صفحه 17 از 213 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 67 117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 161 تا 170 , از مجموع 2121
Like Tree1838تشکر

موضوع: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

كاربر آشنا MohsenPro آواتار ها
    تشکر کرده
    7

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتری عالی برایCanon S3 ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط bf نمایش پست ها
    دوست عزیز این نقل قول درست نمیباشد
    هر نوع باتری استانداردی برای شارژ داشته که شامل رژیم مشخصی میباشد
    خروجی شارژر توان dc است است نه نیروی القایی
    پیشرفت تکنولوژی برای شما اهمیتی نخواهد داشت که برای آن مقیاس تعیین کنید!
    داستان این است که ظرفیت باتری ها افزایش پیدا کرده و برای شارژ در زمان معقول با استفاده از تکنیک کلیدزنی و ادوات جدیدتر الکترونیک قدرت و مدارات ساده کنترلی میتوانید شارژر های سبک تر و با توان و کارایی مناسب داشته باشید

در صورت استفاده از شارژر قدیمی تنها مساله زمان را به خاطر داشته باشید چون ناقص یا زیاد از حد شارژ کردن باتری میتواند به آن لطمه بزند
    دوست عزیز
    قبول دارم که یه مقدار قلمبه سلمبه صحبت کردم چون اطلاعات زیادی در ایم مورد ندارم و فقط از دوستان نقل قول کردم
    اما بطور خلاصه منظور این بود که ساخت شارژری که بتونه به سرعت شارژ کنه کار سختی نیست اما دقیقاٌ برعکس ساخت شارژری که به عمر باتری که بستگی زیادی به مدت شارژ داره آسیب کمتری بزنه نیاز به پیشرفت و تکنولوژی ساخت بیشتری داره
    Nikon D5000
    Nikkor 18-55 ,Nikkor 55-200
    Canon S3IS
    Yashika Electro35-Osram Flash

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

اتفاقا هنر شارژرهاي جديد امکان شارژ کردن باتري بدون آسيب رساندن به آنها است
    و در واقع اگر پيشرفتي در اين امر صورت بگيرد فقط در اين راستا معني خواهد داشت
    شرکت سوني هم شارژر ميسازد و هم باتري، آيا فکر ميکنيد خودش وسيله اي عرضه ميکند که اعتبار باتريهايش را پس از چند ماه از بين ببرد؟
    در مورد مساله شما پاسخ دقيق داده شده اما در مورد بحث شارژ باتري اگر شما يا ديگر دوستان کنجکاو بودند ميتوانند توضيح کوتاه زير را بخوانند

آنچه در باتري اتفاق ميفتد واکنشي شيميايي است و شارژ درست باتري در واقع اثر عاملي الکتريکي بر آن واکنش
    در همينجا بايد ياد آوري کنم براي مثال الزاما جريان بيشتر شارژ بيشتر به همراه نمياورد، سيستم شيميايي باتري بايد کشش محرک اعمالي را داشته باشد

تکنيکهاي متداول شارژ باتري عبارتند از:
    CC, Constant current: شارژ با جريان ثابت، مشکل عمده اين روش مساله قطع شارژ پس از شارژ شدن کامل باتري و تعبيه مدار مناسب براي اين منظور ذکر ميشود

constant-current and constant-voltage ,CC-CV: در ابتدا باتري با جريان ثابت شارژ ميشود پس از رسيدن به ولتاژ شارژ، به مرور با نزديک شدن به ظرفيت نهايي جريان به صفر کاهش مي يابد
    يکي از روشهاي متداول شارژ باتري است. پياده سازي ساده اي دارد و به باتري صدمه نميخورد اگر جريان ولتاژ متناسب با آن انتخاب شوند. براي شارژ باتري هاي سرب اسيد با ظرفيت بالا بسيار مناسب است اما در مورد زمان شارژ محدوديتهايي داريد
    يکي از روشهاي افزايش سرعت شارژ تکرار اين روش در چند سيکل بوده که در مجموع منجر به شارژ سريعتر باتري ميشود در کاربردهاي نظير خودرو برقي اين روش کاربرد دارد

