
    سپاس
    Madjidm و SHOK53 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Madjidm آواتار ها
    تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    به گزینه مناسبی برنخوردم جناب مومنی مقدم. تو همین تاپیک دیدم یک جاهایی از لنزهای م م 24 و 28 یاد شده ولی برای فوکوس استکینگ مطمئن نیستم بزرگنمایی لازم داشته باشه. اگه شما تجربه کار با این لنز دارین ممنون میشم تجربیاتتون در اختیار ما بذارین.
    سپاس
    اگر کیفیت اپتیکی خوبی داشته باشند بزرگنمایی آنها کافیست
    بنده علاقه ای به فکوس استکینگ حشرات ندارم و علاقه اصلی من عکاسی از حشرات زنده است اما به هر حال صرفا جهت تجربه چند عکسی ازین نوع تهیه کردم
    به عنوان مثال عکس زیر با پنتاگون 24 میلیمتری در 20 شات تهیه شده که 30 هزارتومن از مشهد خریداری شده بود:

msh2200، Digital Lover، SHOK53 و 7 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گزینه تشکر برای عکس خوب است نه عکاس آشنا!
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر بسیار فعال amir.komeily آواتار ها
    تشکر کرده
    12403

اگر کیفیت اپتیکی خوبی داشته باشند بزرگنمایی آنها کافیست
    بنده علاقه ای به فکوس استکینگ حشرات ندارم و علاقه اصلی من عکاسی از حشرات زنده است اما به هر حال صرفا جهت تجربه چند عکسی ازین نوع تهیه کردم
    به عنوان مثال عکس زیر با پنتاگون 24 میلیمتری در 20 شات تهیه شده که 30 هزارتومن از مشهد خریداری شده بود:

در مورد تبدیلشون هم لطف میکنین یک توضیح بدین. من تو یک سایت سه تبدیل با دهانه های مختلف دیدم. صرفا خرید یک تبدیل با همون دهانه، دیگه مشکلی رو دوربین ندارم؟

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

چرا از لنزهای آنالوگ دارای حلقه تنظیم دیاف استفاده نمیکنید؟ ارزان و مناسب برای معکوس
    شاید هدفشون این باشه که در exif مشخصات دیافراگم ثبت بشه!
    داخل لینک زیر برای کنون را کامل توضیح داده!
    لینک آموزش

در مورد تبدیلشون هم لطف میکنین یک توضیح بدین. من تو یک سایت سه تبدیل با دهانه های مختلف دیدم. صرفا خرید یک تبدیل با همون دهانه، دیگه مشکلی رو دوربین ندارم؟
    خرید یک مبدل برای دهنه لنزی که قصد استفاده از آن را بصورت معکوس دارید برای بستن لنز روی دوربین کافیه!
    ولی برای تامین نور هنگام شات زدن به فلاش یا منبع نور خارجی نیاز خواهید داشت! بخصوص اگر عمق میدان بالا نیاز داشته باشید!
    قبل از عید یک رینگ از ناصر خسرو به قیمت 30 هزار تومان خریداری کردم! البته برای کنون و دهنه 58!
    SHOK53، Dariush Chegini و amir.komeily تشکر می‌کنند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط amir.komeily نمایش پست ها
    تبدیل یعنی آداپتور به معنای وسیله ایست که از یک سمت به بادی و از سمت دیگر به دهانه لنز(محل بستن فیلتر) متصل می شود
    به راحتی می توانید یک تبدیل مناسب بسازید با قابلیت افزایش بزرگنمایی:
    1- درب بادی سوراخ شده
    2-لوله پلیکا

درب بادی سوراخ شده را به لوله پلیکا متصل کنید و دهانه لنز را درون پلیکا کنید
    حالا با تغییر اندازه لوله پلیکا می توانید بزرگنماییهای خاص تعیین کنید

یا اینکه از یک فیلتر دهانه همان لنز استفاده کنید کافیست فیلتر را به درب بادی سوراخ شده متصل کنید حالا اگر دهانه لنز را به این فیلتر پیچ کنید همه چیز آماده است

جهت مطالعه بیشتر لینکهای زیر را از سایت دکتر بهین ناظم رعایا که استاد ماکروگرافی هستند دنبال نمایید:

آموزش عکاسی ماکرو - قسمت سوم

آموزش عکاسی - ماکرو با لنز معکوس 2

تکنیک لنز معکوس

ریزه کاریهای اشاره شده را جدی بگیرید
    msh2200، Digital Lover، qorashi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

