صفحه 125 از 213 نخستنخست ... 25 75 115 121 122 123 124 125 126 127 128 129 135 175 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,241 تا 1,250 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر همراه rostamiani آواتار ها
    تشکر کرده
    380

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed-c21 نمایش پست ها
    آقا مهدی ها خیلی ممنون از اینکه با صبر و حوصله به سوالم جواب میدید با اینکه شاید بارها پرسیده شده باشه .
    پس تصویب شد من یه دونه از همین شارژر سونی از نمایندگی اش می خرم . سرعت شارژر آیا روی باطری های خود سونی که در جعبه هست اثر بدی نمیذاره که ؟ راستی چه باطری هایی رو پیشنهاد می کنید که طول عمرشون زیاد باشه و قدرت بیشتر داشته و با sx20 و شارژر سونی همخونی داشته باشه ؟(اگه لطف کنید قیمت هاشون رو هم ذکر کنید ) می بخشید باطری های آماده به کار فقط برای یک بار کار میکنند ؟ (آماده به کارها همون غیر شارژی ها هستند ؟)
    خیلی خیلی ممنون
    من Camelion و Energizer رو ترجیح می دم :)
    باتری های سفید Camelion آماده به کارند.یعنی همینجوری شارژ دارند ولی وقتی تموم شد می تونید دوباره شارژشون کنید ولی به طور کلی ظرفیت کمتری از باتری های نارنجی کملیون دارند
    فیمت هم دور و بر جفتی 5-6 هزار تومنه :)
    Mehdi Rojaie و saeed-c21 تشکر می‌کنند.

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

آقا مهدی ها خیلی ممنون از اینکه با صبر و حوصله به سوالم جواب میدید با اینکه شاید بارها پرسیده شده باشه .
    پس تصویب شد من یه دونه از همین شارژر سونی از نمایندگی اش می خرم .
    1-سرعت شارژر آیا روی باطری های خود سونی که در جعبه هست اثر بدی نمیذاره که ؟(یا کلا این سرعت شارژ روی باطری ها تاثیر بد نمیذاره که ؟)
    2-راستی چه باطری هایی رو پیشنهاد می کنید که طول عمرشون زیاد باشه و قدرت بیشتر داشته و با sx20 و شارژر سونی همخونی داشته باشه ؟(اگه لطف کنید قیمت هاشون رو هم ذکر کنید )
    3-می بخشید باطری های آماده به کار فقط برای یک بار کار میکنند ؟ (آماده به کارها همون غیر شارژی ها هستند ؟)
    خیلی خیلی ممنون
    خواهش می کنم
    در مورد گزینه 1 اگر بخوام توضیح بدم کمی تخصصی میشه(الکترونیکی) فقط همینو بگم که شارژرهای معمولی و سطح پایین با ولتاژ القایی شارژ می کنن و شارژرهای مرغوب با جریان القایی
    2. باطری 4 تا 2700 توش داره(دیگه از این بهتر؟؟؟:confused:)
    3.نه. منظور اینه که بار اول شارژ کامل داره.
    Anoosh-Em و saeed-c21 تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

با سلام،
    متأسفانه عدم توجه برخي دوستان به مرور تاپيك پيش از طرح پرسشها و نيز پاسخگويي خيرخواهانه دوستان ديگر، موجب ورم بي‌رويه تاپيك و افزايش حجم غيرمفيد آن شده و اين خود موجب تنبلي مضاعف مراجعان و تمايل به تكرار اين خطا (طرح پرسش، قبل از مرور سايت و تاپيك مربوط) و ورم "مضاعف"! گرديده و مي‌گردد. اين امر در نهايت منجر به تكرار هرازچندگاه اين تذكرات هم شده و به پستهاي غيرضروري تاپيك افزوده‌است. اي كاش امكان پالايش خودكار تاپيكها هم مي‌بود. يعني علاوه بر تاپيك كامل، چكيده‌اي از آن هم در دسترس قرار مي‌گرفت. در هر حال به اميد كند شدن روند اين رشد سرطاني!

