صفحه 15 از 213 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 65 115 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 141 تا 150 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

پیش فرض پاسخ: یک شارژر نیکل کادمیوم خوب معرفی کنید

جناب rodentia! با سلام مجدد،
    آيا شارژرتان (با توجه به عكسها و مطالب اين تاپيك) اصل است؟
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    600

بله از نمایندگی تهیه کردم و مثل همین عکسهاست . :confused:

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط rodentia
    بله از نمایندگی تهیه کردم و مثل همین عکسهاست . :confused:
    جناب rodentia! با سلام،
    از كدام نمايندگي؟ مثل كدام عكسها؟ ممكن است عكسي از آن را در اين تاپيك قرار دهيد؟
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    600

[attach][attach]IMG_1056.jpg[/attach][/attach]
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب rodentia! با سلام،
    شارژرتان اصل و مبارك است. موفق باشيد.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با عرض سلام و تشکر از همه دوستان که با نوشتن مطلب در اینجا تجربه شونو در اختیار دیگران قرار می دن، من هم به دنبال خرید شارژر بودم که این عکسو دیدم که کپی دقیق شارژر سونی هست و احتمالا شارژر های قلابی سونی را هم همین کارخانه Sany که این CFL را تولید کرده ، تولید می کنه..گفتم شاید جالب باشه! در ضمن این سوال را هم داشتم که آیا تولید کننده اصلی CFL شرکت Sany هست یا سانی فقط قلابی هاشو تولید می کنه؟ اون شارژر CFL که فیلمباران می فروخت مدلش چی بود؟

www.cfl-charger.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب chao123! با سلام،
    1- شركت C.F.L نام ديگري ندارد و شارژر اصلي آن هم ساده‌تر از اين شارژري است كه شما عكسش را در تاپيك گذاشته‌ايد.
    2- شارژر C.F.L همانطور كه سرگذشتش هم در اين تاپيك آمده‌است، چندان شارژر مطمئني نيست.
    3- از هر 10 شارژر و باتري C.F.L كه در بازار موجود است، به جرأت مي‌شود گفت كه 9 تايش تقلبي است.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

بله، می دونم قیافه اش ساده تره. در واقع قیافه اش کاملا Generic هست و با همون قیافه، من مارک panasonic هم دیدم. توی کل اینترنت هم فقط توی چند تا سایت ترکیه ای تونستم پیداش کنم.در واقع اصلا چیزی به اسم شرکت CFL اصل یا محصولاتش روی اینترنت پیدا نمی شه و اون هم یه شرکت Generic دیگه مثل sany هست که فقط کیفیتش بالاتره. اون شارژر های CFL که الان بعنوان تقلبی توی بازاره ساخت یه شرکت چینی به اسم Sany هست که آدرسشو توی پست قبلی گذاشتم. خارج از این که دارن از اسم CFL سوء استفاده می کنن ( البته بعنوان مخفف Charger For Life ، یعنی می خوان بگن کپی اسمی نیست) یه خط تولید متنوع دارن که خیلی از تکنولوژی های جدید هم توش لحاظ شده، مثلا سری 42XX شون که از چیپ سامسونگ استفاده می کنه و شارژر intelligent هست، شارژ کانالهای مختلفش مستقله یعنی مثل sony هر باتری بطور مستقل شارژ و ارزیابی می شه، بعلاوه شوک هم داره. اون سری 4610 که عکسشو گذاشتم حتی قابلیت تشخیص باتری معیوب را هم داره( البته فقط یکی از این دو مدل{9018} را در بازار ایران پیدا کردم که از روی مشخصات شارژر خوبی باید باشه و 1000maهست.. اون مدلی که خیلی زیاده، 4302 هست که هیچ امکاناتی نداره و حتی اتوماتیک هم نیست). منتها مشکل اینجاست که کیفیت ساخت و کارکردشون مشخص نیست!
    من خودم چون خیلی کار مهمی با شارژر نداشتم یه شارژر CFL اصل پیدا کردم که یه مقدار قدیمی بود و 200mah شارژر می کرد. توی بسته اش هم 4 تا باتری کادمیوم 1100ma سایز AA بود که به قیمت 7500 تومن خریدم. یه مغازه توی زیر زمین پاساژ باتری فروشا ( 110 ) میدان توپخونه ابتدای لاله زار هست که مثل فیلمباران عمده کار CFL سنگاپوری هست، من ازش اینو گرفتم، مدلش 550HB هست البته اون مدل 20 تومنی را هم داشت. این CFL های به اصطلاح اصل ظاهرا سفارش ترکیه هست و از ترکیه می ارن، توش هم دفترچه بزبان ترکی هست. البته این که من گرفتم توش ساخت PROC زده بود یعنی مونتاژ چین هست ولی از کیفیت مواد و جنس و بسته بندی معلوم بود که اصل بود و ساخت Sany نبود. نتیجه منطقی این که CFL های سنگاپوری مدلهاشون سه رقمی هست و چینی های Sany، مدلهاشون چهار رقمی. حداقل Sany تلاش نکرده عین CFL های واقعی کپی کنه.
    عکسها از راست به چپ:
    اولی شارژر 4302 cfl ساخت sany چین هست که هیچ امکاناتی هم نداره.این مدل توی بازار ایران پره.
    دومی شارژر CFL 550HB که با اسم multi Battery Charger فروخته می شه هست که من خریدم و اصله. الته مال من قدیمیتره و باتری هاش بجای 2 تا 2500، 4 تا 1100 هست. در ضمن 15 ساعت شارژ 2500 طول می کشه.
    سومی شارژر CFL اصلی با نام Quick Chrger هست که فیلمباران و پاساژ 110 هم می فروشن و البته این عکس جدیدتره و باتری های 950ma بجای 850 داره.
    چهارمی هم شارژر CFL9018 ساخت Sany چین هست که حسگر ولتاژ داره و کانالهای شارژش مستقله. برای هر کانال هم led جدا داره. در ضمن 2 ساعت شارژش طول می کشه. اینو من فقط یه جا اونم توی ناصر خسرو دیدم.
    ویرایش توسط chao123 : Monday 25 September 2006 در ساعت 18:15