constant trickle current,CTC: از آن به عنوان شارژ با جريان نگهداري هم نام ميبرند، پس از شارژ باتري جريان کمي به آن تزريق ميشود

variablefrequency pulse charge system ,VFPCS: در اين روش به باتري توان پالسي اعمال ميشود، اگر فرکانس و شرايط اعمال اين روش به باتري بهينه باشد امکان دستيابي به زمانهاي شارژ سريعتر وجود دارد
    از اين روش خصوصا در شارژرهاي مدرن باتري هاي ليتيوم يون استفاده ميشود
    ادوات الکترونيک قدرت و امکانات کنترلي که در گذشته داشتيم امکان پياده سازي اين روش ها را براي کاربردهاي کوچک و خانگي نميداد اما با امکانات جديد در اين امر ميتوانيم همسو با افزايش ظرفيت باتري ها و گسترش استفاده آنها شارژرهاي سريعتر و کاراتري در اختيار مصرف کنندگان قرار دهيم

اگر کسي از دوستان علاقه مند به مطالعه بيشتر در اين مورد بود اين دو مرجع را معرفي ميکنم:
    R. C. Cope and Y. Podrazhansky, “The art of battery charging,” in 14thAnnu. Battery Conf. Applications and Advances, 1999, pp. 233–235.

Liang-Rui Chen, "A Design of an Optimal Battery Pulse Charge System
    by Frequency-Varied Technique" IEEE Trans. on INDUSTRIAL ELECTRONICS, VOL. 54, NO. 1, FEB 2007
    اين آخري رو اگر خواستيد ميتوانم برايتان بفرستم

طبيعي است عامه دوستان نيازي با دانستن اين اطلاعات ندارند،* هدف من پاسخگويي به برخي پرسشهايي بود که به صورت جسته گريخته در فروم ميشنويم و ياد آوري اين نکته که در مورد آنچه از جانب تکنولوژي به دست ما ميرسد، خيلي ساده قضاوت نکنيم

با تشکر :)
    ویرایش توسط bf  : Sunday 18 March 2007 در ساعت 15:08

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

Cool پاسخ: شارژر و باتری عالی برایCanon S3 ؟

لطفاَ یک نفر در مورد شارژری که همراه خود دوربین سونی H-5 هست توضیحاتی از مشخصات و قابلیت هاش بده. و آیا شارژر خوبی هست یا اینکه باید به فکر خریدن یکی دیگه باشم.از همگی سپاسگذارم

F@RZ@D

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

من بلاخره رفتم و یک دستگاه H-5 خریدم کمی باهاش کار کردم و در همین مدت کم ، شیفته اش شده ام.تنها چیزی که نگرانم کرده مسئلۀ شارژر و باطری است. زمان خریدن دستگاه ، یک جفت باطری سونی Ni-MH 3800 mAh نیز خریدم به قیمت 10،000 تومان . وقتی در منزل باطری ها را شارژ کردم ، آن باطری که همراه خود دوربین بود به خوبی شارژ شد و توی دستگاه هم خوب جواب داد ( باطری سونی سایبر شات Ni-MH 2800 ) اما باطری یدکی که خریدم خوب شارژ نشد و در انتها شارژر چشمک میزد. توی دوربین هم حدود 10 دقیقه بیشتر دوام نیاورد. در حالیکه فروشنده گفته بود که به خاطر آمپر بالا ، زمان بیشتری کار میکنه!
    رفتم سراغش و اون هم به جایی زنگ زد و بعد به من گفت چون آمپرش بالا است دستگاه شارژر شما نمی تونه اونو شارژ کنه !!! به هر حال اونو عوض کرد و یک جفت باطری سونی 2500 به من داد و مابه التفاوت پولشو پس داد. باطری اش شبیه مال خود دوربین بود اما رنگ نارنجی اون کمی پریده تر بود . بهش گفتم اونم خندید و جواب داد خیالت راحت باشه تقلبی نیست! اما وقتی در منزل اونو شارژ کردم باز هم همین مسئله پیش آمد! یک باطری دیگر از یک عکاسی خریدم فکر میکنم اسمش CFL است، اما اون هم جواب نداد!!! حالا موندم چه کار کنم؟! اگر شارژر من خرابه پس چرا باطری خودش را به خوبی شارژ میکنه؟ اگر باطری ها تقلبی اند باید چه کار کرد؟ چند بار باطری بخرم تا یکی شانسی درست در بیاد.!!!
    خوب معذرت می خواهم. خیلی حرف زدم. اگرشما یا هر دوست دیگری مرا راهنمایی کند تا در این ایام تعطیلی بدون باطری یدکی نمانم بسیار سپلسگذار خواهم بود.
    ]
    F@RZ@D

