صفحه 179 از 213 نخستنخست ... 79 129 169 175 176 177 178 179 180 181 182 183 189 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,781 تا 1,790 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    اقا این باتری روهنوز هم باید برای بار اول همون ۸ ساعت شارژکرد توی دوربین وکلا تجهیزات جدید؟ یه گوشی که چندی پیش خریدم فروشنده گفت دیگه مثل سابق نیاز باتری های L-ion رو۸ ساعت شارژکرد!!؟ فک نمیکنم صحت داشته باشه. کسی میدونه؟
    دوست عزیز من تابه حال هیچ باطری رو تا این حد شارژ نکردم و به نظر من کار بیفایده ای هست
    چون هر دستگاه شارژی بعد از پرشدن باطری کار شارژ رو قطع قطع میکنه اما اگه بیش از اون حد
    باطری رو برنداریم چون باطری در مدار باقی میمونه پس بار التریکی از دست میده و شارژر باز هم
    بعد از از دست رفتن درصدی از شارژ باطری بازهم باطری رو شارژ میکنه و بازهم تا زمانی که باطری
    فول بشه و باز این روند ادامه داره تا زمانی که باطری رو بردارین و با بیشتر باقی کذاشتن باطری
    در شارژ بنظر بنده فقط باطری خراب میشه ...

البته بگم هیچ وقت هم مشکلی نداشته ام !!!

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

نقل قول نوشته اصلی توسط darkness_land نمایش پست ها
    دوست عزیز من تابه حال هیچ باطری رو تا این حد شارژ نکردم و به نظر من کار بیفایده ای هست
    چون هر دستگاه شارژی بعد از پرشدن باطری کار شارژ رو قطع قطع میکنه اما اگه بیش از اون حد
    باطری رو برنداریم چون باطری در مدار باقی میمونه پس بار التریکی از دست میده و شارژر باز هم
    بعد از از دست رفتن درصدی از شارژ باطری بازهم باطری رو شارژ میکنه و بازهم تا زمانی که باطری
    فول بشه و باز این روند ادامه داره تا زمانی که باطری رو بردارین و با بیشتر باقی کذاشتن باطری
    در شارژ بنظر بنده فقط باطری خراب میشه ...

البته بگم هیچ وقت هم مشکلی نداشته ام !!!
    ممنونم ازشما
    ببخشیدالان دفترچه رو خوندم و درسته نیازی نیست، ۲ ساعت و ۳۵ دقیقه شارژ کامل میشه.
    darkness_land تشکر می‌کند.

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash نمایش پست ها
    اقا این باتری روهنوز هم باید برای بار اول همون ۸ ساعت شارژکرد توی دوربین وکلا تجهیزات جدید؟ یه گوشی که چندی پیش خریدم فروشنده گفت دیگه مثل سابق نیاز باتری های L-ion رو۸ ساعت شارژکرد!!؟ فک نمیکنم صحت داشته باشه. کسی میدونه؟
    درود

در واقع باتری های لیتیومی نیاز به چنین کاری ندارند .....معمولا خیلی از فروشنده ها با بی اطلاعی این قضیه رو در هر دیوایسی جا انداختن که برای شارژ اولیه 8 الی 12 ساعت دیوایس شما باید به شارژ باشه که این تصور کاملا اشتباهی هست و وقتی شما دیوایستون رو اکبند تحویل میگیرید باتری اون حدودا 40 درصد شارژ دارد که حتی می تونید از اون استفاده کنید چه گوشی موبایل چه دوربین.....و در واقع در مورد باتری های لیتیوم یونی چیزی به نام شارز اولیه لازم نیست و دیوایس شما وقتی به شارژ کامل رسید باید اونو از شارژ بکشید چون احتمال اسیب به باتری و یا کاهش طول عمر اون وجود داره
    اینگونه باتری هارو بهتره تا قبل از پایان شارژدهی شارژ کنید چون ممکنه به باتری اسیب برسونه و همعمر باتری کم بشه
    Screenshot_2013-04-23-00-03-28.png
    در واقع این جدول نشون میده که وقتی شما 100 نیرو تون رو مصرف می کنید و به شارژ می زنید باتری برای حدود 500 بار شارژ دهی قابل استفاده هست و در حالی که وقتی 50%اونو مصرف کرده و به شارژ بزنید این میزان 3 برابر میشه
    این باتری ها به دما بسیار حساس هستند و دماهای بالا به این باتری ها اسیب جدی وارد می کند Screenshot_2013-04-23-00-03-55.png
    وقتی برای مدت طولانی از باتری استفاده نمی کنید بهتره با حدود 40 %شارژ اونو از دیوایستون جدا کنید
    البته میزان عمر مفید این باتری ها 500 بار شارژ هست ولی بعد از اون هم این باتری ها کار خواهند کرد البته نه با 100% ظرفیت
    نکته اخر اینکه لازم نیست حتما یاتریتونو 100 شارژ کنید 80 درصد شارژ میتونه ایده ال باشه
    نکته جالب اینه که در زمانی که شما از این باتری برای مدت طولانی استفاده نمی کنید اگه 100% شارژ داشته باشه در طی یک سال 6%اون خالی میشه ولی در حالت 40%حدود 2%
    M. Beyrami، saeed2vfx، S_Neyshaburi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر همراه MSRS آواتار ها
    تشکر کرده
    1003