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Exclamation مشکل عجیب با باطری و شارژر

سلام
    تقریبا 1 سال و خورده پیش من یه پک باطری سونی به همراه شارژر گرفتم که مدل شارژر BCG-34HC هست quick charge ولی بدون refresh هست و باطری ها هم 2300 میلی آمپراژ بود
    باطری تو همون 2ساعت شارژ و به خوبی جواب می داد که تا این اواخر کمی ضعیف شد و مدت شارژ باطری طولانی تر و مدت مصرف کمتر شد
    من 4 تا باطری CFL 2200 ملی آمپراژ گرفتم ولی خونه که زدم به شارژر چراغش شروع به چشمک زدن کرد و کار نکرد !
    گفتم حتما باطری خرابه این بار از یه جای معتبر برای تست 2 تا باطری CFL 2500 خریدم این باط چشمک نزد ولی اصلا شارژ نشد ! یعنی با یه لامپ کوچیک تست کردم اصلا قدرتی نداشت
    خوب دیگه گفتم حتما گیرش سونیه :biggrin: و 4 تا باطری سونی 2500 گرفتم ولی متاسفانه شارژر برای این ها هم چراغ چشمک زدن می زد و شارژ نمی شد !

حالا من نمی دونم مشکل از چیه ! چون به هر کی میگم می گن شارژرت خرابه ! ولی اگه خرابه چرا اون سونی های فابریک خودش رو شارژ می کنه ؟ 2 روز پیش هم 2 تا باطری fuji برای یکی از دوستانمون بود زدم بخوبی شارژ کرد طوری که دوستم کف کرده بود و می گفت تا حالا باطریهاش انقدر قدرت و طول استفاده نداشت !

حالا به نظرتون شارژر مشکل داره ؟ یا این 3 سری باطری که خریدم همه رو انداختن به من ؟ :confused:

سری اول که خود شارژر و باطری رو گرفته بودم از همین مغازه سر نبش تو پایتخت که نمایندگی canon هست گرفته بودم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    600

پیش فرض پاسخ: مشکل عجیب با باطری و شارژر

احتملاً باطريا کاملا دشارژ شده و بعضی از شارژرا لازم دارن که يه حداقل ولتاژی
    باطری داشته باشه برای شروع ارای امتحان با يه شارژر ديگه اونای که با اين
    شارژر شارژ نميشه رو شارژ کن بعد از تخليه شودن بزار توی اين ببين شارژ ميکنه يا نه
    البته کامل تخليه نشه همون توی دوربين بزار تا تخليه بشه.
    a610

صفحه 15 از 213 نخستنخست ... 5 11 12 13 14 15 16 17 18 19 25 65 115 ... آخرینآخرین