صفحه 123 از 213 نخستنخست ... 23 73 113 119 120 121 122 123 124 125 126 127 133 173 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,221 تا 1,230 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر آشنا zanjan battery آواتار ها
    تشکر کرده
    91

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

نقل قول نوشته اصلی توسط aghahvechy نمایش پست ها
    سلام.

من 4 تا CFL داشتم که همین چند دقیقه پیش فهمیدم تقلبی هستند و البته بعد از 2 سال استفاده، الان به هیچ دردی نمیخورند.

امروز بدون تصمیم قبلی 1 جفت Camelion Always Ready خریدم یه فیمت 5000 تومن و 2300 میلی آمپر. ساخت چین که پشت جعبه هم یه لیبل فارسی هست.

یه شارژر بی پدر مادر ارزان قیمت که عکسش رو گذاشتم دارم. که مشخصاتش این هست:

Charging Termination: NO
    Input voltage(V): 100-240
    Charge current(mA): AA/AAA:150
    Protection: NO

و جریان خروجی 100 میلی آمپر. و ظاهرا از مشخصاتش اینگونه برمیاد که زمان شارژ کامل باطری رو تشخیص نمیده.

چون این شارژر بسیار بدوی هست بنده میخوام بدونم زمان شارژ این باطریها حدودا چقدر هست؟؟ برای باطری خالی 10 ساعت یا بیشتر؟؟

ضمنا 5000 تومن برای این باطریها کم که نیست؟؟ منظورم اینه که میشه امیدوار بود به درد بخور و اصل هستند؟؟

دوست عزیز شارژر شما نیز متعلق به کمپانی c.f.l نمی باشد ولی به هر حال یک شارژر با جریان خروجی 100 میلی آمپر باطری شما را در صورت خالی بودن کامل طی 25 ساعت شارژ می نماید
    موفق باشید
    yousefmon، aghahvechy و rostamiani تشکر می‌کنند.
    مرتضی بیات
    -----------------------------
    www.nirova.blogfa.com

كاربر جديد
    تشکر کرده
    15

با سلام
    من در دبي يك دوربين sx120 خريدم كه يك شارژر camelion BC1001B كه 2 عدد باتري هم داشت روي آن دادند.
    در راهنماي باتري نوشته حدود 15 ساعت بايد شارژ بشه . در سايتش هم ديدم همينطور بود . در ضمن چراغ نشانگر شارژ شدن هم نداره كه متوجه پايان شارژ بشيم.ميخواستم بدونم اين مدت شارژ زياد به چه دليل است و اصلا شارژر با اين زمان طولاني به چه دردي ميخوره؟ فرض كنيد يه سفر رفتيد كه 24 ساعته است ، نصف بيشتر زمان بايد بزاريد باتري ها شارژ بشه . بهمين دليل وقتي برگشتم از همين جا و نمايندگي سوني يك شارژر كه نمايشگر داشت خريدم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من یک دوربین canon sx20 خریدم که باتری الکالاین همراهش بود بعد براش چهار تا باتری همراه شارژر گرفتم باتری ها ni-mh مارک سونی cycle energy بود فقط یک مشکل اون هم این که روی باتری سونی زده 2000mah و 1.2 ولت در حالی که باتری الکالاین اولیه داخل دوربین 1.5 ولتی بود می خواستم بدونم این 0.3 ولت اختلاف برای چیه و اگه باتری اشتباهی خریدم باتری جدید رو چه مدلی بگیرم خوبه ؟

كاربر همراه rostamiani آواتار ها
    تشکر کرده
    380

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidfa نمایش پست ها
    من یک دوربین canon sx20 خریدم که باتری الکالاین همراهش بود بعد براش چهار تا باتری همراه شارژر گرفتم باتری ها ni-mh مارک سونی cycle energy بود فقط یک مشکل اون هم این که روی باتری سونی زده 2000mah و 1.2 ولت در حالی که باتری الکالاین اولیه داخل دوربین 1.5 ولتی بود می خواستم بدونم این 0.3 ولت اختلاف برای چیه و اگه باتری اشتباهی خریدم باتری جدید رو چه مدلی بگیرم خوبه ؟
    باتری های آلکالاین همگی 1.5 ولت هستند و همه شارژی ها هم 1.2 ولت
    هیچ مشکلی هم نیست .
    اگه می خواین خیالتون راحت بشه دفترچه دوربینتونو بخونید
    yousefmon، barca007 و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