كاربر فعال MohammadH آواتار ها
    تشکر کرده
    5292

ضمن تشکر از شما جناب مومنی مقدم عزیز، بنده به روش گفته شده اقدام به تهیه لنز معکوس کردم و با انتقال اتصالات خلفی به بالای لنز، کنترل آپرچر را روی دوربین داشتم ، با اینکه لنز به درستی کار میکرد، اما بعد از چند بار استفاده، یکبار که لنز را روی دوربین بستم و آن را روشن کردم، دوربین ارور داده و کار نمیکرد. ابتدا گمان کردم که ایرادی در لحیم کاری یا کابل مورد استفاده بوده بنابراین به درستی لنز را چک کردم اما نتیجه نداشت. کابل، اتصالات، لحیم کاری و به طور کل همه چیز به درستی کار میکرد. نهایتا با جدا سازی کابل اتصال، باز هم اقدام به عکاسی کردم اما مجددا دوربین همان ارور را داد ( درواقع با قطع کردن کابل هیچ اتصالی بین دوربین و مدارات داخلی لنز نبود!) پس از چندین بار آزمایش، در نهایت ایراد از اتصال 7 پین کوچکی بود که در انتهای لنز است. اما جالب اینجاست که اگر این اتصال به تنهایی و بدون اینکه هیچ چیز دیگری به آن متصل باشد، به دوربین وصل شود، دوربین کار نمیکند و ارور میدهد!!! بین پایه های مختلف را هم چک کردم اما هیچ گونه ایرادی دیده نشد.
    از دوستان کسی اطلاع دارد که چرا دوربین ارور میدهد؟؟؟

عکس ها از همان منبع بالا میباشند:
    image022.jpg image024.jpg
    SHOK53 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    7162

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadH نمایش پست ها
    ضمن تشکر از شما جناب مومنی مقدم عزیز، بنده به روش گفته شده اقدام به تهیه لنز معکوس کردم و با انتقال اتصالات خلفی به بالای لنز، کنترل آپرچر را روی دوربین داشتم ، با اینکه لنز به درستی کار میکرد، اما بعد از چند بار استفاده، یکبار که لنز را روی دوربین بستم و آن را روشن کردم، دوربین ارور داده و کار نمیکرد. ابتدا گمان کردم که ایرادی در لحیم کاری یا کابل مورد استفاده بوده بنابراین به درستی لنز را چک کردم اما نتیجه نداشت. کابل، اتصالات، لحیم کاری و به طور کل همه چیز به درستی کار میکرد. نهایتا با جدا سازی کابل اتصال، باز هم اقدام به عکاسی کردم اما مجددا دوربین همان ارور را داد ( درواقع با قطع کردن کابل هیچ اتصالی بین دوربین و مدارات داخلی لنز نبود!) پس از چندین بار آزمایش، در نهایت ایراد از اتصال 7 پین کوچکی بود که در انتهای لنز است. اما جالب اینجاست که اگر این اتصال به تنهایی و بدون اینکه هیچ چیز دیگری به آن متصل باشد، به دوربین وصل شود، دوربین کار نمیکند و ارور میدهد!!! بین پایه های مختلف را هم چک کردم اما هیچ گونه ایرادی دیده نشد.
    از دوستان کسی اطلاع دارد که چرا دوربین ارور میدهد؟؟؟

عکس ها از همان منبع بالا میباشند:
    image022.jpg image024.jpg
    با توجه به اینکه اصل آموزش مربوط به جناب مسلمی است در همان سایت در بخش تالار گفتگو پرسش را مطرح نمایید بهتر است
    در ضمن نوع ارور را اشاره نکردید(کد ارور)
    SHOK53 و MohammadH تشکر می‌کنند.
    در باره من،

سلف پرتره ،
    گالری.

تشکر کرده
    5292

با توجه به اینکه اصل آموزش مربوط به جناب مسلمی است در همان سایت در بخش تالار گفتگو پرسش را مطرح نمایید بهتر است
    در ضمن نوع ارور را اشاره نکردید(کد ارور)
    متاسفانه الان لنز در اختیارم نیست که آن را روی دوربین ببندم و شماره خطا را چک نمایم اما اگر اشتباه نکنم ارور 00 یا 06 بود. و پیغامی مبنی بر اینکه اتصالات بین لنز و دوربین را بررسی کنید

كاربر ويژه msh2200 آواتار ها
    تشکر کرده
    4653

نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadH نمایش پست ها
    متاسفانه الان لنز در اختیارم نیست که آن را روی دوربین ببندم و شماره خطا را چک نمایم اما اگر اشتباه نکنم ارور 00 یا 06 بود. و پیغامی مبنی بر اینکه اتصالات بین لنز و دوربین را بررسی کنید
    لینک زیر جدول خطاهای دوربین های EOS هست

خطاهای دوربین EOS
    MohammadH تشکر می‌کند.
    باتوجه به تعطیلی فروم در تلگرام پاسخگوی دوستان هستم:Telegram:@msh2200
    تولید کیف سه پایه
    تجهیزات

تشکر کرده
    5292

نقل قول نوشته اصلی توسط msh2200 نمایش پست ها
    لینک زیر جدول خطاهای دوربین های EOS هست

خطاهای دوربین EOS
    خب با توجه به لیست خطاها که جناب مصطفی عزیز زحمتش را کشیده اند، خطای فوق کد 01 بود. اما همانطور که عرض کردم، چنانچه آن تکه اتصال 7 پین (تصویر اول در پستی که پیشتر ارسال کردم) به تنهایی و بدون اینکه هیچ چیز دیگری به آن وصل باشد، به دوربین متصل گردد دوربین ارور فوق را خواهد داد. در حالی که این قطعه نیز به طور کامل چک شده و حتی از لحاظ اتصال کوتاه نیز چک شده که مشکلی نداشته است.

صفحه 14 از 25 نخستنخست ... 4 10 11 12 13 14 15 16 17 18 24 ... آخرینآخرین