صفحه 137 از 213 نخستنخست ... 37 87 127 133 134 135 136 137 138 139 140 141 147 187 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1,361 تا 1,370 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

یک مشکل مشابهی هم من داشتم(تقریبا مشابه)...
    باطری های 2700 یونومات رو توی شارژر گذاشتم و بعد از حدود 1.5 ساعت چراغ شارژر خاموش شد.ولی باطری ها داغ بودن.منم تقریبا یکی دو ساعت یه بار اومدم بهشون سر زدم.تا اینکه بعد از حدود 7 ساعت که اومدم سراغشون باطری ها سرد شده بودن.خلاصه باطری ها رو استفاده کردم و مشکلی نیست تا اینجا.البته هنوز کار خاصی باهاشون نکردم.خواستم اگر دوستان نظری دارن منو بی نصیب نگذارن...
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    یک مشکل مشابهی هم من داشتم(تقریبا مشابه)...
    باطری های 2700 یونومات رو توی شارژر گذاشتم و بعد از حدود 1.5 ساعت چراغ شارژر خاموش شد.ولی باطری ها داغ بودن.منم تقریبا یکی دو ساعت یه بار اومدم بهشون سر زدم.تا اینکه بعد از حدود 7 ساعت که اومدم سراغشون باطری ها سرد شده بودن.خلاصه باطری ها رو استفاده کردم و مشکلی نیست تا اینجا.البته هنوز کار خاصی باهاشون نکردم.خواستم اگر دوستان نظری دارن منو بی نصیب نگذارن...
    درود
    خوب این موردی که شما اشاره کردین که کاملا معمولی است و مشکل نیست.
    همه باتری ها موقع شارژ داغ میشن، وقتی چراغ ها خاموش شدن یعنی باتری ها شارژ شدن و شارژر جریان رو قطع کرده و به مرور زمان سرد شدن.
    هر باتری جداگانه شارژ میشه و چراغش هم جداگانه است، اگه چراغ یک باتری خاموش شد یعنی اون باتری شارژ شده.

البته اگر کسی ازین باطری های هنل داره میتونه بگه سطح باطریش کاملا صافه یا یه جورایی انگار شن توش ریختن برآمدگی داره؟
    من تا به حال باتری سالم ندیدم که سطحش صاف نباشه. احتمال میدم باتری ها فاسد شده باشن.
    M.R.Mir، lamagra و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

این شارژر من که یه چراغ بیشتر نداره بیچاره...منتها بعید میدونم بتونه 4 تا باطری رو توی 1.5 ساعت شارز کنه.مشکل من داغی باطری نبود...خب تا زمانی که برق جریان داره باطری ها داغن منتها من نمیدونم شارژر سالمه یا چی؟!
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

Forum Moderator Mehdi Rojaie آواتار ها
    تشکر کرده
    12608

سلام
    اگر یادتون باشه گفته بودم که فرمول محاسبه زمان شارژ چیه
    و شما هم که میگین حدود 7 ساعت شارژ شدند، پس مطمئن باشید هم شارژرتون و هم باطری ها سالم هستن
    فقط باید باطری ها رو یکبار تست کنید کامل که دیگه خیالتون راحت باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    این شارژر من که یه چراغ بیشتر نداره بیچاره...منتها بعید میدونم بتونه 4 تا باطری رو توی 1.5 ساعت شارز کنه.مشکل من داغی باطری نبود...خب تا زمانی که برق جریان داره باطری ها داغن منتها من نمیدونم شارژر سالمه یا چی؟!
    در مورد مشکل آقای میر هم به احتمال زیاد مشکل باطری هست. اگر میتونید عکس بزارید.
    F.KamranNia، Anoosh-Em، M.R.Mir و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مهدی روجایی

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

درود

باطری هارو دوباره چک کردم

تا حالا با فلاش 580 حدود 300 شات زدم و هنوز افتی مشاهده نمیکنم و براحتی در حالت عکسبرداری پیاپی با قدرت 1/16 جواب میدن.

بعید میدونم فاسد باشن. چون از جای معتبری خریدمشون (ن.ن). هرچند سطحشون هم به اون شدتی که فکر میکردم مثل باطریای_ خراب نیست. الان که خنک شدن سطحشون کاملا صافه، احتمالا توهم حرارتی گرفته بودم

بیشتر این زمان شارژ طولانی مدت عجیب به نظر میاد، تو پست قبلم گفتم ، بعد از حدود 20 ساعت باطری و شارژر هردو داغ بودن که معنیش درحال شارژ بودنه
    mreza1001، Mehdi Rojaie و king4 تشکر می‌کنند.

