صفحه 24 از 213 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 74 124 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 231 تا 240 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

سلام.بله باتری ها ژاپنی و شارژر چینی است .ولی چینی خوب و درست و حسابی.به هر حال ما ایرانی ها از بس جنس چینی بنجل دیدیم فکر می کنیم هر چیز چینی بیخوده.
    برای این که جنس غیر اصل نخرید باید از نمایندگی های سونی خریداری کنید.من خودم از اینجا خریدم:
    فروشگاه پرشیا.تقاطع حافظ و جمهوری
    یه کار دیگه هم می تونید بکنید.به بخش فارسی سایت سونی برید www.sony.co.ir و عکس شارژر ها رو پیدا کنیدو آن را پرینت کنید.بعد آن را با خودتان ببرید و هنگام خرید توجه کنید که بسته بندی ها عینا مشابه عکس ها باشند.
    اگر این 2 کار را بکنید حتما جنس اصل گیرتان می آید.
    من که خیلی راضیم از این شارژر.
    آرمان صمیمی

FujiFilm FinePix S6500fd | Yashica RangeFinder | national PE201a Flash | Slik Goodman Handy

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

راستی آقای حیرتی دیگه اینجا پست نمی زنید.دلمون تنگ شده براتون !
    آرمان صمیمی

FujiFilm FinePix S6500fd | Yashica RangeFinder | national PE201a Flash | Slik Goodman Handy

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام
    قيمت چند مدل شارژر در مشهد( 25/2/86):

(Energizer (CHM4AAWB-GB به همراه دو باتري 2500 = 17000 تومان (قابليت شارژر باتري کتابي!! و عيب آن هم زمان طولاني شارژ است که 15 ساعته!!)

FUJIFILM به همراه 4 باتري 2100 = 23000 تومان
    FUJIFILM به همراه 4 باتري 2500 = 27000 تومان

DURACELL (Multi Charger که قابليت شارژر 5 مدل باتري ( از نيم قلمي تا بزرگ) را دارد, بدون باتري همراه = 23000 تومان
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط Arman-UV نمایش پست ها
    راستی آقای حیرتی دیگه اینجا پست نمی زنید.دلمون تنگ شده براتون !
    جناب صميمي! با سلام،
    لطف شما كم نشود! ولي فرصت واقعاً محدود است و اگر نيازي پيش نيايد مزاحم نمي*شوم. خودتان هم كه ماشاءالله به*كلي وارديد و راهنمايي مي*فرماييد.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام !
    من یه دوربین 9500 فوجی دارم اما 2 جفت باطری 2500 فوجی هم دارم که را ه به را شارژ خالی میکنه یعنی 24 ساعت بهد از شارژ اگر ازش استفاده نشه طور یخالی میکنه که انگار اصلا شارژ نشده . لطفا اگر میتوانید راهنمایی ام کنید .
    با تشکر

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام...

من یه دوربین 9500 فوجی دارم اما 2 جفت باطری 2500 فوجی هم دارم که را ه به را شارژ خالی میکنه یعنی 24 ساعت بهد از شارژ اگر ازش استفاده نشه طور یخالی میکنه که انگار اصلا شارژ نشده . لطفا اگر میتوانید راهنمایی ام کنید .
    با تشکر
    باطری شما به احتمال بسیار بسیار زیاد خراب است....

یک پکیج 4 تایی باطری اصلی سونی:biggrin: :biggrin: :biggrin: بخرید..........
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

سلام.تو این چند روز استفاده به نتایج زیر رسیدم:
    1.اگر این شارژر را بخرید دیگر به ندرت از آن استفاده می کنید ! چرا ؟ چون آدم جون به لب می شه تا باتری ها تموم بشوند.من با یک بار شارژ 500 تا عکس گرفتم که 200 تا از آن ها با فلاش بوده ولی اصلا اخطاری مبنی بر تمام شدن باتری نیامده !
    2.این شارژر مخصوص باتری متال هیدرید هست.پس اگه از باتری نیکل کادمیوم در وسایل دیگر استفاده می کنید نمی تونید با این شارژر آن ها را شارژ کنید.اصلا هم نمی تونید گولش بزنید!
    3.اگر رفتید بخرید یادتون باشه که یکی از نشونه های اصل بودن داشتن هلوگرام سیاه رنگ در بالای بسته بندی شارژر است.که اگر به آن در زاویه خاصی نگاه کنید یه آدمک سبز پیدا می شه که پایین آن نوشته sony
    آرمان صمیمی