نقل قول نوشته اصلی توسط aghahvechy نمایش پست ها
    درود.
    باطری ها اگه اونقدر که تعریف میکنن ازشون باشن، قیمتشون ارزون نیست؟؟ فکر میکردم باطری خوب حداقل 10 تومن جفتی هزینه داره.
    ضعف خاصی نسبت به باطریهای گرونتر از همین برند دارند؟؟ از نظر دفعات شارژ یا.....
    جناب قهوه‌چي! با سلام،
    1- آنها كه 1 جفت از باتريهاي خوب را حدود 10.000 تومان مي‌فروشند، گرانفروشند. قيمت يك جفت باتري عالي حداكثر تا 6.000 تومان مي‌رسد.
    2- چرا از ارزان بودن يك باتري خوب ناراضي هستيد؟!
    3- باتريهايتان عالي است اما شارژرتان خير و عمر باتريهاي خوبتان را كاهش خواهد داد. لذا شارژري كه توصيه مي‌كنم و شايسته اين باتريها و همه باتريهاي خوب باشد، Sony BCG-34HRMF4 اصل است از نمايندگيهاي معتبر.
    aghahvechy و rostamiani تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر همراه aghahvechy آواتار ها
    تشکر کرده
    213

درود.

بنده با توجه به اینکه دوستان میفرمایند این باطری ها عالی هستند، واقعا راضیم از قیمت 5000 تومن برای 2 عدد.

دلیل اینکه از ارزانی باطری ها تعجب کردم این بود که 2 سال پیش که این تاپیک رو برای خرید باطری مرور میکردم تقریبا به یاد دارم که صحبت از باطری های کملیون که بود، قیمت حدود 10 تومن ذکر میشد.

در مورد شارژر هم فکر نمیکنم بتونم خودمو راضی به خریدش بکنم. بنده در ماه شاید کمتر از 20 تا عکس بگیرم و بنابراین باطری ها هم فشار خیلی کمی رو دارند.

فکر میکنم خرید شارژری با حداقل امکانات "بهتر از اینی که الان دارم" با حدود 15 تومن و در نظر گرفتن اینکه 30 تومن باقی مانده برای 6 جفت باطری کافی هست "باطری نو" نظر شخصی من بر اینه که خرید شارژر حدود 45 تومنی توجیه پذیر نیست.

ممنونم.

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidfa نمایش پست ها
    اکثر لوازم دیجیتالی از جمله دوربین عکاسی رو اگر دفترچشو مطالعه کنین پیشنهاد میکنن که از باطری قابل شارژ استفاده کنین چون جریان مصرفی به شما مثلاً (2000mah) تحویل میده و می تونین با اون دستگاه بیشتر کار کنین
    ولتاژ این دستگاه ها هم مضربی از 1.2 ولت است (سه تا باطری میشه 3.6 ولت)
    در صورتی که باطری های معمولی یا آلکالاین ماکزیمم جریانی در حدود 600mah-800mah به شما میده با ولتاژ مضربی از 1.5 ولت که معمولاً زود خالی میشه و بیشتر برای تست دستگاه ازش استفاده میشه(خصوصاً دوربین عکاسی)
    rostamiani تشکر می‌کند.
    مهدی روجایی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

سلام
    من حدود 10 سال است که از تلفن سینوس 53 استفاده میکنم
    اوایل از باطری با مارک آیوا 1800 میلی استفاده میکردم که حدود 3 سال به راحتی کار کرد. اما بعداز آن که دیگراین باطری پیدا نشد مجبور شدم سونی بگیرم که همون بار اول سونی هم خوب جواب داد
    از مراحل بعدی هر چی باطری میخریدم تا چند ماه بیشتر کار نمیکرد تا اینکه بالاخره دیروز رفتم از بازار باطری بگیرم که گفتند کملیون خیلی خوبه من هم خریدم . وقتی توی تلفن انداختم بدون نیاز به شارژ شروع کرد به کار و تا حدود 10 ساعت بدون شارز کار کرد و پس از خالی شدن دوبار ه گذاشتم توسط خود تلفن شارژ شد. و بعد از 6 ساعت چراغ چشمک زن ثابت شد ( که در واقع نشان از شارژ کامل بود ) اما امروز از کسی شنیدم که باطری های ni-mh مناسب برای تلفنهای سینوس نسیت و حتما باید از نوع نیکل کادمیم باشند. حال با این اوصاف فکر کنم پولم هم هدر رفته . در گوگل در مورد این موضوع سرچ میکردم که راه پیدا کردم به این انجمن . لطفا در این مورد راهنمایی بفرمایید که آیا واقعا اشتباهی خرید کردم؟ و آیا این نوع تلفن به این نوع باطری آسیب میرسونه؟
    با تشکر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    189