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

نقل قول نوشته اصلی توسط M.R.Mir نمایش پست ها
    درود
    باطری هارو دوباره چک کردم
    تا حالا با فلاش 580 حدود 300 شات زدم و هنوز افتی مشاهده نمیکنم و براحتی در حالت عکسبرداری پیاپی با قدرت 1/16 جواب میدن.
    بعید میدونم فاسد باشن. چون از جای معتبری خریدمشون (ن.ن). هرچند سطحشون هم به اون شدتی که فکر میکردم مثل باطریای_ خراب نیست. الان که خنک شدن سطحشون کاملا صافه، احتمالا توهم حرارتی گرفته بودم
    بیشتر این زمان شارژ طولانی مدت عجیب به نظر میاد، تو پست قبلم گفتم ، بعد از حدود 20 ساعت باطری و شارژر هردو داغ بودن که معنیش درحال شارژ بودنه
    فکر کنم برای بار اول این مدت زمان طبیعی باشه. من باتری سونی رو با شارژرش خریده بودم که برای بار اول شارژش خیلی طولانی بود ولی دفعات بعدی زمان شارژ کمتر بود.
    اگه 300 شات با فلاش زدین که نشون میده سالم هستن.
    من با باتری Camelion حدود 700 شات با SB-800 زدم که شارژش کم شد و دیگه در قدرت 1/1 فلاش نمیزد.
    البته همه شات ها در قدرت 1/8 یا 1/16 یا همین حدود بود.

ولی اگه به ظاهر باتری ها شک داری همیشه بعد از استفاده از فلاش درشون بیار، چون اگه داخل فلاش فاسد بشن ممکنه فلاشتم خراب کنه.
    داخل دفترچه PW هم نوشته که اگه بیشتر از یک هفته باهاش کاری ندارین باتری ها رو در بیارید.
    aksavaran، mreza1001، M.R.Mir و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر جديد
    تشکر کرده
    3

بهترین شارژر مدل camelion چیه؟
    باز الان میان میگن spny bcg34hrd :((((((

كاربر همراه Hoda Zaeimi آواتار ها
    تشکر کرده
    2372

سلام

امیدوارم سوالم رو در تایپیک درستی پرسیده باشم.تا چند وقت پیش زمانی که باطری دوربینم رو شارژ می کردم تا مدت طولانی می تونستم ازش استفاده کنم اما تقریبا یک ماهی می شه که با هر بار عکاسی باطری خالی می شه(البته نه کاملا اما خب در واقع با هر بار استفاده یکیش خالی می شه)می خواستم ببینم این مورد طبیعیه یا نه؟منظورم همون عمر مفید باطری هست.
    برقی از منزل لیلی بدرخشید سحر ، وه که با خرمن مجنون دل افگار چه کرد

instagram: hoda.zaeimi

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2901

نقل قول نوشته اصلی توسط soha نمایش پست ها
    سلام

امیدوارم سوالم رو در تایپیک درستی پرسیده باشم.تا چند وقت پیش زمانی که باطری دوربینم رو شارژ می کردم تا مدت طولانی می تونستم ازش استفاده کنم اما تقریبا یک ماهی می شه که با هر بار عکاسی باطری خالی می شه(البته نه کاملا اما خب در واقع با هر بار استفاده یکیش خالی می شه)می خواستم ببینم این مورد طبیعیه یا نه؟منظورم همون عمر مفید باطری هست.

درود

منظورتون از با هربار عکاسی یعنی چند شات؟ با فلاش سرخود دوربین یا بدونش؟ Metering همیشه فعاله؟ لنزتون آی اس داره و وعمولا خاموشه یا روشن؟ و از همه مهمتر چند وقته و با چه شرایطی از باطری استفاده میکنید؟

و این که گفتین یکیش خالی میشه یعنی چی؟

سوالتون مبهمه

اما اگر باطری تحت شرایط مثل قبل اما با بازدهی پایین کار میکنه و زود خالی میشه چیزی جز فرسودگی عاملش نیست.
    ویرایش توسط M.R.Mir : Sunday 28 November 2010 در ساعت 09:10
    Hoda Zaeimi، Mehdi Rojaie و Farhad71 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Hoda Zaeimi آواتار ها
    تشکر کرده
    2372

پوزش یک کمی بد توضیح دادم.منظورم از هر بار استفاده دقیقا تعداد شات رو نمی دونم اما به صورت مداوم و حداقل 2 ،3 ساعت عکاسی اون هم در مثلا 2 روز باز باطری به این سرعت خالی نمی شد.اما الان با هر یک دفعه استفاده(چیزی حدود 3،4 ساعت عکاسی در یک روز) باطری نصف می شه.دوربین رو هم تقریبا اسفند 87 خریدم.

این مورد رو هم بگم که اصلا من از فلاش استفاده نمی کنم.چه فلاش خود دوربین وچه فلاش جداگانه.
    ویرایش توسط Hoda Zaeimi : Sunday 28 November 2010 در ساعت 10:33
    M.R.Mir و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    برقی از منزل لیلی بدرخشید سحر ، وه که با خرمن مجنون دل افگار چه کرد

instagram: hoda.zaeimi