صفحه 7 از 213 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 57 107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 61 تا 70 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

پیش فرض پاسخ: یک شارژر نیکل کادمیوم خوب معرفی کنید

اون مشکلي که در مورد ابعاد باتري ميگفتيد ... آيا خيلي حاد است يا ...؟
    (من هم چند ماهي است 2 تا باتريمو گم کردم و بايد 2 تا باتري جيديد تهيه کنم)

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

بابك عزيز ،
    اين مشكل در مورد s2is وجود داره اما در دوربين هاي ديگه خير ندارم...
    ( البته نكته عجيب اينه كه فقط در مورد باطري هاي c.f.l اين جوري هست! )

اما اون قدر هم حاد نيست .... فقط يه كم سخت داخل ميره و بيرون آوردنش هم نياز به ناخن! و كسب مهارت داره

موفق باشي :)

919
    919 آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

يه سوال من روي دوربين نيكونم يه شارژر با 2 تا باطري 2000 ميلي بودش حالا باطري ها خراب شدن آيا اگه 2 تا باطري سي اف ال 2500 بخرم و از اين شارژر استفاده كنم مشكلي پيش مياد

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

خير مشکلي پيش نخواهد آمد
    تنها زمان شارژ بيشتر ميشود

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط bf
    اون مشکلي که در مورد ابعاد باتري ميگفتيد ... آيا خيلي حاد است يا ...؟
    (من هم چند ماهي است 2 تا باتريمو گم کردم و بايد 2 تا باتري جيديد تهيه کنم)

سلام،
    من این شارژر را گرفتم ولی مشکلی با ابعاد باتری ندارم! راحت جا میخوره و در میاد.
    موقع خرید باتریها را دقیق بررسی کنید.
    اخرش Canon PowerShot S2 IS را خریدم (:

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام به همه دوستان
    باز هم از راهنمایی های همگی متشکرم
    در بهایت من به کمک راهنمایی شما یک شارژر Hre4خریدم 32000تومان
    از جمهوری نبش حافظ توی پاساژ ضلع شمال غرب فوشگاه ایران
    تا حالا که خو کار کرده البته 3 روزه
    یک سوال داشتم :
    روی او ن نوشته شارژر نیکل متال هیبرید اگه باطر نیکل کادویوم بزنیم چی میشه؟
    البته نت یک سری 850 و یک سری 1000 داشتم زدم شارژ شد
    توی روشها و نمودار شارژ باطریها رو هم که نگاه کردم دیدم مثل هم هستند
    به نظر شما این مسئله میتونه برای شارژر یا باطری مشکلی پیش بیاره؟
    باز هم تشکر
    سال نو بر شما مبارک.
    خدا نگهدارتون

919
    919 آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    17

كسي شماره فروشگاه فیلمباران رو داره ميخوامببينم سي اف ال داره (تموم نكرده) بيخودي پانشم برم ببينم آخرش هم نداشته باشه

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

سلام و سال نو مبارک
    از تمامي دوستان و اساتيد که با راهنمايي هاي خودشون کمک کردند من شارژر بخرم مخصوصا جناب حيرتي متشکرم با کمک فکري شما بزرگواران من يک شارژر سونيbcg-34hre4 خريدم که تا حالا ازش راضيم خدا کنه هميشه همينطور خوب باشه.فقط يکي از دوستانم ميگفت لازم نيست قبل از هر بار شارژ کردن باطريها اول آنها را refersh کنم راستش هنوز وقت نکردم دفترچه اش را بخونم ميشه راهنمايي کنيد باز هم ممنونم

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

Refresh کردن تا اونجا که من میدونم فقط هر چند وقت یک بار لازمه نه قبل از هربار شارژ

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

با عرض سلام و تبريك فرارسيدن سال نو و آرزوي توفيق براي مديران زحمتكش فروم و نيز كليه دوستان عضو و ميهمان آن و با تشكر از جناب عليرضاي عزيز كه باتريها و شارژر خود را براي انجام تست در اختيار اينجانب گذاشتند :

الف ـ باتريهاي C.F.L
    1- همانطور كه گفتم، با يك سري از باتريهاي C.F.L كه داشتم، حدود 730 عكس كه در 100% آنها فلاش زده‌بودم، با S2IS گرفتم. اما فراموش كردم بگويم كه اين باتريها غيراصل و 2700mAh بودند. اما با توجه به تعداد عكسها فكر مي‌كردم كه دست‌كمي از اصل ندارند. اما اشتباه مي‌كردم و آزمايش بعدي اين را نشان داد.
    2- نوشته آقاي عليرضا وادارم كرد كه سراغ باتريهاي 2500mAh اصل كه از فروشگاه فيلمباران گرفته‌بودم و هنوز بسته‌شان را باز نكرده‌بودم، بروم و آنها را امتحان كنم. شارژشان با شارژر سوني در حدود 5/4 ساعت طول كشيد و تعداد عكس؟ باور كردني نيست. اما هر چه عكس مي‌گرفتم (در طول سفر) تمام‌شدني نبود و واقعاً به جان آمده‌بودم. بالاخره پس از چند بار پاك كردن كامل كارت حافظه، باتريها تمام شدند و نتيجه؟ 1،760 عكس، همگي با فلاش و با همان شارژ اول!
    3- باتريهاي C.F.L در حد بسيار ناچيزي چاقتر از ساير باتريها هستند. اما در هيچيك از دوربينهايي كه ديده‌ام، مشكل به سختي جارفتن يا خارج شدن وجود نداشته غير از S2IS ، آن هم تنها در يكي از مقرهاي باتري (بيروني‌ترين مقر باتري در ناحيه قبضه دوربين كه تنگتر از بقيه است.) كه اين مسأله كمي هم به ساخت خود دوربين مربوط مي‌شود. بنابراين براي جناب bf كه احتمالاً A520 دارند، ابداً جاي نگراني نيست.
    4- شماره فروشگاه فيلمباران : 33900661

