صفحه 124 از 213 نخستنخست ... 24 74 114 120 121 122 123 124 125 126 127 128 134 174 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,231 تا 1,240 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

پیش فرض شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

سلام ،
    1 - شارژر sony BCG-34HLD4K دارم 7 ساعته باتری 2000mah رو شارژ میکنه نظرتون در موردش چیه خوبه ؟
    2 – یه باتری خوب که تعداد دفعات شارژ بالا داشته باشه و شارژ برای مدت طولانی نگه داره چی معرفی میکنید ؟
    3 - باتری SONY NI-MH یا هر چیز دیگه رو اگه کاملا دشارژ نشده شارژ کنی ایرادی نداره ، اگه باتری بدون شارژ بمونه چطور ، چطور میشه عمر باطری رو ببری بالا؟

تنها قطره ای بارانم ، مرا بر کف دستان خشک شده آن کشاورز که امیدش تویی بنداز

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط EHSIMI نمایش پست ها
    سلام ،
    1 - شارژر sony BCG-34HLD4K دارم 7 ساعته باتری 2000mah رو شارژ میکنه نظرتون در موردش چیه خوبه ؟
    2 – یه باتری خوب که تعداد دفعات شارژ بالا داشته باشه و شارژ برای مدت طولانی نگه داره چی معرفی میکنید ؟
    3 - باتری SONY NI-MH یا هر چیز دیگه رو اگه کاملا دشارژ نشده شارژ کنی ایرادی نداره ، اگه باتری بدون شارژ بمونه چطور ، چطور میشه عمر باطری رو ببری بالا؟

تنها قطره ای بارانم ، مرا بر کف دستان خشک شده آن کشاورز که امیدش تویی بنداز
    1- شارژرهای سونی جدا از بحث قیمت بالاتر به نسبت دیگر محصولات، از کیفیت و قدرت بسیار بالایی برخوردار است و از سریعترین شارژرهای بازار ایران هم هست.
    2- هر چه جریان باطری بالاتر باشه سرعت خالی شدنش هم کمتره البته زمان شارژ هم افزایش پیدا میکنه
    مثلاً بجای 2000mah از 2700mah استفاده کن (پیشنهاد من سونی)
    3- سونی در تبلیغاتش (Blue) میگه بعد از یکسال کار نکشیدن از باطری پر، 85% انرژی خودش رو نگه میداره
    و برای اینکه عمر باطری رو زیاد کنید سعی کنید باطری کاملاً خالی و سپس شارژ نمایید. چون زمانیکه باطری کاملاً دشارژ نشده به شارژر وصل بشه، میزان شارژ با کمی خطا همراه است و هرچه میزان شارژ باطری کمتر باشد این خطا هم کمتر خواهد شد.
    rostamiani تشکر می‌کند.
    مهدی روجایی

كاربر همراه rostamiani آواتار ها
    تشکر کرده
    380

با تشکر از توضیحات خوبتون
    باید اضافه کنم که بعضی از شارژر ها می تونن قبل از شارژ باتری رو کاملا خالی کنن و بلافاصله بعد از شارژ جریان رو از باتری قطع کنن
    چون یکی از چیز های دیگه ای که عمر باتری رو کم می کنه اینه که بعد از شارژ شدن روی شارژ بمونه
    ویرایش توسط rostamiani : Saturday 1 May 2010 در ساعت 08:03
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

سلام میخوام یه sx20 بخرم شارژری که زمان کمتر برای شارژ بدون آسیب به باطری رو داشته باشه ، قابلیت دیس شارژ رو هم داشته باشه انواع باطری رو شارژ کنه و برای هر باطری چراغ شارژ داشته باشه چی رو معرفی می کنید ؟
    ممنون

تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed-c21 نمایش پست ها
    سلام میخوام یه sx20 بخرم شارژری که زمان کمتر برای شارژ بدون آسیب به باطری رو داشته باشه ، قابلیت دیس شارژ رو هم داشته باشه انواع باطری رو شارژ کنه و برای هر باطری چراغ شارژ داشته باشه چی رو معرفی می کنید ؟
    ممنون
    به یکی از دوستانم این مدل رو پیشنهاد دادم حدود 25-30 گرفته دقیقاً یادم نیست. ازش راضیه و سونی که دیگه به اندازه کافی شناخته شده هست.
    http://www.sony.co.ir/product/bcg-34hrmf4
    من TCL هم استفاده کردم ارزون و بصرفه ولی اگر می خواین که عمر دوربین و باطری بیشتر بشه از سونی استفاده کنین
    من یه شارژر سونی داشتم که باطری های تقلبی و معیوب رو تشخیص می داد و شارژ نمی کرد (بر اساس میزان ولتاژ و جریان) که البته این باعث میشه که هر باطری رو تو دوربین نزارین که هم برای دوربین خوبه و هم عمر باطری بیشتر میشه.
    ولی TCL فکر کنم بدون تشخیص باطری شارژ میکنه - سنگ هم باشه شارژ کنه:biggrin:
    Anoosh-Em، saeed-21، rostamiani و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

