صفحه 178 از 213 نخستنخست ... 78 128 168 174 175 176 177 178 179 180 181 182 188 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,771 تا 1,780 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

سلام
    من یک شارژر سونی مدل BCG-34HS2KA خریدم که دو باطری مدل AAA همراهش بود. نکته ایی که هست روی باطری نوشته شده 800mah
    اما در اینجا پست های دوستان رو که خوندم همه صحبت از 2100mah به بالا میکنند . آیا بین این شماره ها فرقی هست ؟ یعنی بیشتر باشه باطری قویتره ؟ یا باطری AA بالای 2100 mah هست ؟ متوجه موضوع نشدم . لطفا راهنمایی کنید . تعداد باطری یا سایز باطری تاثیر داره ؟ و اگر باطری قوی و ضعیف داره آیا میشه با این شارژر باطری قویتری هم شارژ کرد ؟ روی شارژر نوشته شده 110ma(AAA)*2 , 280ma(AA)*2 منظورش چیه؟

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

باتری ها بسته به میزان انرژی ذخیره شده شون، مقدار mAh (میلی آمپر ساعت) شون با هم فرق داره. این شاخص مشخص می کنه که مثلا اگر یک باتری 1000 میلی آمپرساعت ظرفیت داره، اگر ازش یک میلی امپر جریان بکشید، 1000 ساعت دوام می آورد (در شرایط ایده آل) و اگر 1000 میلی آمپر بکشید (اگر بتواند چنین جریانی بدهد!) یک ساعت کار می کند و غیره. باتری های نیم قلمی به طبع مقدار کمتری ظرفیت دارند.
    عددی که روی شارژر نوشته هم میزان جریانی است که با آن باتری را شارژ می کند. باز هم در حالت ایده آل اگر باتری 1000 میلی امپر ساعتی را به جریان 100 میلی آمپری وصل کنیم، ظرف مدت 10 ساعت شارژ می شود. ربطی هم به قوی یا ضعیفی هیچ المانی ندارد.
    گفته می شود که باتری ها اگر تحت جریان کمتر شارژ شوند، عمر بیشتری خواهند داشت که تا حدی حرف درستی است.
    Mehdi Rojaie، shahbazi و mojtaba gholami تشکر می‌کنند.
    امیرحسین

كاربر جديد
    تشکر کرده
    4

با تشکر از شما
    فرمایشتون متین اما اینکه دوستان در بعضی از پستها صحبت از باطری 2500 میلی آمپری میکردند منظورشون چیه ؟
    شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ
    در این صفحه که لینکش رو دادم میتونید ملاحظه کنید
    آیا باطری که من دارم 800 هست . ضعیفه ؟ بهتره باطری قویتری بخرم ؟آیا اگر بخرم شارژر توانایی شارژش رو داره ؟

كاربر همراه amparisay آواتار ها
    تشکر کرده
    1389

من الان باتری فلاشم قلمی 2700 میلی آمپر ساعتیه. باتری گوشی تلفن اتاقم هم نیم قلمی 900 میلی آمپرساعتیه. تناقضی هم وجود نداره.
    باتری های نیم قلمی با ظرفیت بیشتر هم هستند، یه کم سرچ کنید پیدا میشه.
    همون 800 رو هم حالا که دارید اگر استفاده کردید دیدید کمه و زود تموم میشه به فکر تعویضش باشید. ضعیف و قوی وجود نداره. شارژرتون هم توانایی شارژ همه ظرفیتها رو داره، اما مثلا اگر 2700 میلی آمپرساعت قلمی روش انداختید، حدود 10 ساعت طول می کشه تا شارژ بشه. باز هم برای مثال من شارژر کملیون دارم که برای 4تا باتری قلمی، روی هرکدوم 500 میلی آمپر جریان می اندازه که یعنی باتری قلمی های من رو توی حدود 6 ساعت شارژ می کنه.
    mojtaba gholami تشکر می‌کند.
    امیرحسین

كاربر همراه photographِer آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

با سلام دوستان. مدتيه احساس ميكنم باطريم خراب شده. يه بار مثل وان دی شات ميزنه يه بار هم كه رفته بودم شهرستان تو ارتفاع كمتر از 60-70 تا شات ميزدم باطري كلا ميخوابيد. باطريم 1100 ميلي آمپره. يه باطري ديدم 1390 ميلي آمپر اصلي هم هست. آيا قيمت 85 تومن ارزش خريد داره؟ (كاركرده در حد) 1390 ميلي آمپر از 1100 ميلي امپر چقدر بيشتر ميشه عكس گرفت؟ ميشه كامل دوستان راهنمايي كنند؟ فوري هم هست تو افرنگ ديدم اين اگهي رو تا نرفته مي خوام بگيرمش. ممنون
    اها يادم رفت بگم. بادي 40دي
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

