صفحه 169 از 213 نخستنخست ... 69 119 159 165 166 167 168 169 170 171 172 173 179 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,681 تا 1,690 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

(فوری)

سلام شارژر کنون 500دی کسی قیمت داره ؟

كاربر همراه mohammad_55 آواتار ها
    تشکر کرده
    129

نقل قول نوشته اصلی توسط rouzbeh_f نمایش پست ها
    یک پک BC-1007 به همراه 4 عدد باطری AlwaysReady از پاساژ ایران پگاه 25000 خریداری شد اما نمی دونم اینا هم اصل و بدل دارن ؟!
    دوست عزیز با خیال راحت استفاده کنید باطری و شارژر خوبیه این مدلی که فرمودین فکر نکنم بدل و غیر اصل داشته باشه من خودم از همین مدل دارم و خیلی راضیم.
    Rouzbeh_Fakuri تشکر می‌کند.
    بی تو هر لحظه که میگذرد عمر..........مرگ است به نام زندگانی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

سلام دوستان
    من حدودا 9 ماهه که دوربین Nikon D5100 خریدم و همون اول فروشنده بهم گفت اول باید شارژ باتری کامل خالی شه بعد شارژ کنی !
    الان تو یه سایت تصادفی خوندم که باتری یون لیتیم رو نباید از شارژ کامل خالی و بعد شارژ کرد ضرر داره براش یعنی دقیقا برعکس چیزی که تا حالا من انجام دادم ! معمولا یا باتری خالی خالی میشد یا صبر می کردم تا باتری نتونه شاترو فعال کنه بعد شارژ می کردم...
    حالا کدوم درسته ؟!
    ممنونم

كاربر همراه pedram555 آواتار ها
    تشکر کرده
    54

من هم در مورد LI-ION iچنین مطلبی خوندم که نباید کمتر از 10-20 % بشه شارژش و قضیه شارژ و دشارژ کامل مال باطری های NIMH & NICD بود
    Sina.J تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    6

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram555 نمایش پست ها
    من هم در مورد LI-ION iچنین مطلبی خوندم که نباید کمتر از 10-20 % بشه شارژش و قضیه شارژ و دشارژ کامل مال باطری های NIMH & NICD بود
    ممنون پدرام جان
    حالا یه سوال دیگه،خیلی وقتا برای من پیش میاد که مثلا نصف شارژ باتری خالیه ولی من دوربینو در حد شارژ کامل لازم دارم،می تونم با وجود این که شارژش نصفه هستش به شارژر وصلش کنم ؟

و این که باتری تا چه مدت تو دوربین بمونه ضرری برای دوربین و باتری ایجاد نمیشه ؟ چون مثل این که نباید باتری رو به مدت طولانی تو دوربین نگه داشت،این مدت طولانی چقدره ؟
    (شرمنده،نمی دونم جای این سوالا اینجا هست یا نه،ولی از همون موقعی که دوربینو خریدم ذهنمو درگیر کرده...!)

كاربر همراه
    تشکر کرده
    395

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan-shams نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من حدودا 9 ماهه که دوربین Nikon D5100 خریدم و همون اول فروشنده بهم گفت اول باید شارژ باتری کامل خالی شه بعد شارژ کنی !
    الان تو یه سایت تصادفی خوندم که باتری یون لیتیم رو نباید از شارژ کامل خالی و بعد شارژ کرد ضرر داره براش یعنی دقیقا برعکس چیزی که تا حالا من انجام دادم ! معمولا یا باتری خالی خالی میشد یا صبر می کردم تا باتری نتونه شاترو فعال کنه بعد شارژ می کردم...
    حالا کدوم درسته ؟!
    ممنونم
    به طور كلي همه باطري هاي ليتيم يون و يا حتي ليتيوم پليمر ( نسل جديد تر) ، بهتر است تا مدام پس از استفاده شارژ شود، ولي حتما حتما ماهي يكبار تخليه كامل گردد
    ehsan-shams تشکر می‌کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    47

سلام من امروز شارژر کملیون مدل bc-1007 با 4 تا باتری اولویز روش خریدم ... وقتی گزاشتم واسه شارز بد یه ساعت چراغ 2 تاش سبز شد ولی 2 تای دیگه قرمز موند وقتی جاشونو عوض کردم چراغا چشمک قرمز زدن ار چیه؟ از چیه؟ یعنی خرابه؟ علت چشمکم چیه؟
    ممنون از دوستان

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

نقل قول نوشته اصلی توسط navidfe نمایش پست ها
    سلام من امروز شارژر کملیون مدل bc-1007 با 4 تا باتری اولویز روش خریدم ... وقتی گزاشتم واسه شارز بد یه ساعت چراغ 2 تاش سبز شد ولی 2 تای دیگه قرمز موند وقتی جاشونو عوض کردم چراغا چشمک قرمز زدن ار چیه؟ از چیه؟ یعنی خرابه؟ علت چشمکم چیه؟
    ممنون از دوستان
    چون باطریها رو جدا نخریدید نمیدونم این اطلاعات پشت جعبه شارژر باشه یا نه٬ ولی به تاریخ تولید باطریها نگاه کنید بیشتر از دو سه سال معقول نیست خریدنش. ضمن اینکه از اصلی ترین دلایل چشمک زدن قرمز شارژر دلیل معیوب شدن باطریهاست ( دلیل دیگه ای رو من ندیدم).

ظاهرا که گارانتی دارن.
    navidfe تشکر می‌کند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    47

نقل قول نوشته اصلی توسط adeliry نمایش پست ها
    چون باطریها رو جدا نخریدید نمیدونم این اطلاعات پشت جعبه شارژر باشه یا نه٬ ولی به تاریخ تولید باطریها نگاه کنید بیشتر از دو سه سال معقول نیست خریدنش. ضمن اینکه از اصلی ترین دلایل چشمک زدن قرمز شارژر دلیل معیوب شدن باطریهاست ( دلیل دیگه ای رو من ندیدم).

ظاهرا که گارانتی دارن.
    ولی رو باطری تاریخی نزده که بدونم تازست یا نه ولی من از مرکز پخش باطی خریدم فک نکنم قدیمی باشه

كاربر همراه adeliry آواتار ها
    تشکر کرده
    912

اگه باطریها رو بصورت پک دوتایی میخریدید پشپ پک ونه خود باطری تاریخ تولید رو میزد. در ضمن من نزدیک 15 جفت تا حالا واسه خودم و دوستان تهیه کردم یه شلم شوربایی هست که بیا و ببین اولش تاریخ تولید مل یه سال قبل بود ولی یک ماه پیش خریدم واسه دوسال پیش بوده٬ خیلی مطمئن نباشید که حتما سری ساخت جدیده.
    navidfe تشکر می‌کند.
    افشين دليري

Nikon D800, Nikkor 70-200 vrii, Nikkor 105mm, Nikkor 50mm 1.8G,Nikon SB 80DX, Mini S&S studio flash lighting MSFK-150-3