كاربر آشنا mehdi49 آواتار ها
    تشکر کرده
    1

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzad41 نمایش پست ها
    من بلاخره رفتم و یک دستگاه H-5 خریدم کمی باهاش کار کردم و در همین مدت کم ، شیفته اش شده ام.تنها چیزی که نگرانم کرده مسئلۀ شارژر و باطری است. زمان خریدن دستگاه ، یک جفت باطری سونی Ni-MH 3800 mAh نیز خریدم به قیمت 10،000 تومان . وقتی در منزل باطری ها را شارژ کردم ، آن باطری که همراه خود دوربین بود به خوبی شارژ شد و توی دستگاه هم خوب جواب داد ( باطری سونی سایبر شات Ni-MH 2800 ) اما باطری یدکی که خریدم خوب شارژ نشد و در انتها شارژر چشمک میزد. توی دوربین هم حدود 10 دقیقه بیشتر دوام نیاورد. در حالیکه فروشنده گفته بود که به خاطر آمپر بالا ، زمان بیشتری کار میکنه!
    رفتم سراغش و اون هم به جایی زنگ زد و بعد به من گفت چون آمپرش بالا است دستگاه شارژر شما نمی تونه اونو شارژ کنه !!! به هر حال اونو عوض کرد و یک جفت باطری سونی 2500 به من داد و مابه التفاوت پولشو پس داد. باطری اش شبیه مال خود دوربین بود اما رنگ نارنجی اون کمی پریده تر بود . بهش گفتم اونم خندید و جواب داد خیالت راحت باشه تقلبی نیست! اما وقتی در منزل اونو شارژ کردم باز هم همین مسئله پیش آمد! یک باطری دیگر از یک عکاسی خریدم فکر میکنم اسمش CFL است، اما اون هم جواب نداد!!! حالا موندم چه کار کنم؟! اگر شارژر من خرابه پس چرا باطری خودش را به خوبی شارژ میکنه؟ اگر باطری ها تقلبی اند باید چه کار کرد؟ چند بار باطری بخرم تا یکی شانسی درست در بیاد.!!!
    خوب معذرت می خواهم. خیلی حرف زدم. اگرشما یا هر دوست دیگری مرا راهنمایی کند تا در این ایام تعطیلی بدون باطری یدکی نمانم بسیار سپلسگذار خواهم بود.
    ]
    F@RZ@D
    دوست عزیز توصیه میکنم باتریهای خود را حتما"از نمایندگی تهیه کنید خصوصا" مارک سونی . حالا هم میتونید باتری ها را به نمایندگی نشون بدید تا به شما بگویند که تقلبی است یا نه .....
    مهدی شریعتی
    Canon EOS 350D
    EF-S 18-55 f/3.5-5.6 II
    SLIK PRO Tripod
    CF 1GB Kingston

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

و بعد به من گفت چون آمپرش بالا است دستگاه شارژر شما نمی تونه اونو شارژ کنه !!!
    اين حرف درست نيست!
    در مورد باتري هم حتما از نمايندگي ها تهيه کنيد، در همين فروم بگرديد آقاي حيرتي چند جا اطلاعات دقيق را داده اند
    باتري هاي سوني را ايران رهجو در پايتخت و باتري هاي cfl هم مغازه اي در ناصر خسرو آدرس داده بودند
    شارژر شما چيست؟