تشکر کرده
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_911turbo نمایش پست ها
    به یکی از دوستانم این مدل رو پیشنهاد دادم حدود 25-30 گرفته دقیقاً یادم نیست. ازش راضیه و سونی که دیگه به اندازه کافی شناخته شده هست.
    من TCL هم استفاده کردم ارزون و بصرفه ولی اگر می خواین که عمر دوربین و باطری بیشتر بشه از سونی استفاده کنین
    من یه شارژر سونی داشتم که باطری های تقلبی و معیوب رو تشخیص می داد و شارژ نمی کرد (بر اساس میزان ولتاژ و جریان) که البته این باعث میشه که هر باطری رو تو دوربین نزارین که هم برای دوربین خوبه و هم عمر باطری بیشتر میشه.
    منم BCG-34HRMD دارم که ظاهرا خیلی شبیه این مدلیه که شما گفتی.3-4 سال پیش خریدم
    البته باتری های خراب رو می تونه تا حدی احیا کنه تا یکم دیگه بشه ازش استفاده کرد :) احتمالا این مدلی که شما گفتی هم همینطور باشه
    خیلی شارژر خوبیه
    saeed-21، Mehdi Rojaie و saeed-c21 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

مهدی جان این شارژر قابلیت دیس شارژ و قطع عملیات شارژ رو بعد از پرشدن باطری رو داره ؟ راستی توی چه مدت چهار تا باطری رو شارژ می کنه ؟ این زمان به تعداد باطری در حال شارژ بستگی داره ؟ شارژر چند تا باطری رو میتونه همزمان شارژ کنه ؟
    میشه مشخصات باطری TCL رو هم لطف کنید ؟
    یکی هم اینکه نظرتون نسبت به این شارژر تو سایت دوربین شاپ چیه ؟

تشکر کرده
    380

مهدی جان این شارژر قابلیت دیس شارژ و قطع عملیات شارژ رو بعد از پرشدن باطری رو داره ؟ راستی توی چه مدت چهار تا باطری رو شارژ می کنه ؟ این زمان به تعداد باطری در حال شارژ بستگی داره ؟ شارژر چند تا باطری رو میتونه همزمان شارژ کنه ؟
    متشکرم... اتفاقا اسم منم مهدی هست پس جواب میدم

این شارژر برای هر باتری هم مقدار شارژ شدن رو نشون میده و باتری ها رو بعد از شارژ شدن قطع می کنه.
    هر باتری زودتر شارژ شد فقط همون باتری رو قطع می کنه
    می تونه قبل از شارژ همه باتری ها رو کاملا خالی کنه و بعد شارژ کردن رو شروع کنه

مدت رو دقیق نمی دونم، ولی تا جایی که یادمه 4 تا باتری دو برابر 2 تا باتری طول می کشید
    Mehdi Rojaie و saeed-c21 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12608

با تشکر از rostamiani (آقا مهدی)
    هانل هم شارژرهای خوبی میزنه ولی از لحاظ دشارژ و شارژ واقی به گرد سونی هم نمیرسه
    همونطور که تو پست های قبلی توضیح دادم هرچه ولتاژ و جریان اولیه باطری زمان دشارژ کمتر باشه باطری بهتر شارژ میشه و عمرش هم بیشتر میشه
    البته این مزیت رو هم داره که به فندکی ماشین میخوره و باطری های موبایل و انواع دیگه باطری با ولتاژهای 3.4 و 7.4 ولت رو شارژ میکنه

4-5 ساعت شارژ کامل با باطری 2700 میلی آمپر که همراهش هست(سونی).
    البته بجای سرعت بیشتر به کیفیتش توجه کنین
    ویرایش توسط Mehdi Rojaie : Saturday 8 May 2010 در ساعت 15:27
    Anoosh-Em، rostamiani و saeed-c21 تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

با تشکر از rostamiani (آقا مهدی)
    هانل هم شارژرهای خوبی میزنه ولی از لحاظ دشارژ و شارژ واقی به گرد سونی هم نمیرسه
    همونطور که تو پست های قبلی توضیح دادم هرچه ولتاژ و جریان اولیه باطری زمان دشارژ کمتر باشه باطری بهتر شارژ میشه و عمرش هم بیشتر میشه
    البته این مزیت رو هم داره که به فندکی ماشین میخوره و باطری های موبایل و انواع دیگه باطری با ولتاژهای 3.4 و 7.4 ولت رو شارژ میکنه

4-5 ساعت شارژ کامل با باطری 2700 میلی آمپر که همراهش هست(سونی).
    البته بجای سرعت بیشتر به کیفیتش توجه کنین
    آقا مهدی ها خیلی ممنون از اینکه با صبر و حوصله به سوالم جواب میدید با اینکه شاید بارها پرسیده شده باشه .
    پس تصویب شد من یه دونه از همین شارژر سونی از نمایندگی اش می خرم .
    1-سرعت شارژر آیا روی باطری های خود سونی که در جعبه هست اثر بدی نمیذاره که ؟(یا کلا این سرعت شارژ روی باطری ها تاثیر بد نمیذاره که ؟)
    2-راستی چه باطری هایی رو پیشنهاد می کنید که طول عمرشون زیاد باشه و قدرت بیشتر داشته و با sx20 و شارژر سونی همخونی داشته باشه ؟(اگه لطف کنید قیمت هاشون رو هم ذکر کنید )
    3-می بخشید باطری های آماده به کار فقط برای یک بار کار میکنند ؟ (آماده به کارها همون غیر شارژی ها هستند ؟)
    خیلی خیلی ممنون
    ویرایش توسط saeed-c21 : Saturday 8 May 2010 در ساعت 18:05