نقل قول نوشته اصلی توسط rostamiani نمایش پست ها
    منم BCG-34HRMD دارم که ظاهرا خیلی شبیه این مدلیه که شما گفتی.3-4 سال پیش خریدم البته باتری های خراب رو می تونه تا حدی احیا کنه تا یکم دیگه بشه ازش استفاده کرد :) احتمالا این مدلی که شما گفتی هم همینطور باشه خیلی شارژر خوبیه
    جناب رستمياني!
    همانطور كه قبلاً هم در اين تاپيك گفته‌شده، اين شارژر شما پدربزرگ مدل F (حرف آخر) است و خود شارژر هيچ تفاوتي با پدر (مدل E) و پدربزرگش ندارد. تنها تفاوت مدلها در باتريهاي داخل بسته است كه در مدلهاي E، D و F به ترتيب 2300، 2500 و 2700 ميلي‌آمپرساعت است.

پس تصویب شد من یه دونه از همین شارژر سونی از نمایندگی اش می خرم .
    1-سرعت شارژر آیا روی باطری های خود سونی که در جعبه هست اثر بدی نمیذاره که ؟(یا کلا این سرعت شارژ روی باطری ها تاثیر بد نمیذاره که ؟)
    2-راستی چه باطری هایی رو پیشنهاد می کنید که طول عمرشون زیاد باشه و قدرت بیشتر داشته و با sx20 و شارژر سونی همخونی داشته باشه ؟(اگه لطف کنید قیمت هاشون رو هم ذکر کنید )
    3-می بخشید باطری های آماده به کار فقط برای یک بار کار میکنند ؟ (آماده به کارها همون غیر شارژی ها هستند ؟)
    خیلی خیلی ممنون
    جناب سعيدخان!
    1- شارژر سوني موردبحث امروزه شارژر چندان سريعي محسوب نمي‌شود و سرعت شارژ و دشارژ معقولي دارد.
    2- بنا به آنچه در ابتدا گفتم، باقي مطالب را مي‌توانيد در تاپيك پيدا كنيد. اگر مي‌بينيد حجم و تعداد پستهاي تاپيك اينقدر بالا و جستجو و مرور مطالب در آن مستلزم صرف زمان زياد شده، عمدتاً، ناشي از طرح پرسشها و پاسخهايي است كه بدون مرور تاپيك گاه تا دهها بار تكرار گرديده‌است.
    ویرایش توسط yousefmon : Sunday 9 May 2010 در ساعت 09:07
    yasin-m، Kaveh Ghobadi، Farid-Gh و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

AA Battery Chargers Fully Compared 4 Models

SBadri، yousefmon، rostamiani و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر آشنا zanjan battery آواتار ها
    تشکر کرده
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_911turbo نمایش پست ها
    خواهش می کنم
    در مورد گزینه 1 اگر بخوام توضیح بدم کمی تخصصی میشه(الکترونیکی) فقط همینو بگم که شارژرهای معمولی و سطح پایین با ولتاژ القایی شارژ می کنن و شارژرهای مرغوب با جریان القایی
    2. باطری 4 تا 2700 توش داره(دیگه از این بهتر؟؟؟:confused:)
    3.نه. منظور اینه که بار اول شارژ کامل داره.
    دوست عزیز متوجه منظور شما درمورد تخصصی بودن نشدم ولی ولتاژالقایی وجریان القایی حرف کاملا غیر تخصصی می باشد لطفا تاپیک های قبلی را مطالعه نمایید تا بقول آقای حیرتی فضای انجمن به درازا نکشد و اطلاعات اشتباه منتقل نگردد باتشکر
    yousefmon و emad59 تشکر می‌کنند.
    مرتضی بیات
    -----------------------------
    www.nirova.blogfa.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

با سلام خدمت بزرگواران
    امروز فرصتی شد که 20 صفحه آخر این تاپیک رو مطالعه کنم
    من به تازگی یه SX20is خریدم و براش دنبال شارژر و باطری هستم. با نظرات مفید دوستان به BCG-34HRMF4 سونی رسیدم که باطریهاشم باهاش هست هرچند به نظرم اومد که باطری های camelion های Always Ready (سفید) انتخاب خوبیه اگه باطری های اضافه بخوام اما 2 تا مطلب:
    1- همراه دوربین باطریهای الکالین پاناسونیک هست، اگه بخوام برای شرایط اضطرار مثلا مسافرت باطری داشته باشم همین نمونه رو توصیه میکنید یا نه؟ و یا اساسا نیازی نیست دنبال این تیپ باطری برم و همون شارژی ها کافیند و اینا رو بعد از اتمام دور بندازم؟
    2- توصیه سازنده تو دفترچه راهنما برا باطری و شارژر CBK4-300 و برا شارژر CB5AH یا CB5AHE و برا باطری NB3AH(NiHM هستش و نامی از برندش نبرده.آیا اینا برندای قدیمی هستند در حال حاضر و اصلا لزومی داره حتما از اونا استفاده بشه؟

كاربر همراه aghahvechy آواتار ها
    تشکر کرده
    213

اون باطری ها فقط برای تست توی مغازه داخل کارتن قرار دارند و تعداد خیلی کمی میتونین باهاشون عکس بگیرین.