نقل قول نوشته اصلی توسط Moty نمایش پست ها
    در واقع این جدول نشون میده که وقتی شما 100 نیرو تون رو مصرف می کنید و به شارژ می زنید باتری برای حدود 500 بار شارژ دهی قابل استفاده هست و در حالی که وقتی 50%اونو مصرف کرده و به شارژ بزنید این میزان 3 برابر میشه
    پس اینطور که من فهمیدم هر وقت با باتری کار نداشتیم بذاریمش شارژ شه و حتی الامکان از خالی شدن اون پیشگیری کنیم.
    دقیقا برعکس کاری که ما میکنیم

ببینم پس تکلیف Refresh چی میشه؟
    بااحترام-صادق
    عَظُمَ الْخَالِقُ فِی أَنْفُسِهِمْ فَصَغُرَ مَادُونَهُ فِی أَعْیُنِهِمْ
    خدا در جانشان بزرگ است. پس غیر در نگاهشان کوچک

كاربر همراه
    تشکر کرده
    138

http://uploadkon.ir/uploads/1_894.jpg

اقا این باطری اصلی هست یا نه ؟
    دوستانی که 7 دارن لطفا با باطری اورجینالی که سر دوربین بوده مقایسه کنند

كاربر همراه
    تشکر کرده
    138

کسی نبود 7 داشته باشه جواب مارو بده ؟

كاربر همراه darkness_land آواتار ها
    تشکر کرده
    4944

سلام دوست عزیز بنده ، بنده 6D دارم و گویا از همین باطری برای این بدنه استفاده شده که الان که نگاهش میکنم
    دقیقاً مثل باطری شماست فقط سال تولیدش 2013 هست !!! باطری شما اصلی است چون باطری من روی خود
    دوربین بوده !!!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    30

برای باتری های لیتییو. مثل دی 7100
    بار اول چقدر باید توی شارژ باشه؟

كاربر فعال Moty آواتار ها
    تشکر کرده
    3738

نقل قول نوشته اصلی توسط Siramir نمایش پست ها
    برای باتری های لیتییو. مثل دی 7100
    بار اول چقدر باید توی شارژ باشه؟
    درود
    دوست من در پست 1783 کامل توضیح دادم بار اول واخر ندارد تا زمانی که شارژ اون کامل بشه که تو دفترچه راهنما نوشته برای یک بار شارژ کامل به چه زمانی نیاز هست
    ویرایش توسط Moty : Thursday 4 July 2013 در ساعت 15:17
    با احترام فراوان مرتضی صادقیان
    http://instagram.com/Morteza__sadeghian
    http://instagram.com/man.sa_photography

كاربر جديد
    تشکر کرده
    47

سلام دوستان
    با اجازه اساتید،یه وقت جسارت نشه من فقط از رو تجربه میگم
    چن سال پیش من یه سونی اریکسون K310i داشتم باطریش خراب شد وقتی براش باطری نو خریدم به مدت 2 ساعت زدمش به شارژ (ینی شارژ اولیه نکردم) بعد از مدتی متوجه شدم که باطری تنها در حالت آماده به کار حدود 8 ساعت بیشتر شارژ نگه نمیداره در صورتی که باطری فابریکش سه روز رو را حت شارژ نگه میداشت
    ممکنه بپرسید که باطریی که خریدم خراب بوده ولی من این کارو رو چند مدل امتحان کردم
    اینم بگم که باطریش -لیتیوم پلیمر- بود نه -لیتیوم یون-
    به نظر من دیگه دوران شارژ اولیه تموم شده