ب ـ شارژرهاي سوني BCG-34HRD(E)4 يا BCG-34HRMD4
    اين شارژرها (البته اصلشان) واقعاً بيش از مبلغ پرداختي ارزش دارند. اين را با تست شارژر C.F.L بيشتر لمس كردم :
    1- مستقل بودن باتريها از نظر شارژ، قطع شارژ و Refresh به چند جهت امتيازي غير قابل اغماض است. شارژرهاي ديگر ملاك شارژ و قطع جريان (كه براي كل باتريها همزمان صورت مي‌گيرد) را با يك ارزيابي كلي از كل باتريها انجام مي‌دهند و چنانچه هر 4 باتري در شرايط يكساني (از نظر پر و خالي بودن) نباشند، احتمال خطاي شارژر وجود دارد. مثلاً من دو باتري شارژ شده و دو باتري خالي را (سهواً) باهم در شارژر C.F.L قرار دادم و شارژر پس از حدود 20 دقيقه جريان را قطع و اعلام اتمام عمل شارژ نمود در حالي كه دو باتري خالي حتي تا 30 درصد ظرفيت خودهم شارژ نشده‌بودند. اما شارژرهاي توصيه‌شده سوني، عمل شارژ، نمايش وضعيت و نيز قطع جريان را براي هر باتري جداگانه انجام مي‌دهند.
    2- گاه ممكن است اتصال يكي (يا بيشتر) از باتريها با دو سر مقر، عليرغم ظاهرش برقرار نشده و در نتيجه، آن باتري شارژ نشود. در شارژرهاي ديگر احتمالاً اين مسأله هرگز كشف نمي‌شود و باتريها يا شارژر متهم به خرابي مي‌گردند. در حالي كه در شارژرهاي سوني (فقط دو مدل فوق) با روشن نشدن چراغ شارژر (يا تصوير) مربوط به آن باتري، كاربر فوراً متوجه قضيه شده و با كمي چرخاندن و جابجا كردن باتري اتصال را (تا روشن شدن چراغ مربوط) برقرار مي‌سازد.
    3- شارژرهاي يادشده در همان شارژ اول، باتري را در حدود حداكثر ظرفيت خود شارژ مي‌كنند.
    4- وجود قابليت تخليه كامل باتري (Refresh) يك امكان مفيد و مطمئن براي نگهداشتن باتريها در شرايط مطلوب و با راندمان اوليه (البته در طول عمر مفيد باتري) مي‌باشد. اما لازم به ذكر است (قابل توجه آقاي fc bayern) كه اين كار در هر 6 ماه (و يا هر زمان كه كاركرد باتريها افت قابل توجهي نمود.) تنها يك بار لازم است.
    5- متأسفانه و بالاخره تقلبي دو مدل شارژر فوق هم به بازار آمد. نوشته‌هاي بسته‌بندي آنها متفاوت از اصل است و براي آن كه ظن كسي برانگيخته نشود، با قيمتي مشابه اصل به فروش مي‌رسند. البته كيفيت آنها را نمي‌دانم. حالا تنها يك راه مطمئن براي پرهيز از اغفال شدن وجود دارد. خريد از نمايندگي رسمي. يكي ديگر از نمايندگيهاي رسمي سوني، فروشگاه پرشيا واقع در گوشه شمال غربي تقاطع حافظ و جمهوري (جنب ورودي پاساژ حافظ از سمت خيابان حافظ) است و فعلاً (5/1/85) از هر دو مدل فوق دارد. ضمناً تشخيص باتريهاي تقلبي Sony از اصل بسيار دشوار و محل مطمئن تهيه آن هم نمايندگي رسمي است. فهرست فروشگاههاي رسمي را مي‌توان در صفحات تبليغاتي سوني كه اين روزها لااقل در يكي دو روزنامه پرتيراژ به چاپ مي‌رسد، پيدا كرد.
    ویرایش توسط yousefmon : Sunday 26 March 2006 در ساعت 19:56
    reza00، Faratel، ahmad-d و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

صفحه 7 از 213 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 57 107 ... آخرینآخرین