2 باری که شارژ باطری های من تموم شد حتی با باطری دوراسل اصل هم بیشتر از 40 یا 50 تا عکس با دوربین کامپک نتونستم بگیریم. پس باطری های معمولی روی دوربین عکاسی کارایی خیلی کمی دارند.

نتیجه گیری اخلاقی این هست که 2 یا 3 جفت باطری خوب باید همیشه توی کیف دوربین شارژ شده باشند و اونوقت میشه مطمئن بود که میتونید 500 تا شات بزنید.

در مورد برند هم سازنده ها اغلب محصولات خودشون رو پیشنهاد میکنند ولی اجباری به استفاده از اونها نیست البته به شرطی که ویژگیهای باطری یکسان باشه.
    emad59 تشکر می‌کند.

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

نقل قول نوشته اصلی توسط zanjan battery نمایش پست ها
    دوست عزیز متوجه منظور شما درمورد تخصصی بودن نشدم ولی ولتاژالقایی وجریان القایی حرف کاملا غیر تخصصی می باشد لطفا تاپیک های قبلی را مطالعه نمایید تا بقول آقای حیرتی فضای انجمن به درازا نکشد و اطلاعات اشتباه منتقل نگردد باتشکر
    کاملا درست میگه القایی داریم
    M.R.Mir و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    همیشه به جلو ، هیچ گاه برنگرد هیچ گاه فرارنکن پس آنگه که پیروز شدی به گذشته بنگر و عزمت پیروزی را در یاب
    http://www.atik-cameras.com http://www.atik.cc http://www.atik-instruments.com

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

نقل قول نوشته اصلی توسط emad59 نمایش پست ها
    با سلام خدمت بزرگواران
    امروز فرصتی شد که 20 صفحه آخر این تاپیک رو مطالعه کنم
    من به تازگی یه SX20is خریدم و براش دنبال شارژر و باطری هستم. با نظرات مفید دوستان به BCG-34HRMF4 سونی رسیدم که باطریهاشم باهاش هست هرچند به نظرم اومد که باطری های camelion های Always Ready (سفید) انتخاب خوبیه اگه باطری های اضافه بخوام اما 2 تا مطلب:
    1- همراه دوربین باطریهای الکالین پاناسونیک هست، اگه بخوام برای شرایط اضطرار مثلا مسافرت باطری داشته باشم همین نمونه رو توصیه میکنید یا نه؟ و یا اساسا نیازی نیست دنبال این تیپ باطری برم و همون شارژی ها کافیند و اینا رو بعد از اتمام دور بندازم؟
    2- توصیه سازنده تو دفترچه راهنما برا باطری و شارژر CBK4-300 و برا شارژر CB5AH یا CB5AHE و برا باطری NB3AH(NiHM هستش و نامی از برندش نبرده.آیا اینا برندای قدیمی هستند در حال حاضر و اصلا لزومی داره حتما از اونا استفاده بشه؟
    انتخاب کملیون سفید انتخاب خوبیه یکی از دلایل هم شارژ خالی نکردن باتری هست
    emad59 و maxel134 تشکر می‌کنند.
    همیشه به جلو ، هیچ گاه برنگرد هیچ گاه فرارنکن پس آنگه که پیروز شدی به گذشته بنگر و عزمت پیروزی را در یاب
    http://www.atik-cameras.com http://www.atik.cc http://www.atik-instruments.com

كاربر جديد maxel134 آواتار ها
    تشکر کرده
    119

بله کملیون always ready هم شارژ را بخوبی نگه می دارد . و اینکه باطری های موجود در بازار هم نسبتا تر و تازه هستند و خیلی توی مغازه نمانده است. شرکت وارد کننده هم شرکت معتبری هست . من در یک مورد 100 بسته always ready AAA خریدم و حتی یک مورد هم برگشت نداشت
    xman_a و emad59 تشکر می‌کنند.
    Canon SX20 Is, و پلاریزه تقلبی UV / Tripod FT-330G/ VANGUARD/