سید مهدی تقوی

كاربر همراه Pelikan آواتار ها
    تشکر کرده
    316

نقل قول نوشته اصلی توسط photographِer نمایش پست ها
    با سلام دوستان. مدتيه احساس ميكنم باطريم خراب شده. يه بار مثل وان دی شات ميزنه يه بار هم كه رفته بودم شهرستان تو ارتفاع كمتر از 60-70 تا شات ميزدم باطري كلا ميخوابيد. باطريم 1100 ميلي آمپره. يه باطري ديدم 1390 ميلي آمپر اصلي هم هست. آيا قيمت 85 تومن ارزش خريد داره؟ (كاركرده در حد) 1390 ميلي آمپر از 1100 ميلي امپر چقدر بيشتر ميشه عكس گرفت؟ ميشه كامل دوستان راهنمايي كنند؟ فوري هم هست تو افرنگ ديدم اين اگهي رو تا نرفته مي خوام بگيرمش. ممنون
    اها يادم رفت بگم. بادي 40دي
    باطری از اقلام مصرفی محسوب میشه و بنظر من خرید دست دومش بهیچ وجه منطقی و درست نیست. ضمنن از نظر تئوری 1380 میلی آمپر ساعت به همان نسبت یعنی حدود 26 درصد بیشتر از 1100 باید بتونه عکس بگیره ولی همه میدونیم که بسته به برند باطری این عددا میتونن 100% واقعی یا تا 50% غیر واقعی باشند!
    kiavash و photographِer تشکر می‌کنند.
    ویگن سرکیسیان
    --------------------------------------
    Canon EOS 7D, Canon EF-S 15-85

كاربر آشنا moein_m آواتار ها
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط karamipnu نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    من تصميم به خريد شارژر سوني گرفتم اما هر چي دنبال مدل BCG-34HRD4 گشتم پيدا نكردم و از نمايندگي‌هاي مجاز سوني در ايران (ايران رهجو ، شركت بازرگاني ايران) سئوال كردم فقط شارژر BCG-34HRMF4 كه شارژر LCD دار و با قابليت رفرش و نشان دادن شارژ هر باطري به صورت جداگانه و قطع اتوماتيك پس از شارژ كامل را دارد اما مشكل اين است:
    1- شركت ايران رهجو اين مدل شارژر را با 4 باطري 2700MAH ارايه مي دهد به قيمت 125 هزار تومان
    2-يك نفر در شيراز اين باطري را با 4 باطري 2300MAH ارايه مي دهد به قيمت 38 هزار تومان
    سئوال : 1- نمي دونم كدام را بخرم ؟ 2- آْيا مدل BCG-34HRMF4 مانند مدل BCG-34HRD4 خوب و كارمد است؟ (در ضمن مورد استفاده من از باطري براي دوربين كنان اس 5 مي‌خوام)
    فایل پیوست 38614فایل پیوست 38615
    دوست عزیز باطری و شارژر سونی به صورت قلابی فراوان تو بازار هست پیشنهاد منcamelion هست یه شارژر داره مثل همین سونی 1 ساعته باطری 2700 میلی آمپر رو شارژ میکنه و رفرش هم داره قیمتش هم 60 تومنه باطری هاش هم عالیه جفتی 14 تومنه

كاربر همراه photographِer آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

تشكر اقا ويگن جان
    يك عدد گريپ چند تا باطري داخلش جا ميشه و اينكه يك گريپ (براي 40دي) به همراه 2-3 تا باطري چقدر ميتونه قدرت باطري رو اضافه كنه؟ يه جا خونده بودم گريپ سرعت عكاسي پياپي رو هم افزايش ميده! آيا صحت داره؟
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

سید مهدی تقوی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

با سلام به دوستان
    یک سوال داشتم خواهش می کنم راهنماییم کنید
    تفاوت باطری گریپ اصل با بدل چیست و ما چگونه بفهمیم باطری گریپ نیکون d90 اصل ژاپن است
    با تشکر

كاربر ويژه kiavash آواتار ها
    تشکر کرده
    8926

اقا این باتری روهنوز هم باید برای بار اول همون ۸ ساعت شارژکرد توی دوربین وکلا تجهیزات جدید؟ یه گوشی که چندی پیش خریدم فروشنده گفت دیگه مثل سابق نیاز باتری های L-ion رو۸ ساعت شارژکرد!!؟ فک نمیکنم صحت داشته باشه. کسی میدونه؟
    darkness_land تشکر می‌کند.