جناب حامدخان! با سلام،
    موضوع اين است كه به نظر مي‌رسد شارژرهاي نيكل‌كادميوم و از جمله شارژري كه در تلفن سينوس شما هست، در شناسايي و تشخيص ميزان شارژ باتريهاي NIMH دچار خطا مي‌شوند و به همين دليل شارژ اين باتريها را به شارژرهاي نسل جديد كه براي باتريهاي NIMH طراحي و ساخته شده‌اند، مي‌سپارند. در هر حال باتريهاي آيواي شما هم NIMH بوده‌اند (چون NiCd با ظرفيت بالاتر از 1100 يا شايد 1300 نداريم).
    zanjan battery، rostamiani و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    يوسف حيرتي
    ‍Canon Powershot SX10 IS
    Canon Powershot A720 IS

كاربر آشنا zanjan battery آواتار ها
    تشکر کرده
    91

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed-pc نمایش پست ها
    سلام
    من حدود 10 سال است که از تلفن سینوس 53 استفاده میکنم
    اوایل از باطری با مارک آیوا 1800 میلی استفاده میکردم که حدود 3 سال به راحتی کار کرد. اما بعداز آن که دیگراین باطری پیدا نشد مجبور شدم سونی بگیرم که همون بار اول سونی هم خوب جواب داد
    از مراحل بعدی هر چی باطری میخریدم تا چند ماه بیشتر کار نمیکرد تا اینکه بالاخره دیروز رفتم از بازار باطری بگیرم که گفتند کملیون خیلی خوبه من هم خریدم . وقتی توی تلفن انداختم بدون نیاز به شارژ شروع کرد به کار و تا حدود 10 ساعت بدون شارز کار کرد و پس از خالی شدن دوبار ه گذاشتم توسط خود تلفن شارژ شد. و بعد از 6 ساعت چراغ چشمک زن ثابت شد ( که در واقع نشان از شارژ کامل بود ) اما امروز از کسی شنیدم که باطری های ni-mh مناسب برای تلفنهای سینوس نسیت و حتما باید از نوع نیکل کادمیم باشند. حال با این اوصاف فکر کنم پولم هم هدر رفته . در گوگل در مورد این موضوع سرچ میکردم که راه پیدا کردم به این انجمن . لطفا در این مورد راهنمایی بفرمایید که آیا واقعا اشتباهی خرید کردم؟ و آیا این نوع تلفن به این نوع باطری آسیب میرسونه؟
    با تشکر
    دوست عزیز
    مشکلی از لحاظ کار آیی نخواهید داشت فقط گوشی سینوس 53 نمی تواند باطری را کاملا شارژ نماید چون مدت زمان شارژ و استفاده شما نهایتا بصورت شارژ در شب و استفاده در روز می باشد به همین دلیل باطری کاملا شارژ نشده و از طرف دیگر کاملا خالی نمی گردد به همین دلیل عمر باطری های شما کوتاه می گردد سعی کنید از باطری باکیفیت و جریان کمتر از 1800 میلی آمپر استفاده نمایید (بالاتر از 1100 میلی آمپر)تا در طول استفاده باطری حداقل تا یک سوم خالی شود ( البته در تلفن های بی سیم نمی شود باطری را کاملا خالی کرد چون بایستی یک روز دیگر منتظر شارژ آن باشیم به همین دلیل عمر باطری در تلفن ها کاهش می یابد ) در ضمن احتمال دیگری هم وجود دارد که مربوط است به سخت افزار گوشی ولی نقدا احتمال اول قوی است .
    باعرض معذرت به دلیل تاخیر در ارسال پاسخ به شما دوست عزیز
    موفق باشید
    yousefmon تشکر می‌کند.
    مرتضی بیات
    -----------------------------
    www.nirova.blogfa.com