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام
    يکي از مسايلي که باعث ميشه اکثر دوستان احساس کنند مصرف باتري دوربينشان زياد است و يا اعداد ارائه شده از سوي کمپاني سازنده نادرست است, اين است که اندازه گيري مصرف باتري از سوي سازندگان طبق استاندارد CIPA انجام ميشود.
    استاندارد CIPA که مخفف(Camera Imaging Products Association) است , براي اندازه گيري مصرف باتري ,چند شرط بيان ميکند:
    1- دماي محيط 23 درجه سانتيگراد و رطوبت 50% باشد.
    2- LCD روشن و از کارت حافظه استاندارد استفاده شود.
    3- اولين عکس 30 ثانيه بعد از روشن شدن دوربين گرفته شود.
    4- دقيقا" در هر 30 ثانيه يک عکس گرفته شود که در آنها يک در ميان فلاش زده شود.
    5- براي هر عکس حلقه( يا دکمه زوم) از تله به وايد و برعکس حرکت کند.
    6- پس از گرفتن هر 10 عکس دوربين براي خنک شدن باتريها مدتي خاموش شود.
    .
    .
    .
    البته احتمالا" بايد شرايط جزئي تر ديگري هم باشد که بنده اطلاع ندارم: از قبيل نور محيط,فاصله سوژه و ...
    ميخواستم خودم هم اين آزمايش را براي دوربينم انجام بدهم که با يک حساب سرانگشتي ديدم اگر در هر ساعت موفق به گرفتن 100 عکس هم بشوم ,حداقل 4-3 ساعت اين آزمايش طول ميکشد!!!
    ary تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

آقا خیلی خیلی ممنون از توضیحات عالیتون !

ولی در منوآل دوربین من نوشته باید از باطری های 2500 استفاده بشه در غیر این صورت به دوربین صدمه وارد میشه ودر ضمن من 8 عدد از این باطری های فوجی فیلم دارم که با هر 8 عددشون هم همین مشکل رو دارم یعنی بعد از چند ساعت که از شارژر در میارم باطری خالی میکنه . راستی اینها برام حدود 34 یا 35 آب خورد .یه چیز دیگه که یادم رفت : این باطری ها در زمان شارژ بسیار داغ میشن حتی گاهی دست رو میسوزونن .
    از همتون ممنون

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

با سلام،
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh_ghobadi نمایش پست ها
    یک پکیج 4 تایی باطری اصلی سونی:biggrin: :biggrin: :biggrin: بخرید..........
    هرچند باتريهاي سوني از كارايي نسبتاً خوبي برخوردارند، اما به كساني كه فقط باتري مي*خواهند، توصيه مي*كنم حتي*الامكان از باتريهاي C.F.L يا Energizer استفاده كنند. تجربه*ام در دو سال اخير نشان داد كه باتريهاي سوني شارژ شده نسبت به بيكار ماندن بسيا حساسند و با چندبار تكرار اين وضعيت كارايي خود را از دست مي*دهند. در حالي كه باتريهاي C.F.L (البته اصل) ضمن ظرفيت واقعي بالاتر، رفتار به مراتب بهتري در اين شرايط از خود نشان مي*دهند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza kia نمایش پست ها
    ولی در منوآل دوربین من نوشته باید از باطری های 2500 استفاده بشه در غیر این صورت به دوربین صدمه وارد میشه.
    اگر هم واقعاً چنين نوشته باشد، صدمه رسيدن واقعيت ندارد. شايد برداشت و منظور ديگري در كار است.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

صفحه 24 از 213 نخستنخست ... 14 20 21 22 23 24 25 26 27 28 34 74 124 ... آخرینآخرین