كاربر آشنا Navids آواتار ها
    تشکر کرده
    328

نقل قول نوشته اصلی توسط Farzad41 نمایش پست ها
    ]
    F@RZ@D
    من هم مشکل شما رو داشتم. بعد از یک سال سر و کله زدن با باطریهای مختلف معلوم شد که شارژر های همراه دوربین فقط یرای شارژ همون باطریهایی که توی پک هستند (با همون توان و نه کمتر و نه بیشتر) کاربرد داره. میتونید از شارژهایی که جناب حیرتی معرفی کرده اند تهیه کنید و انواع باطریها رو با اون شارژ کنید . البته خودم unomat گرفتم و فوق العاده راضی هستم
    نوید صفایی
    Sony DSC- H50 | Sony DSC - W5 | Sony TRV250E

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط bf نمایش پست ها
    اين حرف درست نيست!
    باتري هاي سوني را ايران رهجو در پايتخت و باتري هاي cfl هم مغازه اي در ناصر خسرو آدرس داده بودند
    شارژر شما چيست؟

سلام به همه دوستان عزیز،
    سال نوبر همگی مبارک باشد و امیدوارم سال های پر باری در انتظار ایران و ایرانیان باشد.
    از راهنمایی شما سپاسگذارم. شارژر من همان شارژر ضمیمه دوربین سونی اچ-5 می باشد که هنگام خرید دوربین داخل جعبه به همراه باطری و... خود دوربین بود.
    اگر از دوستان ، کسی باشد و در مورد این شارژر توضیح دهد محبت کرده است.
    من در ایام نوروز به شمال (بابلسر) رفته بودم. در آنجا از یک فروشگاه ظاهراَ معتبر یک جفت دیگر باطری سونی خریدم اما باز هم خیلی زود شارژر به چشمک زدن افتاد و در دوربین هم حدود 15 عکس دوام آورد! یک شب که نیاز مبرم به دوربین داشتم متاسفانه متوجه شدم باطری اصلی دوربین خالی شده و شارژ کردن آن را فراموش کرده بودم! نصفه شب بود و فقط یک سوپر کوچک باز بود .با نا امیدی وارد شدم و فروشنده یک جفت باطری دوراسل که گمان کنم 2650 mAh می باشد ، به من داد با کمال تعجب ، آن ها خوب جواب داده اند و حتی از باطری اصلی سونی بیشتر کار می کنند . تا بعد که ببینم چه مدت میهمان من خواهند بود. فعلاَ که خیلی راضی هستم.
    راستی در مورد آداپتور سونی اچ-5 چه کسی اطلاعات عملکرد و قیمتی دارد؟

F@RZ@D

كاربر جديد
    تشکر کرده
    32

نقل قول نوشته اصلی توسط navids نمایش پست ها
    شارژر های همراه دوربین فقط یرای شارژ همون باطریهایی که توی پک هستند (با همون توان و نه کمتر و نه بیشتر) کاربرد داره. م

سلام دوست گرامی
    من همانطور که در تاپیک قبلی شرح دادم بعد از خریدن چند نوع باطری بلاخره بلیط دوراسل برنده شد و شارژر بنده رسالت خودش را روی آن انجام فرمودند !!
    به هر حال متشکرم.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

پیش فرض پاسخ: شارژر و باتري - راهنماي خريد ، پرسش و پاسخ

آقای حیرتی میشه یه کم در باره ی مدل های مختلف این شارژرهای BCG سونی توضیح بدید.آخه من تو این تاپیک سه چهار اسم شنیدم آخرم نفهمیدم چه فرقی دارند.یکی شون m داره یکی e یکی d !!!!!!!!!!!
    راستی قیمت روزشون هم بگید ممنون می شم.
    آرمان صمیمی

FujiFilm FinePix S6500fd | Yashica RangeFinder | national PE201a Flash | Slik Goodman Handy

صفحه 17 از 213 نخستنخست ... 7 13 14 15 16 17 18 19 20 21 27 67 117 ... آخرینآخرین